تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: راهنمایی برای ریزه کاری های کانفیگ مودم (تنظیم در منزل)

پروفشنال afceaglee2013's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009

14 راهنمایی برای ریزه کاری های کانفیگ مودم (تنظیم در منزل)

درود
    یه پیشنهاد کاری بهم شده برای یه شرکت که میخواد برم و مودم های مشترکشون رو کانفیگ کنم
    در حالت کلی به تنظیمات مودم آشنا هستم و تقریبا تنظیمات مودم های آشنا ها رو هم من انجام میدم ولی ریزه کاری هاشو نمیدونم از طرفی هم کار کردن جلوی مشتری شدیدا برام استرس آوره میترسم چیزایی که میدونم هم از یادم بره .. از طرفی هم هر مودمی تنظیمات خودشو داره منو های خودشو داره که ممکنه آدم سردرگم بشه
    برا همین از دوستان تقاضا دارم منو راهنمایی کنن که به چه چیزایی تو جه کنم .. مودم مشکل دار رو چجوری تشخیص بدم یا ....
    یا اگر کسایی تجربه اینو داشتن که کسی اومده براشون مودم تنظیم کنه و مشکلاتی داشته بگن که تکرار نکنم اون موارد رو

ویرایش:
    چند مورد رو که خیلی منو اذیت کردن رو مینویسم تا کسایی که تازه میخوان این کارو شروع کنن مثل من دو ساعت الاف نشن
    -بعضی مودم ها NAT رو به صورت پیش فرض فعال نمیکنن بعد از ریست فکتوری باید دستی فعالش کنیم
    -روشن بودن firewall در بعضی مودم ها باعث وصل نشدن مودم میشه .. ساده ترین راه غیر فعال کردنشه(
    راه حلشو اگه کسی میدونه بگه لطفا)
    -بعضی مودم های مشکل دار بعد از هربار اعمال تغییرات باید یکبار روشن و خاموش بشن تا تغییرات اعمال بشه(تا بفهمم دردش چیه پدرم دراومد)
    -دکمه ریست بعضی مودم ها درست زیر دستگاهه و در نگاه اول اصلا دیده نمیشه .. یه جاهایی میذارن که آدم نیم درصد هم احتمال نمیده دکمه ریست اونجا باشه
    - فعال کردن لیست سفید بعضا باعث فعال شدن مد حفاظتی مودم میشه و کلا نمیتونی دیگه وارد تنظیمات بشی مجبوری ریست کنی .. جالب اینه که بندرت این Protect mode دیگه غیر فعال نمیشه .. یه مودم زایکسل حتی بعد از ریست کردن و حداقل تنظیمات (یوزر پس و تنظیمات معمولی وایفای) بدون اینکه لیست سیاه یا سفید رو فعال کنی میرفت رو پروتکت مود و اجازه ورود به تنظیمات رو نمیداد .. اکثرا این مشکلات عجیب غریب تو مودم های قدیمی دیده میشه . این مودم زایکسل 10 سال بود کار میکرد .. نهایتش این میشه که مشتری ازت ناراضیه و مشکل مودم رو گردن نمیگیره .. هرچقدر میگی والا بخدا من حداقل تنظیماتو انجام دادم اصلا ... این لیست سفید انقدر ادا در آورد که دیگه توبه کردم . کلا از بیخ هیچ توضیحی نمیدم
    - بعضی از گوشی های آیفون مک آدرسی که تو خود گوشی نشون میدن اونی نیست که تو لیست مودم نشون داده میشه (موردی که من دیدم یه شماره فرق میکرد) 4 تا گوشی داشتن و هر چهار تاشون همین مدلی بودن .. برای اینکه نمونید، اول بذارید گوشی ها به وایفای وصل بشن بعد از طریق خود مودم یا نرمافزارایی مثل fing (اندروید) یا wifiGuard (ویندوز) مک ادرس ها رو بدست بیارید و وارد مودم کنید و تمام ..
    - موارد ریز و کوچک هم دقت به سالم بودن سیم ها و درست وصل شدن اسپیلیتر و..

کلا کار راحتیه ولی بعضا یه اتفاقایی میوفته که ....
    Last edited by afceaglee2013; 15-12-2018 at 00:19.

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

شما فریب ظاهر گرافیکی منو هارو نخورید فقط عبارات تنضیم رو بدونید کافیه زیاد سخت نگیرید فقط ممکنه یه وقتایی کانفینگ کنی به اینترنت وصل نشی بخاطر سیم کشی و ایرادات اپراتور شرکته یادتون باشه گاهی یک شماره شتباه در کل کانفینگ رو بهم میریزه

3. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •