تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: سوختن چیپ گرافیم

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض سوختن چیپ گرافیم

سلام دوستان

لپتاپ من HP pavillion dv6 6070 هست. به نظرم چیپ گرافیک سوخته.ولی مطمئن نیستم. آیا راهی برای فهمیدن (ترجیحا نرم افزاری) وجود داره؟ چون ببرم بیرون اگه نسوخته باشه هم طرف ممکنه الکی بگه سوخته و کلی پول بگیره

من الان با هزار بدبختی تونستم ویندوز رو بالا بیارم و یه جوری گرافیک AMD رو غیر فعال کردم.ولی اگه فعال کنم ویندوز بعد از نشون دادن welcome گیر می کنه و باید خاموش کنی. اگه ویندوز عوض کنم و درایور گرافیک رو نصب نکنم ریزولوشن رو 1200 می ره و HDMI رو هم نمی شناسه برای اتصال به مانیتور.قطعا مشکل از گرافیکه.چون الان اگه فعالش کنم باز بالا نمیاد و حتما باید ویندوز عو ض کنم.حالا نمی دونم کلا چیپ سوخته یا ممکنه نرم افزاری هم باشه یا یه IC ای چیزی رو بورد سوخته باشه

داره خودمونی میشه SINASONY's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2017

پيش فرض

سلام دوستان

لپتاپ من HP pavillion dv6 6070 هست. به نظرم چیپ گرافیک سوخته.ولی مطمئن نیستم. آیا راهی برای فهمیدن (ترجیحا نرم افزاری) وجود داره؟ چون ببرم بیرون اگه نسوخته باشه هم طرف ممکنه الکی بگه سوخته و کلی پول بگیره

من الان با هزار بدبختی تونستم ویندوز رو بالا بیارم و یه جوری گرافیک AMD رو غیر فعال کردم.ولی اگه فعال کنم ویندوز بعد از نشون دادن welcome گیر می کنه و باید خاموش کنی. اگه ویندوز عوض کنم و درایور گرافیک رو نصب نکنم ریزولوشن رو 1200 می ره و HDMI رو هم نمی شناسه برای اتصال به مانیتور.قطعا مشکل از گرافیکه.چون الان اگه فعالش کنم باز بالا نمیاد و حتما باید ویندوز عو ض کنم.حالا نمی دونم کلا چیپ سوخته یا ممکنه نرم افزاری هم باشه یا یه IC ای چیزی رو بورد سوخته باشه
    من جایه شما باشم با یه گرافیک دیگه تست میکنم.

3. این کاربر از SINASONY بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

اگه ویندوز لود شده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید تست کنید .
    تست های برنامه رو اجرای کنید ، اگه درجه حرات GPU بالای 85 درجه رفت و یا در زمان انجام تست های مختلف ناگهان سیستم هنگ کرد
    مشخصه کارت گرافیک مشکل داره ، در غیر این صورت سالمه .

نکته بسیار بسیار مهم اینه که دقت کنید در تنظیمات بایوس کارت گرافیک اورکلاک نشده باشه ، چون باعث سوختن و یا آسیب و یا هنگ کردن سیستم میشه .
    ولتاژ کارت گرافیک باید در حداقل خودش و بسیار نرمال باشه تا بتونه درست کار کنه .
    Last edited by shaahani; 28-04-2018 at 00:12.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه amin666's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    karaj

پيش فرض

اگه ویندوز لود شده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] میتونید تست کنید .
    تست های برنامه رو اجرای کنید ، اگه درجه حرات GPU بالای 85 درجه رفت و یا در زمان انجام تست های مختلف ناگهان سیستم هنگ کرد
    مشخصه کارت گرافیک مشکل داره ، در غیر این صورت سالمه .

نکته بسیار بسیار مهم اینه که دقت کنید در تنظیمات بایوس کارت گرافیک اورکلاک نشده باشه ، چون باعث سوختن و یا آسیب و یا هنگ کردن سیستم میشه .
    ولتاژ کارت گرافیک باید در حداقل خودش و بسیار نرمال باشه تا بتونه درست کار کنه .
    اخه الان Gpu اصلی غیر فعاله و اگه فعال کنم ویندوز بالا نمیاد.تست رو هم امتحانی اجرا کردم روی GPU AMD اتفاق خاصی نمیفته و مقادیر دما و ... 0 هستند. طبیعی هم هست چون غیر فعال کردم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •