تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: دمای cpu

در آغاز فعالیت close.css's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض دمای cpu

سلام دوستان
    بعد از یک سال کامپیوترم رو روشن کردم و سالم بود فقط موس رو وصل میکردم قطع و وصل میشد اما کیبورد و فلش و اینا مشکلی نداشتن و کامل وصل بودن، من چندین موس رو امتحان کردم و دیدم همه ی موس ها قطع و وصل میشن اما کیبورد و فلش قطع و وصل نمیشد(نمیدونم چرا!) به هر حال بعد فهمیدم ظاهرا این در کیس که بسته بوده باید باز میکردم یکم هوا میخورده، چرا که بعد از اینکه در کیس رو باز گذاشتم دیگه موس قطع نشد،
    بعد نرم افزار core temp نصب کردم تا دمای cpu رو ببینم چجوریه( cpu من dual core E2180) هست و دیدم ظاهرا نوسان خیلی داره دمای سی پی یوم و بین 60 تا 80 متغیر که بیشتر روی 70 و خورده ای هست. ( این دما در حالت عادی هست نه بازی کردن یا کار سنگین و توی اتاقم کولر روشنه)
    به نظر شما مشکل فنِ سی پی یو هست یا مشکل خمیر سیلیکن هست که باید بزنم؟ چون یک e8400 سفارش دادم نمیخوام اون هم اینقدر دماش بالا باشه، یک فن جدا بگیرم برای cpu? هرچند همین فنی که دارم میچرخه و ظاهرا مشکل خاصی نداره!!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2017

پيش فرض

شما در وهله اول خمیر سی پیو رو تعویض کن اگه مشکل دما حل نشد فنو عوض کن.

3. این کاربر از amin658 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2018

پيش فرض

همونطور که اون دوستمون فرمودند اول خمیر رو چک کن اگه جواب نداد اون سی پی یو که جدید سفارش دادی رو امتحان کن،اگه اونم دماش بالاش رفت مشکل از فنه دیگه،اگر نه مشکل از سی پی یو بود
    Last edited by parswebserver; 03-07-2018 at 18:52.

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

من از ddr2 کوچ کردم خیلی چرت بود همین مشکلات بارها داشتم ..ddr4 ففط

6. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام دوستان
    بعد از یک سال کامپیوترم رو روشن کردم و سالم بود فقط موس رو وصل میکردم قطع و وصل میشد اما کیبورد و فلش و اینا مشکلی نداشتن و کامل وصل بودن، من چندین موس رو امتحان کردم و دیدم همه ی موس ها قطع و وصل میشن اما کیبورد و فلش قطع و وصل نمیشد(نمیدونم چرا!) به هر حال بعد فهمیدم ظاهرا این در کیس که بسته بوده باید باز میکردم یکم هوا میخورده، چرا که بعد از اینکه در کیس رو باز گذاشتم دیگه موس قطع نشد،
    بعد نرم افزار core temp نصب کردم تا دمای cpu رو ببینم چجوریه( cpu من dual core E2180) هست و دیدم ظاهرا نوسان خیلی داره دمای سی پی یوم و بین 60 تا 80 متغیر که بیشتر روی 70 و خورده ای هست. ( این دما در حالت عادی هست نه بازی کردن یا کار سنگین و توی اتاقم کولر روشنه)
    به نظر شما مشکل فنِ سی پی یو هست یا مشکل خمیر سیلیکن هست که باید بزنم؟ چون یک e8400 سفارش دادم نمیخوام اون هم اینقدر دماش بالا باشه، یک فن جدا بگیرم برای cpu? هرچند همین فنی که دارم میچرخه و ظاهرا مشکل خاصی نداره!!
    در رابطه با مشکل موس USB، دو احتمال دیگر را در نظر بگیر
    1- مشکل باردار شدن کیس هست که روی مکالمه تاثیر میزاره
    2- داغ شدن بیش از حد PCH ( چون گفتی با باز کردن در رفع شده احتمالا باید خمیر زیر هیت سینک رو عوض کنی + فن به کیس جهت تهویه اضافه کنی)
    در رابطه با کولر و فنی که داری رو عکس بزار - اینتل چندین نسل مختلف از کولرهاش عرضه کرده که از لحاظ شکل ظاهری مشابه هستند ولی از لحاظ نقطه تماس، نوع فن و شکل پره ها، و ارتفاع پره ها با هم تفاوت دارند. برچسب فن اینتل روش باشه مدلش رو نوشته و میشه بررسی کرد چی داری.
    اگر می خواهی E8400 استفاده کنی و اورکلاک نکنی معمولا مشکلی ایجاد نمی کنه ولی حواست باشه دما از 72 درجه نباید رد بشه که به پردازنده می تونه صدمه بزنه ( معمولا بین 60-65 دمای مناسب و 65-70 گرم محسوب میشه - اگر دیدی دماهات در تمام مدت استفاده بالا هست کولر پردازنده را عوض کن تا قطعه عمر بیشتر داشته باشه)

8. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت close.css's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2016

پيش فرض

در رابطه با مشکل موس USB، دو احتمال دیگر را در نظر بگیر
    1- مشکل باردار شدن کیس هست که روی مکالمه تاثیر میزاره
    2- داغ شدن بیش از حد PCH ( چون گفتی با باز کردن در رفع شده احتمالا باید خمیر زیر هیت سینک رو عوض کنی + فن به کیس جهت تهویه اضافه کنی)
    در رابطه با کولر و فنی که داری رو عکس بزار - اینتل چندین نسل مختلف از کولرهاش عرضه کرده که از لحاظ شکل ظاهری مشابه هستند ولی از لحاظ نقطه تماس، نوع فن و شکل پره ها، و ارتفاع پره ها با هم تفاوت دارند. برچسب فن اینتل روش باشه مدلش رو نوشته و میشه بررسی کرد چی داری.
    اگر می خواهی E8400 استفاده کنی و اورکلاک نکنی معمولا مشکلی ایجاد نمی کنه ولی حواست باشه دما از 72 درجه نباید رد بشه که به پردازنده می تونه صدمه بزنه ( معمولا بین 60-65 دمای مناسب و 65-70 گرم محسوب میشه - اگر دیدی دماهات در تمام مدت استفاده بالا هست کولر پردازنده را عوض کن تا قطعه عمر بیشتر داشته باشه)
    سلام مشکل از تمیز نبودن فن و هیتسینک بوده، وقتی e8400 رو انداختم سی پی یو دماش همون اول که روشن میکردم 100 درجه میشد و خاموش میکرد.(فن هم روان میچرخید)
    بردم پیش دوستم فن و هیتسینکش رو قشنگ تمییز کرد بعد روشن کردم دیدم زده 40 درجه! باورم نمیشد.
    3،4 تا بازی با هم اجرا کردم دمای سی پی یو از 55 رد نکرد.
    در مورد موس هم یک بار دیگه با یک موس ساده تست کنم میگم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •