تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: مشکل شورتکات شدن همه فولدرهای فلش و باز شدن یک فایل نوت پد به اسم desktop.ini پس از بالا اومدن ویندوز

پروفشنال Glad Boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

9 مشکل شورتکات شدن همه فولدرهای فلش و باز شدن یک فایل نوت پد به اسم desktop.ini پس از بالا اومدن ویندوز

سلام دوستان عزیز

چند وقتیه که یه مشکلی روی ویندوز سیستمم دارم (ویندوز 10)
    1: هر فلشی که به سیستم میزنم تمام فولدرهای داخل فلش به شکل شورتکات در میاد و هر کدوم رو بخوام باز کنم وقتی روش دبل کلیک میکنم توی یک پنجره جدید بازش میکنه؛
    وقتی هم میخوام فولدری رو که علامت شورتکات داره پاک کنم، پس از دلت شدن دوباره بر میگرده و در واقع دلت نمیشه. این هم بگم که اینطور نیست که همه فایل های فلش رو بریزه
    توی یک فولدر بی نام. فولدر های سر جاشون هستن ولی تبدیل میشن به شورتکات
    2: مشکل دوم هم این هست که وقتی ویندوز بالا میاد یک فایل نوت به اسم desktop.ini باز میشه خود به خود. و در واقع این دوتا مشکل همزمان ایجاد شدن

از آنتی ویروس رایگان اویرا استفاده میکنم روی سیستم به همراه برنامه جانبی ویروس اتوران ریمور..

میشه راهنمایی کنید که چکار باید بکنم تا از شر این مشکل خلاص بشم ؟؟

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

کامپیوتر شما ویروسی شده و شما در گذشته بر روی یکی از همین شرتکاتهای ایجادشده در فلش آلوده کلیک کردی و واین مشکل برای سیستم شما هم بوجود اومده.
    از یک آنتی ویروس به روز استفاده کنید و مشکل حادی برای کامپیوتر بوجود نمیاره.
    اگر اشتباه نکرده باشم باید یک تروجان باشه و برای سرقت اطلاعات برنامه ریزی شده باشه.

اون شرتکاتها علاوه بر اینکه فایل فولدر مورد نظر شمارو باز میکنه، یک فایل حاوی ویروس رو هم به دنبال خودش اجرا میکنه و هدف این کار شما نیستی. چرا که شما در حال حاضر ویروسی هستی. هدف نفر بعدی هست که در کامپیوترش این فایل رو اجرا کنه

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

ویروس کاری که میکنه اینه که فولدر اصلی رو مخفی کرده و یک شورتکات شبیه فولدر اصلی ساخته که وقتی روی اون شورتکات کلیک میکنید علاوه بر باز کردن فولدر ، خود ویروس را نیز اجرا میکنید و به فعالیت مشغول میکنید .
    به این صورت ویروس خودش رو منتشر میکنه و البته انواع مختلفی از ویروس ها از این شیوه استفاده میکنن اما یک نوعی که آسیب بیشتری میزنه و من دیدم
    بعد از مدتی و فراگیر شدن آن در کامپیوتر قربانی ، تمامی فایل ها و فولدر ها را حذف میکند و به هارد دیسک آسیب وارد میکنه به نوعی که اطلاعات حذف شده قابل بازیابی نخواهند بود.

به عنوان مثال اگه فلش درایو آلوده ای وجود داره ، بعد از اتصال به کامپیوتر درایو F برای آن درنظر گرفته شده .
    با زدن دکمه پنجره + R از روی صفحه کلید و تایپ CMD میبایست وارد خط فرمان ویندوز شوید و پس از آن با زدن (اف دو نقطه ) F: وارد فلش درایو شوید.
    سپس با فرمان زیر میتوانید در محل موجود و زیرمجموعه های آن تمام فولدر ها و فایل های مخفی شده را نمایان کنید :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    برای حذف ویروس نیز میبایست یک آنتی ویروس پرقدرت و بروز داشته باشید ، و یا ویندوز را تعویض نموده و قبل از باز کردن هر فولدری آنتی ویروس قوی را از داخل CD نرم افزاری نصب کرده و با استفاده از اینترنت بروزرسانی کنید و پس از آن اقدام به حذف تمام ویروس ها از تمام هارد دیسک و فلش درایوهای خود بکنید .

پروفشنال Glad Boy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

ممنون از راهنمایی دوستان

راستش من فکر نمیکردم آنتی ویروس ها تفاوت چندانی باهم داشته باشن. و چون وقت و حوصله اکانت پیدا کردن و فعال شدن و غیر فعال شدن شون رو نداشتم
    آنتی ویروس Avira رو نصب کرده بودم که راحت باشم و آپدیت بشه و رایگان هم باشه.
    این مشکل که برام پیش اومد نظرم تغییر کرد واقعا. چون اول دیسک Resecue کسپرسکی رو امتحان کردم و بازم مشکل حل نشد. بعدش Avira رو پاک کردم و یه
    نسخه سه ماهه Bitdefender Total Security 2018 که دوستان توی تاپیکش گذاشته بودن رو نصب و آپدیت کردم و پس از فول اسکن و اسکن کردن فلش هام با
    کمال تعجب دیدم که کلی ویروس پیدا کرد و پاک کرد. مثلا توی یکی از فلش هام که Avira اسکن میکرد و هیچ ویروسی پیدا نمیکرد بیت دینفندر 24 تا پیدا کرد و
    پاکشون کردم و همه فولدر هام درست شد و دیگه شورتکات نبود !!
    فکر میکنم Avira هم تنظیماتی داشت واسه اینکه درجه امنیتش رو بیشتر کنیم، نمیدونم دقیقا. ولی به هر حال من پاکش کردم و از این به بعد فن بیت دیفندر شدم
    سعی میکنم تا سه ماهش تموم شد اکانت قانونیش رو بخرم و دیگه حداقل واسه یکسال خیالم راحت باشه.. چون اتفاقا همین مشکلی که شما اشاره کردید که به
    هارد آسیب وارد میکنه واسه من پیش اومد و چهار پنج سال پیش یکبار که سیستم من روشن بود و خودم پیشش نبودم ناگهانی سیستم خاموش شد و دیگه روشن
    نشد و فهمیدیم که یه مشکلی واسه هاردش بوجود اومده بود و کلا فرمت شده بود و دیگه نمیشد از هاردش استفاده کرد. عکس ها و اطلاعات خیلی مهمی رو از دست
    دادم و متاسفانه دست آدم های ناشی افتاده بود و نتونستیم ریکاوری هم انجام بدیم. تمام عکس ها و فیلم های داداش کوچیکم پاک شد و هیچ بکآپی هم نداشتیم ازشون

بازم ممنون از راهنمایی شما دوستان

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2018

پيش فرض

ممنون از راهنمایی دوستان

راستش من فکر نمیکردم آنتی ویروس ها تفاوت چندانی باهم داشته باشن. و چون وقت و حوصله اکانت پیدا کردن و فعال شدن و غیر فعال شدن شون رو نداشتم
    آنتی ویروس Avira رو نصب کرده بودم که راحت باشم و آپدیت بشه و رایگان هم باشه.
    این مشکل که برام پیش اومد نظرم تغییر کرد واقعا. چون اول دیسک Resecue کسپرسکی رو امتحان کردم و بازم مشکل حل نشد. بعدش Avira رو پاک کردم و یه
    نسخه سه ماهه Bitdefender Total Security 2018 که دوستان توی تاپیکش گذاشته بودن رو نصب و آپدیت کردم و پس از فول اسکن و اسکن کردن فلش هام با
    کمال تعجب دیدم که کلی ویروس پیدا کرد و پاک کرد. مثلا توی یکی از فلش هام که Avira اسکن میکرد و هیچ ویروسی پیدا نمیکرد بیت دینفندر 24 تا پیدا کرد و
    پاکشون کردم و همه فولدر هام درست شد و دیگه شورتکات نبود !!
    فکر میکنم Avira هم تنظیماتی داشت واسه اینکه درجه امنیتش رو بیشتر کنیم، نمیدونم دقیقا. ولی به هر حال من پاکش کردم و از این به بعد فن بیت دیفندر شدم
    سعی میکنم تا سه ماهش تموم شد اکانت قانونیش رو بخرم و دیگه حداقل واسه یکسال خیالم راحت باشه.. چون اتفاقا همین مشکلی که شما اشاره کردید که به
    هارد آسیب وارد میکنه واسه من پیش اومد و چهار پنج سال پیش یکبار که سیستم من روشن بود و خودم پیشش نبودم ناگهانی سیستم خاموش شد و دیگه روشن
    نشد و فهمیدیم که یه مشکلی واسه هاردش بوجود اومده بود و کلا فرمت شده بود و دیگه نمیشد از هاردش استفاده کرد. عکس ها و اطلاعات خیلی مهمی رو از دست
    دادم و متاسفانه دست آدم های ناشی افتاده بود و نتونستیم ریکاوری هم انجام بدیم. تمام عکس ها و فیلم های داداش کوچیکم پاک شد و هیچ بکآپی هم نداشتیم ازشون

بازم ممنون از راهنمایی شما دوستان
    دوست عزیر روشی دارم که میتونی بینهایت روز از بیت دفندر استفاده کنی.باورت نمیشه؟
    یه پیام خصوصی یا نقل قول بده اینجا نگاه میکنم بعدا

د

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •