تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: اختلاف درصدی اعداد

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2015

پيش فرض

واریانس، پراکندگی حول میانگین رو نشون میده. وقتی توزیع شما نرمال نباشه، میانگین بدرد نمیخوره. بطور کلی من نمیدونم چه اعدادی دارم یا چند تا عدد دارم. ممکنه توزیع داده هایی که من دارم نرمال نباشه!
    شايد بشه اعداد شما رو توي يه بازه مشخص بررسي كرد.دركل وقتي يه چيزي رو بررسي ميكنيم تو يه نقطه متوقفش ميكنيم و بررسي ميكنيم. همين مثال گران شدن يه كالا.خوب اين كالا همين الان هم در حال گران شدن هست و اين افزايش قيمت تا بينهايت هم ادامه پيدا ميكنه .بنابراين ميشه گفت توي اينموضوع هم نه تعداد داده ها مشخصه نه معلوم هست قيمت تا چه مقدار بالا ميره.ولي ما توي يه بازه يك ساله در نظر ميگيريم.حالا اگه تعداد داده هاي شما هم بينهايت هست ميشه اونا رو مثلن ده تا ده تا درنظر گرفت و مقايسه رو انجام داد.البته اينم بستگي به نوع مسئله داره.ممكنه اينكار براي مسئله كه ميخوايم حل كنيم بي معني يا بيفايده باشه

Sent using Android ForumReader app

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

هدف فهمیدن میزان نزدیکی اعداد به همدیگن.
    7 پنج تا با 12 فاصله داره. 705 هم پنج تا با 700 فاصله داره. 12 تقریبا دو برابر 7 هست در صورتی که 705 تا چند رقم اعشار با 700 برابره.
    این فاصله پنج تایی رو چجوری نرمال کنیم که تاثیرش همه جا یکسان باشه؟
    گفتم شاید بشه اختلاف رو بصورت درصدی بیان کرد یا شاید راه بهتری سراغ داشته باشین!
    معیار فاصله ی بین اعداد همون معیار مطلق هست. معیار نسبی (مثل درصد) در واقع اسمش روشه، «نسبت» به یک چیز دیگری این فاصله رو تعدیل میکنه. و اون چیزی که نسبت فاصله رو باهاش میسنجید میتونه هرچیزی باشه بسته به اینکه دلیلتون برای این تعدیل چی باشه.

من پیشنهاد میکنم برای اینکه سردرگم نشید فاصله نسبی بین دو عدد x و y رو ازاین فرمول محاسبه کنید:

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •