تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 14

نام تاپيک: بستن کیس برای Gaming تا سقف ۶ میلیون

Crisis Manager kasra_khan2003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض بستن کیس برای Gaming تا سقف ۶ میلیون

سلام،

یه سیستم قدیمی دارم که میخوام بروزش بکنم. بودجه هم حداکثر ۶ میلیون تومان.

خودم این سیستم رو جمع کردم ولی کمی از بودجه‌ای که مد نظرم بود بیشتر شد، قطعات قدیمی رو هم نمیدونم اصلا کسی بر میداره یا نه. منبع تغذیه رو نمیدونم باید عوض بکنم یا نه. بقیه قطعات مثل DVD Drive هم نیازی ندارم.

میشه بعضی قطعات رو جایگزین کنید که کمتر از شش میلیون بشه؟

GPU:MSI GTX 1050 Ti GAMING X 4G: 1.500.000

RAM:KINGSTON - DDR4 - 16GB (2 x 8GB) 3200 - Predator: 1.450.000t

Motherboard:ASUS PRIME Z370-A LGA1151 Z370 8th Gen Mainboard: 1.570.000t

CPU:Intel Core i5-8500 Coffee Lake 8th Gen Processor: 1.700.000t

CPU Fan: 150t

SSD:Samsung 860 EVO 250GB SATA3: 650.000t

بازی‌هایی که در حال حاضر میخوام خیلی خوب اجرا بشه:

RUST
    Counter Strike Global Offensive
    World of Warcraft

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

تصویر Power Bank که الان رو سیستم هست:

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام،

یه سیستم قدیمی دارم که میخوام بروزش بکنم. بودجه هم حداکثر ۶ میلیون تومان.

خودم این سیستم رو جمع کردم ولی کمی از بودجه‌ای که مد نظرم بود بیشتر شد، قطعات قدیمی رو هم نمیدونم اصلا کسی بر میداره یا نه. منبع تغذیه رو نمیدونم باید عوض بکنم یا نه. بقیه قطعات مثل DVD Drive هم نیازی ندارم.

میشه بعضی قطعات رو جایگزین کنید که کمتر از شش میلیون بشه؟

GPU:MSI GTX 1050 Ti GAMING X 4G: 1.500.000

RAM:KINGSTON - DDR4 - 16GB (2 x 8GB) 3200 - Predator: 1.450.000t

Motherboard:ASUS PRIME Z370-A LGA1151 Z370 8th Gen Mainboard: 1.570.000t

CPU:Intel Core i5-8500 Coffee Lake 8th Gen Processor: 1.700.000t

CPU Fan: 150t

SSD:Samsung 860 EVO 250GB SATA3: 650.000t

بازی‌هایی که در حال حاضر میخوام خیلی خوب اجرا بشه:

RUST
    Counter Strike Global Offensive
    World of Warcraft
    بجز سه تا بازی، بازی یا نرم افزار کاربردی دیگری هم داشتی که عوض کنی؟ چند سال از عمر سیستم قدیم گذشته؟( مشخصات بده که توان مصرفی رو با توان power supply مقایسه کنم.)
    در طی عمر کیس قدیم تغییر سخت افزار یا اپدیت داشتی؟

4. 2 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

بجز سه تا بازی، بازی یا نرم افزار کاربردی دیگری هم داشتی که عوض کنی؟ چند سال از عمر سیستم قدیم گذشته؟( مشخصات بده که توان مصرفی رو با توان power supply مقایسه کنم.)
    در طی عمر کیس قدیم تغییر سخت افزار یا اپدیت داشتی؟
    متاسفانه به سیستم دسترسی ندارم، اما گفتم عکس بگیرن از مادربورد، که دیدم خیلی قدیمی هست:

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

تصویر Power Bank که الان رو سیستم هست:

مجموعه برق مصرفی سیستمی که خودت پیشنهاد کردی بین 330-تا 350 وات در می اید.( و البته از لحاظ انتخاب قطعات بحثش جدا پست دیگر نیاز است) پاوری که داری رو من تو سایت سازنده/مونتاژ کننده/واردکننده بررسی کردم. اگر اعدادش رو راست بگیریم( چون نمی شه تست واقعی کرد ) این پاور حداکثر توان مجازش 200 وات تضمین کرده و الان شما 40درصد بیش از ان هستی. ( اگر نبود کانکتور PCI-E رو هم که نیاز داری حساب کنم این پاور بدرد نمی خورد.
    یک پاور 430- 450 بنظرم بگیری ایمن تر است.

متاسفانه به سیستم دسترسی ندارم، اما گفتم عکس بگیرن از مادربورد، که دیدم خیلی قدیمی هست:

از انجایی که بقیه سوال هامو جواب ندادی من همه رو خیر فرض می گیرم

قطعاتی که انتخاب کردی رو من با یکم اصلاح در هزینه و تغییرات می تونم بازدهی بهتری بزارم اگر بخواهی
    اگر از amd هم باشد مسئله ای باهاش داری؟
    Last edited by zed2; 13-07-2018 at 13:00.

7. 3 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

مجموعه برق مصرفی سیستمی که خودت پیشنهاد کردی بین 330-تا 350 وات در می اید.( و البته از لحاظ انتخاب قطعات بحثش جدا پست دیگر نیاز است) پاوری که داری رو من تو سایت سازنده/مونتاژ کننده/واردکننده بررسی کردم. اگر اعدادش رو راست بگیریم( چون نمی شه تست واقعی کرد ) این پاور حداکثر توان مجازش 200 وات تضمین کرده و الان شما 40درصد بیش از ان هستی. ( اگر نبود کانکتور PCI-E رو هم که نیاز داری حساب کنم این پاور بدرد نمی خورد.
    یک پاور 430- 450 بنظرم بگیری ایمن تر است.

از انجایی که بقیه سوال هامو جواب ندادی من همه رو خیر فرض می گیرم

قطعاتی که انتخاب کردی رو من با یکم اصلاح در هزینه و تغییرات می تونم بازدهی بهتری بزارم اگر بخواهی
    اگر از amd هم باشد مسئله ای باهاش داری؟
    فکر کردم همه سوال‌ها رو پاسخ دادم : دی

نه من اصلا با برند خاصی مشکل ندارم، مادامی که زیر شش میلیون تمام بشه، اون بازی‌ها را با کانفیگ متوسط به بالا اجرا کنه کافیه.

این طور که پیداست از این سیستم فقط میشه: کیس، دی‌وی‌دی‌رام، کارت شبکه (که فکر کنم الان همه‌ی مادربوردها خودشون دارن) و HDD رو برداشت.

کـاربـر بـاسـابـقـه EHSANRF's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006

پيش فرض

درود دوست عزیز
    قطعاتی که الان دارین رو بهتره رد کنین بره...

بهترین سیستم با این قیمت مبتنی بر پلت‌فروم AMD Ryzen خواهد بود

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پردازنده‌ی مورد نظر، کولر خوبی هم همراهش داره پس از خرید کولر بی‌نیاز میشین، همچنین دارای 8 هسته و شانزده نخ هست و استعداد بسیار خوبی برای اورکلاک داره
    مادربرد هم قابلیت‌های LED lighting, DDR4 3200MHz, 32Gb/s M.2, USB3.0,SATA 6Gb/s, USB 3.0 رو داره که در نوع خودش با توجه به سایز و قیمت اندک بسیار مناسب کارتون هست
    رم سینگل هست و دارای فرکانس 2400 مگاهرتز، که البته باید از فروشنده بخواین که تست کنه ببینین روی مادربردتون و سیستم‌تون جواب میده یا نه
    کارت گرافیک هم از به‌قولی خوب‌های 1050ti هست، هرچند توصیه میشه به جای این گرافیک یه 1060 کارکرده خریداری کنین
    ssd همون موردی که خودتون انتخاب کردین درج شده
    و در نهایت پاوری که انتخاب شده به این دلیل هست که شاید در آینده نیاز به افزودن قطعاتی مثل هارد یا تعویض گرافیک با مدل قوی‌تر و ... داشته باشین، به همین خاطر آینده‌نگرانه‌تر انتخاب شده

این پلت‌فروم برای نسل اول رایزن هست، نسل دومش هم موجود هست که البته قیمت بسیار بالاتری داره و هنوز مادربردهاش موجود نشدن، جز یک مادربرد که قیمتی بالای 1.5 میلیون داره.

معادل همین سیستم از پلت‌فروم اینتل از لحاظ قیمتی بسیار بالاتر خواهد بود
    البته پردازنده‌ی 8 هسته‌ای اینتل که خودش شاید به تنهایی قیمت کل سیستم باشه

امیدوارم پست بنده به درد بخور باشه

10. 4 کاربر از EHSANRF بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

درود دوست عزیز
    قطعاتی که الان دارین رو بهتره رد کنین بره...

بهترین سیستم با این قیمت مبتنی بر پلت‌فروم AMD Ryzen خواهد بود

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    پردازنده‌ی مورد نظر، کولر خوبی هم همراهش داره پس از خرید کولر بی‌نیاز میشین، همچنین دارای 8 هسته و شانزده نخ هست و استعداد بسیار خوبی برای اورکلاک داره
    مادربرد هم قابلیت‌های LED lighting, DDR4 3200MHz, 32Gb/s M.2, USB3.0,SATA 6Gb/s, USB 3.0 رو داره که در نوع خودش با توجه به سایز و قیمت اندک بسیار مناسب کارتون هست
    رم سینگل هست و دارای فرکانس 2400 مگاهرتز، که البته باید از فروشنده بخواین که تست کنه ببینین روی مادربردتون و سیستم‌تون جواب میده یا نه
    کارت گرافیک هم از به‌قولی خوب‌های 1050ti هست، هرچند توصیه میشه به جای این گرافیک یه 1060 کارکرده خریداری کنین
    ssd همون موردی که خودتون انتخاب کردین درج شده
    و در نهایت پاوری که انتخاب شده به این دلیل هست که شاید در آینده نیاز به افزودن قطعاتی مثل هارد یا تعویض گرافیک با مدل قوی‌تر و ... داشته باشین، به همین خاطر آینده‌نگرانه‌تر انتخاب شده

این پلت‌فروم برای نسل اول رایزن هست، نسل دومش هم موجود هست که البته قیمت بسیار بالاتری داره و هنوز مادربردهاش موجود نشدن، جز یک مادربرد که قیمتی بالای 1.5 میلیون داره.

معادل همین سیستم از پلت‌فروم اینتل از لحاظ قیمتی بسیار بالاتر خواهد بود
    البته پردازنده‌ی 8 هسته‌ای اینتل که خودش شاید به تنهایی قیمت کل سیستم باشه

امیدوارم پست بنده به درد بخور باشه
    با تصویر که گذاشته فکر نمی کنم استفاده کننده این کیس حتی بدونه اورکلاک چیه + تا جایی که می بینم هیچ قطعه ای هم ( بجز پورت شبکه که ظاهرا خراب شده ) رو عوض هم نکرده.
    بیشتر هم سمت بازی هایی هستند که فرکانس بیشتر مهمه تا تعداد هسته و 4 هسته با فرکانس بالا بیشتر از 8 هسته ای که احتمال اور کردنش رو بلد نیست بدردش می خوره
    - هاردی که دارد چند سال عمر دارد؟ اگر برای بایگانی می خواهد استفاده کند بهتر است عوض کنه چون هارد از 4-5 سال برای کار خانگی مشکلات فیل شدنش شروع میشه و حداکثر 6-7 سال ( اگر خوب نگهداری کنه و وسط خوندن نوشتن برقش زیاد نرفته باشه یا کیس رو همش با پا نزده باشه) می شه استفاده کرد و بعد از ان ریسک است.

پیشنهاد هم بخوام بدم بر حسب قیمت های موجود در اینترنت است و با توجه به اینکه بازاری سنتی که با دلار ازاد کار می کنه و قطعاتش موجودی خودش ( دست دوم یا سوم در معاملات ) معمولا است، قیمت جنسش به نسبت بیشتر از انهایی است که از نمایندگی ها قیمت می گیرند و ممکنه جنس هم نداشته باشند( یا تمام کرده باشند) و تفاوت قیمت ها از زمین تا اسمان است. ( همین الان من تفاوت قیمت یک highend با x370 رو با یک A320 از فروشگاه فقط 200 تومن دیدم.- کشتن این قیمت ها منو) و نمی دونم به چه بازار فروشی دسترسی داری.
    تو پیشنهاد من تلاش کردم تا جای ممکن ببرم سمت RX 570 که ابرومند بشه
    برای AMD
    پردازنده
    R5 1500X (4 هسته ای 8 جریان پردازش ) یا 1600x 6 هسته ای ( 6 هسته 12 جریان پردازش + باید یک هزینه کولر هم بین 100-200براش بزاری چون کولر نداره.بیشتر از ان هم خرج نکن)
    -مادربرد
    از انجایی که من اثری از اورکلاک در عکس سیستم ندیدم بهتره یک مادربرد ارزان از سری a320 یا مدل های پایه B350 بخری( گرچه مواظب باش خل نشی از دست قیمت ها.)
    -رم

RAM Geil PRISTINE 16GB 2400Mhz یا مدل های مشابه ( فرکانس رو بالاتر نمی خواد چون تاثیرش کم است. اگر رم با فرکانس 2133mhz ولی زمان بندی بهتر پیدا کردی ان هم جواب می دهد.)
    -کارت گرافیک
    AMD RX 570 4Gb یا Nvidia 1060 3Gb
    -منبع تغذیه
    حداقل توان واقعی 530 وات ( 580 گرین ایمن محسوب میشه - قیمت نمایندگی های اصلی رو @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گذاشته ولی اگر از بازارهایی که با دلار ازاد کار می کنند بگیری تا 450 هم ممکنه ببینی)
    متاسفانه بخاطر ممنوعیت واردات PSU ( نمی دونم کدوم نابقه ای گفته ممنوع کنند - فطعه به این حساسی که کل سیستم می تونه به خاطرش به فنا بره) قیمت پاور های با کیفیت قابل قبول خارجی با وات یکسان دو برابر green شده و الان فقط برند های ناشناخته از لحاظ کیفیت در رده قیمتی گرین تو بازار ازاد ماندن.
    ssd
    اگر از HD داره میاد روی SSD،بجز مدلی که EHSANRF معرفی کرده و مطرح بازار است، می تونی از مدل های ارزان تر هم استفاده کنی
    مثل Western Digital Green 240GB Internal SSD یا Silicon Power Slim S55 240GB Internal SSD و ... هم استفاده کنه. از لحاظ امار و نتایج تست کندتر از مدل samsung هستند ولی برای کسی که HDD کار کرده، حتی این مدل ها هم سرعتش رو نشان می دهد..

از سمت اینتل

پردازنده

....... فراموش کن چون هرچی نگاه کردم قیمت منطقی پیدا نمی شه ( چون غیر رسمی وارد می شه نه گارانتی داره نه وارد کننده مشخص، هر چی عشق است قیمت دارد)
    مادربرد
    بخاطر بالا دیگر نگاه نکردم
    Last edited by zed2; 13-07-2018 at 17:54.

12. 2 کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    رشت

پيش فرض

خب دوتا از خوب‌های سخت‌افزار دارن یاری میکنن ما یه سیستم ببندیم، بسیار عالـــــی
    .
    .
    من سه تا نکته بگم:
    • سیستم رو برای برادرم کوچکترم دارم میبندم، که ایمیل کردن رو به سختی بلد هست.
    • من خودم ایران نیستم، اگه قطعه‌ای تو ایران نیست، میتونم اینجا خریداری کنم و یکی دو ماه دیگه که میام ایران با خودم بیارم (اگه تو فرودگاه به جرم قاچاق بازداشت نشیم!)
    • در ادامه‌ی نکته‌ی بالا، اینکه بازار چند میده مهم نیست، مهم اینه قیمت قطعه‌ها ضربدر قیمت ارز آزاد کمتر از شش میلیون بشه.

البته مقایسه قیمت بعضی قطعات تو سایت‌های آنلاین مالزی vs ایران، نشون میده بعضی قطعات (مثل CPUای که پیشنهاد شد) تو ایران ارزان‌تر هست.

در مورد هارد HDD: هارد رو سیستم خیلی قدیمی هست، اما الان ۵-۶ سالی میشه این سیستم اصلا به برق نخورده. پس احتمال داره اگه پولی موند یه هارد هم بگیریم.

14. این کاربر از kasra_khan2003 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال akpa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

خب دوتا از خوب‌های سخت‌افزار دارن یاری میکنن ما یه سیستم ببندیم، بسیار عالـــــی
    .
    .
    من سه تا نکته بگم:
    • سیستم رو برای برادرم کوچکترم دارم میبندم، که ایمیل کردن رو به سختی بلد هست.
    • من خودم ایران نیستم، اگه قطعه‌ای تو ایران نیست، میتونم اینجا خریداری کنم و یکی دو ماه دیگه که میام ایران با خودم بیارم (اگه تو فرودگاه به جرم قاچاق بازداشت نشیم!)
    • در ادامه‌ی نکته‌ی بالا، اینکه بازار چند میده مهم نیست، مهم اینه قیمت قطعه‌ها ضربدر قیمت ارز آزاد کمتر از شش میلیون بشه.

البته مقایسه قیمت بعضی قطعات تو سایت‌های آنلاین مالزی vs ایران، نشون میده بعضی قطعات (مثل CPUای که پیشنهاد شد) تو ایران ارزان‌تر هست.

در مورد هارد HDD: هارد رو سیستم خیلی قدیمی هست، اما الان ۵-۶ سالی میشه این سیستم اصلا به برق نخورده. پس احتمال داره اگه پولی موند یه هارد هم بگیریم.
    یه نکته ای عرض کنم خدمتتون اگه برادرتون کاربرحرفه ای نیستن و فقط اون سه تا بازی رو که نام بردین میخوان انجام بدین نیاز به سیستم 6 میلیونی ندارین چون این بازی ها قدیمی و انلاین هستن گرافیک بالایی ندارن و بیشتر بهخاطر حس رقابتشون بازی طرفدار دارن نه گرافیک بالاشون
    میتونید سیستم توصیه شده بازی ها رو گوگل کنید خودتون متوجه میشین

16. این کاربر از akpa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •