سلام. من الان نهمم دارم میرم دهم. پیش مشاور رفتم از همه پرس و جو کردم اما جوابمو نگرفتم. فقط هم به این علت که الان نظام جدیده و یک عالمه قانون قراره عوض شه و هنوز معلوم نی چه قوانینی به جای این قوانین بیاد!
بین گرافیک و تصویرسازی و جلوه های ویژه رایانه ای موندم. گرافیک تو فنی حرفه ایه نصویر سازی تو کاردانش.
من به کارای دستی علاقه دارم... اما با انجام کارهای کامپیوتری راحت ترم... و زود از انجام کار های دستی زده میشم.
ولی میخوام ادامه تحصیل بدم... میخوام کارگردانی سینما در دانشگاه تهران برم... یا انیمیشن بخونم
برای همین نمیدونم اگه از کاردانش (تصویرسازی با رایانه) برم میتونم این شاخه رو بعدا ادامه تحصیل بدم؟
چیز دیگه ای که گفتم گفتم تو گرافیک فقط تصویر سازی که یاد نمیگیریم! چاپ و طراحی حروف و عکاسی یاد میگیریم و ایم به نفع منه یا یک تیر سه نشون زدم.
هم اینا رو یاد میگیرم.
هم تصویر سازی دستی بلدم
هم کامپیوتر الان در دسترسه راحت خودم میشینم یاد میگیرم و با کامپیوتر کار میکنم.

ولی علاقه ای به عکاسی ندارم و خودمو اینجووی گول زدم که این درسو تو شاخه سینما هم میخونن اگه الان سینما میوفتی باز اینو داشتی...
حتی به بقیه نمیدونم دوست دارم یا نه به هر کی میگم میگه نقاشیت خوبه ؟ خب تصویرسازی رایانه ای هم نقاشی میخواد! من تو چیز دیگه ای موندم!

ولی الان واقعا نمیدونم چیکار کنم گرافیک ثبت نام کردم ولی دو دلم میترسم کم بیارم و از اینور میترسم تصویرسازی کامپیوتری برم بعدا نتونم ادامه تحصیل بدم.
تو کتابی که از اموزش پرورش گرته بودم نوشته بودند هنرجویان تصویرسازی رایانه ای میتونند انیمیشن کوتاه هم بسازند.

یک مشکل دیگه هم که دارم از کسایی که تحصیل کردند چرسیدم دروس تئو ریتوم زیاده؟ یکی گفت تقریبا و دیگری گفت سال دوم کار عملیمون کم بود ولی سال سوم زیاده.
و من علاقه ای به دروس تئوری ندارم عملی میخوام تو تئوری حوصلم سر میره یک مقدارشو تحمل میکنم ولی اگع قرار باشه اکثرش تئوری باشه نه...

از اونور تصویرسازی رایانه ای ممکنه کار بدن من تو خونه نتونم درست کنم کامپیوتر داریم ولی همیشه پدرم اجازه نمیده ازش استفاده کنم.
از اونور گرافیک دوربین عکاسی ندارم و باید یا بخرم یا کرایه کنم که الان با وضعیت دلار خیلی گرونه کرایه هم از کسی که پرسیدم گفت دوربیناشون داغون بود بدرد نمیخوره.

الان من چیکار کنم؟