تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: سم تراریخت، موجب سرطان این مرد شد + حکم دادگاه

حـــــرفـه ای wichidika's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

9 سم تراریخت، موجب سرطان این مرد شد + حکم دادگاه

گزارش امروز CNN: سم تراریخت، موجب سرطان این مرد شد + حکم دادگاه

بنابر حکم یک دادگاه آمریکایی، مصرف سم مختص محصولات «تراریخت» موجب سرطان شده است.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    پرونده ویژه «جنگ جهانی غذا» - بخش هفدهم
    به گزارش خبرنگار اقتصادی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، صبح امروز CNN خبر محکومیت بزرگترین ابرکمپانی یهودی تولیدکننده تراریخت جهان - مونسانتو - در یکی از دعاوی علیه این شرکت را منتشر کرد. در این دادگاه، هیئت منصفه، کمپانی مونسانتو را به پرداخت غرامت سنگین 289 میلیون دلاری به فردی به نام «دوین جانسون» محکوم کرد. وی مدعی شده بود در اثر مصرف راندآپ - سم مخصوص تراریخت - به سرطان دچار شده است.بر همین اساس، دادگاه جانسون خارج از نوبت برگزار شد، زیرا پزشکان او را «در آستانه مرگ» تشخیص دادند. در کالیفرنیا قانونی وجود دارد که به دعاوی افراد در آستانه مرگ خارج از نوبت رسیدگی شود. سی‌ان‌ان در باب اهمیت این محکومیت می‌نویسد:«پیروزی روز جمعه‌ی جانسون می‌تواند یک سابقه بسیار مؤثر برای هزاران مدعی دیگر باشد که ادعا کرده‌اند علف‌کش مشهور مونسانتو موجب ایجاد نوعی لنفوم می‌شود.»
    پزشکان مطمئن نبودند جانسون به اندازه زنده بماند تا دادگاه را ببیند
    پس از صدور حکم، کمپانی مونسانتو ضمن صدور بیانیه‌ای، مجدداً مدعی شد «مطالعات نشان می‌دهد راندآپ سرطان ایجاد نمی‌کند!» اسکات پاربرید، نایب‌رئیس مونسانتو در این زمینه گفت:«ما درباره این حکم درخواست استیناف خواهیم داد و به‌شدت از این محصول دفاع خواهیم کرد؛ این محصول 40 سال سابقه استفاده بی‌خطر دارد و همچنان یک ابزار حیاتی، مؤثر و مطمئن برای کشاورزان و دیگران است.»البته تیموتی لیتزبورگ، وکیل جانسون معتقد است که این درخواست مونسانتو، برای این کمپانی بسیار پرهزینه خواهد بود.به گزارش تسنیم، جانسون 46 ساله هنگامی که به‌عنوان یک زمین‌دار در سانفرانسیسکو کار می‌کرده، 20 تا 30 نوبت در سال، از این سم استفاده کرده است. او دوبار نیز تماس کامل با این سم داشته که اولین آنها به سال 2012 باز‌می‌گردد. دو سال بعد در سال 2014 او اثرات بیماری را در بدن خود مشاهده کرد. این عارضه اکنون 80درصد از بدن او را پوشانده است.
    این شرایط زندگی خانواده جانسون را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد؛ بگونه‌ای که همسرش ناچار است دو شیفت 40 ساعته در هر هفته برای امرار معاش خانواده‌اش کار کند. البته این محکومیت کمکی به بهبود حال جانسون نخواهد کرد و دو پسر پس از جانسون این را پذیرفته‌اند که به‌زودی پدر خود را در اثر سرطان ناشی از سموم تراریخت از دست خواهند داد؛ اما وکیل جانسون، معتقد است این محکومیت لااقل کمک خواهد کرد که خانواده او راحت‌تر زندگی کنند.
    در این دادگاه دو پرسش مهم مطرح شد: اینکه آیا راندآپ می‌تواند سرطان ایجاد کند یا خیر؛ و اگر چنین است، آیا مونسانتو موفق شده به مصرف‌کنندگان در مورد خطر ابتلا به سرطان در اثر مصرف این محصول هشدار دهد یا خیر. هیئت منصفه در هر دو مورد طرف جانسون را گرفت.در ماه مارس 2015، آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان سازمان بهداشت جهانی (IARC) نتیجه تحقیقاتش را منتشر کرد که می‌گفت:«که ماده مؤثره سم راندآپ، گلایفوسایت برای انسان «احتمالاً سرطانزا» است.»این گزارش تأکید می‌کند:«شواهد محدود از سرطانزایی در علف‌کش گلایفوسایت در انسان وجود دارد.»با این حال مونسانتو مدتهاست بر اعتقادش پای فشرده که راندآپ موجب ایجاد سرطان نمی‌شود و گزارشهای IARC نشان می‌دهد که گلیفوسایت بی‌خطر است! معاون استراتژی مونسانتو،‌ آقای پارتریج تصریح کرد:«بیش از 800 تحقیق علمی، در سراسر جهان نشان می‌دهد گلیفوسایت مفید است و باعث سرطان نمی‌شود.»
    بر همین اساس تنها در سال گذشته بیش از 800 بیمار از مونسانتو شکایت کرده و ادعا می‌کنند علف‌کش «راندآپ» موجب سرطان آنها شده است. لیتزبورگ گفت همکاران او وکالت بیش از 4،000 مورد مشابهِ در انتظار دادرسی در دادگاه های مختلف ایالتی را بر عهده گرفته‌اند. در عین حال او معتقد است:«این یک پیروزی بزرگ برای سلامت انسان در سراسر جهان است.»

2. این کاربر از wichidika بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

زود قبول کردن و باور کردن هر مطلبی که هر روز روی اینترنت می بینیم ، باعث میشه گمراه بشیم .
    پیشنهاد من اینه که به هر مطلبی برخورد کردیم ، همیشه در ابتدا با دیده شک به اون نگاه کنیم و از عقل و منطق برای یافتن واقعیت استفاده کنیم .

در مورد این خبر ، ابتدا لازم هست منبع اصلی درج خبر در خبرگزاری CNN رو بررسی کنیم و از صحت مطلب نوشته شده به فارسی مطمئن بشیم :

همینطور که در خبر اصلی (و نه تحریف شده) مشاهده می کنید ، هیچ گفته ای نیست که نشان دهد در مورد یک محصول مهندسی ژنتیک شده و تراریخته صحبت میشه .
    با توجه به این که سم مذکور بیشتر از 40 سال هست که در آمریکا و به طور جهانی در کل جهان مورد استفاده قرار گرفته است ، میتوان با اطمینان گفت که این محصول مهندسی ژنتیک شده نیست و علم ژنتیک نو پاست و از آن مهمتر اینکه تنها در سالیان اخیر دانشمندان شروع به ساخت محصولات کشاورزی مهندسی ژنتیک شده آن هم به صورت محدود و تک به تک کرده اند.

این جریان که با محکوم کردن کمپانی های بزرگ در آمریکا ، مردم بتوانند پول های هنگفتی به عنوان خسارت و یا رشوه جهت دست برداشتن از سر کمپانی بگیرند ، بسیار محبوب است ، زیرا جریان تبلیغاتی مضرری ضد کمپانی ها به راه می اندازد که ضرر مالی بسیار بیشتری برای آنها دارد .
    در نتیجه مردم زیادی علاقه به انجام چنین کاری دارند و هر روزه دعاوی زیادی در این رابطه در دادگاه های آمریکا به جریان می افتد.

و اما موضوع این سم و سرطان
    آیا میتوان گفت که این سم باعث سرطان شده است ؟ چه موقع ما میتوانیم بگویم که یک سم و یا یک محصول باعث ایجاد سرطان می شود ؟
    پاسخ ساده است ، در زمان اینکه دانشمندان معتبر جهان در تحقیقات متفاوت و مختلف و مستقل این موضوع را با انتشار دقیق نوع آزمایشات و ریز عملکرد و نتایجشان تایید کنند.
    همان طور که در خبر اصلی مشاهده میکنید در انتهای خبر نوشته شده است (نمی توان اطمینان داشت و ثابت نمود که این سم باعث ایجاد سرطان شده است)
    این یعنی چه ؟ یعنی اینکه فقط در مورد احتمال بوجود آمدن سرطان به وسیله سم صحبت شده است و سپس 12 نفر هیات منصفه که انسان های عادی ، خالی از هرگونه سواد علمی در مورد موضوع بوده اند در نتیجه گیری کلی گفته اند چون روی قوطی سم از نظر آنها اخطار جدی لازم نوشته نشده است ، بنا بر همین مسئله رای به گناه کار بودن کمپانی داده اند.

فهمیدن این موضوع که یک چیز مشخص باعث ایجاد سرطان شده است ، کار بسیار بسیار دشوار علمی است و تنها زمانی میتوان از آن اطمینان پیدا کرد که منابع معتبر علمی در مورد آن نوشته باشند و این موضوع را با جزئیات در همه جای جهان و در گروه های مستقل به تایید رسانده باشند.
    اما خوب در مورد این موضوع بیش از 800 آزمایش مستقل و متفاوت وجود داره که نشون داده این سم نه تنها برای انسان ها بلکه برای پرندگان ، حلزون ها و دیگر موجودات محیط زیست خطر آفرین نیست.
    این موضوع در همان خبر اصلی CNN ذکر شده است و سوال بزرگ اینجاست که یک خبرگزاری داخلی چرا انرا ذکر نکرده است و اصلا چرا باید آنها به اصلاح ژنتیکی ربط دهند .
    از نظر من مسئله این است که این خبرگذاری از جیب افرادی که سالیان است با مدل قدیمی کشاورزی ارگانیک ، پول های هنگفتی به جیب زده اند تغذیه می شود ، این مسئله مشخص است که محصولات تراریخته موقعیت مالی آنها را به شدت تهدید می کند.

خوب حالا که مشخص شد به هیچ عنوان اطمینان و مدرک ثابت شده ای برای اینکه نشان دهد این مرد به وسیله این سم دچار سرطان شده است وجود ندارد ،
    بیایید در مورد احتمالات صحبت کنیم
    این وب سایت رسمی سایت سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکاست ، که در مورد ریسک این سم صحبت کرده است :

نوشته اگر طبق دستورالعمل ذکر شده انجام بشه هیچ ریسکی نداره و هیچ خطری انسان را تهدید نمیکنه !
    نوشته شده نتیجه گیری های این آژانس با تعداد زیادی تحقیقات مستقل در کشورهای مختلف مطابقت داشته و با آزمایشات سازمان ملی سلامت کشاورزی آمریکا نیز سازگار هست.

در اینجا نیز آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا ذکر کرده است :

محصولات کشاورزی وجود دارند که مهندسی ژنتیکی شده اند (تراریخته) که در مقابل این سم بطور کامل ایمن باشند و سم باعث ضعیف شدن محصول نشه
    (برعکس چیزی که در کشاورزی سنتی ایران وجود دارد و سموم مورد استفاده بشدت خود محصولات را تحت تاثیر قرار می دهند و محصولات بی کیفیت و ضعیفی در مزارع سم پاشی شده به عمل می آید)
    (توجه بفرمایید که این خود سم نیست که تراریخته شده ، چون اصلا سموم موجود زنده نیستند که تراریخته برای آنها معنی بدهد)

همچنین درمورد سمی بودن کم آن برای انسان و نحوه استفاده مطالبی درج شده است.

این نیز یک تحقیق 25 ساله بوسیله دانشمندان در مورد این سم، که نتیجه آن عدم ایجاد سرطان و اثر منفی بر سلامت افراد است :

علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر میتونن به این سایت علمی مراجعه کنند

مطلبی که اینجا نوشته شده نیز می گوید این سم در زیرگروه E قرار میگیره و مدارک بسیار محکمی در مورد سالم بودن اون و سرطان زا نبودنش در دسترس است.

زودباور بودن همیشه اول از همه ضررش رو به خود فرد و مستقیم زندگی خودش میزنه ، تا زمانی که ما فرهنگ پرسشگری نداشته باشیم ، براحتی بازیچه دست افراد دیگر خواهیم بود.
    همینطور که ملاحظه فرمودین در این خبر براحتی واقعیت معکوس نشان داده شده است .
    انگار که ثابت شده است محصولات تراریخته سرطان زا هست و دادگاهی در آمریکا این موضوع را تایید کرده است !
    حال آنکه مردم ساده دل و عموم جامعه حداقل اطلاعات لازم رو هم ندارند که متوجه بشوند که اصلا یک سم که موجود زنده نیست ، نمیتواند تراریخته باشد و مهندسی ژنتیک بر روی آن اعمال شود ....
    Last edited by shaahani; 12-08-2018 at 19:39.

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یه مسئله دیگه هم فراموش شد بگم اینکه محصول نهایی سم مورد بحث در دادگاه ، بعد از استفاده فقط علف کشی میکنه
    یعنی فقط مخصوص محصولات تراریخته نیست و در کشاورزی برای از بین بردن علف هرز استفاده می شه و محصولات نیز میتونن تراریخته نباشند .
    این ماده اصلی تشکیل موجود در سم هست که بطور تنها در محصولی فروخته نمیشه ، اگه اون رو روی گیاهان استفاده کنید همه گیاهان از بین میرن اما محصولات تراریخته بهشون مقاوم هستند و این باعث میشه هر نوع سمی که بر اساس این ماده ساخته شده باشه ، هیچگونه اثر منفی ای روی این گیاهان نداشته باشه

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

یکی از اصول مهم منطق هست که همیشه من و دوستان اون رو فراموش میکنیم .

بار اثبات یک ادعا بر عهده مدعی است.

یعنی اینکه اگه من ادعا کنم یک کامپیوتر پرنده نامرعی همیشه همراه من است که من رو بطور دائم به شبکه اینترنت متصل میکنه و سپس از دیگران بخواهم که این موضوع رو رد کنن.
    این یعنی سفسطه ، رد ناپذیری ادعای من هیچ ارزشی برای ادعای من بوجود نمیاره ، جالبه بدونیدن که دقیقا برعکس این مسئله در علم جاری هست و ادعایی که قابل بررسی و ردشدن نباشه کمترین ارزشی در مجامع علمی نداره .

بنابراین من باید ادعای خودم رو ثابت کنم و نحوه رد شدن ادعای خودم رو هم بیان کنم تا سخنم دارای ارزش منطقی باشه .
    من اگه بگم این کامپیوتر پرنده وجود داره چون کسی نمیتونه ثابت کنه وجود نداره ، یک ادعای احمقانه و سفسطه آمیز مطرح کردم .
    دیگران کاملا حق دارند که ادعای من را نادیده بگیرند و وجود چنین کامپیوتری رو نپذیرند زیرا هیچ مدرک و اثباتی برای وجود آن در دست نیست.

اگر شخصی ادعا میکند که محصولات تراریخته باعث سرطان می شود ، باید بتواند گفته خود را در مجامع علمی به اثبات برساند و دانشمندان حرف او را تایید کنند .
    هیچ دلیلی وجود ندارد که دانشمندان بیایند و ثابت کنند که محصولات تراریخته بطور قطعی باعث سرطان نمی شود !
    زیرا اصلا این موضوع ادعای آنها نیست ، دانشمندان آزمایشاتی انجام می دهند و میگویند بر طبق اینها فلان محصول تراریخته ضرری به انسان نمی رساند و برای انسان فلان سودها را دارد و ضرری فراتر از همان محصول در حالت غیر تراریخته ندارد . حرف خودشان رو هم با دلیل و مدرک ثابت میکنند بطور که هر شخص شکاک میتواند آزمایشات آنها را تکرار کند و به همان نتایج بررسد.

اما وقتی یک نفر مدعی ایجاد سرطان به علت این محصولات می شود باید بتواند ادعای خودش را ثابت کند در غیر این صورت ، ادعای او یک اظهار نظر عامیانه بیشتر نخواهد بود.
    بیش از چهار هزار نوع بیماری زنتیکی از همان ابتدا تولد در سلول های ادمی وجود دارد که هرکدام میتواند او را به نابودی بکشانند ، سرطان نیز میتواند از عملکرد اشتباه سلولی در بدن انسان بوجود بیاید ، بدون آنکه هیچ عامل خارجی در بین باشد ، یک کپی برداری سلولی اشتباه میتواند باعث بروز سرطان شود .
    بنابراین ادعای اینکه فلان محصول تراریخته عامل سرطان است ، ادعایی بسیار بزرگ است
    بزرگتر از ادعای من در مورد کامپیوتر پرنده ام !

دوستان خوبم ، هرگز ، هرگز و هرگز فراموش نکنید که
    ادعا های بزرگ همیشه نیازمند مدارک و اثبات های بزرگتر هستند .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •