تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 9 اولاول ... 456789 آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 83

نام تاپيک: تصادف خیلی شدید – تقاضای راهنمایی برای خسارات و دیه

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

این رو هم اضافه کنم که هیچ اطلاعاتی از پدرم در سامانه ثنا موجود نبود و مجددا ثبت نام کردیم.

البته بگم مدارک کامل ثبت نام و هزینه ها و ..... موجود هست.
    داداش چي شد داستان شما ! تعريف نكردي بقيه جريان رو ! بالاخره تونستي حقتون رو از اون طرف بگيري يا نه

يه گزارش كامل بده در جريان باشيم

2. 3 کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

داداش چي شد داستان شما ! تعريف نكردي بقيه جريان رو ! بالاخره تونستي حقتون رو از اون طرف بگيري يا نه

يه گزارش كامل بده در جريان باشيم
    سلام و عرض ادب و ارادت

چشم توضیح می دم به زودی که چی شد.

نه هنوز 1 ریال هم نگرفتیم.

4. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

دوستان منتظرم دادگاه بعدی هم تشکیل بشه و بعد توضیحات کاملی بدم.

دادگاه بعدی حدود 7 روز دیگه هست.

اتفاقا شدیدا به راهنمایی و توصیه های شما نیاز دارم. تا اینجا همین راهنمایی های شما خیلی کمک کرده و فقط این یارو که باهاش درگیر هستیم خیلی عوضیه وگرنه شما راه درست و بهترین رو نشون دادید.

ممنون از همه رفقای گرامی

6. 2 کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام دوستان انقدر فشار و اعصاب خوردی هست فرصت نکردم براتون توضیح بدم چی شد. الان خیلی خلاصه می گم و ازتون درخواست کمک و راهنمایی دارم. هر جا زیادی خلاصه و مبهم بود بفرمایید کامل شرح بدم.

دادگاه اول (خسارت ماشین) : این دادگاه در شورای حل اختلاف برگزار شد و مقصر حضور پیدا نکرد و قاضی حدود 17 میلیون خسارت با حق دادرسی نوشت.

دادگاه دوم (دیه) : مقصر با وکیلش حاضر شد و ادعا کرد مادرم در صحنه تصادف حضور نداشته و آسیب ندیده و گزارشات پزشک قانونی کذب و ساختگی هستند. قاضی دادگاه از مقصر پرسید چی شد که بهشون زدی؟ گفت خواب بودم !!!! قاضی هم پس از دیدن عکس های تصادف گفت محکم تر می زدی که بمیرن !!!!! خلاصه قرار شد رای صادر کنه که تا الان بعد 10 روز خبری نیست و اونا (مقصر و وکیلش) هم قرار شد رو هر حکمی که میاد اعتراض بزنن و از مادرم شکایت کنند!!!!!
    دقت کنید که تمامی مدارک هم اصل و کپی موجود بود. از طرف دیگه اول گفتن مادرم ماشین رو به پارکینگ برده بعد ما برگه حمل با جرثقیل و اوراقی بودن ماشین رو نشون دادیم که تو پرونده هم بود و تازه لاستیک ها هم ترکیده بود و بعد مدعی شدند که مادرم با جرثقیل رفته و ما هم در جواب گفتیم که در بیمارستان بودن و بیهوش و مدرک ارائه کردیم ولی در هر صورت اونا رو حرف خودشون بودن و قصد داشتن بر ضد مادرم شکایت کنند.

دادگاه سوم (خسارت ماشین) : بر حکم دادگاه واخواهی نوشتن و گفتن که دوباره دادگاه تشکیل بشه که دوشنبه تشکیل شد. در دادگاه گفتن که ماشین قدیمی بوده و انقدر خسارت ندیده. قاضی گفت نظر کارشناس دادگستری مهم هست و اون مدنظر هست. بعد وکیل گفت ما درخواست کارشناسی مجدد داریم. بعد بقیه دادگاه به زبان ترکی برگزار شد و ما اصلا نمی فهمیدیم که مقصر و قاضی و وکیلش چی میگن !!!!! بعد از صحبت های به زبان ترکی که بین شون رد و بدل شد قاضی گفت که ما باید 2 میلیون تومن تخفیف بدیم و مقصر هم چون مستمری بگیر هست ماهی 200 تومن میده تا خسارت جبران بشه !!!!!! ما مخالفت کردیم و قاضی گفت دادگاه تمام هست و فردا برید اداره بیمه که بخشی از خسارت رو بده و ما توضیح دادیم که تا حالا چند بار رفتیم و مقصر فرار می کنه و مدارک نمیاره و به دروغ مدعی میشه بقیه خسارت دیدن. قاضی گفت دستور من اینه که برید بیمه. خلاصه فرداش رفتیم بیمه و باز هم همون کارها رو کرد و بیمه هیچ جوابی نداد و گفت چون مدارک ناقص هست هیچ پرونده ای باز نمی کنه.

الان به نظرتون چیکار کنیم؟

ما هم وکیل بگیریم؟

میشه یه وکیل خوب معرفی کنید؟ ممنون
    Last edited by mohsenP3000; 15-11-2018 at 13:44.

8. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

رفقا نظری، پیشنهادی چیزی ندارید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه MVGroup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

سلام دوست عزیز.
    متاسفانه تجربه ای در این زمینه ندارم تا بتونم کمکتون کنم. یکی دوتا راهنمایی به ذهنم میرسه.
    یکی اینکه به دفتر چندتا وکیل مراجعه کنید و باهاشون مشورت کنید. اگه در مورد هزینه وکیل گرفتن مشکل دارید، این موضوع رو با وکیل در میون بذارید که آیا میتونید بعدا پول وکیل رو از طرف مقابل (مقصر حادثه) بگیرید یا خیر؟
    مثل اینکه وکیل ها پول زیادی درخواست میکنن. من در موضوعی میخواستم از وکیلی مشورت بگیرم، که میگفت برای نیم ساعت مشاوره 200 هزارتومان باید بدی. ولی شما حتما به دفتر چندتا وکیل مراجعه کن و یه مشورت رو بگیر. شاید اصلا برای شما رایگان بود.
    یه موضوع دیگه اینکه خود دادگستری هم یه بخش داره به اسم «معاضدت حقوقی» (مُعاضِدَت حقوقی) که اونجا چندتا وکیل نشستن و مشاوره رایگان میدن. البته من خودم یه بار مراجعه کردم ولی جواب درستی نگرفتم. ولی شما شانست رو امتحان کن.
    فقط اینا به ذهنم میرسید.
    امیدوارم به نتیجه برسی.

11. این کاربر از MVGroup بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

رفقا نظری، پیشنهادی چیزی ندارید؟
    بنده خدا همون اول گفتم وکیل بگیر این قضیه به ضررت تموم میشه گوش نکردی
    حالا که قاضی حکم داد و پرونده بسته شد دنبال وکیل میگردی!!!

داره خودمونی میشه ormax1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

سعی کنید بر روحیه خودتون و خانوادتون مسلط باشید و خونسردیتون رو حفظ کنید

هم میتونید از مشاوره وکیل از حدود 50 تا 200 تومن فکر کنم استفاده کنید و هم وکیل بگیرید و بعدا در خواست هزینه دادرسی و وکیل رو هم در شکایتتون مطالبه کنید حتی صدمات از کار شدنتون و ایاب ذهاب و غیره رو هم بگیرید.

هر حکمی دادگاه بده ظرف 20 روز میتونید اعتراض کنید و اگر بعد از اعتراض هم پرونده مختومه شد و نتیجه مطلوب نبود میتونید بارها شکایتتون رو مجددا مطرح و پرونده رو به جریان بندازید تا احقاق حق کامل.

سعی کنید هر بار دلایل و مدارکتون رو ضمینه پرونده کنید و خواسته هاتون رو شفاف مطرح کنید. طبق قانون مدعی باید اثبات کنه. اگر اتهام بیجایی به شما زدند از همین بابت استفاده و شکایت جدیدی مبنی بر افترا و فرار از تعهد و کلاهبرداری و هر چی که میتونید مطرح کنید.

اگر به هر دلیلی نتونستید وکیل بگیرید در اینترنت سرچ کنید و شکایتتون رو طبق بندهای قانون منبع براش بیارید . مثلا به استناد بند فلان از آیین دادرسی مدنی و .... . اینجوری قاضی نمیتونه بپیچونه شمارو.

وقتی کارشناس مبلغ رو تایین کرده قاضی حق نداره بدون دلیل تخفیف بگیره برای متهم و یا بدون مراحل قانونی قسطی کنه ( اعسار کنه ) اونم ماهی 200 تومن چون اعسار کردن خودش روند قانونی داره طرف باید شرایطش رو اثبات کنه و شما به اعسارشم میتونید اعتراض کنید بخاطر شرایط خاص پدرتون. ( سرطان و شکستگی مهم ) . حتی اگرم اثبات کنه و بگن ماهی 200 تومن شما میتونید ضمن اعتراض یا ضمن شکایت جدید شرایط خاص و بیماری پدرتون و ضروری بودن درمان سریع و شرایط خاصشون رو مطرح و مجددا شکایت کنید. حتی از قاضی به دیوان میتونید شکایت کنید یا مجدد و مجدد شکایت جدیدی مطرح کنید. ادعاهای کذب طرف رو ثابت کنید

خیلی مهمه که خاسته هاتون رو در تیتر شکایت مطرح کنید. حتی اگه حقی داشته باشید اما در خواسته شما مطرح نشه حقتون ضایع میشه . پس دقت کنید. لازم بود مجدد شکایت کنید و جداگانه.

دلایل و شواهدتون رو هر چقدر میتونید کامل کنید. در اون محل دوربین مداربسته یا شاهد اگر هست یا استشهاد محلی تهیه کنید و امضا کنن چند نفر زیرشو و ضمینه پرونده کنید

جداگانه اگر حس میکنید کم کاری هنگام کروکی و تست الکل و غیره در زمان حادثه اتفاق افتاده شکایت جدیدی مطرح و از طریق 197 یا دادسرای نظامی یا دادسرا مطرح کنید تا مامور کروکی رو به دادگاه بکشونید و دلایل و شکایتتون رو کاملتر مطرح کنید و خسارات مادرتون رو هم جدی پیگیری کنید.

موردی دیدم فقط 2 تا زن یه دعوای ساده کردند و طرف زده دهن اونیکی زنه و دندوناش یکم لق شده بود قاضی گفته بود به اندازه 2 تا شتر باید دیه بدن. پس تا احقاق حق کامل نه رضایتی بدید نه قانع بشید. هر جا پرونده مختومه شد دوباره شکایت کنید و بگید حقتون ضایع شده

ماشینتون رو فعلا نفروشید و سعی کنید در پارکینگ نیروی انتظامی باشه و به پیشنهادایی که میدن پاسخ ندید چون یکی از مدارک مهم شماست. ( هزینه پارکینگ رو هم بعدا مطالبه کنید. رسید بگیرید از پارکینگ بابت هزینه. ) تا تکلیف خود ماشین و خسارت جسمی و دیه والدینتون کامل دریافت بشه. چون ماشین جزء مدارک دیه شما هم هست و فقط بحث خود ماشین نیست بلکه از بابت مدرک تصادف و صدمه مهمه و ممکنه مجدد نیاز به بررسی باشه و اگرم قرار باشه بفروشید باید با تایید وکیل مجرب و وظیفه شناس باشه.

اگر وکیل گرفتید و حس کردید وکیلتون رو خریده یا زیرابی داره میره میتونید وکیل رو عزل و از وکیل هم شکایت کنید. نترسید و جسور باشید. بالاخره حق گرفتنیه. طرف بفهمه جدی هستید

با متهم یا وکیلش صحبت نکنید یا درگیر نشید و از نظر روحی روانی به خودتون مسلط باشید. فقط حرفاتون رو طی شکایت و با قلم با متهم مطرح کنید. هر جا غیبش زد و نیومد یا حرفی ادعایی اشتباه مطرح کرد از همین کارش شکایت کنید یا در شکایتتون ضمیمه کنید

حتما همزمان از طریق پزشکی قانونی و پزشک معالج پدرتون پیگیر سلامتیشون باشید و اگر لازم بود گزارش یا گواهی خاصی مبنی بر خاص بودن شرایط پدرتون تهیه و به دادگاه ارائه بدید که مشخص کنه ایشون نیاز به درمان سریع و رسیدگی خاص و سریعی دارند. هر هزینه ای هم که کردید مدرکش کنید و فاکتورهارو با درج تاریخ و محل نگه دارید و به دادگاه ارائه بدید.

در شکایتتون هزینه از کار شدگی خودتون پدرتون . درمان. دیه و کلا هر چیزی که فکر میکنید به شما آسیب زده رو با در نظر گرفتن حق و انصاف بصورت منبع دار و دلیل با استناد به بند های قانون مدنی و اساسی مطرح و ضمینه شکایتتون کنید.

امیدوارم حق به حقدار برسه و سلامتی خانوادتون هم بزودی محقق بشه
    Last edited by ormax1; 17-11-2018 at 07:09.

14. 3 کاربر از ormax1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

این موسسه های حقوقی هم بدک نیستن ، چندتا فارغ التحصیل رشته حقوق با مجوز وکالت یک وکیل کهنه کارتر که شاید زیاد توکارش موفق نبوده کار میکنن .
    ارزونتر هستن و برای کارهایی که زیاد پیچیدگی نداره ، عملکردشون هم خوبه .

اما در مجموع من فکر میکنم قاضی دوتا انتخاب به شما میده ، اولیش اینه که سعی کنید خسارتتون رو از بیمه بگیرید ، و درنهایت اگه بیمه تمام خسارت رو نداد یا اصلا هیچی نداد بازدومرتبه پرونده رو به جریان بندازید.
    روش دوم اینه که خسارت رو از مقصر بگیرید ، اینجا چون مقصر مدعی میشه پولی واسه پرداخت خسارت نداره ، پرونده پیچیده میشه ، شاید حتی با وکیل هم به نتیجه درست نرسه اما به هرحال مقصر توی این حالت باید خسارت شما رو پرداخت کنه .
    دادگاه اون رو قسط بندی میکنه ، همین که به شما گفته ماهانه 200 هزارتومن ، مشخصه که تا پرداخت کامل این مبلغ مدت زیادی طول میکشه و در کل طبق تورم و این چیزها ، این راه به نفع شما نیست و درواقع خسارت انچنانی دریافت نمیکنید ، البته این کار صد در صد به ضرر مقصر هم خواهد بود و مشکلات قانونی زیادی واسش پیش میاد.
    من جای شما بودم پیگیری بیشتری از بیمه میکردم و فشار زیادی بهشون میاوردم تا خسارتم رو هرچه بیشتر بگیرم اما به هرحال دریافت خسارت حق شماست و باید واسه گرفتن حقتون تلاش بیشتری کنید.
    Last edited by shaahani; 17-11-2018 at 22:29.

16. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه MVGroup's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

...
    دادگاه اون رو قسط بندی میکنه ، همین که به شما گفته ماهانه 200 هزارتومن ، مشخصه که تا پرداخت کامل این مبلغ مدت زیادی طول میکشه و در کل طبق تورم و این چیزها ، این راه به نفع شما نیست و درواقع خسارت انچنانی دریافت نمیکنید ، البته این کار صد در صد به ضرر مقصر هم خواهد بود و مشکلات قانونی زیادی واسش پیش میاد...
    چه مشکلاتی براش پیش میاد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •