سلام

من یک اس اس دی 250 گیگ دارم و 3 پارتیشن داره و روی دو تا ویندوز 7 32 و 64 دارم بنا به کارم. دو تا هارد دیسک 2 ترابایتی هم دارم. الان می خوام روی پارتیشن سوم ssd یک ویندوز 10 نصب کنم اما مشکلی که دارم اجازه نصب نمیده.

کلا تا وقتی که کابل ساتا دو تا هارد رو نکشم نمی تونم ویندوز روی ssd نصب کنم. یک راهی با استفاده از دستور diskpart پیدا کردم که اون هم باید کل ssd رو فرمت کنم اما حتی وقتی با دستور diskpart پارتیشن سوم رو فرمت می کنم اجازه نصب ویندوز نمیده ولی به محض کشیدن کابل ساتا هاردها به راحتی می تونم روی هر پارتیشن ssd ویندوز نصب کنم.

این فقط مشکل من نیست و تا به حال کسی نتونسته همزمان وقتی هارد دیسک ها به سیستم وصله روی ssd ویندوز نصب کنه مگه اینکه با دستور diskpart کل ssd رو فرمت کنه یعنی clean کنه.

این مشکل حتی موقع نصب ویندوز 7 روی یکی از پارتیشن های ویندوز 10 هم وجود داره و یا باید کایل ساتا هارد دیسک ها رو در بیارم که با وجود نصب همه دستگاه ها و باز کردن کیس کار مشکللیه و یا اینکه کل ssd رو فرمت کنم که ویندوزهام می پره با همه نرم افزارها

اگه کسی از دوستان می دونه که چطوری من می تونم بدون کشیدن کابل ساتا هارد دیسک ها بتونم روی هر پارتیشن دلخواه ssd ویندوز نصب کنم بدون هیچ مشکلی ممنون میشم

من ویندوز رو از طریق usb نصب می کنم و با برنامه rufus و از همه لحاظ تنظیمات بایوس و ... در ست هستن.

اینو هم اضافه کنم ارور خاصی نمیده که یک عدد باشه بلکه من الان پیامی که میده خاطرم نیست ولی اونو یادم بود جستجو کردم و نوشته بود که باید کل ssd رو فرمت کنی. حالا همه سایت ها رو نگشتم ببینم راه حلی وجود داره یا نه