تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: تعویض کامل گاز کولر گازی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض تعویض کامل گاز کولر گازی

با سلام.من یک کولر گازی اسپلیت 24000 General باکمپرسور توشیبا دارم که حدود 8 ساله داره کار میکنه. امسال که به خونه جدید رفتیم و فضای هال و پذیرایی حدود 70 متر هست ،میبینم که نمیتونه دمای خونه رو از 26 درجه پایینتر بیاره و بیشتر اوقات کمپرسور روشنه و خیلی کم خاموش میشه.البته هوای خروجی از کولر خنک هست ولی به قول معروف سوز نداره.تعمیرکار آوردم و بعد از گرفتن فشار گاز دیدیم که فشار گاز کافیه(روی 70) هست و حتی برق مصرفی هم در حد 8.5 آمپر هست.که تعمیرکار گفت که همه چیر مرتبه و نیازی به شارژ گاز نداره .ولی همچنان خونه به اندازه کافی خنک نمیشه. یک نفر به من گفت که کلا گاز رو عوض کن و شاید کیفیت گاز پایین اومده باشه که البته خودش با مشکل مشابه من با تعویض کامل گاز به نتیجه رسید و الان کولرش حسابی خنک میکنه. به نظر شما آیا گاز کولر بعد از چند سال کیفیتش رو از دست میده یا اینکه تعویض کامل گاز تاثیر خاصی نداره؟

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

کیفیت دمای محیط به خیلی عوامل زیادی بستگی داره
    دما رطوبت نور گیری متراژ و
    اگر پرتاب باد و دمای خروجی درست هست
    احتمالا کولر برای مکان شما جوابگو نیست و باید با تعویض بشه یا به فکر کولر دوم باشید
    البته اگر اتاق اضافه دارید که استفاده نمیکنید در آن را ببندید
    یا اگر آفتابگیر هست از پرده های ضخیم تر استفاده کنید
    ممکن بهتر بشه

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk by [emoji851]

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

جناب srx190d کاملا درست می فرمایند
    اگه آفتاب در طول روز زیاد به منزل شما تابش داره و از طرفی ممکنه مصالح بکار رفته در منزل جدید به اندازه کافی عایق حرارتی نیستند که توانایی حفظ دمای پایین رو داشته باشند ، بهتره به فکر نصب کولر دوم در محل باشید.

جابه جایی کولر رو چطور انجام دادین ؟
    چون در زمان جابجایی و بازکردن کولر ؛ گاز اون هدر خالی میشه ، اگه قبل از بازکردن گاز رو در کندانسور ذخیره کردین و بعد اقدام به باز کردن کولر کردین
    آیا در زمان نصب مجدد ، عمل وکیوم و تخلیه هوا انجام شده و یا خیر ؟
    ممکنه فشار گاز مناسب دیده بشه و لوله ها هیچگونه نشتی نداشته باشند اما همچنان مشکل بزرگی در سیستم به دلیل وجود هوا و بخار آب وجود داشته باشه که حتی ممکنه باعث خرابی کامل و مسدود شدن نازل پاشش گاز یا شیرانبساط بشه .

پیشنهاد میکنم یک بار بطور کامل گاز کولر رو تخلیه کنید ، سپس به روش استاندارد و مهندسی ، قبل از زدن گاز جدید به درون کولر و لوله ها
    تا حد بسیار زیادی وکیوم انجام داده و هوای داخل سیستم را تخلیه کنید ، به حدی که فشار در حد صفر در فشارسنج دیده بشه .
    سپس یک تا دو روز سیستم را در حالت تست نگه دارید و بعد از دو روز مجدد فشار رو بررسی کنید اگه بالا نرفته باشه ، نشان از این داره که لوله ها نشتی ندارند و میتونید شارژ گاز رو انجام بدین.
    استفاده از گاز های قوی تر که توانایی سرمایش آنها بیشتر هست ، همچنین مقداری شارژ بیشتر گاز از اندازه استاندارد میتونه به سرمایش بیشتر کولر کمک کنه.

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

با سلام.من یک کولر گازی اسپلیت 24000 General باکمپرسور توشیبا دارم که حدود 8 ساله داره کار میکنه. امسال که به خونه جدید رفتیم و فضای هال و پذیرایی حدود 70 متر هست ،میبینم که نمیتونه دمای خونه رو از 26 درجه پایینتر بیاره و بیشتر اوقات کمپرسور روشنه و خیلی کم خاموش میشه.البته هوای خروجی از کولر خنک هست ولی به قول معروف سوز نداره.تعمیرکار آوردم و بعد از گرفتن فشار گاز دیدیم که فشار گاز کافیه(روی 70) هست و حتی برق مصرفی هم در حد 8.5 آمپر هست.که تعمیرکار گفت که همه چیر مرتبه و نیازی به شارژ گاز نداره .ولی همچنان خونه به اندازه کافی خنک نمیشه. یک نفر به من گفت که کلا گاز رو عوض کن و شاید کیفیت گاز پایین اومده باشه که البته خودش با مشکل مشابه من با تعویض کامل گاز به نتیجه رسید و الان کولرش حسابی خنک میکنه. به نظر شما آیا گاز کولر بعد از چند سال کیفیتش رو از دست میده یا اینکه تعویض کامل گاز تاثیر خاصی نداره؟
    سلام
    .
    در چه ارتفاعی از کف اتاق نصب شده ؟ این خیلی مهم هست .
    باید حداکثر 185 سانت باشه یعنی قسمتی که هوا رو مکش میکنه با زمین 185CM فاصله داشته باشه , نه بیشتر

تاثیرش معجزه آسا هست درکاهش مصرف برق و کاهش استهلاک کولر و سرعت سرد شدنِ خانه و سهولت سرویس و نگهداری و افزایش پرتاب باد و نیاز به کولر کوچکتر مثلاً به جای 24000 , میتونین 18000 نصب کنین
    .
    نصب اسپلیت در زیر سقف اشتباهه
    توضیح در مورد علتش , در این تاپیک
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 29-08-2018 at 11:26.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •