تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: سوال: قوانین نیوتن و جاذبه | آیا هیچوقت رد نشد؟

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض سوال: قوانین نیوتن و جاذبه | آیا هیچوقت رد نشد؟

سلام آیا قوانین نیوتن تا حالا رد شده؟ توسط فیزیک کلاسیک و یا مدرن ؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

هر نظریه علمی یک طول عمری داره ، بعد از پیدا شدن شواهد ، مدارک و اتفاقات و آزمایشات جدید
    زمانی که نظریه قدیمی توانایی پاسخ گویی و در برگیری شواهد جدید و پیش بینی اونها رو نداشته باشه ، خود به خود حذف میشه
    در این هنگام علم نیاز به یافتن قوانین و نظریه های جدید تر رو پیدا میکنه که باز بتونه تمامی اتفاقات روز رو توضیح داده و پیش بینی انجام بده .
    نظریه جاذبه نیوتن امروز هم کار میکند ، با فرمول های آن میتوان محاسبات صحیحی انجام داد و پیش بینی های دقیقی داشت .
    اما بسیاری از مسائل جدبد در این نظریه وجود ندارد ، بنابراین نظریه جاذبه اینشتین جایگزین آن شده است .
    میتوان یک مسئله را با هر دو فرومل نیوتن و اینشتین حل کرد و به پاسخ یکسانی رسید .
    اما نظریه اینشتین نسبت به نظریه نیوتن کامل تر است و در علم جایگزین آن شده است .

نکته بسیار مهم که باید بدانید این است که :
    علم امروز، هرگز علم دیروز را رد نمیکند !
    علم فرایندی انباشتنی است و رفته رفته کامل تر می شود .
    نظریه اینشتین هرگز ، نظریه نیوتن را رد نمیکند ، بلکه آنرا کامل تر کرده است.

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

برو زندگیت رو بکن از اینا چیزی در نمیاد

4. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

تا کافران بدونند ای نفهم ها ! زمین به اذن خدا پا برجاست!

6. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سلام آیا قوانین نیوتن تا حالا رد شده؟ توسط فیزیک کلاسیک و یا مدرن ؟

قوانینی نیوتن در واقع فروض مکانیک کلاسیک هستن. این فروض پایه هایی شد برای توجیه پدیده های حرکتی و تا حد زیادی جواب داد. ولی در موارد زیادی هم جوابگو نبود که بعدا مکانیک کوانتوم و نسبیت جای اون رو گرفت...
    در سرعت های بالا (نزدیک سرعت نور)، گرانش های بالا (مثلا سیاه‌چاله ها) و در مقیاس های خیلی کوچیک (ذرات بنیادین) مکانیک نیوتون جواب نمیده. یعنی این فروض نیوتن برای این موارد درست نیست. فکر میکنم این رو میتونید بعنوان رد قوانین نیوتون بپذیرید!

8. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

تا کافران بدانند که این طراحی هوشمند خداوندی بوده است که تا میلیارد های میلیارد سیاره و ستاره در جهان خلق کند
    آنهم برای اینکه در گوشه ای بسیار دور افتاده و در سیاره ای بسیار کوچک با نام زمین ؛ انسان را خلق کند ....
    و این به اذن خداست که در همین سیاره کوچک نیز بیش از هفتاد درصد مساحت آن قابل سکونت برای انسان نیست.
    و این به اذن خداست که هوش و عقل با تمامی نواقص آن در کش مکش های طبیعت بی رحم و سلسله حوادث فرایند فرگشت بوجود آمده است .
    تا آنگاه کافران بپرسند که اگر عقل و هوشمندی بعد از بوجود آمدن زمین و موجودات روی آن ساخته شده است ، چطور میتوان اطمینان داشت که قبل از آن وجود داشته و این جهان با حجم بسیار زیاد بی نظمی ، خطا و مشکل را خلق کرده است .
    شاید این کافران ملعون زیاد هم بی راه نمی گویند ، وقتی پرسش میکنند که چطور ممکن است یک طرح هوشمند برای خلقت جهان آنهم فقط برای زندگی انسان وجود داشته است و اما چنین کم عقلی عظیمی صورت گرفته و میلیارد ها میلیارد سیاره و ستاره خلق شده اند که هیچ اثری در وجود و زندگی انسان ندارد .
    آنها میپرسند آیا طرح و راه عقلانی و هوشمندانه ای برای خلق انسان وجود نداشته است که در آن چنین ساخت و ساز عظیم بی فایده ای صورت نگرفته باشد ؟

این کافران ملعون و نفرین شده به قدری احمق هستند که میگویند :

اینکه قوانین و روابط (طبیعت) فیزیک کشف شده و همواره پایدار هستند ، دلیلی بر وجود نظم در جهان نیست ، بلکه برعکس نشان میدهد که هیچ معجزه ای درکار نیست .
    خواست و توان خدایی درکار نیست که به دلخواه خود بتواند در جهان دخالت کند ! و علت آن را هم اینگونه بیان میکنند که اگر قرار بود خدایی وجود داشته باشد که توانایی دخالت در طبیعت را داشته باشد آنگاه فرمول های فیزیک یا هیچگاه نوشته نمی شدند و یا اگر نوشته می شدند باید دارای متغیری با نام خواست خدا میبودند که در معادلات آنها تعیین کننده می بود .
    به عنوان مثال قانون دوم نیوتن بجای آنکه باشد a=F/m به این صورت نوشته می شد a=F/m * G که این حرف G همان God متغییر خواست خداوندی می بود و نشان از توانایی خداوند در اثر گذاری در جهان می بود.

البته اینان همه کافر هستند و ملعون ، باید سر تک تک آنها را با خشم مذهبی از سرشان جدا نمود.
    یه وقت خدایی نکرده شما ذهن با ایمانتان را درگیر این خزعبلات نکنید .

چرند و پرند میگویند و احمقند دیگر !
    یکی از این احمقان بزرگ که نه سواد و عقلی داشت و یا نه سر سوزن هوشی میگوید :

واژه خدا برایم چیزی جز اظهار ، و محصول ناتوانی انسان نیست.
    کتاب مقدس برایم جز مجموعه ای از افسانه های صادقانه و با این حال ابتدایی که به هر حال کودکانه اند نیست .
    برایم مذهب یهود همانند همه ادیان دیگر تجسم کودکانه ترین خرافات است.
    و مردم یهود که با خوشحالی می گویم از آنها هستم و با ذهنشان نزدیکی ژرفی دارم برایم نسبت به مردمان دیگر ویژگی متفاوتی ندارند.
    مشاهده میفرمایید که حماقت و نفهمی را به چه حدی رسانده اند و باید برادران مذهبی عزیز خیلی سریع دست بکار شوند و بخاطر توهین به خداوند و کتاب های مقدس سر از تن این ملعونِ نفهم جدا کنند ،
    اما خب خوشبختانه نیازی به این کار نیست و این شخص احمق با نام آلبرت اینشتین به درک واصل شده است .
    پس نیازی نیست که ذهنمان را بخاطر وی آشفته سازیم

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی | SoRoush 8K |'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2015
    محل سكونت
    ! Columbia !

پيش فرض

مشاهده میفرمایید که حماقت و نفهمی را به چه حدی رسانده اند و باید برادران مذهبی عزیز خیلی سریع دست بکار شوند و بخاطر توهین به خداوند و کتاب های مقدس سر از تن این ملعونِ نفهم جدا کنند ،
    اما خب خوشبختانه نیازی به این کار نیست و این شخص احمق با نام آلبرت اینشتین به درک واصل شده است .
    پس نیازی نیست که ذهنمان را بخاطر وی آشفته سازیم
    da fuck :|

11. 2 کاربر از | SoRoush 8K | بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

قوانینی نیوتن در واقع فروض مکانیک کلاسیک هستن. این فروض پایه هایی شد برای توجیه پدیده های حرکتی و تا حد زیادی جواب داد. ولی در موارد زیادی هم جوابگو نبود که بعدا مکانیک کوانتوم و نسبیت جای اون رو گرفت...
    در سرعت های بالا (نزدیک سرعت نور)، گرانش های بالا (مثلا سیاه‌چاله ها) و در مقیاس های خیلی کوچیک (ذرات بنیادین) مکانیک نیوتون جواب نمیده. یعنی این فروض نیوتن برای این موارد درست نیست. فکر میکنم این رو میتونید بعنوان رد قوانین نیوتون بپذیرید!
    خیر دوست عزیز ... بنده قصدم رد قوانین علمی نیست ...
    فقط افراد کافر هستند که بدون علم دهن پراکنی میکنند...
    و اینکه دلیل دانشمند بودن یک نفر در علوم ارتباطات نمیتوان گواه توانمندی او در مدیریت سیاسی باشد و همچنین اگر یک نفر ساقی خوبی هست دلیل نمیشود که بزله گو خوبی نیز باشد و همینکه خیلیا نخورده هم مست میباشد بنوه عاشق فیزیک هستم و فقط افراو بی دانش هستند که بی اساس علم و منطق را رد می کنند. ولو تفکیک مهم است تمام مشکلات جهان بختطر دین نیست بخاطر فهم مختلف از دینی که میدانیم تحریف شده است یا امکان تغییر ان وجود دارد مانند تاریخ ... و فلسفه و علوم انسانی پر است از اسن نوع ستون ها و پایه ولی چیزی که امروز وجود دارد نه اومانیسم هست و سوسالیسم و نه فردگرایی و خدا گرایی بلکه شیطان گرایی هست یا بهتر است بگوییم جهل گرایی و این شامل کل جهان می شود.. دانشمند ها و عالمان هرگاه دنیاطلب شدند شاگردان پیرو خوو را نابوو کردند.ولی انهایی که علم دزدیدن و دروغ نگفتن و خیانت نکردن پیروز شدند...

من هیچدنبال نفی علم نیستم انهم با پایه های قوی که انچیزی را که عده ای که در اینجا لهو پزاکنی میکنند واقعا خنده اور که نه گریه اور هست اگر شما بگویید خدا وجود ندارد به دنبال رد کردن نظر شما نمیگردم ولو اگر کسی بی منطق از خدا دفاع کنند یا از علمی دفاع کند یا از شراب خوردن دفاع کند چون که خودش خوزده و مشکلی نداشته و بخواهو انرا بعنوان حقیقت علمی (و نه حنی واقعیت!) بصورت general ارائه دهد باید بگویم گه دنیا جای اجیار و زور و گرفتن اخنیار نیست ولو اگه خدایی را که بادتوجه به کتاب هایتان )که همه شان نسبت به سایر ادیان بنا شده و نه قرآن) را ورد زبانتان بگوید و بگوید از فلان خرافه (تحریف شده و نشده!!!) است این نظر شماست شما خواهشا مانند مبلغان دینی دیگر زور نکنید ... قطعا دانشمند همیشه مظلوم و تنها مانده اند یخاطر دانایی بیش از حدشان و عمل اشتباه پیروی انها حتی اگر ان دانشمند راستگو هم یاشد تباهی ست... من منکر علم نیستمس فقط میخواهم یگویم مثل فیلم بازی تقلید و سرانجامش باید گفت که برای لمپن ها که اکنون کل جهان و این انجمن را پر کرده اند... حقیقت و راست هم کافی نیست! انها همیشه ناعدالانه ظالم و هوسرانند... ولی در اخر یحث های بی مورد علوم انسانی و اثیات نظزاتمان نهایت انجمن بسیازی از کاربر های خوبش (= دانشمند و عاقل) را از دست داد حتی انها زمانی دوست بوده اند شما چشمانتان را باز کنید و اگه الان سکوت کنیم برای حفظ جان است ..!!! ممنون بابت پاسخ علمی تان با تذکر به جا ... به جای عقده گشایی و خودنمایی
    Last edited by Iloveu-ALL; 26-03-2018 at 23:11.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

ولی خیلی هم جای امید واری داریم چون از راهکار هامون خوردن به تخته و جواب نمیده و هر راه حلی هم بذاریم مخالف زیاد داره : )

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

فهم اصیل از دین آنی نیست که من و شما متوجه شدیم ، بلکه آنیست که آدمی با رهایی کامل از آنچه قبلا آموخته فقط و فقط از راه تفکر و منطق خالص بدست می آورد .
    باز آنهم به شرطی که سفسطه ها و فریب های منطق را از قبل شناخته باشد.

من هیچ دوست ندارم با شخص فهیم و دانشمندی مثل شما جناب ای لاویو مخالفت نمایم.
    اگر مخالفتی میکنم تنها به این دلیل است که علم ، منطق . فلسفه است که من را ناچار به آن میکند . شما را انسانی بسیار فهمیم و باهوش میدانم .
    اما دوستانه و به ناچار مجبورم بگویم که نتیجه گیری نهایی شما غلط است .
    پرفسور ریچارد داوکینر که دیروز نیز تولد او بود یک چمله دارد :
    افراد مذهبی هنگام مقابله با علم به سه دسته تقسیم می شوند : نفهم ، عالم نما ، بحث ناپذیر .

این جمله درواقع به هیچ عنوان توهین نیست ، شابد در برخورد اول چنین برداشتی از سخن او شود ، اما به واقع این چنین نیست .
    فرد مذهبی که ذات و وجود خود از ابتدای تولد با خیالات دینی سپری کرده است ، در مقابل علم از خود واکنش شدید و ضدیت شدیدی به خرج می دهد.

من همین جا اعلام میکنم اشخاص مذهبی اهل عقل و منطق ؛ امکان ندارد که هفت یا هشت کتاب از جناب آقای هوشنگ معین زاده که بطور کامل تنها کتاب های رمان فلسفی می نویسد مطالعه کنند و همچنان پایبند به دین و مذهب خود باشند .
    امتحان آن رایگان است ، اشخاصی که اهل تدین هستند و همچنان خود را پیرو عقل و منطق میدانند ، کافیست کتاب های رمان ایشان را مطالعه فرمایند.
    در نهایت یا باید پا بر روی عقل و منطق خود گذارند و یا پا بر روی عقاید مذهبی خود که سالیان زیاد از اجداد خود به ارث برده اند.

در نهایت باید بگویم یافتن واقعیت کار هر کسی نیست اما حقیقت چیزی است که هر کسی ممکن است به آن دست یابد و از آن مطمئن باشد .
    حقیقت از ریشه کلمه حق میایید و در نظر هر شخصی ممکن است حق و درستی از آن یک گروه و یا یک شخص باشد .
    اما واقعیت از ریشه وقع و به وقوع پیوسته می آید ، که اینجا دیگر اگر تمام مردم عالم نیز بر عقیده و باوری پایبند باشند و به آن باور داشته باشند ، هیچ معلوم نیست که آن عقیده به واقع رخ داده باشد و یا خیر .
    علم و فرگشت و زیست شناسی به دنبال واقعیت است اما متاسفانه دین نهایت چیزی که جستجو میکند حقیقت است ! این ها با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

متاسفانه به اشخاصی که مخالف وجود خداوند هستند همیشه برچسب هوس ران زده میشود ، با اینکه آنان تنها تشنه یافتن واقعیت در این جهان هستند.
    این درست نیست که اگر شخصی از عدم وجود خدا در این جهان اطمینان پیدا کند ، سپس به این دلیل که کنترل الهی بر روی او وجود ندارد ، دست به هر بی اخلاقی ای میزند، درست برعکس این دین داران هستند که تنها عامل بازدارنده آنها از گناه ، کنترل خدا و یک عامل ماورا الطبیه بر اعمال آنهاست .
    این اشخاص از ابتدا نیز بی اخلاق هستند ! زیرا تنها نظارت است که باعث انجام رفتارهای به ظاهر اخلاقی آنها می شود.

خداناباوران بسیار فرای موضوع نظارت تفکر میکنند .
    یک کودک خردسال نیز میتواند بخاطر دریافت پاداش یک شکلات، خوبی کند و یا از ترس تنبیه، از خطا چشم پوشی کند . اینکه نامش اخلاق نیست ! ... این تنها یک معامله است با موجودی خیالی ساخت دست بشر !
    اخلاق آن است که بدون توقع از دریافت پاداش، نیکی کنی و بدون ترس از مجازات، بخاطر اثرات منفی خطا ، از آن چشم پوشی کنی .
    این آن ایده عال بزرگیست که در اندیشه خدا ناباوران است.

انسان هایی که از تولد دین و مذهب خویش را به ارث برده اند و از درون در بند یکسری خرافات هستند با وجود اینکه هرگز طعم زندگی و آزادی را نمیچشند ، بنظر نمیتوان آزاد کرد ، زیرا آنها زنجیر های خود را پرستش میکنند . من نیز به هیچ عنوان به دنبال آن نیستم ، اما خوب وقتی سوالی در اینجا مطرح می شود ، به اشتراک گذاری اطلاعات ممکن است ، حتا فقط برای یک شخص مفید باشد و بنظرم همین خوب است و انسان ها فهم ، منطق و اطلاعات خود را از همین گفتمان ها و اشتراک گذاری نظرات و تفکرات میتوانند بدست آورند.

وقتی از من میپرسند که چطور یک بیخدا هستم؟
    به سوال کننده خاطرنشان میکنم که خود او هم در قبال خدا هایی که بشر تا کنون پرستش میکرده (اپولوٍ، زئوس، امون، رع، میترا، گوساله ی طلایی و اسپاگتی پرنده ) بی خداست
    در واقع بیش از 5000 انواع خدا در تاریخ زندگی بشر وجود داشته که خیلی از آنها امروز دیگر پرستش نمی شوند .
    این درست نیست که به دلیل باور داشتن به تنها یک نوع از این خدایان ، کلمه خدا را برای خود مصادره بفرمایید و باور داشته باشید که پس از مرگ پیش بینی مربوط به یک دین خاص و یک خدا درست است ، در حداقل وضعیت ممکن میتوان گفت ممکن است شما اشتباه کرده باشید و این خدای انتخابی شما ، خدای درست و صحیحی برای نیک بختی شما پس از مرگ نباشد .

اینجا نه جای عقده گشایی است نه خود نمایی دوست خوبم .
    اگر حاصل هزاران صفحه و صدها کتاب مطالعه به چشم شما زننده و ناپسند می آیید ، از این بابت از حضور محترم و اندیشمندتان پوزش میطلبم .
    اما باور بفرمایید جز این نمیتوانم کلامی را به نگارش در بیاورم .
    چون عشقی که من به واقعیت دارم ، صدها برابر عشقیست که به مادر خود دارم .
    از این بابت امیدوارم که بر من ببخشاید و خورده نگیرید .
    Last edited by shaahani; 28-03-2018 at 10:04.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •