تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 18

نام تاپيک: مشاوره برای خرید سیستم گیمینگ تا سقف 7 میلیون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض مشاوره برای خرید سیستم گیمینگ تا سقف 7 میلیون

سیستم مورد نظر خودم

mainboard: ASUS ROG STRIX Z370-H GAMING

cpu: intel core i5-8400

graphic: gigabyte gv-n1060aorus x-6gd rev. 2.0

ram: geil evo forza ddr4 3000mhz cl16

power supply: green gp650a-uk

cpu watercooler: green glc120-evo

ssd: adata su800 256 gb

hdd: seagate barracudas 3tb 7200 rpm

case: green x3 plus viper

یه سوال هم دارم:

فن واتر کولر سی پی یو تو این کیس به کجا وصل میشه یعنی قابلیت نصب داره که به مشکل برنخورم؟
    آخه توو توضیحاتش زده علاوه بر فنهای خودش یعنی دو تا 120 میلیمتری در قسمت جلوی کیس برای ورود هوا و یه فن 220 میلیمتری روی سقف و یه فن 120 میلیمتری در قسمت پشت کیس برای خروج هوا، تو کف کیس میشه یه فن 120 میلیمتری نصب کرد طول لوله ها زده سیصد میلیمتر آیا با توجه به کارت گرافیکی هم که نصبه به کف کیس میرسه؟

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

شما کیسی که میخوای بخری مدلی رو انتخاب کن که کولر روش نصب بشه یا باشه /// رم هم ژل نگیر برو سمت کروشال و پتریوت /// پاور هم کول مستر بهتره

3. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

خب همین کیس x3 plusرو از کجا بفهمم نصب میشه یا نه؟ هم رو سقف کنار فن 22سانتی جا هستش هم کف کیس که تو بررسی ویدئویی دیدم جا هستش برای نصب
    چون اطلاع ندارم میخوام مطمئن شم که باز بعد سفارش تو دردسر نیافتم
    پاتریوت و کروشال رم های مورد نظر خودم هم هستن و ازشون استفاده کردم ولی چون همه قطعات رو دارم از دیجی کالا میگیرم اونجا این مارکها موجود نیست
    پاور هم بنا به خاطره خوب از محصولات گرین انتخابش کردم حالا باز یه بررسی دوباره میکنم

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

برای 8400 خرید این مادربرد عقلانی نیست چون هیچ اختلاف کارایی نصیب شما نمیکنه. مادربرد رو ارزونتر بگیرید و اون هزینه رو بذارید برای تبدیل پردازنده به مدل 8600k یا اینکه vga رو به 1070 ارتقا بدید که آینده نگری بیشتری توش هست. برای شما ارتقا vga به 1070 از پردازنده ارزش بیشتری داره.
    رم هم ترجیحا gskill تهیه کنید اما باس حتما بالای 2666 باشه و cl هم تا حد امکان پایینتر باشه.
    در ضمن وقتی خودت رو محدود به خرید از دیجیکالا میکنی بعضی چیزها رو از دست میدی
    موفق باشی

6. این کاربر از Core بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

من تو خریدهای اینترنتی همیشه همیشه به مشکل برخوردم و میون اینها دیجی کالا از لحاظ پشتیبانی و پاسخگویی بهتر بوده و نگرانی هامو برطرف کرده ولی مثلا یکبار خرید از سایت رایان صبا به شدت پشیمونم کرد از هر چی خرید اینترنتیه
    اگه سایت خوبی سراغ دارین بگین از اونجا بخرم
    مقداد آی تی و لیون کامپیوتر و رایان صبا و دیجی کالا شناخته شده ترین هستن اگه سایتی هست باز بگین

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

متاسفانه از خ ید اینترنتی خاطره ی خوشی ندارم در دفعات متعدد و دیجی کالا نسبتا از بابت پاسخگویی و پشتیبانی نگرانیمو برطرف میکرد در حالی که یکبار خرید از رایان صبا منو از هرچی خرید اینترنتیه پشیمون کرد
    اگه سایتی میشناسین همه جوره خوب باشه معرفی کنید
    دیجی کالا و لیون کامپیوتر و رایان صبا و مقداد آیتی و آسارایان اینها رو میشناسم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

CPU: Intel® Core™ i5-8400 Coffee Lake 1059000
    Mainboard: ASUS TUF Z370-PRO GAMING 899000
    Graphic: GIGABYTE AORUS GTX 1060 Xtreme Edition 6GB Rev2 2449000
    or
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 2040000
    RAM: Crucial Ballistix Tactical 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 839000
    SSD: ADATA Ultimate SU800 SATA3 256GB 439000
    HDD: Seagate Barracuda 4TB 64MB Buffer SATA3 509000
    Power Supply: GREEN GP650A-UK 80Plus Gold 340000
    Water Cooler: GREEN GLC120-EVO 215000
    Case: GREEN X3+ VIPER 325000
    اینهارو موجودی و قیمتهاشو از lioncomputer گرفتم
    در مورد مادربورد مدل های پایین تر ایسوس بود که صد تومن ارزون تره و با کم کردن این هزینه نه میتونم 8600k یک و پونصدی رو بگیرم و نه 1070 سه و چهارصدی پس به نظرم از باب گزینه های آورکلاک این مادربورد و پشتیبانی sli و موارد اضافی که تو آپدیت های بعدی شاید بکارم بیاد صد تومن بیش تر و هزینه کنم
    اما در مورد کارت گرافیک هر دو 1060 هستن با کانفیگ مختلف، البته ایسوس هم مدل هم قیمت این مدل گیگابایتی که گذاشتم رو هم داره یعنی سری strix ولی چون مدل گیگابایت از اون هم قوی تره بین این مدل و مدل ارزون قیمت تره ایسوس انتخاب کنم یکی رو، ناگفته نمونه هر کدوم اینها در دو مدل فرکانس پایه و مدل آورکلاک شده هستن که اینهایی که گذاشتم همون آورکلاک شده هستن تو مدل های ایسوس کلمه ی O تو مدل نشان گره اینه که مدل معمولیش از این هم ارزون تر هستش
    الان موندم بین این دو: فرکانس و پهنای باند و واحدهای سایه زنی و .. کمی قوی تر هستش ولی خب تفاوت قیمت چهارصد تومنی آیا مقول هستش برای انتخابش؟ از این نظر مهمه چون با آزاد شدن چهارصد تومن بشه سی پی یو رو 8600k گرفت

در مورد قابلیت نصب واترکولر تو کیس هم همچنان سوالم پابرجاست، ممنونم میشم راهنمایی م کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

CPU: Intel® Core™ i5-8400 Coffee Lake 1059000
    Mainboard: ASUS TUF Z370-PRO GAMING 899000
    Graphic: GIGABYTE AORUS GTX 1060 Xtreme Edition 6GB Rev2 2449000
    or
    ASUS DUAL-GTX1060-O6G 2040000
    RAM: Crucial Ballistix Tactical 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4 839000
    SSD: ADATA Ultimate SU800 SATA3 256GB 439000
    HDD: Seagate Barracuda 4TB 64MB Buffer SATA3 509000
    Power Supply: GREEN GP650A-UK 80Plus Gold 340000
    Water Cooler: GREEN GLC120-EVO 215000
    Case: GREEN X3+ VIPER 325000

اینهارو موجودی و قیمتهاشو از lioncomputer گرفتم
    در مورد مادربورد مدل های پایین تر ایسوس بود که صد تومن ارزون تره و با کم کردن این هزینه نه میتونم 8600k یک و پونصدی رو بگیرم و نه 1070 سه و چهارصدی پس به نظرم از باب گزینه های آورکلاک این مادربورد و پشتیبانی sli و موارد اضافی که تو آپدیت های بعدی شاید بکارم بیاد صد تومن بیش تر و هزینه کنم
    اما در مورد کارت گرافیک هر دو 1060 هستن با کانفیگ مختلف، البته ایسوس هم مدل هم قیمت این مدل گیگابایتی که گذاشتم رو هم داره یعنی سری strix ولی چون مدل گیگابایت از اون هم قوی تره بین این مدل و مدل ارزون قیمت تره ایسوس انتخاب کنم یکی رو، ناگفته نمونه هر کدوم اینها در دو مدل فرکانس پایه و مدل آورکلاک شده هستن که اینهایی که گذاشتم همون آورکلاک شده هستن تو مدل های ایسوس کلمه ی O تو مدل نشان گره اینه که مدل معمولیش از این هم ارزون تر هستش
    الان موندم بین این دو: فرکانس و پهنای باند و واحدهای سایه زنی و .. کمی قوی تر هستش ولی خب تفاوت قیمت چهارصد تومنی آیا مقول هستش برای انتخابش؟ از این نظر مهمه چون با آزاد شدن چهارصد تومن بشه سی پی یو رو 8600k گرفت

در مورد قابلیت نصب واترکولر تو کیس هم همچنان سوالم پابرجاست، ممنونم میشم راهنمایی م کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2017

پيش فرض

دوست عزیز یه سری هزینه هاتون الکيه مثلا مادربورد سری Z ! با توجه ب اینکه cpu شما قابلیت اورکلاک نداره پس عملا فقط پول اضافه دارین ميدين ، از سری H انتخاب کنید
    یا واتر کولر اونم برای همچین cpu که چون اصلا اورکلاک نمیشه لازم نیست !
    در مورد انتخاب کارت گرافیک هم باید بگم که مدل های oc بازدهيشون نهايتا 2 الی 3 درصد بهتر از مدل های معموليه و خريدشون با اختلاف قيمتي زیاد به صرفه نیست !
    اینارو کم کنید از هزینه سیستم و مانیتور و موس و کیبورد گيمينگ خوب برای سيستمتون بگیرید ک توی تجربه بهتر بازي واقعا تاثير گذار هستن
    در مورد خرید اينترنتي هم ميتونيد یه سری ب سایت آریا کامپیوتر هم بزنید در کنار اينايي ک خودتون ميشناسيد
    باز اگه سوالی داشتين در خدمتم

12. 3 کاربر از KING.QX بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

سلام در مورد چیپ ست z370 چون فعلا همین چیپ ست برای نسل هشتم اینتل اومده و من الان میخوام سیستم بگیرم معلوم نیست کی بیاد سری های h و b پس انتخاب دیگه ای ندارم
    من که دیروز سیستم رو خریدم و داره میاد برسه دستم (چون راهم دوره) از چندین فروشگاه گرفتم قطعات رو نه از یک جا
    سی پی یو رو 8600k گرفتم ولی واترکولر رو نه برای آورکلاک چون همین 8600k رو هم آورکلاک نمیکنم چون احتیاجی نمیشه لاقل برای الان شاید بعدها
    واتر کولر رو برای تهویه بهتر کیس گرفتم چون نمیخوام دمای ایر کولر باز داخل کیس دمیده شه و همچنین برای راحتی نصب و سنگینی خود ایر کولر روی مادربورد و بزرگی ایرکولر (فقط آورکلاک که ملاک نیست برای واترکولر)

در مورد نسخه های oc هم جالبه چند جایی قیمت oc ها از معمولی ها حتی ارزون تر بود، واقعا بازار ایران خیلی خنده داره، لابد برا خرید جدید و قدیمه
    البته سوال من در مورد نسخه extreme گیگابایت بود که واقعا نسبت به نسخه های دیگه هم پهنای باندش از 192 گیگ به 216 گیگ ارتقا داده شده و هم فرکانس موثر حافظه ش به جای 8008 شده بود 9000 و خرده ای بنچمارک هاش رو هم دیدم نو رزولوشن های uhd و 4k عملکرد بهتری داشت

مانیتور و موس و کیبورد گیمینگ رو از قبل دارم تازه اگه هم نداشتم سعی میکردم هزینه ی فعلیم رو فقط برای کیس کنم چون تعویض و ارتقای سیستم کمی بعد یا بعدها آسون نیست ولی ماوس و کیبورد و مانیتور رو هر وقت میشه خرید هر مدلی ش رو

سیستمی هم که خریدم ولی نرسیده دستم تا اسمبلش کنم به شرح زیر هستش که سرهم شد 8 میلیون:

cpu: Intel Core i5-8600k Coffee Lake
    motherboard: ASUS TUF Z370-PRO GAMING
    graphic card: ASUS DUAL-GTX1070-O8G
    ram: Crucial Ballistix Tactical 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4
    ssd: ADATA Ultimate SU800 256GB 3D-NAND
    hdd: seagate barracuda 3tb 7200rpm
    power supply: green gp650a-uk
    watercooler: Green GLC120-EVO
    case: green x3 plus viper

در مجموع هر کاری کنی باز فکر میکنی میشد بهتر بست سیستم رو و از طرفی هم من تو خرید با مشکل موجودی تو فروشگاه ها مواجه بودم از اول عید هی وایستادم این موجود شه اون قیمتش خوب شه و... حالا که گرفتم و تمام شد ولی سیستم بدی نشد بنظرم

تو فروم های دیگه حتی ryzen رو پیشنهاد کردن و من البته گارد نداشتم و ندارم چون خودم اولین کیسی که بستم برا خودم amd athlon 3000بود مال عهد بوق ولی خب رایزن تو بازی ها عملکرد ضعیف تری داره و درسته برا بازی های جدید بروزرسانی ها برای رایزن ولی خب برای مثال بازی چهار سال پیش رو هم خوب اجرا میکنه؟ یا تو شبیه سازی و موارد دیگه که به مشکل آدم برمیخوره با ای ام دی برا همین ترجیح دادم اینتل بگیرم

تشکر از همه دوستان بابت راهنمایی

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •