تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: چند سوال اساسی پیش از اینکه یادگیری اندروید رو شروع کنم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض چند سوال اساسی پیش از اینکه یادگیری اندروید رو شروع کنم

سلام
    در ابتدا عرض کنم که من دقایقی پیش در این سایت عضو شدم و یه نگاه کلی انداختم و به نظرم رسید که جای درستی دارم سوالم رو مطرح می کنم ، درصورتی که چنین نبود عذر خواهی می کنم و ممنون می شم که مدیران محترم مطلب رو به محیط مناسب منتقل کنند و برای من آدرس جدید رو ارسال کنند.
    من تا به حال هیچ تجربه و اطلاعاتی در مورد برنامه نویسی برای اندروید ندارم و قصد دارم شروع به یادگیری کنم اما قبل از اون برای پیش گیری از اشتباه و اتلاف وقت قصد دارم بطور کامل هدفم ، پتانسیل هام و خواسته هام رو مطرح کنم که دوستان لطف کنند و بهترین راهنمایی رو بهم بدن.

هدف:
    هدف من نگارش برنامه ای برای اندروید در رابطه با تخصص خودم و اقدام به فروش اون هست که بعد از اون هم برنامه های دیگری بنویسم که البته این اولی قاعدتا خیلی ساده تر از سایرین باید باشه .
    البته این رو عرض کنم که با اینکه کلا رشته ی تحصیلی و کاریم چیز دیگری بوده اما همیشه به شدت دوست داشتم وارد دنیای برنامه نویسی بشم و به غیر از نگاه مالی عشق خیلی زیادی به این کار دارم.
    کار این برنامه به اینصورت هستش که یک برنامه ی آموزشی هست.
    یوزر برنامه رو که باز می کنه از لول یک الی مثلا 20 رو در منو می بینه که می تونه بسته به سطح تواناییش هر کدوم رو انتخاب کنه و واردش بشه . اما در عین حال این لول ها بصورت پله پله هستند که در حالت عادی پس از گذروندن هرکدام ، بسته به پاسخ هایی که کاربر داده برنامه پیش نهاد می ده که اون سطح بهتره تکرار شه(پاسخ ها ضعیف بوده) ، بد نیست که تکرار شه (در صورتی که نمره قبولی گرفته ولی خیلی خوب نبوده) و یا به لول بالا تر بره (پاسخ ها خوب بوده)
    و اما در هر کدام ار این لول ها 2 قسمت وجود داره :
    در قسمت اول آموزش مربوط به همون سطح نمایش داده می شه که ممکنه صوتی ، ویدئو و یا متنی باشه (هنوز تصمیم نگرفتم)
    در قسمت بعد فایل های صوتی ای پخش می شه و یه سری گزینه بصورت باتن در اختیار کار بر قرار می گیره که با توجه به صدایی که می شنوه یکی رو به عنوان جواب صحیح فشار بده
    و بعد امتیازها جمع می شه و اون قضیه ی تکرار مرحله یا ورود به مرحله ی جدید رو داریم.

از برنامه نویسی چی می دونم :

من با هیچ کدام از زبانهای رایج برنامه نویسی کار نکردم اما 2 مورد رو باید عرض کنم
    اول اینکه 3-4 سال پیش یک دور سی شارپ تحت کنسول رو مرور کردم و تا هر قسمت رو درک نکردم به مرحله ی بعد نرفتم اما هیچ تمرینی انجام ندادم و الان فکر نمی کنم چیز خاصی ازش یادم باشه .
    دوم اینکه به زبانی مسلط هستم که اصلا رایج نیست به نام MQL .با این زبان می شه برنامه هایی نوشت برای معاملات اتوماتیک در فارکس استفاده می شن و لازمه ذکر کنم این برنامه ها بطور مستقل اصلا نه اینستال می شن و نه کار می کنند بلکه فقط تحت یک برنامه ی اصلی دیگر که مربوط به معاملات فارکس و بعضا بورس هست کار می کنند و دارای حجم پایینی هستند و معمولا بین 200 - 300 خط الی 1000 خط بیشتر کد نویسی لازم ندارند.
    بطوری که من شنیدم زیر مجموعه ی C+ یا C++ هست ، شی گرایی داره در این حد که تابع می نویسیم و فراخوانی می کنیم و از کتابخانه های مخصوصش استفاده می کنیم . کلاس و ساختار هم داره.که معمولا نیازی نداریم.

if...else...esle if....for....while....switch اینگونه چیزها رو داریم
    متغیرهامون هم از نوع اینتجر ولانگ و شورت و زیرمجموعه هاش (که ما از اینها فقط خود اینتجر رو لازم داریم) و سایر متغیرها مثل دابل ، بولین ، کالر، دیت تایم و void رو داریم .

سوال های من :
    یک - آیا برای برنامه ای که من به عنوان هدف اول عرض کردم باید لزوما برای برای یادگیری برنامه نویسی اقدام کرد یا قالب های آماده ای برای این قبیل برنامه وجود داره ؟
    چرا اینو می پرسم ! چون مثلا در طراحی وبسایت می دونیم که امروزه می شه بدونه برنامه نویسی هم اینکار رو انجام داد. بنابراین می خوام بدونم که اگر چنین امکانی برای هدفی که من دارم هم قابل انجام هست فعلا برای صرفه جویی در وقت از این روش استفاده کنم .

دو - برای من با تجربیات نیمه مربوطی که عرض کردم ممنون می شم که مسیر آموزش به صورت مطالعه شخصی رو کمی تصویر کنید که بفهمم کجای کار هستم و چه باید بکنم ؟
    سه - دقیقا باید به سراغ یاد گیری چه زبانی برم که زمان از دست ندم ؟
    چون در آستانه ی 40 سالگی قرار دارم و مسئولیت زندگی زیاده و باید فقط راه درست رو برم حتی اگر اینکه مقداری سخت تر باشه .

پی نوشت :
    از دوستان عزیز تقاضا دارم لطفا در هنگام پاسخگویی با سعه ی صدر پاسخ بدن ، همونطور که می بینید خیلی مفصل شرایط رو مطرح کردم و دلیلش این بود که نیاز به جواب هایی دارم که گوینده ی اونها شرایط من رو به خوبی در نظر گرفته باشه

ارادتمند شما

کاربر فعال انجمن موسیقی و ورزش Pessimist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من سه سال پیش میخواستم برنامه نویسی اندروید رو شروع کنم اما دنبالش نرفتم. به نظر من بهترین کار برای شما شروع با App Inventor هست که بدون کد نویسی میشه اپلیکیشن اندروید ساخت. آموزشش هم تو اینترنت هست.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

درود بر شما
    ممنون بالاخره بعد از 3 ماه یه نفر به من جواب داد
    اما راهنماییتون بسیار مفید بود
    شروع کردم باهاش کار کردن خیلی عالیه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •