من همیشه قبل از مسافرت حتما چک میکنم که مدارک شناسایی ام و همچنین مدارک لازمه برای مسافرتم باهام باشه مثل بلیط هواپیما و قطار! و همیشه سعی میکنم چمدون لباسم رو کامل و طبق سلیقه مسافرتم پر کنم تا لباس مناسب رو با خودم همراه داشته باشم. جالبه گاهی عطر هایی رو برای مسافرت هام انتخاب میکردم که به آب و هوای اون شهر و منطقه نمیخورد. به عنوان مثال ادکلن رایحه خنک رو توی مناطق خنک استفاده میکردم.
خب خود ادکلنی که رایحه خنک داشته باشه احساس سرما به من میداد و هوای منطقه هم سرد بود به همین خاطر گاهی اذیتم میکرد! پس تصمیم گرفتم هر ادکلن و عطری که با خودم به یه سفر دلچسب می برم، دقیقا مناسب همون آب و هوا باشه و به این صورت چمدونم رو کامل میکردم. بیاید امروز در مورد همین موضوع صحبت کنیم که چه رایحه هایی مناسب چه آب و هوایی هستش.
اولین و همه ترین چیز اینه که عطر و ادکلنی ببریم سفر که برامون خاطرات اون سفر رو به یادمون بیاره، به این صورت که هروقت از اون ادکلن استفاده کردیم بگیم یادش بخیر رفته بودیم مسافرت شمال توی بارون این ادکلن رو زدم واقعا بهم حس خوبی داد و الان هروقت این عطر رو میزنم سریع منو یاد مسافرت شمال و جنگل های بارونیش میندازه.

چطور انتخاب عطر مناسب برای مسافرت تابستان داشته باشم؟

سوال مهم تر: چطور عطری انتخاب کنم که برام خاطره ساز باشه؟

من باید بدونم جایی که میرم آب و هواش چطوره؟ سرده؟ گرمه؟ مرطوب هستش؟ میخوام برم توی جنگل یا میخوام برم لب دریا کنار ساحل؟ وقتی که فهمیدم مقصد من کجاست شروع میکنم به انتخاب عطر مناسب برای اون مقصد با توجه به نوع آب و هوا. به عنوان مثال من میخوام برم مسافرت برم شهر مازندران پس توی گوگل عبارت " آب و هوای مازندران در چند روز آینده" رو جستجو میکنم تا ببینم که در طول مسافرت چه آب و هوایی در انتظارمه.

متوجه شدم طی 7 روز آینده هوا ابری و بارش های پراکنده همراه با وزش باد رو پیش رو دارم پس ادکلن و عطری انتخاب میکنم که در هوای مرطوب و وزش باد پخش بوی رایحه رو از دست نده و البته باید رایحه اون عطر و ادکلن شیرین باشه. من با توجه به شرایط، ادکلن مردانه بولگاری مدل Aqva Pour Homme رو برای سفرم به شمال انتخاب میکنم چون برای فصل تابستان مناسبه و در هوای مرطوب حداقل 10 ساعت بوی رایحه برام میمونه و تا 2 متر به اطرافم بو رو پخش میکنه

بزارید مثال های بیشتری از انتخاب عطر در آب و هوای متفاوت بزنم:

مسافرت های شهری و روستایی با آلودگی کمتر

اگه قرار باشه به مسافرت شهری یا روستایی برید که آلودگی کمتره و فضای باز بیشتری داره، بهتره دسته عطر هایی رو انتخاب کنیم که سبک بویایی گل و گیاهان دارویی دارن، مثلا ادکلن هایی که بوی چوب میدن و یا بوی گیاهان معطر مثل ادکلن زنانه لنوین مدل Eclat D Arpege که از ترکیب رایحه شیرین و خنک و گل ساخته شده.این سبک ادکلن ها احساس شما رو با محیط های باز و تمیز ترکیب میکنن و باعث میشه سبکی محیط رو بیشتر احساس کنین.

نحوه انتخاب عطر برای مناطق جنگلی

حالا فرض کنید به مناطق جنگلی سفر میکنیم! خب ما باید از رایحه هایی استفاده کنیم که بوی تقریبا سنگین و کمی گرم داشته باشه و همچنین از ترکیب بویایی چرم باشه تا ارتباط ما با محیط جنگل بهتر و قویتر بشه. به عنوان مثال برای جنگل های انبوه و سبز ادکلن مردانه مارتینی میلانو انتخاب مناسبیه چون هم رایحه تقریبا سنگین داره و هم از ترکیب بوی طبیعت و چرم ساخته شده.

برای مطالعه بیشتر به سایت atr-brand.com مراجعه نمایید