تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 83

نام تاپيک: تصادف خیلی شدید – تقاضای راهنمایی برای خسارات و دیه

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ن
    قاضی عکس از ماشین خواسته با پلاک. عکاس باید خودمون باشیم !!!!!!! و در نهایت پرینت شده رنگی تحویل بدیم.

آیا تا به حال چنین چیزی شنیده بودید؟؟؟؟ آخه مگه مامور بیمه یا یه عکاس نباید این کار ها رو انجام بده چرا ما باید بریم عکس بگیریم و تحویل بدیم. اونم به صورت رنگی و پرینت شده.

کارشناس بیمه پرونده خودش رو برای سازمان بیمه درست میکنه و ربطی به پرونده شما در دادسرا نداره .
    ایرادی نداره شما با گوشی موبایلتون از ماشین عکس بگیرید و به عکاسی ببرید و چاپ کنید (یا عکاس ببرید) ، که در پرونده شما برای قاضی موجود باشه .
    این به رای بهتر و مجکمتر دادگاه کمک میکنه.

بیمه بدنه شخص مقابل ، اگه داشته هم باشه برای شما سودی نداره چون کار بیمه بدنه پرداخت خسارت ماشین خود شخص بیمه شده هست و نه هیچ کس دیگه ای .
    اما اگه خودرو شما بجز بیمه ثالث ، بیمه بدنه داره ، این بیمه در شرایطی که تمام هزینه درست کردن خودرو رو بیمه شخص مقابل پرداخت نکرده باشه و یا اینکه مقصر تصادف فرار کرده باشه ، یا اینکه مقصر شما باشید ، هزینه درست کردن ماشین رو پرداخت میکنه .
    در کل برای موضوع شما میشه گفت یک جورایی بیمه بدنه مطرح نیست و نیازی نیست برای این بیمه اقدامی انجام بدین.

2. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه amirdiba's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

اینجور که میگی فاجعست. اینطوری ها هم نیست. شاید یارو روابط و اشنا داره. ماشینش توقیف باید بشه. امبولانس مگه نبردتون؟ باید هزینه ها همه رایگان باشه مگه خودتون رفته باشین بیمارستان . که اونم احتماالا با گزارش پلیس حله
    یعنی چی طرف اومده پایین خندیده مگه ادم نباشه. اگه خسارت خارج ار حد بیمش باشه باید از جیب بده .ماشین اگه زیر سه سال باشه افت قیمتم با نظر کارشناس دادگستری و حل اختلاف باید بده. ماشین شما ثابت بوده حتی نبوده هم چون از پشت زده مقصره. تست الکل و مواد اگه پلیس نگرفته شکایت کنید باید میگرفته چون میگی حالت عادی نداشته . خنده برای چی. کل هزیینه ها و درمان رو بیمه در نهایت با نظر پزشک قانونی میده و دیه صدمات. باید بدن. بیمه نداره باید از جیب بده. یا زندان بره. اینطور که شما میگید اخر بی قانونی در مورد شما شده. دیه ممکنه یکسال طول بکشه. البته درمان رو چون بیمه میده یعنی بیمه طرف شما نباید خرج کنید یا کردین بگیرین بعدا. ولی یعنی اینقدر بی اخلاقه که ی سر نزنه؟؟ هرچند میتونه نزنه چون میگه بیمه دارم برای این روزاا. ولی خنده و نگرفتن تست الکل و مواد مشکوکه

4. این کاربر از amirdiba بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام و ممنون از همه به خاطر نظرات مفید

الان دارم میرم کلانتری و عکس برداری در پارکینگ نیرو انتظامی، نتیجه رو همینجا می گم.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام مجدد

دارم سعی می کنم خیلی خلاصه و مختصر بنویسم امروز چه بر من گذشت. داستان خیلی طولانیه. ولی انقدری خلاصه ش می کنم که همه تون حوصله خوندن شو داشته باشید.

7. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jul 2018

پيش فرض

نکته بسیار جالب

امروز در تماسی که با کلانتری داشتیم گفتن که مدارک کلا گم شده (با اینکه 2 نسخه داشتن) و باید برای از سرگیری و تحویل مدارک دوباره مراجعه کنیم.

نکته جالب تر

قاضی عکس از ماشین خواسته با پلاک. عکاس باید خودمون باشیم !!!!!!! و در نهایت پرینت شده رنگی تحویل بدیم.

آیا تا به حال چنین چیزی شنیده بودید؟؟؟؟ آخه مگه مامور بیمه یا یه عکاس نباید این کار ها رو انجام بده چرا ما باید بریم عکس بگیریم و تحویل بدیم. اونم به صورت رنگی و پرینت شده.

بچه ها تو رو خدا نظر بدید. صبح باید برم کلانتری
    اتفاقا ما هم چند روز پیش از یکی شکایت کردیم. میگن پرونده گم شده! قبلا هم تو یه پرونده دیگه تو دادسرا همین جمله رو شنیدم. کلا شگردشونه.

9. این کاربر از ژیان بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

در مورد بیمه بدنه جریان از این قرار هست که گاها خسارت وارده در یک تصادف بیش از مبلغ قرارداد بیمه شده مقصر هست.
    در این شرایط بیمه تنها مبلغ متعهد شده را پرداخت میکند و خسارت مازاد پرداخت نمیشد که میبایست فرد مقصر از جیب خودش پرداخت کند.

اما با حضور خودروهای گران قیمت در بازار این مساله با مشکل مواجه میشد.
    به عنوان مثال فردی با خودروی پورشه در خیابان حاضر میشد و یک راننده نیسان (ازون ماشین آبی ها) این پورشه رو خورد و خمیر میکرد. عموما تعهد بیمه چیزی در حدود 10 میلیون است.
    راننده نیسان از کجا پول مابغی این خسارت را پرداخت کند؟!

به همین دلیل در مجلس قانونی طرح شد که خودروهای گران قیمت میبایست بیمه بدنه داشته باشند که هزینه های مازاد از بیمه خسارت مالی از جالب مقصر را به عهده بگیرد. یعنی اینکه از جانب مقصر ابتدا مبلغ خسارت مورد تعهد دریافت میشود و مابقی خسارت از جانب بیمه بدنه خودش پرداخت میشود. نه از جانب مقصر.
    و فکر میکنم که این قانون تصویب هم شده باشه.
    اگر اینطور باشه میتونه شامل حال استارتر تاپیک هم بشه. ضرورت بیمه بدنه در اینجا مسئله هست.

این قانون با یک ابعاد دیگه ای تصویب شده. البته به صورت صریح به چیزی که من گفتم نپرداخته ولی شماها بهتر از من میدونید که هیچ شفافیتی در قانون وجو نداره و اغلب سلیقه ای تصمصم گیری میشه. بهر صورت رانندگان خودرو این موضوع رو مد نظر داشته باشن که خسارت مالی پرداختی بیمه بسیار کمتر از قیمت خودرو است و این دردسر وجود دارد.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Last edited by siava5h; 20-08-2018 at 14:51.

11. 2 کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

در مورد بیمه بدنه جریان از این قرار هست که گاها خسارت وارده در یک تصادف بیش از مبلغ قرارداد بیمه شده مقصر هست.
    در این شرایط بیمه تنها مبلغ متعهد شده را پرداخت میکند و خسارت مازاد پرداخت نمیشد که میبایست فرد مقصر از جیب خودش پرداخت کند.

اما با حضور خودروهای گران قیمت در بازار این مساله با مشکل مواجه میشد.
    به عنوان مثال فردی با خودروی پورشه در خیابان حاضر میشد و یک راننده نیسان (ازون ماشین آبی ها) این پورشه رو خورد و خمیر میکرد. عموما تعهد بیمه چیزی در حدود 10 میلیون است.
    راننده نیسان از کجا پول مابغی این خسارت را پرداخت کند؟!

به همین دلیل در مجلس قانونی طرح شد که خودروهای گران قیمت میبایست بیمه بدنه داشته باشند که هزینه های مازاد از بیمه خسارت مالی از جالب مقصر را به عهده بگیرد. یعنی اینکه از جانب مقصر ابتدا مبلغ خسارت مورد تعهد دریافت میشود و مابقی خسارت از جانب بیمه بدنه خودش پرداخت میشود. نه از جانب مقصر.
    و فکر میکنم که این قانون تصویب هم شده باشه.
    اگر اینطور باشه میتونه شامل حال استارتر تاپیک هم بشه. ضرورت بیمه بدنه در اینجا مسئله هست.

این قانون با یک ابعاد دیگه ای تصویب شده. البته به صورت صریح به چیزی که من گفتم نپرداخته ولی شماها بهتر از من میدونید که هیچ شفافیتی در قانون وجو نداره و اغلب سلیقه ای تصمصم گیری میشه. بهر صورت رانندگان خودرو این موضوع رو مد نظر داشته باشن که خسارت مالی پرداختی بیمه بسیار کمتر از قیمت خودرو است و این دردسر وجود دارد.
    پرداخت خسارت به خودروهای گران قیمت تا سقف 126 میلیون تومان
    سلام و تشکر بابت راهنمایی شما

ماشین ما بیمه بدنه نداشت. طرف مقصر هم ظاهرا فقط شخص ثالث داره اون طور که کلانتری نوشته. میگم که نه تا حالا تماسی داشته و نه ما ازش شماره ای داریم.

جدای از این مسائل من هنوز فرصت نکردم بگم دیروز چی شد. دارم متنم رو جمع و جور می کنم که بچه ها حوصله خوندن داشته باشن و بتونن راهنمایی کنن. مسئله ظاهرا پیچیده تره.

ممنون که وقت می ذارید و راهنمایی می کنید.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

سلام و تشکر بابت راهنمایی شما

ماشین ما بیمه بدنه نداشت. طرف مقصر هم ظاهرا فقط شخص ثالث داره اون طور که کلانتری نوشته. میگم که نه تا حالا تماسی داشته و نه ما ازش شماره ای داریم.

جدای از این مسائل من هنوز فرصت نکردم بگم دیروز چی شد. دارم متنم رو جمع و جور می کنم که بچه ها حوصله خوندن داشته باشن و بتونن راهنمایی کنن. مسئله ظاهرا پیچیده تره.

ممنون که وقت می ذارید و راهنمایی می کنید.
    مملکت جمهوری اسلامی همینه. از بالا تا پایین داغونه. چه انتظار از کلانتری داری؟ سیستم همین طوریه. چیزهای خنده دار تری مطمئنا میبینی.

بیمه داشته باشه یا نداشته باشه واسه شما زیاد توفیقی نداره. البته یه خورده داره. اگه نداشته باشه بایستی از جیب بده و این از جیب دادنش هم خودش داستان داره. ممکنه نداشته باشه بده. که اون خودش یک پروسه حقوقی مسخره ای داره واسه خودش.

ما امیدواریم با حداقل دردسر پیش بره کارت.

14. این کاربر از siava5h بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

خب بالاخره فرصت کردم یه نظمی به نوشته هام بدم. تا جایی که شده خلاصه کردم.

به گاراژی که جنازه ماشین مون پارک بود مراجعه کردیم. یه بیابون بزرگ پر از ماشین و بین 3 ردیف ماشین ماشین ما در لاین وسط قرار داشت. به سختی از بین جنازه های ماشین های دیگه عکس های لازم رو گرفتم.
    در همین لحظات 2 دلال برای خرید ماشین مراجعه کردند. البته قیمت نگفتن. فقط می گفتن ماشین مال ما و ما خودمون کارشناس بیمه داریم برای شما درست می کنیم که مثلا ماشین چه آسیب هایی دیده و یه سری ایراد هم خودمون اضافه می کنیم. ( البته من و خانواده مخالف هستیم. ) و اینکه اصلا معلوم بود هیچ کدوم آدم های درستی نیستن. بچه ها کلی جنس تو ماشین داریم که اجازه ندادن برداریم. مثلا یه جک 1 میلیون تومانی و کلی ابزار مثل انواع آچار و پیچ گوشتی و ..... و یک باتری نو و زاپاس. گفتن صورت جلسه شده !!!! البته فکر می کنم قصد دزدیدن شو دارن.

بعد از گاراژ به کافی نت رفتم و حدود 20 عکس که خیلی خوب بود رو رنگی چاپ کردم (حدود 40 تومن هزینه ش شد)، انصافا اگر آقای قاضی فقط یه نگاه مختصر حتی به 2 عکس اول بکنند مشخص هست که ماشین کاملا از بین رفته. اگر بدونم خلاف قوانین سایت نیز عکس ها رو برای شما هم می ذارم.

بعد به سمت کلانتری رفتم. در کلانتری شماره پرونده رو گرفتن و بعد 30 دقیقه معطلی گفتن که پرونده شما اینجا نیست. برید دفتر قوه قضاییه که همونجا تو کلانتری هست. مثلا 10 قدم فاصله هست. یه خانمی بودن که شماره ملی پدر و مادرم رو گرفتن و گفتن که کلا پرونده ای وجود نداره !!!!! با خواهش و اصرار فراوان کروکی و شماره پرونده رو زدن و بالاخره تو کامپیوترشون یه اطلاعاتی به نمایش در اومد و حدود 100 پرونده رو چک کردن و گفتن دست خود کلانتری هست.

چون خیلی شلوغ بود تا یه جای خالی پیدا شد جلوی همون جنابی (سروان، .....) که فرموده بودن پرونده پیش ما نیست نشستم. گفت باید صبر کنی. برو بشین در قسمت انتظار و من گفتم آخه نوبتم می ره و دیگه نمی تونم بشینم. خلاصه یه 45 دقیقه ای ایشون پرونده های مختلف رو تکمیل می کردن و وقتی استمرار من و خونسردی من رو دیدن یهو گفتن که ای وای پرونده تو زیر دستم بود، ببخشید. عکس ها و مدارک قبلی رو که گم کرده بودند گرفتن و ضمیمه پرونده کردن. البته برعکس حرف روز قبلشون فرمودن که اصلا مدارک گم شده و این عکس ها نیازی نبوده !!!! من از ایشون رسید خواستم که باز نفرمایند که گم شده ولی گفتن لازم نیست و الان شما 7 روز فرصت دارید که نامه از پزشکی قانونی بیارید وگرنه پرونده بسته هست. من اعتراض کردم که الان پدرم
    MRIکرده و جوابش 15 شهریور حاضره و بیمارستان این نزدیک ترین تاریخی بوده که حاضر شده جواب بده. فرمودند که مشکل خودتون هست.

فردای این روز به بیمارستان رفتم و عکس های MRIو اسکن ها رو روی CDگرفتم و خودم بردم این مراکز مخصوص چاپ عکس های پزشکی و چاپ کردم. و عصر همین روز پدر و مادرم رو بردم پزشک معرفی شده پزشک قانونی که متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات هست. پدرم دچار لخته خون در سرش شده و مهره های 4 تا 7 گردن و ستون فقرات آسیب دیده و نیاز به دو عمل جراحی داره. و مادرم دچار ضرب دیدگی گردن و شکستگی دست و آسیب از ناحیه پا شده. پدرم به دلیل شیمی درمانی امکان جراحی نداره تا دوره شیمی درمانی ش تموم بشه و نظر دکتر انکولوژ مهم هست.

روز سوم به مرکز پزشکی قانونی رفتیم. اونجا در مورد لخته خون در سر پدرم و آسیب مهره های 4 تا 7 و نیاز به جراحی گفتند که تا عمل جراحی صورت نگیره هیچ دیه ای نداره. و خلاصه خودشون یه چیزی نوشتن و به ما نشون ندادن و گفتن که 1 شنبه به طور اتومات به دست کلانتری می رسه و دیگه نیازی نیست کاری انجام بدید.

خب الان نظر شما چیه؟

من نامه از پزشک قانونی ندارم که برم کلانتری بدم که پرونده بسته نشه. از طرفی خود پزشک قانونی گفته ما اتومات می فرستیم کلانتری مربوطه. دیگه نمی دونم چیکار می کنن؟ بعد ما نباید بریم دادسرا شکایت کنیم؟

این دفاتر خدمات قضایی چطور؟

ممنون که وقت می ذارید و مطالعه می فرمایید و راهنمایی می کنید.

تمام امید من شما دوستان هستید. از همه تشکر می کنم.
    Last edited by mohsenP3000; 24-08-2018 at 12:22.

16. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

دوستان لطفا اگر تاپیک رو می خونید

لطف کنید در صورتی که تجربه مشابه دارید یا نظری دارید بیان کنید.

واقعا به کمک شما عزیزان نیاز دارم.

پدر و مادرم داغون شدن . تنها منبع درآمد زندگی مون که ماشین باشه به کل از بین رفته. طرف مقصر مسخره مون کرده و حتی تا الان یه زنگ هم نزده برای احوال پرسی. معلوم نیست که مراحل اداری درست انجام شده یا نه. پس بهم کمک کنید. خواهش می کنم.

18. این کاربر از mohsenP3000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •