تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: ترس از آلوده شدن به HIV از طریق وسایل دندانپزشکی و مراجعه به دندانپزشک! چقدر احتمال آلوده شده هست و چکار باید کرد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه Spectero's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض ترس از آلوده شدن به HIV از طریق وسایل دندانپزشکی و مراجعه به دندانپزشک! چقدر احتمال آلوده شده هست و چکار باید کرد؟

سلام

مشکلات دهان و دندان اجتناب ناپذیر هست و برای رفع مشکل باید به دانپزشک مراجعه کرد؛ اما با این وضع مملکت اسلامی و افزایش ناقلین به ویروس HIV مثبت که بر اثر فشارهای حکومت و سیاستهای غلط و قطع کردن آزادیهای اجتماعی و ..... به سر مردم و بخصوص جوانان آوردند، با چه تضمین و اعتبار میشه رفت مطلب دندانپزشک تا مشکلی مثلا پر کردن یا جرمگیری دهانمان را بر طرف کنه و بر اثر سهل انگاری یا حتی عمدا آلوده کردنمان توسط یک دندانپزشک روانی قوز بالا قوز نشه؟ اگر دندانپزشک انسان و دکتر درستکاری باشه ولی وسایل درست استریل نشده باشند و آنها آلوده به خون یک شخص بیمار و ناقل HIV باشد چه کار میشه کرد؟ چه کسی مسئول هست؟ اگر قید مشکل دهان و دندان را بزنیم و نرویم دندانپزشکی که یک جور دیگر اشتباه است و باعث عفونت و مشکلات دیگر می شود؛ اگر برویم و وسایل آلوده به ویروس HIV یا یک بیماری مهلک و خطرناک مسری باشد یک جور دیگه مصیب نازل می شه و هیچ کس هم مسئولیت قبول نمی کند و بیمار تبدیل به قربانی مفلوک می شود و الکی الکی زندگی اش تباه و نابود می شود.
    اگر دکتر دندانپزشک روانی که البته تعدادشون کم هست و بخواهد بیمارانش رو به یک مشکل علاج ناپذیر جدید آلوده کند یک جور دیگه قربانی می شویم و صرف اعتماد به سوگند دکتر و یا ظاهر و حرف زدن و اینکه طرف دکتر هست و این فکرها چیست می تواند بسیاری را آلوده کند. این برای من مدتی است که تبدیل به فکر آزار دهند شده و از طرفی نیاز به رفتن به دندانپزشک دارم ولی نگرانم که نکند در خوشبینانه ترین حالت اگر دکتر خودش بیمار روانی نباشد آیا وسایلش درست و حسابی استریل و ضد عفونی شده اند یا نه؟
    متاسفانه در مملکت مدیریت شده توسط احمقها و لمپنها اگر آزادی و فرهنگ برخورد با بیماران HIV بود این افراد که خود قربانی این بیماری هستند یا باید به مطلب و دکتری مراجعه کنند که فقط بیماران HIV را پذیرش کند یا راه دیگری باشد و مطمئن هستم همه یا بسیاری از آنها بخاطر ترس و خجالت از مطرح کردن اینکه بیماری ایدز دارند به دکتر چیزی نمی گویند و دکتر هم براش مهم نیست که بیمار سالم بعدی آلوده بشوند یا خیر و اکثرشان دنبال پول حق ویزیت هستند. به نظرم در این مملکت که پول و سرمایه خرج بشار اسد شد و حالا روسیه داره به نوکرش امر می کنه از سوریه برو بیرون، عده ای الکی الکی و نه از طریق رابط جنسی، سرنگ آلوده به بیماری ایدز مبتلا شدند و خودشان هم خبر ندارند و سالها می گذرد و کار دیگر از کار می گذرد.

راه حل چیست؟ ریسک رفتن به دندانپزشک یا نرفتن و وخیم شدن مشکل دهان و دندان؟ یا دعا و نذر و نیاز؟!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2018

پيش فرض

به نظر من حرفهاتون بوی اضطراب و وسواس میده..من دارم فکر میکنم چرا بقیه آدمهایی که میرن دندانپزشکی به این چیزها فکر نمیکنند ...به این نتیجه میرسم که شما اضطراب دارید که تبدیل به وسواس شده..

یه دندانپزشک آشنا پیدا کنید..یا یک دندانپزشک معروف خوب که همه ازش تعریف میکنند پیدا کنید..

اصلا دندانپزشک غریبه و نا آشنا هم که رفتید ..بهش بگید من می ترسم وسایل شما ناقل بیماری باشه لطفا خواهش میکنم استریلش کنید..

اگرم خیلی اضطراب دارید قبل از رفتن به دندانپزشکی آزمایش خون بدید برای تست HIV بعد که رفتید دندانپزشکی اون آزمایش رو ببرید به دکتر نشون بدید بگید من الان تست hiv که گرفتم منفی یعنی بدنم پاکه بعد از تموم شدن کارهای دندانپزشکیم هم این آزمایش رو دوباره میگیرم اگر تستم مثبت شد مقصر شما هستید...

بعد اون پزشک حساب کا ردستش میاد حسابی وسایلش رو استریل میکنه ..

فکر میکنم شما باهوش باشید این هوش زیادتون داره ازیتتون میکنه معمولا آدمهایی که دچار وسواس میشن هوش بالایی دارن

3. این کاربر از remastered بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه دکتر سام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض

سلام

مشکلات دهان و دندان اجتناب ناپذیر هست و برای رفع مشکل باید به دانپزشک مراجعه کرد؛ اما با این وضع مملکت اسلامی و افزایش ناقلین به ویروس HIV مثبت که بر اثر فشارهای حکومت و سیاستهای غلط و قطع کردن آزادیهای اجتماعی و ..... به سر مردم و بخصوص جوانان آوردند، با چه تضمین و اعتبار میشه رفت مطلب دندانپزشک تا مشکلی مثلا پر کردن یا جرمگیری دهانمان را بر طرف کنه و بر اثر سهل انگاری یا حتی عمدا آلوده کردنمان توسط یک دندانپزشک روانی قوز بالا قوز نشه؟ اگر دندانپزشک انسان و دکتر درستکاری باشه ولی وسایل درست استریل نشده باشند و آنها آلوده به خون یک شخص بیمار و ناقل HIV باشد چه کار میشه کرد؟ چه کسی مسئول هست؟ اگر قید مشکل دهان و دندان را بزنیم و نرویم دندانپزشکی که یک جور دیگر اشتباه است و باعث عفونت و مشکلات دیگر می شود؛ اگر برویم و وسایل آلوده به ویروس HIV یا یک بیماری مهلک و خطرناک مسری باشد یک جور دیگه مصیب نازل می شه و هیچ کس هم مسئولیت قبول نمی کند و بیمار تبدیل به قربانی مفلوک می شود و الکی الکی زندگی اش تباه و نابود می شود.
    اگر دکتر دندانپزشک روانی که البته تعدادشون کم هست و بخواهد بیمارانش رو به یک مشکل علاج ناپذیر جدید آلوده کند یک جور دیگه قربانی می شویم و صرف اعتماد به سوگند دکتر و یا ظاهر و حرف زدن و اینکه طرف دکتر هست و این فکرها چیست می تواند بسیاری را آلوده کند. این برای من مدتی است که تبدیل به فکر آزار دهند شده و از طرفی نیاز به رفتن به دندانپزشک دارم ولی نگرانم که نکند در خوشبینانه ترین حالت اگر دکتر خودش بیمار روانی نباشد آیا وسایلش درست و حسابی استریل و ضد عفونی شده اند یا نه؟
    متاسفانه در مملکت مدیریت شده توسط احمقها و لمپنها اگر آزادی و فرهنگ برخورد با بیماران HIV بود این افراد که خود قربانی این بیماری هستند یا باید به مطلب و دکتری مراجعه کنند که فقط بیماران HIV را پذیرش کند یا راه دیگری باشد و مطمئن هستم همه یا بسیاری از آنها بخاطر ترس و خجالت از مطرح کردن اینکه بیماری ایدز دارند به دکتر چیزی نمی گویند و دکتر هم براش مهم نیست که بیمار سالم بعدی آلوده بشوند یا خیر و اکثرشان دنبال پول حق ویزیت هستند. به نظرم در این مملکت که پول و سرمایه خرج بشار اسد شد و حالا روسیه داره به نوکرش امر می کنه از سوریه برو بیرون، عده ای الکی الکی و نه از طریق رابط جنسی، سرنگ آلوده به بیماری ایدز مبتلا شدند و خودشان هم خبر ندارند و سالها می گذرد و کار دیگر از کار می گذرد.

راه حل چیست؟ ریسک رفتن به دندانپزشک یا نرفتن و وخیم شدن مشکل دهان و دندان؟ یا دعا و نذر و نیاز؟!
    سلام

راه حلی وجود نداره. فقط باید به پزشک و مرکز درمانی اعتماد کنید.

شما اگر می دونستی در اتاق های عمل چه می گذرد می خواستید چیکار کنید؟ مخصوصا بیمارستان های دولتی

سام

5. این کاربر از دکتر سام بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

به نظر من حرفهاتون بوی اضطراب و وسواس میده..من دارم فکر میکنم چرا بقیه آدمهایی که میرن دندانپزشکی به این چیزها فکر نمیکنند ...به این نتیجه میرسم که شما اضطراب دارید که تبدیل به وسواس شده..

یه دندانپزشک آشنا پیدا کنید..یا یک دندانپزشک معروف خوب که همه ازش تعریف میکنند پیدا کنید..

اصلا دندانپزشک غریبه و نا آشنا هم که رفتید ..بهش بگید من می ترسم وسایل شما ناقل بیماری باشه لطفا خواهش میکنم استریلش کنید..

اگرم خیلی اضطراب دارید قبل از رفتن به دندانپزشکی آزمایش خون بدید برای تست HIV بعد که رفتید دندانپزشکی اون آزمایش رو ببرید به دکتر نشون بدید بگید من الان تست hiv که گرفتم منفی یعنی بدنم پاکه بعد از تموم شدن کارهای دندانپزشکیم هم این آزمایش رو دوباره میگیرم اگر تستم مثبت شد مقصر شما هستید...

بعد اون پزشک حساب کا ردستش میاد حسابی وسایلش رو استریل میکنه ..

فکر میکنم شما باهوش باشید این هوش زیادتون داره ازیتتون میکنه معمولا آدمهایی که دچار وسواس میشن هوش بالایی دارن
    بله یک کم اضطراب دارم ولی اونقدر شدید نیست. اینکه دیگران یا اکثریت وقتی می خواهند برن دندانپزشکی به این سوال و مشکل من فکر نمی کنند یا اهمیت نمی دهند یا بهش فکر نکردن وگرنه اگر به ذهنش بیاد شاید مثل من درگیر کمی استرس بشوند. اگر قبل از رفتن به دکتر آزمایش هم بدم و بعد تو با وسایل آلوده دندانپزشکی آلوده بشم تا بیام ثابت کنم و حتی اگر خیلی خوش شانس باشم و تو این مملکت بی در و پیکر به حقم برسم و دکتر بی مسئولیت محاکمه و جریمه بشه باز من از بیماری HIV یا بیماری مهلک دیگه دکتر دیوانه پول پرست مردم و پول خسارت دیگه به دردم نمی خوره!. درباره هوشم باید بگم من معمولی هستم ولی این وسواس کم رو چند روزی هست که مبتلا شدم ولی وسواسهای دیگه دارم. مثلا از زیر ساختمونهای در حال ساخت رد نمی شم چون فکر می کنم نکنه یک چیز سنگین بیاد بخوره تو مخم و الکی از دنیا برم. یا بعد از حادث پلاسکو از رفتن به ساختمون های قدیمی و بزرگ ترس دارم که نکنه ساختمون فرو بریزه و بمیرم و یا بدتر از اون زنده بگور بشم و در انتها از دود و گرما خفه بشم!. به نظر الکی الکی و سر یک چیز بی خود و احمقانه مردن خیلی زور داره؛ مثل همین مثال آلودگی وسایل پزشکی یا مردن آدمها توی ساختمون و یا افتادن چیز سنگین از ارتفاع رو سر کسی بخاطر بی مسئولیتی و عدم پایبندی به قانون و حقوق شهروندی. ولی اگر هدف یا ایدئولوژی هر چند بی خود هم باشه و آدم جونشو بزاره میگه خوب مثلا به فلان کس و مکتب اعتقاد داشت جونشو گذاشت. در هر صورت درام بهش فکر می کنم و بیشتر دلم واسه بچه هایی می سوزه اگر در این بیمارستانها و دندانپزشکی ها بخاطر مشکل و بیماریشون به یک مشکل و معضل بدتر دچار و مبتلا بشن.

سلام

راه حلی وجود نداره. فقط باید به پزشک و مرکز درمانی اعتماد کنید.

شما اگر می دونستی در اتاق های عمل چه می گذرد می خواستید چیکار کنید؟ مخصوصا بیمارستان های دولتی

سام
    سلام دکتر جون. انگار چاره ای نیست و باید ریسک و اعتماد کرد و دل به دریا زد. بله فرمایشتون درسته؛ واقعا ماجرای اتاق های عمل و جراحی ها بخصوص در همان بیمارستانهای دولتی که اشاره کردی دیگه یک کابوس به تمام معناست که فکرش هم تن آدم رو مور مور می کنه.

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

عجب همین امروز دندون پزشکی بودم ! قراره تا دو ماه آینده هم دائم به دندون پزشکی رفت و آمد کنم
    کاش این تاپیک رو ندیده بودم الان دیگه دیوانه میشم.

البته چندروز پیش جراحی داشتم دکتر دندان پزشک که استاد دانشگاهم بود و چندتا دانشجو دائم همه چیز رو تمیز میکردن ، واقعا کارش درست بود
    پزشک ها حساسیت خیلی بیشتری دارن چون پزشکی خوندن ، توی خونشون هم همه چیز استریل شده هست و خانم دکتر به ما از این پلاستیک های روپایی میداد وقتی میخواستیم تو خونش راه بریم خخخخ

دکتر خانوادگیمون هم که بهش اعتماد دارم و امروز پیشش بودم ، سالیان دراز هست که همه اعضا خانواده پیشش رفتیم ،چندتا خانم دندون پزشک تازه کارم باهاش کار میکنن که اونا هم کلی به همه چیز توجه دارن و در کل از مطب مشخصه چقدر اهمیت میدن ، دکتره سه دفعه معاینه میکنه ، سه مرتبه دستکش نو از تو جعبه در میاره می پوشه میندازه دور !
    همین میشه که یک دندون میکشن چهارصد هزارتومن پول میگیرن خرج همین چیزها میکنن دیگه .

خود منم که چندسال پیش رفتم یه دندون واسم درست کرده ،هر سنگی رو که زور دندونای دیگم نمیرسه بشکنه، میدم اون دندونه بشکنه خخخخ
    خوشبختانه بلایی سر کسی نیومده تا بحال
    دکتر ها نسبت به حرفه شون خیلی حساس هستند از بس که روز و شب از باکتری و ویروس درس میخونن و دکتری که بی احتیاط باشه همون اول های کارش یک بلایی سرش میاد و اگه یک اتفاق کوچک هم بیفته مردم سریع یک کلاغ چهل کلاغ میکنن و دیگه سالیان سال بنظرم دوام نمیاره .

بیماری اچ آی وی که مخفی میمونه ممکنه مشخص نشه اما کسی که بهداشت رو درست رعایت نکنه ، بیماری ها و مشکلات ساده تر یا حتی عفونت خیلی سریع سراغ بیمارهاش میاد و بیشتر مردم بنظرم فقط روی حساب اعتماد پیش یک دکتر میرن و اگه مشکل ساده پیش بیاد به نظام پزشکی شکایت میکنن و کلی سر و صدا میکنن .
    مخصوصا الان با شبکه های اجتماعی .

در کل خیلی نمیشه گفت موضوع ترسناکی هست ، اما الان که تاپیک رو دیدم از فردا منم میترسم تو مطب دندون پزشکی
    Last edited by shaahani; 02-06-2018 at 23:00.

8. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

در کل خیلی نمیشه گفت موضوع ترسناکی هست ، اما الان که تاپیک رو دیدم از فردا منم میترسم تو مطب دندون پزشکی

ترسناک بودنش زمانی ممکنه خیلی ترسناک باشه که بدبختانه اتفاقی در بدنمان بخاطر آلودگی رخ بده؛ ولی خوب احتمالش خیلی کمه. مثال حمله کوسه به انسان در مقایسه با تعداد تلفات انسان بر اثر نیش پشه یا مار خیلی خیلی کمه ولی وقتی حمله بشه چیز غریب و ترسناکی هست. این مثال و موضوع دنداندپزشکی و آلودگی با وسایل به اچ آی وی هم همینه. ولی وقتی آمار افزایش تعداد بیماران HIV رو می خونم که هم تاثر برانگیز است نیز باعث نگرانی در ما که آلوده به آن نیستیم هم می شود که نکند به نوعی به آن دچار شویم آن هم به هم روش. نکته جالب و تضادش از نظر من اینه که من میرم جایی که یک بیماری، مشکل را در عضوی از بدنم رفع کنم ولی به یک چیز بدتر و وخیم تر دچار می شم. اینجا نکته ظریف و ترسناکش خودش رو نشون می ده

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

به نظرم من حق دارین نگران باشین.تجربه ای که خودم دوبار با اورژانس دیدم این بود که حتی یه کپسول اکسیژن همراهشون نبود.زمانی که نظارت درستی وجود نداشته باشه احتمال خطا هم بالا میره و بعضی موضوعات واقعا شوخی بردار نیست.همه این نگرانی ها از بی صاحاب بودن مملکت نشات میگیره.

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

ملت تو فکر اینن که اگه برن دکتر دندان پزشکی ممکنه وسایل hiv داشته باشه و اخر سر با ایدز دستو پنجه نرم کنن
    داداش من منو بیا ببین من میخوام دستمو پلمب کنم (تتو)
    رابطه هم کلا با سگ و گربه غیر safe داشتم
    مشتی زندگیتو بسپار دست بالا بالاها اونی که تو قلبت بهش ایمان داری شما ممکنه راه بری دستت بخوره به ی جای الوده خراش ور داره و ویروس رو بگیرین ممکنه اونقدری که شما مراقبت میکنی از خودت یه روز یه جا این مراقبته از دستت در بره و ویروس رو بگیری
    اونایی که الان hiv دارن ایمان دارن به یه خدا که تو قلب و مغزمونه و زندگیشونو سپردن دست اون یا امروز میمرین یا نمی میرین اونیم که hiv نداره ممکنه اصن بر اثر یه حادثه بمیره
    زندگی دست خداس خدا بخواد همه چی شدنی میشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •