تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: اتصال کوتاه پاور کولر مستر G600

حـــــرفـه ای zed2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض اتصال کوتاه پاور کولر مستر G600

سلام
    برم سر اصل موضوع . من چند سال پیش ( بیش از چهار سال ) یک کیس جمع کردم که در داخلش پاور 600 وات از cooler master مدل G600 براش گذاشتم. البته ان موقع فروشنده پیشنهاد می کرد که corsair مدل 500 وات بگیرم که البته عدم اشنایی با برند و تاثیر عدد بزرگتر بهتر باعث شد صاحب این پاور بشم.
    نقشه های شیرینی باسش داشتم که همش ارزو های جوانانه شد (مثلا می خواستم به خیال خودم دو تا کارت گرافیک بگیرم که همش ارزو شد)
    حالا این داستان گذشت تا اخیرا به علت نا معلومی مادربرد من موقع بوت ارور اتصال کوتاه پیدا کردن شروع کرد به دادن و بر اساس منطق اولیه ادم فکر می کنه چیزی رو مادربرد هست شاید اتصال کوتاه می کنه ولی خیر، پاور است که این ارور را ایجاد کرده.
    یستگی به دید از خوب یا بد روزگار یکدفعه که روشن کردم پاور با سیستم ایمنی اتصال کوتاه جلو برق رسانی رو سریع می گیره و قطع می کنه..... از انجایی هم که بوی سوختگی نمی امد نمی دونم چرا اینجوری شده. تنها چیزی که توانستم با پاور تست بدست بیارم این هست که مدار 5 ولتش سریع قطع می کنه.
    باتوجه به عمرش و عدم وجودبرچسب گارانتی کار زیادی از دستم بر نمیاد. یک بارهم به کل با اسپری شستشوی قطعات الکتریکی شستم که برای یک ماه مجدد کار کرد ( بر این اساس که شاید حشره ای پشه ای چیزی رفته توش )
    تصمیم دارم ببرمش باسه تعمیر ببینم هزینه اش چطور است و چگونه میشه.
    Last edited by zed2; 19-06-2018 at 17:59.

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بازار به معنای واقعی کلمه ترمز بریده - مخصوصا بعد از ممنوعیت واردات یک سری از تجهیزات سخت افزار که کلا چشم همه رو ترسونده که ممکنه به بقیه محصولات هم بکشه... ( نیاز هم نیست که دیگر به مباحث واقعی اش بپردازم چون همه دیگر خبر دارن)
    شاید جالب باشه باسه کسی در اینده اگر مشابه براش رخ بده.
    پاور من مشکل در رابطه با فرکانس active PFC داشت که باعث می شده سیستم ایمنی پاور فعال بشه و جریان رو قطع کنه - و رفتار جالبی هم داشت ( به طوری که مدتی هم خاموش بود وقتی تعمیر کار روشن کردن برای حدود 10 ثانیه بدون مشکل کار کرد تا زمانی که فرکانس تغییر کرد و باعث قطع شدن جریان شد)
    بقیه قطعات پاور سالم و بدون مشکل بود خوشبختانه که خبر خوبی است.
    +
    ولی با این بازار و عدم مشخص بودن وضعیت من پیش پیش یک پاور SE 580 گرین گرفتم که بعد از داستان های اخیر هم جهش قیمتی پیدا کرده....
    فکر کنم با این وضعیت دست رو دست گذاشتن برای تعمیر کردن یا نکردن و خرید قطعه جدید معنی نداره چون هر چی زمان می گذره ارزش پول نقدی که وجود داره برای خرید قطعات کمتر میشه و بهتره اگر تعمیر طولانی میشه همان موقع خرید قطعه جدید رو انجام بدین قبل از اینکه از دسترس خارج بشه...
    پاورهای کلاس پایین از لحاظ اطمینان هم داره تو بازار جانشین پاورهای کلاس متوسط میشه با این قیمت ها که در طولانی مدت اصلا خوب نیست

پ ن:
    بگذریم که بخاطر سقوط ارزش پول خیلی ها حتی از رنج خرید سیستم ها و موبایل ها هم خارج شدند.....

3. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

خب حالا چیکار کنیم شما کمک میخوای حالا ؟

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خب حالا چیکار کنیم شما کمک میخوای حالا ؟
    من که گذارش وقایع و رفع مشکل رو کردم و برای بقیه به اشتراک گذاشتم که صرفه جویی در وقت بشه
    +
    با یک نفر دو نفر و یک نظر دو نظر و یک کمک دو کمک هم این مسائل حل نمیشه ( + بگذریم که الان این وضعیت بخشیش خارج از بعد اقتضادی/فنی هست که بخوایم اینجا بحث کنیم)

6. این کاربر از zed2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

من که گذارش وقایع و رفع مشکل رو کردم و برای بقیه به اشتراک گذاشتم که صرفه جویی در وقت بشه
    +
    با یک نفر دو نفر و یک نظر دو نظر و یک کمک دو کمک هم این مسائل حل نمیشه ( + بگذریم که الان این وضعیت بخشیش خارج از بعد اقتضادی/فنی هست که بخوایم اینجا بحث کنیم)
    خب شما پاور رو در میاوردی یه نگاهی به داخلش مینداختی و کل اطراف پاور و بدنه رو عایق میکردی محل سیم ها و لحیم ها رو نگاه میکردی نواحی ساتا و برق پین مادربرد تاثیر گذاره

تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

خب شما پاور رو در میاوردی یه نگاهی به داخلش مینداختی و کل اطراف پاور و بدنه رو عایق میکردی محل سیم ها و لحیم ها رو نگاه میکردی نواحی ساتا و برق پین مادربرد تاثیر گذاره
    اتفاقا این مورد رو هم بررسی کردم
    البته بررسی نواحی لحیم ها و .... اصلا کار اسونی در مدلی که من دارم نیست چون به شدت فضاهارو محدود کرده و باید با ابزار باز بشه که بررسی کرد.( همان طور که در تصویر می بینی)
      محتوای مخفی: تصاویر داخل پاور coolermaster G600 

من پاورهای ارزان قیمت تر و کم ظرفیت تر رو برای بررسی سالم بودن قطعات باز کردم ولی این یکی خارج از توانایی من برای شناسایی چشمی بود(+ مشکل هم به خاطر خرابی ظاهری قطعه نبودکه بشه تشخیص داد.). تنها کاری که می تونستم انجام بدم شستشو داخلش بود که اگر فسفات زدگی یا حشره رفته باشه، رفع بشه ( که البته برای یک ماه هم جواب داد ولی باز مشکل برگشت)

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •