تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: حذف مهریه در شرایط اقتصادی کنونی !!!

آخر فروم باز mojt90's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت
    در سایت های :::::مای موویز - والا مووی - کینگ مووی و imovies-dl ::

پيش فرض حذف مهریه در شرایط اقتصادی کنونی !!!

حذف مهریه در شرایط اقتصادی کنونی !!!

تابناک - نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از طرح مباحثی درخصوص حذف مهریه به دلیل افزایش قیمت سکه، گفت: هر زمان زنان توانستند طلاق بدهند، حذف مهریه هم، شدنی می شود.
    مهریه مالی است که باید توسط مرد به زن پرداخت شود و به محض عقد ازدواج این دِین بر عهده مرد قرار می‌گیرد اما این مال، الزاماً سکه نیست، هر چیزی که مالیت داشته باشد و بتواند در تملک زن قرار گیرد، می تواند به عنوان مهریه تعیین شود.

مهریه اهرمی است برای اینکه زمانی که زنان قادر به اثبات مشکلات زندگی مشترکشان در دادگاه نیستند و از ادامه زندگی اکراه دارند، بتوانند بر روی آن مصالحه و از همسرشان طلاق بگیرند.

نظرتون رو بگین
    با مهریه موافقین یا خیر ؟!!

2. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام

من نظر خودم رو می گم شاید درست باشه شاید غلط.

ما کلا در خانواده مون مهریه رسم نیست و از گذشته اینطور بوده و هنوز هم هست.

اولین چیز و در واقع مهم ترین پیدا کردن شخص مناسب برای ازدواج هست. من نمی گم همه دخترا بد هستند یا فاسد. ولی برای خودم در این 7 ساله اخیر سه مورد پیش اومد.

من همیشه چون قصدم ازدواج بوده از همون اول بعد از یه شناخت نسبی از خانواده خواستم که کمک کنند. اولین دختر یکبار در انگلیس ازدواج کرده بود ولی چیزی نگفت تا آخرین روز ها. در همین موقع آشنایی هم دروغ زیاد می گفت و خب دروغ در نهایت آشکار می شه. اینکه ازدواج کرده مسئله ای نبود فقط بحث پنهان کاری خیلی بد بود. مهریه 500 تا سکه خواسته بود.

دومین مورد دختر بسیار خوبی بود ولی مشکلات روحی روانی شدید داشت. حتی یکبار خاطرم هست که درست از جلوی من رد شد و من سلام دادم و اون اصلا من رو به جا نیاورد. بعد 4 ماه آشنایی و رفت و آمد. و این باعث شد من خیلی بترسم. خودش هم گفت مشکلاتی داره و قرص می خوره.

سومین مورد هم که همین اخیرا باشه. یه دختر 25 ساله بود. با یه آقای 44 ساله رابطه جنسی داشت و با یه آقای 32 ساله هم زندگی می کرد. و این موارد براش کاملا عادی بود. خیلی هم صریح می گفت. به گل یا ماریجوانا هم اعتیاد داشت.

مهریه هم 3 میلیارد نقد خواسته بود.

این هست که من کلا از ازدواج ترسیدم و فکر نکنم حالا حالا ها دیگه سمتش برم.

کسانی که حوصله خوندن متن بالا رو ندارن :

من با مهریه مخالف هستم. وقتی شما واقعا عاشق کسی بشید و اون هم همینطور. و سالم باشید و قابل اعتماد اصلا نیازی به مهریه نیست.

مثل پدر و مادرم که با هیچی زندگی رو آغاز کردند، مشکلات رو پشت سر گذاشتند و همیشه در سختی ها و شادی ها کنار هم هستند.
    قظعا من هم بدون پیدا کردن شخص درست ازدواج نمی کنم.

بعد سکه 5 میلیونی میشه حقوق بیشتر از 3 ماه کار کردن من پس عقل به من حکم می کنه که مهریه معقول نیست در شرایط فعلی. تازه اگر سکه همینقدر بمونه.

4. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

ای کاش استارتر محترم اون بالا یه نظر سنجی بذارن.

خانم های محترم هم نظر بدن خیلی عالی میشه.

6. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    به نظر خودم مهریه اشتباهه .
    چرا وقتی دو نفر به تفاهم نرسیدن . تاوانش رو باید مرد بده ؟ مگر مرد چه گناهی کرده ؟
    به نظرم این نابرابری هست و عدالت رعایت نمیشه .

موردی جالب در مورد مهریه !!!
    (یک مورد دیدم زنه بسیار مرده رو عاشق خودش کرده بود . مرده به خونوادش میگفت یا این دختر یا دیگه تا اخر عمر ازدواج نمیکنه . بعد خانوادش با وجود مخالفت ، تن به ازدواج پسرشون دادند .
    دقیقا یک ماه بعد از ازدواجشون ، بدون وجود هیچ مشکی در زنگیشون ، تاکید میکنم به گفته خود اون پسر بدون وجود هیچ مشکلی ، دختره مهریشو اجرا گزاشت . و پسره زندان افتاد . خانوادش هم خونه خودشون رو فروختن و برای ازاد کردن فرزندشون به عنوان مهریه دادند . بعد که تحقیق کردند دیدن که این دختره به همین روش کلی پول به جیب زده دلیل عدم تحقیق در روز اول ، این بوده که دختره آشنای زیادی برای تحقیق نداشته. و همش محله عوض میکرده )

mohsenP3000@
    محسن جان باکس نظر سنجی رو قرار ندادم (اونطوری فقط رای میدن ). چون دوست دارم کاربران عزیز نظر بدهند . با تشکر
    Last edited by mojt90; 09-09-2018 at 20:02.

8. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

عضو تیم زیرنویس فارسی taghi_ramzi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

مهریه یه چیز بی معنی و بیخوده. به هیچ وجه مانع طلاق یا باعث سربه راه شدن مرد هم نمیشه. متاسفانه ما ایرانیا عادت داریم به همه چی دید مادی و کسب سود داشته باشیم
    من که مهریه بده نیستم و به شرط تعطیلی رسوم سنتی مهریه، جهیزیه و مراسم عروسی ازدواج خواهم کرد.

10. 6 کاربر از taghi_ramzi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت

پيش فرض

نظر بدید ....

12. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Enemy Killer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

بدون مهریه که نمیشه ، به نظرم معیار مهریه از سکه به یک چیز دیگه مثل پول رایج مملکت تغییر پیدا کنه بهتر میشه .

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk

14. 2 کاربر از Enemy Killer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

بدون مهریه که نمیشه ، به نظرم معیار مهریه از سکه به یک چیز دیگه مثل پول رایج مملکت تغییر پیدا کنه بهتر میشه .

Sent from my WAS-LX1A using Tapatalk
    سلام

ببینید کلیت دیدگاه تون مثبت و درست هست. من کاری به رسم درست یا غلط خانواده خودمون ندارم. ولی در نظر داشته باشید که سکه بهار آزادی دقیقا یکی از اشکال پول رایج مملکت هست. درسته شده حدود 5 تومن ولی مثلا همین سکه اگر پول رایج نبود الان در کشور های دیگه هم ارزش داشت این در حالی هست که سکه ایرانی رو شما هر جا خارج از ایران ببری پشیری بابتش پول نمی دن. حتی در آمریکا (قبل از تحریم و این بحث ها) شما باید عنوان می کردی هدیه هست و بابتش مالیات می دادی تا بتونی ببری داخل کشور. برای همین حتی به عنوان هدیه هم قبول نمی کردن.

بعد مثلا بیان چیزی تحت عنوان سکه اقتصادی برای ازدواج آسان با قیمت 100 هزار تومن تولید کنن. می دونید اثر این کار بر اقتصاد چی هست؟ چنین کاری رو بعضی کشور ها در دو دهه اخیر کردند و نتیجه ش فاجعه بار بود.

ببخشید که نظر دادم رو حرفتون. چون دقیقا حرف درستی زدید ولی میخواستم جنبه های دیگرش رو هم ببینید.

16. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2016
    محل سكونت

پيش فرض

به نظرم چیزی که ارزش ثابت داشته باشه بهتره . سکه و .... همش تغییر دارند .

ای کاش قانون بهتری برای مهریه بود

18. این کاربر از mojt90 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •