تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 7 از 7

نام تاپيک: نمیدونم چه رشته ای برم؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2018

پيش فرض نمیدونم چه رشته ای برم؟

سلام دوستان این چند سال معدلم بالی ۱۹بوده و امسال باید انتخاب رشته کنم اما بین ریاضی فیزیک و خدمات در فنی و حرفه ای موندم لطفا کمکم کنید به رشته های عمران و کامپیوتر و حسابداری علاقه مند هستم.
    رشته کامپیو تر از طریق فنی و حرفه ای بهتر است یا ریاضی خواهش میکنم جوابمو بدید...
    ممنون

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

سلام دوستان این چند سال معدلم بالی ۱۹بوده و امسال باید انتخاب رشته کنم اما بین ریاضی فیزیک و خدمات در فنی و حرفه ای موندم لطفا کمکم کنید به رشته های عمران و کامپیوتر و حسابداری علاقه مند هستم.
    رشته کامپیو تر از طریق فنی و حرفه ای بهتر است یا ریاضی خواهش میکنم جوابمو بدید...
    ممنون
    سلام

چیزی که من تو بعضی مواقع دیدم اینه که بچه های فنی حرفه ای چون تو هنرستان خیلی با ریاضی سروکار ندارند ریاضیاتشون ضعیفه نسبت به بچه های ریاضی

و بچه های ریاضی چون خیلی اهل فن نیستن،تو مسائل فنی کم میارن،من خودم بار اول که رفتم کارگاه برق تو دانشگاه،استاد کارگاه برق یه سری سوالات میپرسید که من نمیدونستم چی بگم،چون رشته ریاضی بود و علاقه ای به کار فنی مهندسی نداشتم

در کل به نظرم،شما اول از همه مظمئن بشید که علاقه تون واقعی باشه ،یعنی برخاسته از فرهنگ زمانه و جو محیط و حرف های خانواده و فامیل نباشه و خودتون با علاقه صد در صد دارید رشته های فنی رو انتخاب میکنید.

اگر علاقه تون صد در صدی باشه،می تونید یه کار کنید:

1-برید فنی و حرفه ای و در کنارش ،تفریحی یه نگاهی به ریاضیات هم بکنید تا ریاضیاتتون هم خیلی ضعیف نشه،

2-برید دبیرستان و در کنارش تفریحی هم کارهای فنی رو یادبگیرید،اینطوری حداقل تو دانشگاه اطلاعات فنی تون هم میره بالا و هم راحت تر میتونید دست به آچار باشید.(من خودم با اینکه ریاضی خوندم و دانشگاه برق خوندم ولی اصلا یه هویه نمی تونم دستم بگیرم.چون علاقه به فن نداشتم و دنبال این جور کارها هم نرفتم)

اینم بگم اگر مورد دوم رو انتخاب کردید یعنی رشته ریاضی رفتید،چون ریاضی فیزیک مستلزم خوندن و تمرین حل کردن زیاده خیلی نمیتونید دنبال تفریح و گشت و گذار باشید

این نظر من بود ولی بهتر از بقیه هم مشورت بگیرید،

3. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

حسابداری بهتره بری ... کامپیوتر خیلی اشباه شده ///

5. 2 کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه علی 254's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013
    محل سكونت
    قبرستون

پيش فرض

خب بحث خوبی هست...
    ضمن تایید برخی صحبت های آقای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و مخالفت جدی با صحبت آقای [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باید یکسری نکته رو بگم...

اول اینکه موفقیت و پیشرفت در یک رشته تحصیلی بیش تر به خود اون شخص بستگی داره و داشتن پشت کار و وقت گذاشتن و مطالعه در اون زمینه .... دانشگاه بخصوص دانشگاه های مملکت ما ، بیش تر به شما دید می دن تا آموزش...یک راهی رو جلوی شما قرار میدن ک اتفاقا خیلی وقتا اون راه ، ممکنه راه درستی نباشه...!

شما باید صرفا دنبال علاقه باشین چرا که اگر بخوایم به بازار کار نگاه کنیم الان در اکثر رشته ها فارغ التحصیل بیکار داریم و ربطی نداره که شما چی بخونی...

اینکه شما برین فنی یا ریاضی ، نظر من فنی هست ، به این دلایل:
    اول اینکه شما اگر رفتی فنی ، دیگه پیش دانشگاهی نداری (البته من از سیستم جدید آموزش جدید اطلاع ندارم و این رو طبق قانون قدیم میگم...) و اون یک سالی که باید وقت بذاری برای خوندن اراجیف در مقطع پیش دانشگاهی ، می تونی وقت بذاری برای خوندن زبان که در کلیه رشته ها و مقاطع قطعا به درد شما میخوره و اگر زبان شما ضعیف باشه قطعا به مشکل می خورین...

دوم اینکه شما اگه بری فنی ، حتی اگر ادامه تحصیل آکادمیک هم ندادی ، از طریق آموزشگاه و کلاس و کتاب و پشتکار خودت ، خیلی موارد رو می تونی بگیری...بخصوص تو رشته ای مثل کامپیوتر...ولی از رشته های تجربی و ریاضی چیزی درنمیاد...

و اما در مورد اینکه خوندن رشته کامپیوتر از کدوم طریق بهتره باید بگم شما می تونی فنی بخونی و بعد دروس دانشگاهی رشته کامپیوتر رو بررسی کنی و ببینی پیش نیاز اونها کدوم یک از مباحث ریاضی هست ، اونا رو به صورت جداگونه مطالعه کنی که وقتی رفتی دانشگاه چیزی از فارغ التحصیلان ریاضی کم نداشته باشی....نیازی به خوندن سه سال ریاضی به عنوان پیش نیاز برای رشته ای مثل کامپیوتر نیست و صرفا می بایست از مجموعه چند تا کتاب ریاضی ، یکسری مسائل رو یاد بگیرین...

در مورد نوع رشته هم سعی کن رشته ای رو انتخاب کنی ، که خودت به تنهایی و بدون وابستگی به یک سازمان و یک شرکت خاص بتونی در اون زمینه کار کنی...مثلا کسی که رفته خلبانی خونده باید بره التماس یک ایرلاین بکنه جهت استخدام و با این مدرک نمی تونه جای دیگه سرکار بره ، خودش هم نمی تونه بره هواپیما بخره ولی رشته ای مثل کامپیوتر امکان یادگیری و پیشرفت و از همه مهم تر اشتغالزایی رو توسط خودتون داره؛
    Last edited by علی 254; 02-04-2018 at 21:09.

7. این کاربر از علی 254 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

نام تاپيک: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در تصمیم گیری علاقه+استعداد رو در نظر بگیر اگه رد بشی از این مورد (که من میگم بذار اولین انتخابت) و همونطور که دوستان گفتن کاذب نباشه : مثلا پول بیشتر ، زندگی مرفع و تجمل آنچنانی و پرستیژ کاری! و غیره و هر چیزی که فکر میکنی ... تاپیک بالا هم بخونید نظرات دوستان بعد از پست اول جالب هستش ... در کل:
    رشته ی موردعلاقه ای که توانایی! شو داری ( مربوط به کار: داشتن تجربه و یا سازگاری با محیط کارش و استعداد و شخصیت خودتون و سلامتی و قدرت و ساعت کاری و ...)
    یا در یک نگاه کامل متفاوت؛ از حیث غیرشغلی نگاه کنید! کار های جانبی یا داوطلبانه و رایگان و بدردبخور در زندگی روزمره

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

نظر منو بخوای یه لقمه نون بخور زندگی کن.........خیلیم به درس علاقه درای تو خونه بخون...60 70 سال که بشیتر زنده نیست ادم....

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

ممنون
    در مورد رشته کامپیوتر من مخالف فنی حرفه ای هستم. اساس این رشته ریاضیات و مخصوصا قسمت های مرتبط با جبر و آنالیز اعداد و ریاضیات گسسته و ... هستن. اون چیزهایی که در هنرستان فنی یاد میدن صرفا مهارت های کامپیوتر هستن که از طریق اینترنت میشه خیلی بهتر و مفیدتر یاد گرفتشون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •