تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: سوختن لوازم منزل در اثر رفتن برق حتی با وجود محافظ --- هزینه سنگین تعمیرات

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

برق را مفت میکنیم

2. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2014

پيش فرض

برق منزل ما یه دو سه سالی زیاد اتصالی داشت و برقکار آوردم و همه پریزها رو تست گرفت و کلیدها رو روشن و خاموش کردیم به نتیجه ای نرسید و گفت مشکلی نیست. زنگ زدم اداره برق اومد کنتور رو یه دستی زد و یکیشون رفت بالای تیر برق کابل رو این ور اون ور کرد اتصالی خیلی خیلی کم شد. بعضی مواقع شاید از کابل و محل اتصال تیر برق باشه مثلا کابلی که برق منزل شما رو از تیر گرفته مشکل یا تکونی خورده این اتفاق اتصالی و قطعی مکرر دارید. فیوز کنتور رو هم کسی دستکاری نکرده باشه. ولی حتما به خرابی اداره برق زن بزنید و بگید اتصالی زیاد داشتم و کلی از لوازم هم سوخته بیان برن بالای تیر برق و ترانس سر کوچه رو تست کنن شاید اونجا مشکل هست و داخلی و از سیم کشی منزل نباشه. شاید هم سیم کشی داخلی باشه و یه جایی خرابی هست که برقکار بیارید تا تست کنه. محافظ دم کنتور گرون هست ولی ارزش داره و یک لایه محافظتی برای جلوگیری از خرابی و سوختی لوازم خونه شما اضافه میشه و به همراه محافظ های لوازم خونه شما تقریبا خرابی دستگاه ها رو به صفر می رسونه. البته ما نخریدیم چون وقتی از خرابی اداره برق اومدن و سیم سر تیر برق رو دستکاری کرده مشکل ما بر طرف شد و این یکی دوسال دیگه اتصالی غیر عادی و زود به زود نداشتیم. اگر اون هم جواب نداد محافظ برق در کنار کنتور نصب کنید. قیمتش فکر کنم حدود 1 تا 1.5 باشه. البته برای یک منزل دو طبقه این کافیه. اگر تعداد طبقات بیشتر باشه محافظ کنتور گرون تر هست. تو اینترنت جستجو کنید "محافظ کنتور" یا "محافظ پای کنتور" سایتهایی هستند. خودتون بدون مشورت برقکار مهار نخرید. برقکار بیاد ساختمون رو ببینه بهتون بگه مثلا چه مدل و نوعی برای ساختمون کافیه. ولی باز قبل از خرید خرابی اداره برق بگید بیاد و محکم و دقیق بگید چند بار و چه مدت این مشکل رو دارید و لوازمتون رو سوزونده. من محافظ برق "پارت الکتریک" دارم که تو این مدلهای ایرانی محافظهای خوبی هست و خیلی طرفدار داره. من محافظ ایرانی دیگه داشتم که زود خراب شده و چند بار هم که اتصال برق داشتیم خود محافظ کم آورده و خراب شده ولی این محافظه های "پارت الکتریک" خوب و مقاوم هستند. مدلهای خارجی رو نمی دونم چقدر قیمت دارن ولی حتما حتما خیلی گران هستند. با توجه به درآمدی که گفتید من این محافظ خوب رو پیشنهاد می کنم و باقی چیزهایی که گفتم رو پیگیری کنید. راستی هر موقع هم که برق رفت تمام لوازم رو از برق بکشید. دو شاخه یخچال رو بکشید و کلید روشن و خاموش محافظ ها رو هم خاموش کنید. کلید پاور کیس کامپیوتر رو هم خاموش کنید. لب تاپ رو هم قطع کنید. کلا وقتی برق رفت با وجود محافظ باز هم رو قطع کنید. این صفحه درباره خسارت گرفتن و داستانهای اون چیزهایی نوشته؛ یه نگاهی بندازید ببینید به درد خور هست: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    عالی بود.... تشکر از شما

4. این کاربر از رومنس بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ترانس برق چیه؟ از کجا بخرم؟ برند های معروف و خوب رو هم معرفی کنید لطفا.
    چند سالی هست که ترانس فاراتل مدل AVR25C رو در آپارتمان داریم . این مدل روی دیوار نصب میشه و معمولا جایی نصب میشه که برق وارد آپارتمان میشه (مثلاْ کنار جعبه فیوزها) .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    قیمت در همان لینک بالا گفته شده .

UPS فکر کنم خیلی گرون باشه. حتما تو فکرش هستم.
    من خودم قبل از شروع تابستان و این جریانات قطعی برق و افزایش شدید قیمت دلار یه UPS خریده بودم . مدل Green FP2000VA AVR هست که علاوه بر قیمت مناسب کیفیت خوبی هم داره . هیچ مدل UPS‌ دیگه ای در بازار نمیتونید پیدا کنید که 2000 ولت آمپر باشه ولی قیمتش از این مدل بیشتر نباشه . این مدل رو 880 هزار تومن خریدم ولی الان 1.220 هزار تومن شده . جالب اینجاست که زمانیکه این مدل تازه وارد بازار شده بود حدود 700 هزار تومن خورده ای بود ! گارانتی این مدل Green‌ هست که گارانتی معتبری محسوب میشه .

این مدل در سایت زیر بطور کامل بررسی شده که توصیه میکنم مطالعه کنید .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

ولتاژ برق خانه رو در ساعتهای مختلف و بعد از وصل شدنِ برق چک کنین . اگر از 235 بیشتره ازش فیلم و عکس بگیرید و به اتفاقات برق خبر بدین
    هشدار:
    اهم متر باید روی ولتمتر باشه AC و روی 250 ولت
    اگر کنتور دیجیتالی دارید پس ولتمتر لازم ندارید چون کنتور دیجیتال , ولتاژ و آمپر و کیلووات رو دقیق نشون میده . معمولاً اگر دکمه ی آبی رو 9 یا 10 بار بزنید ولتاژ رو نشون میده
    .
    مسئولیتِ رعایت نکاتِ ایمنی و هر گونه خسارت جانی و مالی با خواننده ی این مطالب هست
    ===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 20-07-2018 at 10:15.

8. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •