تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: مشکل هارد اکسترنال (لطفا بخونید)

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض مشکل هارد اکسترنال (لطفا بخونید)

​با سلام و وقت بخير
    يه مشکل جدي برام پيش اومده لطفا کمکم کنيد
    من يه هارد قديمي IDE دارم که 60 گيگ حافظه داره و فقط يک پارتيشن کردمش و روش ويندوز نصب کردم و يک هارد اکسترنال 2TB ADATA دارم که تمامي اطلاعاتم روش هست.

چند ماه هست هارد اصلي IDE به علت ضربه خوردن به کيس دچار بدسکتور شده و هر از گاهي هنگام استفاده Crash و سيستم رو ريستارت مي کنه ، اين اواخر تعداد ريستارت هاي پياپي ديگه باعث اعصاب خردي شد و تصميم گرفتم قسمتي از هارد اکسترنالم که تمام فضاش يک درايو بود رو با نرم افزار EaseUS Partition Master 12.0 بصورت پارتيشن جديد ايجاد کنم تا ویندوز رو روی این پارتیشن نصب کنم و هارد IDE رو کلا از مدار خارج کنم.

از 1.8 TB فضاي قابل استفاده هارد حدود 1TB اطلاعات بود و 800GB فضاي خالي ،که 100GB رو درايو جديد ايجاد کردم. تا اينجاي کار مشکلي نبود.
    بعد از ريستارت و بوت Setup ويندوز از روي فلش درايو در بخش انتخاب پارتيشن براي نصب ويندوز اين درايو رو از نوع DATA نمایش داد و نه از نوع Primary و حتی گزینه های Delete و New هم غیر فعال بود و نمی شد پارتیشن رو پاک و دوباره ایجاد کرد.
    یک آن به یاد نرم افزار ISO to USB افتادم که وقتی می خوام باهاش فلش بوتیبل ایجاد کنم برای نصب ویندوز قبل کپی فایل ISO به فلش اون رو یک بار Format می کنه و فلش از نوع Primary میشه ، با خودم گفتم همینکار رو با این پارتیشن انجام می دم ، با نرم افزار فرمت می کنم اما قبل از اینکه شروع به کپی فایل ISO کنه مراحل رو قطع می کنم و سیستم رو ریستارت میکنم و روی همون پارتیشن Primary شده ویندوز رو نصب می کنم.
    اما دریغ از اینکه بدونم روش کار این نرم افزار اینه که کل حافظه جانبی که با USB متصل شده رو یکجا فرمت می کنه ، پارتیشن مورد نظر رو توی نرم افزار انتخاب کردم و با خیال راحت تو جواب اینکه پارتیشن رو فرمت کنیم اطلاعات اون پارتیشن میره OK رو زدم ، بعد تایید تازه دوزاریم افتاد ، قبل لغو عملیات و درحال فرمت هارد بود که هاردی که ویندوز روش نصب هست دوباره Crash کرد و سیستم ریستارت شد.
    بعد بالا اومدن ویندوز هارد اکسترنال رو نشناخت ، با نرم افزار EaseUS Partition Master 12.0 که نگاه کردم دیدم کل 1.8TB هارد اکسترنال رو از نوع Primary و بصورت Unformatted (مثل هارد صفر پارتیشن بندی نشده) نشون میده.
    بعد اون دیگه دست نزدم تا اوضاع بدتر از این نشه

حالا سوالم از اساتید این هست که نرم افزار یا روشی هست که این 1.8TB فضا رو بصورت قبل از پاک شدن در بیارم بدون پارتیشن بندی جدید؟
    یا اگه جواب سوال بالا خیر هست ، نرم افزار قوی ای هست که بعد ساخت پارتیشن جدید همه اون 1TB اطلاعات رو بطور کامل و منظم به همون صورتی که فولدر بندی شده بود (بدون تغییر نام فایل ها و پوشه ها) ریکاوری کنه؟

تو رو خدا هرکی راهکاری به ذهنش میرسه محبت کنه بگه ، حاصل چندین سال کار و زحمت من همه اون اطلاعات بود الان دارم دیوانه می شم.
    Last edited by ehsantanhaeivash; 01-05-2018 at 03:13.

اگه نباشه جاش خالی می مونه حبیب 35's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

اشتباه زیادداشتی بایداول ازاطلاعاتت درهارددیگه پشتیبان میگرفتی بعدتوسط خودویندوز بدون نرم افزار هاردجدید دربخش disk managementr فرمت وپارتیشن میساختی
    بعد هارد60 ازسیستم جدامیکردی وروی هاردجدیدویندوزنصب میکردی
    اگربعدفرمت روی هاردعملیاتی انجام ندادی میتونی با نرم افزارریکاوری اطلاعات برگردونی نرم افزارریکاوری تونت زیاده
    نرم افزار recovery my file کارباهاش سادس رایگانم هست
    وگرنه بده یک متخصص با pc3000 اطلاعات برگردونه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض

خیلی ممنون
    الآن هارد اکسترنالم بصورت Unformatted هست ، اول درایو ایجاد کنم یا اون نرم افزار تو همین حالت هارد رو شناسایی میکنه؟
    و اینکه اطلاعات بطور مرتب و کامل برمیگرده ، یا درهم برهم و با تغییر نام و بدون فولدربندی فایل ها رو ریکاوری میکنه ؟ چون فایل هام آرشیو اطلاعاتی هست و دسته بندی منظم داره

تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

چون بانرم افزاراطلاعات پاک کردی والانم بدون فرمت هست بده یک متخصص
    درمورداطلاعات شما کلااطلاعات ازدست دادی هرچیش برگرده به شانست بستگی داره

5. این کاربر از حبیب 35 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحاتتون
    بله خودم با نرم افزار recovery my file تونستم به همه اطلاعاتم دست پیدا کنم اما چون هارد دیگه ای نداشتم همه اطلاعاتم رو بردارم حدود 250 گیگ اطلاعات مهمم رو روی یه هارد دیگه که اونم کرش کرده بود و برای ویندوز مناسب نیست برداشتم.
    من هارد اکسترنال رو پارتیشن بندی کردم با نرم افزار یه 100 گیگ برای ویندوز ، یه 1.7 ترابایت برای بقیه اطلاعاتم ، هر دو هم از نوع primery کردم که مشکل قبل رو نداشته باشم.
    با نرم افزار Hasleo Win To USB از روی یه فایل iso ویندوز رو نصب کردم روی اون پارتیشن 100 گیگ ، موقع نصب هم تو نرم افزار محل فایل بوت و همینطور نصب فایل های سیستمی رو هم روی این پارتیشن انتخاب کردم.
    ویندوز بطور کامل با نرم افزار نصب شد روی این پارتیشن و بعد ریستارت تو تنظیمات بوت usb هارد اکسترنال رو گذاشتم پیش فرض بوت ، اما پیغام داد ویندوز پیدا نشد!!!
    گفتم شاید با نرم افزار درست نصب نمیشه ، بذار مثل نصب ویندوز معمولی عمل کنم و موقع انتخاب پارتیشن برای نصب ویندوز پارتیشن هارد اکسترنال رو انتخاب کنم ، اما تو مرحله ای که برای انتخاب پارتیشن هست هارد اکسترنال رو میشناسه و نشون میده ، حتی نشون میده نوعش primery هست اما نمیشه انتخابش کرد برای نصب و گزینه های زیرش برای حذف یا فرمت پارتیشن غیر فعاله ، اما وقتی میرم روی پارتیشن های هاردهای اینترنالم گزینه ها فعاله.
    حالا سوال اینکه ، چطور روی هارد اکسترنالم ویندوز نصب کنم؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Nov 2016

پيش فرض

کلاهارداکسترنال برای نصب ویندوزمناسب نیستن .میتونی تا وقتی که هاردداخلی مناسب تهیه کنی ازویندوزلایواستفاده کنی
    اما برای مشکل قبلیت اول اینکه موقع نصب هیچ هارددیگه ای به سیستم بجز هارداکسترنال وصل نباشه .دوم هاردکلا توسط ویندوزدیگه فرمت شده باشه .
    سوم موقع نصب ویندوز هارداکسترنال انتخاب کنی وهمونجا پارتیشن بندی کنی

این مقاله روهم بخون
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

8. این کاربر از حبیب 35 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •