تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: فرق بین نصب نرم افزارها از طریق ubuntu software و ترمینال

اگه نباشه جاش خالی می مونه علی 254's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013
    محل سكونت
    قبرستون

پيش فرض فرق بین نصب نرم افزارها از طریق ubuntu software و ترمینال

سلام ؛ وقتی من از ubuntu software برنامه ای رو نصب می کنم ، آیا برنامه ubuntu software نرم افزارها رو در خودش داره ، یعنی یک مخزن هست یا اینکه صرفا یک رابطه هست بین لینوکس و سایت سازنده اصلی نرم افزار؟

با وجود ubuntu software چه لزومی به استفاده از ترمینال در لینوکس هست؟

و مورد بعد اینکه آیا آخرین ورژن نرم افزارها رو داره؟
    Last edited by علی 254; 01-04-2018 at 19:58.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

ubuntu software یه محیط گرافیکی برای نصب نرم‌افزار هستش و در واقع همون دستورات apt-get و ... رو در پشت صحنه اجرا میکنه.
    توصیه‌ی من این هستش که کار با دستور apt-get رو یاد بگیرید و از ubuntu software استفاده نکنید.

3. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه علی 254's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2013
    محل سكونت
    قبرستون

پيش فرض

خب مساله این هست ک شما برای استفاده از اون دستورات ، می بایست برنامه ی مورد نظر رو از سایت اصلی دانلود کنید و با این دستورات اقدام به نصب نمایید در حالی ک با استفاده از ubuntu software می تونید اون رو از خودش دانلود کنید و مزیتی ک داره اینه که برای مشکل دانلود از برخی سایت ها که با IP ایران مشکل دارن و اجازه دانلود نمی دن ، اینطوری حل میشه ، مثلا من خواستم نت بینز رو نصب کنم ، اصلا نتونستم از سایت اصلی اونو دانلود کنم چه برسه به اینکه با دستورانی ک شما گفتین بخوام اونو نصب کنم.

الان فقط مساله اینجاست ک نمی دونم برنامه هایی ک داخل software هستند ، از چه نوعی هستند...یعنی چه نسخه ای....چون برخی برنامه ها دارای نسخه های مختلف هستن و مورد بعدی اینکه آیا دارای آخرین ورژن هستن؟

(یک برنامه ای هست ک میخوام نصب کنم و به دلیل تحریم موفق نشدم ، میخوام از طریق ubuntu software نصب کنم)
    Last edited by علی 254; 01-04-2018 at 23:23.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

ببینید تقریبا هر توزیع لینوکس یه چیزی داره به اسم repository که ما بهش میگیم مخزن.این repositoryها میتونن چندتا باشن که بهشون میگیم مخازن
    تمام نرم‌افزارهایی که میتونه روی توزیع شما نصب بشه توی این repositoryها قرار داره.این نرم‌افزارها رو تیم سازنده‌ی توزیع شما اصطلاحا گلچین کردن و ممکنه نرم‌افزاری که شما نیاز دارید داخل این مخازن نباشه.اگه netbeans توی repository باشه شما خیلی راحت نصب میکنید و تحریم دور زده میشه.چون وقتی از ubuntu software یا دستور apt-get استفاده میکنید متصل میشید به repository و نرم‌افزار دانلود میشه و ربطی به وبسایت رسمی netbeans نداره.مثلا وقتی شما فایرفاکس رو ازubuntu software نصب میکنید در واقع در پشت صحنه تایپ میشه apt-get install firefox و فایرفاکس از repository دانلود میشه و روی سیستم شما نصب میشه و ربطی به وبسایت موزیلا نداره.

الان فقط مساله اینجاست ک نمی دونم برنامه هایی ک داخل software هستند ، از چه نوعی هستند...یعنی چه نسخه ای....چون برخی برنامه ها دارای نسخه های مختلف هستن و مورد بعدی اینکه آیا دارای آخرین ورژن هستن؟
    جواب این سوال بستگی داره به توزیعی که استفاده میکنید.توزیع ubuntu فقط نسخه‌های پایدار/stable نرم‌افزار رو قرار میده و اهل بروزرسانی مداوم نیست.
    مثلا اگر نسخه‌ی بتا/Beta برای نرم‌افزار موردنظرتون منتشر بشه ubuntu اون رو توی repository قرار نمیده چون نسخه‌ی پایدار نیست.

توضیحات بیشتر رو میتونید اینجا مطالعه کنید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6. این کاربر از CafeNet999 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •