حتما می دونید که در ویندوز خبری از حذف کردن فایل های سیستمی قدیمی و ناکارآمد نیست ! و این وظیفه بر عهده خود کاربران محول شده است.اما چه طور و چگونه باید فایل های آپدیت قدیمی ویندوز را حذف کنیم تا بی مورد فضای هارد کامپیوترمان را اشغال نکند؟ امروز قصد آموزش این کار را برای شما کاربران خوب دارم ؛ باشد که مورد توجه شما سروران واقع گردد. جهت پاکسازی این فایل های مزاحم و به درد نخور از روی هارد کامپیوترتان ؛ ابتدا دکمه ویندوز موجود بر روی کیبردتان را فشار دهید و در داخل Search programs and files همانند تصویر زیر که برایتان تهیه کردم ؛ کلمه “Cleanmgr” را تایپ نمایید. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا برای شما پنجره “Disk Cleanup” باز می شود که در آن لیست درایوهایتان به صورت منوی کشویی واقع گشته است.به تصویر زیر توجه فرمایید.چون من ویندوزم را در درایو D نصب کرده ام ؛ یک آیکون ویندوز درایو در کنار آن ظاهر شده است تا به من نشان دهد در کدام درایو ویندوز را نصب نموده ام.حتما توجه داشته باشید که فایل های آپدیتی فقط بر روی درایوی که ویندوزتان را نصب نموده اید واقع می باشند ؛ بنابراین درایوی را انتخاب کنید که ویندوز شما در آن نصب شده است. پس از انتخاب درایو ویندوز ؛ بر روی OK کلیک فرمایید. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حال بایستی پنجره زیر برای شما به نمایش درآید(توجه داشته باشید که این فرآیند کمی زمان بر خواهد بود) [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس از اتمام این مرحله ؛ پنجره زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد.یک سری از بخش ها تیک خورده اند ؛ به دنبال Windows Update Cleanup بگردید و اگر تیک نداشت آن را تیک بزنید.البته اگر تمایل دارید می توانید تمامی موارد را تیک بزنید تا از شر تمام فایل های مزاحم به یک باره راحت شوید ! سپس بر روی OK کیلیک فرمایید و ادامه کار را به دست ویندوز بسپارید ! [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
پس از OK کردن ؛ پنجره زیر را خواهید دید که این مرحله زود تر از مراحل قبل سپری می شوند. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیگر تمامی مراحل با موفقیت سپری شده اند و شما از شر این فایل های مزاحم و حجم گیر ؛ به راحتی خلاص شده اید !