تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: راهنمایی برای خرید سیستم تا 30 میلیون

در آغاز فعالیت reXam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض راهنمایی برای خرید سیستم تا 30 میلیون

سلام

من قصد خرید یک سیستم تا سقف 30 میلیون تومن رو دارم، تا الآن قطعات زیر رو انتخاب کردم.

پردازنده: Intel Core i7-8700K - حدود قیمت: 5,900,000
    کارت گرافیک: Asus STRIX-GTX1080-O8G-GAMING - حدود قیمت: 8,500,000
    حافظه: Samsung - 960 Pro 1TB M.2 - حدود قیمت: 4,400,000
    مادربرد: GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 5 (rev. 1.0) - حدود قیمت: 2,700,000
    رم: Corsair VENGEANCE LPX 16 GB DDR4 DRAM 4000MHz with fan - حدود قیمت: 3,300,000
    پاور: Cooler Master MWE Bronze 650 Computer Power Supply - حدود قیمت: 760,000
    خنک کننده سی پی یو: Cooler Master MasterLiquid ML120L RGB CPU Cooler - حدود قیمت: 570,000
    کیس: Case EARLKASE RGB - حدود قیمت: 930,000

مجموع اینها حدود 27 میلیون شده.

استفاده اصلی من شامل بازی، اینترنت گردی سنگین و برنامه نویسی میشه.

برام خیلی مهمه که تا حد ممکن سیستم در طول استفاده کم نیاره، مخصوصا در مولتی تسکینگ (باز بودن همزمان تب های زیاد در کروم، فتوشاپ، ویژوال استودیو، kmp، unity و هر از گاهی بلندر)

اگر پیشنهادی برای بهبود سیستم بالا دارید ممنون میشم بگید. این رو هم بگم که من شهرستان هستم و خرید قطعه از تهران برام نسبتا سخته و بین خرید اینترنی قطعات و یا سفارش دادن اونها به فروشگاه های کامپیوتری سطح شهر (و اسمبل توسط اونها) موندم.

پ.ن. 16 ترابایت اچ دی دی دارم برای همین نیاز به خریدش ندارم و فقط اس اس دی میخوام.

2. این کاربر از reXam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

سیستم خوبی پیشنهاد کردی....یک فروشگاه های اینترنتی لیون کامپیوتر و مقداد ای تی به صورت حرفه ای کار میکنن بهتره تماس با بخش مشاوره خرید و راهنمای اسمبل داشته باشی تا راهنمایی خرید براتون انجام بدن یا خودشون براتون اسمبل میکنن و میفرستن باید تماس بگیرید حتما تا از موجودی با خبر باشید یا اینکه حضوری بیاید تهران کارهاشو انجام بدید ۲روز کار نداره
    فقط عجله نکنید با دقت خرید کنید
    Last edited by hamid3369; 21-09-2018 at 11:31.

4. 2 کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

چنتا نکته بنظرم رسید.

کارت گرافیک رو 1080TI بگیرید. تقریبا همین قیمته (از لیون کامپیوتر قیمت گرفتم)
    یک نکته دیگه اینکه سری گرافیک های RTX 2080 معرفی شده و فکر نمیکنم بیشتر از یک ماه زمان ببره تا برسه به بازار ایران.
    دوتا نکته هست که یا سری 2080 تهیه کنید یا وقتی سری 2080 وارد بازار بشه احتمالا قیمت 1080 شکسته میشه و کمتر میشه.
    ولی بازم تصمیم با خودتونه 1080ti انقدر قوی هست که بتونید 4k گیم بازی کنید.

بنظرم رم رو 32 گیگ بگیرید. یک تجربه بدی دارم که معمولا بعد از چند سال این رمی که الان خریدید دیگه پیدا نمیشه و برای ارتقاع مجبورید کلا یک برند دیگه تهیه کنید که خیلی اوقات باعث عدم ثبات سیستم در اورکلاک میشه.

مادربرد ها توی این رنج قیمت همشون خوبن فقط خودتون باید ببینید اگه ویژگی خاصی لازم دارید در نظر بگیریدش.

برای هارد یک پیشنهاد دارم. چون بخش زیادی از هزینه رفته برای ssd میتونید یک ssd کم حجم تر (مثلا 512) بگیرید که قیمتش کمتر میشه و در کنارش یک هارد HDD معمولی با یک ماژول [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 32 گیگ بگیرید

پاور رو یک کوچولو قوی تر کنید خوبه. برای آورکلاک مناسب تر میشه و اگه بخواید بعدا هارد زیاد اضافه کنید خیالتون راحته. 850 وات مثلا.

6. این کاربر از Xx Hossein xX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

منم اولین مسئله ای که به نظرم رسید این بود که کارت گرافیک رو حتما GTX1080TI بخرید و 1080 ساده باهاش قابل مقایسه نیست
    اما بنا به توصیه تمام گروه های تکنیکال به هیچ عنوان در حال حاضر خرید 2080 توصیه نمیشه ، تکنولوژی جدید ناقصه و برای استفاده ازش FPS بازی ها تا 30 پایین میاد و در کل با فعال کردن تکنولوژی جدید باید فول اچ دی بازی کنید و 4k توانایی انجام بازی نداره ، سه چهار سال دیگه این تکنولوژی جدید خوب میشه اما الان خرید 2080 پول دور ریختنه .

رم رو هم دوتا 16 یا چهارتا 8 گیگ بگذارید. (چهارتا در شرایطی که مادربورد چهار کانال خرید کردید و در غیر این صورت دوتا 16 عالی میشه) خیلی لازم نیست برند معروف برای رم انتخاب کنید که هزینه بیخود پرداخت کنید ، برند های معمولی و کمتر شناخته شده هم عملکردشون خوبه و بطور کامل نیازهای شما رو براورده میکنه .
    (البته اگه نخواهید رم رو اورکلاک کنید که بنظرم اصلا اینکار رو نکنید چون ضرر زیادی میخوره و عملکردش انقدرها هم افزایش پیدا نمیکنه)

پاورتون ضعیفه و پیشنهاد من استفاده از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست .

چون میخواین بازی کنید حاقظه M.2 کم براتون دردسرساز میشه چون حجم بازی ها الان خیلی زیاد شده و با 512 شما بیشتر علاوه بر نصب ویندوز و برنامه ها حداکثر سه چهارتا بازی رو میتونید بطور معمول روی کامپیوتر داشته باشید و مابقی رو یا باید روی هارد دیسک نصب کنید و یا بعد از حذف بازی های قبلی جایگزین کنید ، درصورتی که اگه از حجم های یک و یا دو ترابایتی استفاده کنید بنظرم پولتون هدر نرفته.

در مورد پردازنده هم نظر من اینه که از پردازنده های قوی شرکت AMD استفاده کنید.
    البته در این مورد میشه گفت با اکثر همکاران توافق نظر نداشتم هیچوقت ، اما هرگز از خرید این پردازنده ها پشیمون نشدم یا به هرحال خوش شانس بودم که مدل های بد رو خرید نکردم هیچوقت .
    به تازگی دستگاهی که یک مقدار جزئی از دستگاه شما ضعیفتره خرید کردم و حدود 15 ملیون تومن شد .

پیشنهادم برای خرید قطعات سفارش دادن به مغازه های شهرتون هست ، اینجوری از نظر ضمانت مقداری میشه خیالتون راحت تر باشه و همینطور اگه قطعه ای ناهماهنگ از آب در اومد و روی دستگاه شما به خوبی کارنکرد ، تعویض اون بعد از یک روز تست قطعا در شهر خودتون ساده تر خواهد بود.
    Last edited by shaahani; 22-09-2018 at 01:42.

8. 2 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید سخت افزار Hessam 2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013

پيش فرض

سلام عزیز. این اشتباه بزرگیه که قطعات نسل قدیم انتخاب کردین.
    شرکت ها مدام در حال ارائه آپدیت های نرم افزاری هستن. مواردی که می فرمایین شاید فعلاً اینطور باشه. اما به مرور با ارائه ی آپدیت بایوس ها، درایورها و ... مشکل حل میشه. این مسئله برای پلتفرم AMD هم بود و همه ی کاربران چشم بسته افراد رو برای خرید سیستم از پلتفرم AMD منع می کردن! اما زمان ثابت کرد که اشتباه می کردن و الان AMD بدون هیچ مشکلی اینتل رو با اختلاف زیاد پشت سر گذاشته از نظر فروش جهانی!

بنابراین فرصت و بودجه ای که دستتون هست رو غنیمت بشمارین و از نسل جدید انتخابی داشته باشین که قیمتاشونم خیلی حباب نداره به نسبت قطعات نسل قبل. چه بسا اینکه نسل قبل رو به زودی شرکت ها کاهش قیمت جهانی میدن و اون موقع اس که خیلی متضرر میشین موقع فروش.
    Last edited by Hessam 2; 24-06-2019 at 17:59.

10. این کاربر از Hessam 2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •