تبلیغات :
دانلود آهنگ جدید
پیشبینی فوتبال
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
تبلت
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]+ جواب دادن به اين بحث
نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: درخواست رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت از دادستانی برای ممنوع الخروجی سیف

 1. #1
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  10 درخواست رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت از دادستانی برای ممنوع الخروجی سیف

  درخواست رئیس دیده‌بان شفافیت و عدالت از دادستانی برای ممنوع الخروجی سیف

  دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به دادستان کل کشور خواستار پی گیری مطالبه ای با موضوع " ولی الله سیف را ممنوع الخروج و محاکمه کنید " شد.

  به گزارش خبرگزاری فارس، در این مطالبه که خواسته بیش از 2000 نفر می باشد، مطالبه کنندگان بر نقش مخرب سیف تاکید داشته و محاکمه وی را خواستار شدند.
  متن این نامه بدین شرح است:
  برادر ارجمند جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین منتظری
  دادستان محترم کل کشور
  سلام علیکم
  به اطلاع می‌رساند دیده‌بان شفافیت و عدالت سامانه‌ای تحت عنوان سامانه هوشمند مطالبه‌گری راه انداخته است. افراد می‌توانند مطالبه خود را در این سامانه درج و برای آن امضاء جمع نمایند. در پایان هر هفته دیده‌بان مطالبه‌ای را که بیشترین امضا را داشته باشد طبق وعده‌ای که به کاربرانش داده شده طی نامه‌ای برای مسئول مربوط می‌فرستد تا از مردمی‌ترین مطالبه آگاه شود و برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.
  مطالبه هفته پیش که خواسته 2300 نفر است درباره احقاق حقوق مردم سپرده‌گذار در مؤسسات معروف به غیرمجاز است و تأکید بر نقش مخرب آقای ولی‌الله سیف و درخواست تعقیب اوست. عین مطالبه به قرار زیر است:
  «با توجه به عملکرد مغایر قوانین بانکی کشور توسط آقای ولی ا... سیف رئیس کل سابق بانک مرکزی در مورد تعاونی‌های مجاز اعم از کاسپین و ثامن‌الحجج و قصور و تقصیر صدور مجوز برای مؤسسات مذکور که منجر به ضرر و زیان عده زیادی از سپرده‌گذاران این مؤسسات مالی شده است؛ خواهشمند است دستور فرمایید تا به شکایت‌های رسیده از جانب مالباختگان رسیدگی کرده و شخص ایشان را به دلیل ضربه سنگینی که به نظام وارد آورده محاکمه نمایید تا بخشی از حقوق مالباختگان تأمین گردد.»
  با احترام
  احمد توکلی
  رئیس هیأت مدیره سازمان مردم نهاد
  دیده بان شفافیت و عدالت
  29/05/1397
  انتهای پیام/


 2. #2
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  پيش فرض تسریع در رسیدگی به پرونده موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز/ بالا بودن نقش بانک مرکزی در تخلفات موسسات غیرمجاز

  توکلی در نامه به رئیس قوه قضائیه خواستار شد

  تسریع در رسیدگی به پرونده موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز/ بالا بودن نقش بانک مرکزی در تخلفات موسسات غیرمجاز

  رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه، خواستار رسیدگی سریع و قاطع به پرونده تخلف موسسات مالی و اعتباری و برخی مسئولان سابق بانک مرکزی شد و نقش بانک مرکزی را در بروز این تخلف مهم تر از بقیه دانست.

  به گزارش خبرگزاری فارس، احمد توکلی رئیس هیات مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه ضمن تشکر از رسیدگی به اعلام جرم این موسسه علیه مدیران و سهامداران موسسات و تعاونی‌های غیرمجاز و همچنین مسئولان و مقامات سابق و اسبق بانک مرکزی ، خواستار رسیدگی سریع و قاطع به این پرونده ها شد و نقش بانک مرکزی را در بروز این تخلفات مهم تر از بقیه دانست.
  توکلی در نامه خود از رئیس قوه قضائیه و دادستان تهران به خاطر رسیدگی به اعلام جرم علیه مدیران و سهامداران موسسه مالی و اعتباری (منحله) ثامن‌الحجج، فرشتگان و کاسپین که به نمایندگی از مردم صورت گرفته بود تشکر نمود و نوشت: این اعلام جرم از موسسات غیرمجاز ذکر شده به دلیل اخلال در نظام اقتصادی کشور و اخلال در نظم بازارهایی مانند بازار مسکن و جرائم دیگر انجام گرفت.
  وی با اشاره به متفاوت بودن شعبات رسیدگی به اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه سهامداران و مدیران اصلی این مؤسسات در شعبه یک و مقامات و مسئولان بانک مرکزی در شعبه سوم پیشنهاد داد: این بخش از اعلام جرم‌ها (بخش مربوط به سهامداران و مدیران مؤسسات مالی و اعتباری مذکور) از دادسرای کارکنان دولت به دادگاه شعبه اول کیفری یک تهران ارجاع شود تا در کنار شکایت دیگر شکات، به قاضی محترم پرونده در تصمیم‌گیری کمک نماید. دیده‌بان نیز در تمام مراحل دعوت شده و اجازه دفاع پیدا کند.
  رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با بیان اینکه نقش اقدامات نادرست و یا ترک وظائف مقامات و مدیران بانک مرکزی در فاجعه مؤسسات مزبور، بیش از نقش سهامداران و مدیران آن مؤسسات بوده است آثار و تبعات مثبت در قاطعیت و سرعت در رسیدگی دستگاه قضا به اتهامات را از چند جهت مهم دانست و تشریح کرد: رسیدگی سریع دستگاه قضا موجب می‌شود 1-مردم بیشتری به این نتیجه برسند که امکان استیفای حق از قدرتمندان و صاحب منصبان وجود دارد 2- تلقی کارگزاران حکومت، از ارباب رجوع تصحیح می‌شود و تکبر در برخی از آنها، به تدریج به تکریم مبدل می‌شود 3- آشکار خواهد شد که مدیران ناتوان و مسئله‌دار دولتی، چه سهمی در پیدایش مصائب اقتصادی و اجتماعی دارند.
  توکلی در ادامه نامه اش یکی از اتهامات وارده بر بانک مرکزی را وعده‌های مکرر و وفا نشده به آنها دانست و با اشاره به نمونه‌ای از آن نوشت: آخرین مورد اعلام این سیاست است که سپرده‌گذارانی که یک میلیارد تومان و بیشتر سپرده دارند می‌توانند همین مقدار دریافت کنند. ولی وقتی سپرده‌گذاران ثامن‌الحجج، فرشتگان و کاسپین به شعب مربوط مراجعه کرده‌اند، از آنها خواسته‌اند که منشأ پول‌هایی را که به این تعاونی‌ها سپرده‌اند، شفاف نمایند تا بانک مرکزی مطمئن شود، پولشویی در کار نبوده است!
  وی ادامه داد : اگر بانک مرکزی اسناد طلب مردم را فاقد اعتبار تلقی کند، اسناد پرداخت تسهیلات به طریق اولی می‌تواند جعلی باشد؛ زیرا مدیران انگیزه بدهکار کردن دیگران به موسسه یا تعاونی را داشته‌اند. آیا بانک مرکزی از تسهیلات گیرندگان چنین دعوی را می‌پذیرد؟ یا به استناد دفاتر موسسه یا تعاونی از بدهکار اصل تسهیلات و سود و حتی جرائم را طلب می‌کند؟
  رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به اینکه راهبرد تبلیغی بانک مرکزی در مورد غیرمجاز بودن این تعاونی ها تکرار یک دروغ بود نوشت: بانک مرکزی چنان رفتار می‌کرده است که گویی هیچ نقشی در پیدایش این بحران نداشته. اگر هم نصوص قانونی دال بر تکلیف اقدام، جلوی آنها گذاشته می‌شد، به دروغ‌های دیگری مانند اینکه نیروی انتظامی همکاری نمی‌کرد، قوه قضائیه راه نمی‌آمد و مشابه آن متوسل می‌شدند.
  توکلی در مورد موسسه کاسپین با بیان اینکه کاسپین هر مرحله قانونی را که بانک مرکزی لازم اعلام کرد، به کمک و تأیید خود آن بانک طی کرد، نوشت: آقای سیف با امضای خویش جواز فعالیت کاسپین را بدون قید و شرط خاصی صادر کرد، با این حال بدون آنکه شرمی در کار باشد با صراحت مجاز بودن کاسپین را انکار کردند. بعدتر گفتند جواز، مشروط به انحلال تعاونی‌های کوچکتر و ادغام آنان با خودشان بود. در حالی که در جواز صادر شده، هیچ اشاره‌ای به این مطلب نیست.
  وی از جمله رفتارهای اعتماد سوز بانک مرکزی را طرز محاسبه ارزش‌گذاری دارایی‌های این موسسات دانست و نوشت: بانک مرکزی وقتی پیشنهاد تهاتر مطالبات سپرده‌گذاران را با املاک پذیرفت، سال گذشته به دلیل تغییر قیمت املاک و مستغلات تمام ساختمان‌ها و املاک را دوباره قیمت زد ولی اولاً به بهانه صرفه‌جویی در هزینه‌های کارشناسی، خودشان این کار را کردند و ثانیاً از هیچ منطق درستی پیروی نکردند. افزایش قیمت بین 20 درصد تا 50 درصد متفاوت بود. حتی موردی تا 150 درصد نیز اضافه شد.
  رئیس هیات مدیره دیده بان شفافیت و عدالت در پایان نامه خود به رئیس دستگاه قضا نوشت: نکته پایانی، جلب توجه شما نسبت به تأثیر این روش برخورد بانک مرکزی با سپرده‌گذاران است. درست است که برای مصالح اجتماعی و امنیتی، ترجیح داده شد که ملاک حل مشکل کاهش تعداد سپرده‌گذاران باشد، ولی این روش با قانون تجارت ناسازگار است، نحوه اجرا حاکی از بی توجهی حاکمیت به صاحبان سرمایه بالقوه قادر به سرمایه‌گذاری مؤثر است. اگر ماجرا همین طور که دارد پیش می‌رود.، تمام شود، برای سرمایه‌گذاری مضر است و در انتقال سرمایه به خارج مؤثر می‌افتد.
  انتهای پیام/ب

 3. #3
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  1 «سیف» مانند عملکردش به روحانی مشاوره ندهد

  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

  دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با نادرست خواندن انتصاب سیف به عنوان مشاور پولی و بانکی رئیس جمهور گفت: از سیف انتظار داریم کارهایی را که در بانک مرکزی انجام داده، دیگر به آقای روحانی مشورت ندهد.

  ولی داداشی در گفتگو با [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، با اشاره به انتصاب «ولی الله سیف» رئیس کل سابق بانک مرکزی به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» اظهارداشت: عملکرد آقای سیف در جایگاه رئیس کل بانک مرکزی یک بازخورد منفی در جامعه ایجاد کرده و انتصاب وی به عنوان مشاور رئیس جمهور نیز به جهت سیاسی و اجتماعی برای خود آقای روحانی بازخورد خوبی ندارد. وی تصریح کرد: آقای سیف با عملکردش به ویژه در حوزه مدیریت ارز، محبوبیتی در بین مردم، اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران ندارد، لذا این انتصاب اقدام مناسبی نبود. دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس خاطرنشان کرد: رویه ای در دولت ها وجود دارد که وقتی یک فرد از ریاست سازمان یا وزارت کنار می رود یا عزل می شود، او را به عنوان مشاور رئیس جمهور منصوب می کنند؛ حالا که آقای سیف مشاور رئیس جمهور شده، از ایشان انتظار داریم کارهایی را که در بانک مرکزی انجام داده، دیگر به آقای روحانی مشاوره ندهد و آقای رئیس جمهور هم آن اقدامات را به عنوان مشاوره از آقای سیف نپذیرد. داداشی همچنین با اشاره به مسئله برخورد با مفسدان اقتصادی و اخلالگران در نظام اقتصادی کشور اظهارداشت: قوه قضائیه بعد از اینکه کسی به عنوان متهم شناخته می‌شود، پرونده اش را بررسی می کند، اما فراتر از این روال، توصیه ما به دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی این است که مراقب باشند تا هم اخلالگران در نظام اقتصادی و هم مدیران همدست با آنها را تحت نظر داشته باشند و بدون تعارف آنها را به دستگاه قضایی معرفی کنند. داداشی تاکید کرد: مسئله ممنوع الخروجی نیز برای کسانی که شائبه فساد آنها یا اخلال در نظام اقتصادی توسط آنها وجود دارد، ضروری است هر چند نباید شرایط را امنیتی کرد، اما کسانی که این شائبه در خصوص آنها وجود دارد باید به دقت تحت مراقبت و رصد باشند تا شاهد تکرار ماجرای خاوری و شهرام جزایری نباشیم.

 4. #4
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  10 آقای رئیس جمهور! با انتصاب دوباره سیف مردم را مأیوس و ناامید کردید

  آقای رئیس جمهور! با انتصاب دوباره سیف مردم را مأیوس و ناامید کردید

  جنابعالی اظهار داشتید که باید به مردم روحیه بدهیم و اگر ترس، هراس و ناامیدی در جامعه ایجاد کنیم، کاری "ضد انقلابی" انجام داده ایم. آیا تصور میکنید که خودتان با انتصاب مجدد "سیف" مردم را امیدوار کرده و کاری انقلابی انجام داده اید؟

  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  به گزارش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، محمدرضا سبزعلیپور صاحب نظر اقتصادی نسبت به انتصاب دوبارۀ "ولی الله سیف" به سمت مشاور پولی و بانکی رئیس جمهور شدیداً واکنش نشان داد و گفت: پنج سال پیش، جناب آقای روحانی با وعده های متعددی از جمله رفع مشکلات و رشد و توسعه اقتصاد ایران، گردش همزمان چرخ سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد، ارتباط بُرد بُرد با کشورهای جهان علی الخصوص کشورهای غربی و صنعتی، رفع تحریمها، تثبیت بازار ارز و کنترل نرخ دلار و افزایش ارزش پول ملی، کنترل گرانی و تورم، از بین بردن رکود، بازگرداندن عزت به پاسپورت ایرانی ووو.... پا به عرصۀ انتخابات ریاست جمهوری گذاشت و با توسل به همین وعده ها، نظر اکثریت مردم را به خود جلب کرد و در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد و با وعدۀ 100 روزۀ بهبود اقتصاد کار خود را آغاز کرد.
  همۀ مردم از جمله بندۀ حقیر خوشحال و امیدوار، چشم انتظار آینده بودیم تا رفته رفته تحقق وعده های رئیس جمهور منتخب را به عینه ببینیم. اما بمرور شاهد عملکرد کاملاً متفاوتی از جانب دولت تدبیر و امید بودیم بطوریکه وعده های داده شده از طرف آقای روحانی به رؤیا و آرزوی دست نیافتنی مردم ایران مبدل شد!!
  وی افزود: ابتدا تیم اقتصادی را بر سر کار آوردند که غالب صاحب نظران اقتصادی در هماهنگی و موفقیت آنان شک داشتند، سپس رئیس جمهور محترم مُنکر وعدۀ 100 روزه خود شدند!! و در ادامه، فقط و فقط به تعریف و تمجید از دولت و عملکرد خود پرداخته و دائماً وضعیت بد اقتصادی کشور و سوءمدیریت و کم کاری دولت را به گردن دولتهای نهم و دهم انداختند!!
  در اینجا بنا ندارم که عملکرد پنج سالۀ دولت تدبیر و امید را بطور کامل شرح دهم اما بطور خلاصه، حاصل عملکرد پنج سالۀ دولت آقای روحانی شد:
  * دو سال مذاکره با کشورهای 1+5 و چشم انتظاری مردم به نتایج آن
  * برجام نا فرجام
  * بازگشت تحریمهای قبل باضافه تحریمهای جدید
  * رکود تولید
  * رشد بیکاری
  * کنترل تورم در دولت اول شان آنهم به قیمت کم فروشی
  * آغاز مجدد گرانی کالا و خدمات و ورود تورم سنگین
  * اختلاسهای متعدد و حقوقهای نجومی
  و از همه مهمتر
  * تشدید مشکلات پولی و بانکی
  * آغاز بحران مؤسسات مالی و اعتباری ورشکسته و سرازیر شدن سپرده گذاران و مال باختگان به خیابانها
  * شدت گرفتن بحث ورشکستگی برخی از بانکها
  * رشد بی حساب و کتاب نقدینگی در جامعه از 490 هزار میلیارد تومان در سال 92 به 1602 هزار میلیارد در سال 97
  * نابسامانی بازار سکه و ارز و افزایش وحشتناک [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و سکه
  * کاهش و اُفت باور نکردنی ارزش پول ملی
  * و... دهها مورد دیگر
  علیپور اظهار داشت: بحران پولی و بانکی و افزایش غیر قابل تصور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و سایر ارزهای معتبر خارجی به حدی اوج گرفت که اقتصاد کشور و معیشت مردم را با مشکلات جدی روبرو کرد، بطوریکه همۀ مردم به این نتیجه رسیدند که عِنان کار از دست دولت خارج شده و مسئولین بانک مرکزی هم نه تنها دیگر توان مدیریت بازار پول و ارز را ندارند بلکه سیاستها و عملکرد غلطِ خودشان باعث این مشکلات شده است!!
  در همین راستا قریب به یکسال است که طوفان شدیدی بازار سکّه و ارز ایران را درنوردیده و خسارات جبران ناپذیری را ببار آورده که در کمال تأسف هنوز هم در حال وزیدن و خسارت زدن میباشد که حاصل این بحران، افزایش شدید و وحشتناک نرخ دلار و سکه و افزایش بیش از حد نرخ برابری ارزهای عمده و معتبر جهان را در مقابل ریال ایران درپی داشته است، لکن در طی این مدت و در زمانیکه هرج و مرج بازار ارز ایران را فرا گرفته و بر سایر بازارها و صنوف دیگرِ کشور نیز تأثیر منفی گذارده این ابهام و این پرسش اساسی ذهن بنده و اذهان مردم عزیزمان را اشغال کرده و آن پرسش این بود که چرا دولت و مسئولین ذیربط بانک مرکزی هیچ اقدام اساسی، علمی و عملی جهت کنترل بازار و تثبیت برابری نرخ ریال و دلار انجام نداده و ریال ایران را در تبِ داغ بازار مریض ارز، در حال ذوب شدن و نابودی رها کرده اند؟
  این صاحب نظر اقتصادی تأکید کرد: در طی این مدت شخصی را بعنوان معاون ارزی بانک مرکزی منصوب کردند که این جوان دهۀ شصتی، حتی یک روز هم سابقه بانکی نداشت و پس از ورودش به بانک مرکزی از طرف ولی الله سیف به مدیریت حوزۀ ریاست منصوب و بعد از کوتاه زمانی، وی را به مهمترین معاونت بانک مرکزی منصوب نمود، (معاونت ارزی) که حاصل و نتیجۀ این انتصاب نادرست و نابجا، شد همین نابسامانی و بهم ریختگی بازار ارز و رشد غیر قابل باورِ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و سکه و افزایش شدیدِ نرخِ تورم.
  در طی یکسال گذشته هرچه داد زدیم و گلو پاره کردیم که این شخص به سیستم ارزی کشور ضربه خواهد زد و برای کشور هزینه های هنگفتی به بار خواهد آورد و خواستار برکناریش شدیم اما کو گوش شنوا، هرگز رئیس کل سابق بانک مرکزی اعتنایی به سخنان ما قائل نشد و برای دهن کجی به منتقدین و مردم، همانند شیر پشت معاون ارزی ایستاد و از عملکرد غلط و ویرانگرش نیز دفاع کرد. منتقدین دلسوز هرچه از رئیس جمهور خواستند تا سیف را برکنار کند تا شاید بحران ارز و افزایش گرانی کالا و خدمات فروکش کند، متأسفانه آقای روحانی هم اعتنایی به این درخواستها نکردند و تا دقیقۀ آخر از تجربیات مخرب و ویرانگر سیف و عراقچی (معاون جوان ارزی بانک مرکزی) در دولت خود بهره بردند که نهایتاً کار آنقدر خراب شد و اوضاع اقتصادی و پولی ارزی کشور بهم ریخت که آقای رئیس جمهور آقای سیف را کنار گذاشتند، البته ایشان را عزل نکردند بلکه آنقدر صبر کردند تا دورۀ 5 ساله ریاست وی بر بانک مرکزی به پایان رسید و سپس از سیف خواستند تا خودشان استعفا دهند و بروند، در اصل آقای روحانی روغن ریخته را نذر امامزاده کرد و گفت که تغییر سیف در راستای ترمیم تیم اقتصادی دولت بوده است!! این در حالیست که اگر دورۀ 5 سالۀ سیف به پایان نمیرسید چه بسا که هنوز هم رئیس کل بانک مرکزی بود.!!!
  سبزعلیپور در ادامه گفت: حدود 2 ماه پیش آقای روحانی بجای عزل سیف، ایشان را مجبور به استعفاء میکنند تا سربلند از بانک مرکزی بروند سپس طبق اظهار خودشان، چون آقای سیف عملکرد درستی داشته و سیاستها و برنامه های دولت را با قدرت و به درستی به پیش برده اند علناً از ایشان تشکر و قدردانی هم میکنند!!
  دست پُختِ سیف طی حدود پنج سال گذشته عبارت بود از: افزایش پی در پی ارزهای مبادلاتی و زمینه سازی جهت افزایش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آزاد و کاهش ارزش پول ملی و افزایش تورمِ وحشتناک و افسارگسیخته!! بطوریکه سیف، بانک مرکزی را در اوج تحریمها با دلار مبادلاتی2500 تومان و دلار آزاد2850 تومان از آقای بهمنی در تابستان سال 92 تحویل گرفت اما دو ماه پیش همان دلار را با وجود توافقنامه هسته ای و آغاز اجرایی شدن برجام که آنهم به سرانجام نرسید به بیش از 4200 تومان (دولتی) و حدود 12 هزار تومان (آزاد) افزایش داده اند!! آیا این است معنی مدیریت، عملکرد صحیح و پیشبرد درست سیاستها و برنامه های اقتصادی و پولی و بانکی دولت؟ البته شاید هم "سیف" بیگناه است و شما همین سیاستها و برنامه های اقتصادی و پولی و بانکی و ارزی را به وی دیکته کرده و اوضاع کشور را به هم ریخته اید؟!!
  سیف حدود 12 میلیارد دلار ارز کشور را با نرخ 4200 تومان و آنهم در آغاز جنگ اقتصادی نابرابر و شروع تحریمها برعلیه ایران در اواخر دوران ریاستش بر بانک مرکزی و فقط ظرف چند روز به افرادی خاص جهت واردات تخصیص داد که این عملکرد غلط ایشان بنوعی به باد دادن ارزهای کشور و بهره مند کردن عده ای خاص از رانت های هزاران میلیاردی بود که هنوز تحقیقات مجلس و قوۀ قضائیه در این خصوص ادامه دارد. وی کشتی طوفان زده ای را تحویل جناب آقای دکتر همتی داد و هدایت کشتی بانک مرکزی را در این اقیانوس پُر تلاطم به رئیس کلی سپرد که هدایت این کشتی طوفان زده به سواحل آرام، کاری بس دشوار و کمرشکنی را میطلبد که این سکانداری بسیار سخت و مهم بر دوش آقای همتی و همکارانش گذاشته شده است.
  علیپور تصریح کرد: پس از خدا حافظی سیف از بانک مرکزی و برکناری معاون ارزی جوان و بی تجربه اش، قوۀ قضائیه وارد عمل شد و رسیدگی به فسادهای ارزی را پیگیری کرد که در این راستا حدود 2 ماهی است که معاون سابق ارزی بانک مرکزی دستگیر و طبق گفتۀ آقای اژه ای چند روز پیش از سیف هم تحقیقاتی بعمل آمده است.!!
  حال با تمام این تفاسیر و در ایامی که همه مردم منتظر رسیدگی قوۀ قضائیه به فسادهای ارزی و محاکمۀ دانه درشتها میباشند و مجلس نیز هنوز در پی لیست کامل دریافت کنندگان ارز 4200 تومانی است در کمال ناباوری دیروز خبردار شدیم که آقای روحانی در اقدامی مبهم و تأمل برانگیز، ولی الله سیف را بعنوان مشاور پولی و بانکی رئیس جمهور منصوب نمودند و آقای روحانی در این حکم تأکید کرده اند که نظر به مراتب تعهد، توان علمی و سوابق مدیریتی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان« مشاور رئیس ‌جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب میشوید. یعنی علیرغم تمام سوء مدیریتهای صورت گرفته، آقای روحانی هنوز ایشان را متعهد و پُر توان میدانند.!!
  لکن از آقای روحانی چند سوال دارم:
  جناب آقای روحانی عزیز،
  * آیا فکر نمی کنید که انتصاب دوبارۀ سیف، نشان دهندۀ بی توجهی حضرتعالی به خواست مردم و بی اعتنایی به مشکلات آنان میباشد؟
  * آیا شما با انتصاب مجدد سیف و تعریف و تمجید از ایشان بنوعی تأیید کردید که وی مجری اَوامر شما و اجرا کنندۀ سیاستهای پولی و ارزی جنابعالی بوده و در اصل گرانی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و افزایش تورم، خواست شخصی شما بوده که توسط وی در کشور پیاده شده است؟
  * آیا شما با انتصاب دوبارۀ سیف بعنوان مشاور پولی و بانکی بنوعی تأیید میکنید که فروش حدود 12 میلیارد دلار ارز با نرخ 4200 تومانی به عده ای خاص و رانت خواری سنیگن گروهی واردکننده از این طریق با موافقت و خواست شخص شما صورت گرفته و در این راستا حضرتعالی نه تنها آقای سیف را مقصر نمیدانید بلکه ایشان را مدیری متعهد و پُر توان هم قلمداد میکنید؟
  این اقتصاددان ضمن اشاره به سخنان چند روز پیش آقای روحانی گفت: جنابعالی روز چهارشنبه گذشته در جلسۀ هیأت دولت فرمودید: « امروز معروفی بالاتر از امید دادن به مردم در مسیر استقامت و مُنکری بیشتر از ایجاد هراس و اضطراب در دل مردم وجود ندارد.» سپس اظهار داشتید که باید به مردم روحیه بدهیم و اگر ترس، هراس و ناامیدی در جامعه ایجاد کنیم، هزینه ملت را بالا برده‌ایم و چه کاری "ضد انقلابی ‌تر" از این که ما در دل مردم هراس ایجاد کنیم.
  با توجه به سخنان حضرتعالی و عملکرد متفاوت و تعجب برانگیز خودتان، باز هم چند سوال پیش آمده است:
  * آیا شما که همۀ منتقدین و رسانه ها را به تزریق امید در جامعه فرا میخوانید فی الواقع خودتان به نصایح و توصیه های خودتان عمل میکنید یا اینکه نصایح تان فقط و فقط مختص دیگران میباشد؟
  * آیا تصور نمی کنید که جنابعالی با انتصاب دوباره "سیف" مردم را مأیوس و ناامید کرده اید نه رسانه ها و منتقدین دولت؟
  * آیا تصور میکنید که با انتصاب مجدد "سیف" مردم را امیدوار کرده و کاری انقلابی انجام داده اید؟
  * آیا تصور نمی کنید کسانیکه به مردم میگویند "همینی که هست" و چون به ما رأی داده اید باید همه چیز را بپذیرید و نق هم نزنید و کسانیکه توقع مردم را بی دلیل از "برجام" بالا بردند و کسانیکه از "ارز 4200 تومانی" پرده برداری کردند و 12 میلیارد دلار ارز این مملکت را ظرف یک هفته به باد دادند، کسانیکه به مردم دروغ میگویند و دزدی و اختلاس میکنند و حقوقهای نجومی برداشت میکنند و فرزندان ژن برترشان را در این ایام سخت آنهم با دلارهای گرانقیمت برای خوشگذرانی به خارج میفرستند در دلِ مردم ترس، هراس و ناامیدی ایجاد کرده اند و "ضد انقلاب" میباشند نه منتقدین و رسانه هایی که دلسوزانه دولت شما را نقد میکنند و اخبار صحیح را به گوش مردم میرسانند و برای بهبود اوضاع به جنابعالی و سایر دولتمردانتان راهکار ارائه میدهند؟
  رئیس مرکز تجارت جهانی ایران در خاتمه اظهار داشت: توقع مردم و صاحب نظران سیاسی و اقتصادی از رئیس جمهورشان این نیست که هر کاری که خودش دوست دارد انجام دهد و هر کاری خودش دوست ندارد دیگران را از انجام آن منع کند!! مردم دوست ندارند که رئیس جمهورشان دائماً از خودش و از عملکرد دولتش تعریف و تمجید نماید و به دیگران هم امر کند که از دولت تعریف کنید نه انتقاد!! متأسفانه دولت و دولتمردان محترم به حُسن جویی و تعریف از خود معتاد شده اند و هیچ نقد و انتقادی را برنمی تابند!! علی ایحال انتظار براین بود تا آقای روحانی صبر میکردند و اجازه میدادند تا مسئولین محترم قوۀ قضائیه به فسادهای پولی و ارزی رسیدگی میکردند و پس اتمام رسیدگی به پرونده ها و آرام شدن اوضاع، سیف را به مشاور خودشان و یا هر پست دیگری منصوب میکردند. درکل مردم را با عملکرد درست و رسیدگی به مشکلاتشان به آینده امیدوار کنیم نه با حرف و حدیث و وعده و شعار!! مردم ایران بسیار فهمیده و دانا هستند و خود بهتر از هر کسی میدانند که چه کسی آنان را امیدوار میکند و چه کسی آنان را مأیوس و ناامید می نماید.
  انتهای پیام/

 5. #5
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  5 سیف مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی شد

  سیف مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی شد

  رئیس جمهور در حکمی ولی‌اله سیف را به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب کرد.


  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
  به گزارش [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در حکمی ولی‌الله سیف را به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب کرد.
  متن حکم حسن روحانی به شرح‌ ذیل است:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  جناب آقای دکتر ولی الله سیف
  نظر به مراتب تعهد، توان علمی و سوابق مدیریتی جنابعالی، به موجب این حکم به عنوان«مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب می‌شوید.
  امید است با توفیق الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.
  به گزارش تسنیم، در حالی رئیس جمهور ولی اله سیف را به عنوان مشاور خود منصوب کرده است که بسیاری از کارشناسان و فعالان اقتصادی نسبت به مدیریت ارزی وی در بانک مرکزی انتقاد داشتند و دستگاه قضا نیز ارتباط وی با نوسانات ارزی اخیر را مورد بررسی قرار داده است و حتی معاون ارزی وی در دوران مسئولیتش به عنوان رئیس کل بانک مرکزی را بازداشت کرده است.
  انتهای پیام/

 6. #6
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  پيش فرض ممنوع الخروجی مقامات مرتبط با التهابات ارزی را پیگیری می‌کنیم

  ممنوع الخروجی مقامات مرتبط با التهابات ارزی را پیگیری می‌کنیم

  رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: بحث ممنوع الخروجی مقامات مرتبط با حوزه التهابات ارز را پیگیری می کنیم.

  امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار اقتصادی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، با بیان اینکه تلاشهای جدی برای ممنوع الخروجی سیف و برخی مقامات انجام شده، گفت: خوش‌بختانه طبق اعلام سخنگوی دستگاه قضا، رییس کل سابق بانک مرکزی ممنوع الخروج شده و تلاشها برای ممنوع الخروجی سایر مقامات مرتبط با نوسانات ارزی تا زمان پاسخ گویی کامل آنها ادامه داد.
  وی با اشاره مشکلات و چالشهای عدیده ایجاد شده در اقتصاد کشور به خصوص در حوزه ارزی گفت: مسببان این وضعیت باید در محاکم قضایی به مردم پاسخگو باشند.
  خجسته تاکید کرد، نخستین بار بنده پیگیر سوال از وزیر اقتصاد در خصوص مسائل ارزی بودم و اولین کارت زرد کرباسیان در سال 97 به خاطر مسائل ارزی در مجلس به ایشان داده شد.
  این نماینده مجلس با انتقاد از نوسانات بازار ارز در هفته اخیر گفت: در هفته ها و ماههای اخیر قیمت‌های اجناس و اقلام 40 و یا 45 درصد افزایش پیدا کرده است، باید این نوسانات را از قبل پیش بینی می‌کردیم و مسئولان برای کنترل آن برنامه ارائه می کردند.
  خجسته با بیان اینکه حدود 1500 هزار میلیارد تومان در اقتصاد کشور نقدینگی وجود دارد، تصریح کرد: ضرورت دارد این نقدینگی کنترل شود و باید تیم اقتصادی دولت بگوید چه اقدامی در این زمینه انجام داده است.
  وی با بیان اینکه با بالا رفتن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] قیمت کالاها نیز از 5 تا 50 درصد افزایش یافته است، افزود: کارمندی که حقوقش دو میلیون تومان بوده صبح از خواب بیدار می‌شود و می‌بیند حقوقش نصف شده است.
  به گزارش تسنیم، اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی درباره پرونده سیف رئیس سابق بانک مرکزی و ممنوع الخروج بودن وی گفته بود: یک بار از وی تحقیق شده و اگر لازم باشد بار بعدی هم تحقیق می‌شود و پرونده هم در حال رسیدگی است زیرا متهمان دیگری از کارمندان بانک مرکزی و غیر بانک مرکزی دارد و پرونده در حال تحقیقات است و این فرد ممنوع الخروج است.
  انتهای پیام/

 7. #7
  حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
  تاريخ عضويت
  Jul 2009
  پست ها
  11,667

  10 نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

  نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

  [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نماینده مردم محلات در مجلس ضمن انتقاد از حکم جدید رئیس‌جمهور به ولی‌الله سیف گفت: برخی نگذاشتند در صحن پارلمان در این باره به رئیس‌جمهور تذکر دهم.
  حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه اسفند 96 مستشاران و دادستان دیوان محاسبات حکم به انفصال از خدمت ولی‌الله سیف رئیس سابق بانک مرکزی دادند، گفت: دولت چندین ماه در برابر این حکم مقاومت کرد و در نهایت مجبور شد سیف را از سمت خود برکنار کند. وی با تاکید براینکه عملکرد نامناسب سیف در بانک مرکزی مشخص است، ادامه داد: همان فردی که دیوان محاسبات اعلام کرد تخلفاتی داشته، بار دیگر از سوی آقای روحانی حکم "مشاور پولی و مالی" را دریافت می‌کند، این موضوع عجیب و غریب است، هیچ‌ کجای جهان این‌گونه اتفاقات رخ نمی‌دهد. نماینده مردم محلات در مجلس با بیان اینکه وقتی محکمه‌ای حکمی را صادر می‌کند باید برای همه فصل‌الخطاب باشد، افزود: مقاومت دولت در برابر حکم دیوان محاسبات، دهن‌کجی به احکام دیوان است. سلیمی با بیان اینکه امیدواریم دولت به قانون تمکین کند و از تصمیمی که گرفته عقب‌نشینی کند، اظهار داشت: پس از اینکه سیف از آقای روحانی حکم مشاوری گرفت بنده می‌خواستم تذکری به رئیس‌جمهور بدهم که برخی از آقایان در مجلس نگذاشتند، این اتفاق بیفتد.

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع


* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )
همچنین با داشتن اکانت گوگل ( جی میل ) میتوانید از لینک بالای سایت استفاده کنید و سریعا در سایت وارد شوید

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

 • شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
 • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
 • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
 • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
 •