تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: موقع پایین آوردن اجاق گاز سنگین کمرم گرفت و درد خفیفی دارم؟ چه نرمشهایی بکنم و آیا نشانه بدی هست؟

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

14 موقع پایین آوردن اجاق گاز سنگین کمرم گرفت و درد خفیفی دارم؟ چه نرمشهایی بکنم و آیا نشانه بدی هست؟

سلام

موقع پایین آوردن یک اجاق گاز سنگین از طبقه دوم به پایین بودیم که بعد از چند تا پله که ناگهان پایین کمرم تیر بدی کشید و دیگه نتونستم بلند کنم. قبلا هم موقع هل دادن ماشین این مسئله برام پیش اومده بود. آیا این نشانه بدی هست و مربوط به استخوان و دیسک کمر میشه یا فقط گرفتگی و اسپاسم عضلانی و کشیدگی ماهیچه های کمر هست؟ سنم 40 هست ولی خوب بخاطر کارم که مدام پشت کامپیوتر هستم و رو صندلی می نشینم فکر می کنم شاید بخاطر زیاد نشستن کمی بدنم خشک شده باشد و هر دو مورد هل دادن ماشین که چند ماه پیش بود و امروز که اجاق گاز سنگین رو خواستم ببرم طبقه پایین حین کار از پشت میز بلند شدم و مستقیم رفتم سر این کار جابجایی. نگرانم که دیسک کمر نباشه و استخوان باشه؛ البته می دونم بعد از چند روز این درد جدید که واسه بلند کردن اجاق گاز بود خوب میشه تا وقتی که دوباره یه چیز سنگین بخوام بلند کنم نگرانم حتی اگر کمک هم همراه من باشه. البته این رو بگم که من قسمت عقب اجاق رو داشتم و بالای راه پله بودم و مجبور شدم واسه اینکه پام سر نخوره و درست پامو حین حمل اجاق رو پله دست بزارم کمی بد خم شدم و به قولی وضعیت گرفتن و بدنم بد بود وگرنه اینطور نمیشد. اما الان که اینطور شدم نرمش های خاصی هست که انجام بدم یا پماد یا ضمادی برای تسکینش. دردش خفیفه ولی موقع بلند شدن و نشستن رو زمین یه کم اذیت می کنه و تیر می کشه.

ممنون از کمکتون

داره خودمونی میشه دکتر سام's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض

سلام

موقع پایین آوردن یک اجاق گاز سنگین از طبقه دوم به پایین بودیم که بعد از چند تا پله که ناگهان پایین کمرم تیر بدی کشید و دیگه نتونستم بلند کنم. قبلا هم موقع هل دادن ماشین این مسئله برام پیش اومده بود. آیا این نشانه بدی هست و مربوط به استخوان و دیسک کمر میشه یا فقط گرفتگی و اسپاسم عضلانی و کشیدگی ماهیچه های کمر هست؟ سنم 40 هست ولی خوب بخاطر کارم که مدام پشت کامپیوتر هستم و رو صندلی می نشینم فکر می کنم شاید بخاطر زیاد نشستن کمی بدنم خشک شده باشد و هر دو مورد هل دادن ماشین که چند ماه پیش بود و امروز که اجاق گاز سنگین رو خواستم ببرم طبقه پایین حین کار از پشت میز بلند شدم و مستقیم رفتم سر این کار جابجایی. نگرانم که دیسک کمر نباشه و استخوان باشه؛ البته می دونم بعد از چند روز این درد جدید که واسه بلند کردن اجاق گاز بود خوب میشه تا وقتی که دوباره یه چیز سنگین بخوام بلند کنم نگرانم حتی اگر کمک هم همراه من باشه. البته این رو بگم که من قسمت عقب اجاق رو داشتم و بالای راه پله بودم و مجبور شدم واسه اینکه پام سر نخوره و درست پامو حین حمل اجاق رو پله دست بزارم کمی بد خم شدم و به قولی وضعیت گرفتن و بدنم بد بود وگرنه اینطور نمیشد. اما الان که اینطور شدم نرمش های خاصی هست که انجام بدم یا پماد یا ضمادی برای تسکینش. دردش خفیفه ولی موقع بلند شدن و نشستن رو زمین یه کم اذیت می کنه و تیر می کشه.

ممنون از کمکتون
    سلام

پماد نعیم یا اکبر 2 خوب هستند. البته نعیم خیلی خیلی بهتره.
    شما برای معاینه و عکس برداری به بیمارستان مراجعه کنید.

سام

3. این کاربر از دکتر سام بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

در این موارد , استراحت دادن به همون قسمت بهترین کار هست تا قسمت آسیب دیده فرصت پیدا کنه ترمیم بشه . پس نرمش میتونه مضر باشه و باعث بدتر شدنش و یا دیر خوب شدنش بشه
    ضمناً برای بلند کردن و پایین آوردنِ اشیاء باید از عضلات پاها استفاده بشه یعنی کمر تا حد ممکن عمود بر زمین باشه

===================================
    صرفه جویی های میلیونی در هزینه های خودرو و زندگی
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

5. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه Free Spirit's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2016

پيش فرض

سلام

در این موارد , استراحت دادن به همون قسمت بهترین کار هست تا قسمت آسیب دیده فرصت پیدا کنه ترمیم بشه . پس نرمش میتونه مضر باشه و باعث بدتر شدنش و یا دیر خوب شدنش بشه
    ضمناً برای بلند کردن و پایین آوردنِ اشیاء باید از عضلات پاها استفاده بشه یعنی کمر تا حد ممکن عمود بر زمین باشه
    بله آقا محمد درست می فرمائید؛ باید استراحت کرد ولی خوب زیاد هم نمیشه خوابید و استراحت کنی. خوشبختانه بعد یه سه هفته خیلی بهتر شدم. کمپرس یخ و کمپرس گرم (کیسه آب داغ) می کردم. خیلی چیز بدیه؛ بخصوص برای کسی که جوان یا میانسال باشه احساس می کنه یه آدم 90 ساله هست و از شدت درد حتی دستشویی رفتن مصیب میشه و یک شرایط خیلی بد هست این کمر درد.
    به شخص توصیه می کنم که وسایل خیلی سنگین رو حتما چهار نفری جابجا کنید و هیچ موقع مغرور نشیم که چیزی نیست و سبک هست و بریم واسه زیر یه خم بعد هم کمر درد و حتی آسیب های جدید که یک عمر پشیمونی میاره. ورزش کردن مداوم و قویتر کردن عضلات در همه جا بخصوص عضلاتی که زیاد با آنها سر کار خواهیم داشت. قویتر کردن عضلات فیله کمر و عضلات پشت. اگر کمربندی بدنسازی در منزل دارید موقع بلند کردن و جابجا کردن وسایل سنگین خجالت نکشید و حتما کمربند رو ببندید تا جلوی فشار رو بگیره. قبل از بلند کردن اگر فکر می کنید بدنتون سرد هست و آمادگی ندارید یک کم نرمش و چرخش برای کمر بد نیست.
    این فرمایش شما هم درست است که آقا محمد و از پاها باید مثل جک استفاده کرد و نباید کمر برای بلند کردن اجسام خم بشه؛ حتی اگر چند تا کتاب سنگین یا یک جعبه به ظاهر سبک باشه. عمودی باید رفت پایین و با کمک نیروی عضلات پاها مثل جک که زیر ماشین میره بیائیم بالا و جسم رو به بالا بکشیم. ورزش قدرتی مثل اسکات در بدنسازی و حرکات دیگر بدنسازی برای قویتر کردن پاها خیلی موثره. امیدوارم همگی سلامت باشید که بالاترین موهبت همین سلامتی هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •