تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: فایلی به نام ntuser.vbs

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض فایلی به نام ntuser.vbs

با سلام ببخشید من دیروز متوجه چیز عجیبی شدم. من دیروز یک فلش که حاوی یک سری اطلاعات بود رو به لپ تاپم وصل کردم و بعد از این که بازش کردم یک فایل به نام ntuser.vbs توش بود (hidden نبود) و دو تا پوشه هم تو فلش بودن ، یکی قابل رویت و اون یکی دیگه hidden بود . اگه اشتباه نکنم اونی که قابل رویت بود شورتکات بود . منم داخل هر دو پوشه رو چک کردم ولی به اون فایل دست نزدم . بعد هم خواستم فلش رو فرمت کنم که هی میگفت این فلش در حال استفاده است با این که پنجره ای ازش باز نبود برای همین به اخطارش توجه نکردم و فرمتش کردم و بعد رفتم توش و تنها چیزی که اونجا بود همون پوشه ی hidden تنظیمات ویندوز بود . ولی وقتی ازش خارج شدم و برگشتم توش دوباره اون فایلntuser ظاهر شد . اینو هیچوقت تا حالا تو فلش هام ندیده بودم . فلش هم نو بود و قبل از این فقط به یک لپتاپ دیگه ای وصل شده بود که وقتی یک فلش دیگه به اون لپتاپ وصل کردم نه ntuser.vbs توش بود نه چیزی شورتکات و hidden شده بود . میدونم رفتارش شبیه ویروس شورنکات هست ولی راه هایی که برای از بین بردن اون ( غیر از نصب نرم افزار جانبی) بود رو امتحان کردم چیز مشکوکی نبود . البته بعد از اون هم این پروسه در تسک منیجر شروع به فعالیت کرد و جزو استارتاپ تسک منیجر هم شد
    Microsoft Windows Based Script Host
    چون بهش شک کردم از استارتاپ حذفش کردم و دفعه ی بعدی که سیستم رو روشن کردم جزو پروسه ها نبود و فلشو که دوباره فرمت کردم اون فایل دوباره توش نیومد . اما الان نمی دونم که باید کار دیگه ایی هم بکنم یا نه . توی اینترنت هم مورد مشابهی پیدا کردم ولی کسی بهش جواب نداده بود با eset smart security 8 هم چند بار فلش رو اسکن کردم ولی چیزی پیدا نکرد البته به خاطر تموم شدن کارایی لایسنسی که براش خریده بودم چند ماهیه که آپدیت نشده .
    الان لازمه که کار دیگه ایی هم بکنم؟

ممنون از کمکتون

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

اکثرا این اسکریپت های VBS ویروس هستن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض

اکثرا این اسکریپت های VBS ویروس هستن
    خب الان برای پاک کردنش چیکار کنم ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •