تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 15 از 15

نام تاپيک: سوال: قوانین نیوتن و جاذبه | آیا هیچوقت رد نشد؟

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

شخصی که گویا رشته تحصیلی فیزیک و یا نجوم داره ، حدود سیصدتا کلیپ انیمیشن ساخته
    که در مورد همین مسائل صحبت میکنه ، دیدن اونها میتونه کمی به منطق کمک کنه و از طرفی اطلاعات جدیدی در مورد این مسئله پیدا کنید که شاید قبلا هیچگاه در مورد آن نشنیده باشید .
    البته منظور نیست که باید با او هم نظر بود ، هر انسانی باید استقلال فکری داشته باشد و براحتی هر سری اطلاعات خام را مورد پردازش و تجزیه و تحلیل قرار دهد .
    میتوان بطور کامل مخالف او بود اما همچنان برای استحکام تفکرات و بالا بردن دانش و اطلاعات از آن بهره برد.

برای نمونه من کلیپ انیمیشنی از ایشون میگذارم با موضوع همین تاپیک ، در مورد قوانین طبیعت .
    آیا وجود قوانین فیزیک نشان از وجود خالقی تواناست که با اجابت دعا به کمک انسان ها میشتابد و با توانایی خود میتواند هر تغییری در طبیعت ایجاد نماید ؟

با استفاده از لینک ویدیو زیر دیدگاه تازه ای در مورد آن میتوان دانست.
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    همچنین تمامی ویدیو های ایشان را میتوان از لینک زیر دریافت نمود:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    که البته ویدیوهای ایشون را در کانال تلگرام ایشان به آدرس زیر میتوان یافت ، بر روی فیسبوک و اینستاگرام نیز وجود دارد.
    Last edited by shaahani; 28-03-2018 at 10:37.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

خیر دوست عزیز ... بنده قصدم رد قوانین علمی نیست ...
    فقط افراد کافر هستند که بدون علم دهن پراکنی میکنند...
    و اینکه دلیل دانشمند بودن یک نفر در علوم ارتباطات نمیتوان گواه توانمندی او در مدیریت سیاسی باشد و همچنین اگر یک نفر ساقی خوبی هست دلیل نمیشود که بزله گو خوبی نیز باشد و همینکه خیلیا نخورده هم مست میباشد بنوه عاشق فیزیک هستم و فقط افراو بی دانش هستند که بی اساس علم و منطق را رد می کنند. ولو تفکیک مهم است تمام مشکلات جهان بختطر دین نیست بخاطر فهم مختلف از دینی که میدانیم تحریف شده است یا امکان تغییر ان وجود دارد مانند تاریخ ... و فلسفه و علوم انسانی پر است از اسن نوع ستون ها و پایه ولی چیزی که امروز وجود دارد نه اومانیسم هست و سوسالیسم و نه فردگرایی و خدا گرایی بلکه شیطان گرایی هست یا بهتر است بگوییم جهل گرایی و این شامل کل جهان می شود.. دانشمند ها و عالمان هرگاه دنیاطلب شدند شاگردان پیرو خوو را نابوو کردند.ولی انهایی که علم دزدیدن و دروغ نگفتن و خیانت نکردن پیروز شدند...

من هیچدنبال نفی علم نیستم انهم با پایه های قوی که انچیزی را که عده ای که در اینجا لهو پزاکنی میکنند واقعا خنده اور که نه گریه اور هست اگر شما بگویید خدا وجود ندارد به دنبال رد کردن نظر شما نمیگردم ولو اگر کسی بی منطق از خدا دفاع کنند یا از علمی دفاع کند یا از شراب خوردن دفاع کند چون که خودش خوزده و مشکلی نداشته و بخواهو انرا بعنوان حقیقت علمی (و نه حنی واقعیت!) بصورت general ارائه دهد باید بگویم گه دنیا جای اجیار و زور و گرفتن اخنیار نیست ولو اگه خدایی را که بادتوجه به کتاب هایتان )که همه شان نسبت به سایر ادیان بنا شده و نه قرآن) را ورد زبانتان بگوید و بگوید از فلان خرافه (تحریف شده و نشده!!!) است این نظر شماست شما خواهشا مانند مبلغان دینی دیگر زور نکنید ... قطعا دانشمند همیشه مظلوم و تنها مانده اند یخاطر دانایی بیش از حدشان و عمل اشتباه پیروی انها حتی اگر ان دانشمند راستگو هم یاشد تباهی ست... من منکر علم نیستمس فقط میخواهم یگویم مثل فیلم بازی تقلید و سرانجامش باید گفت که برای لمپن ها که اکنون کل جهان و این انجمن را پر کرده اند... حقیقت و راست هم کافی نیست! انها همیشه ناعدالانه ظالم و هوسرانند... ولی در اخر یحث های بی مورد علوم انسانی و اثیات نظزاتمان نهایت انجمن بسیازی از کاربر های خوبش (= دانشمند و عاقل) را از دست داد حتی انها زمانی دوست بوده اند شما چشمانتان را باز کنید و اگه الان سکوت کنیم برای حفظ جان است ..!!! ممنون بابت پاسخ علمی تان با تذکر به جا ... به جای عقده گشایی و خودنمایی
    من نگفتم شما بدنبال رد "علم" هستید...
    سوالتون مشخص بود که آیا قوانین نیوتون تاکنون رد شدن و منم توضیح دادم که میتونیم تقریبا بگیم بله...

حالا قوانین نیوتون چه ربطی به دین داره من متوجه نشدم!

3. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

من نگفتم شما بدنبال رد "علم" هستید...
    سوالتون مشخص بود که آیا قوانین نیوتون تاکنون رد شدن و منم توضیح دادم که میتونیم تقریبا بگیم بله...

حالا قوانین نیوتون چه ربطی به دین داره من متوجه نشدم!
    خیر با شما نبودم! من اول پست شما رو خوندم و اگر فحش هم میدادید همه اش! رو میخوندم چون بقیه پست ها رو هر جا که میخونید پر از سوقصد هستش (البته نه همه پست ها)

واقعا من سوال معمولی پرسیدم و خیلی ها بخاطر امضا و شخصیتم منو قضاوت کردن و همونطوری به جای پاسخ دادن توی این تاپیک شخصیتمو نشون گرفتن و کاش شخصیتمو نشون میگرفتن اصلا خیلی غمگین میشه ادم وقتی اشتباها شخصیتت رو با حرف و برخوردت اشتباه میگرن و اگر جایی من به این روش تهمت زدم سعی در جبرانش هستم!

واقعا دوست دارم بخاطر قضاوت ادم ها هم که شده! (چه مشرک چه لا غیر چه ریاکار و غیره به جز مومن مخلص / بنده خالص شده) بر همه چیز کافر بشم من حق دارم دنبال حکمت و نظرها برم اما هر علم و دانشی رو نمی پذیرم!! بله اسلام اگه نگه فلان علم بده! (مثل خفیه) ولی قطعا با روش های غیرانسانی و غیرچیچی مخالف هستش این صراحت معلومه مثل آزمایش و کسب علوم مربوط به حوزه: تراریخته : در مواد غذایی! کما اینکه نتیجه این تراریخته هم فاجعه بار هست حالا اقایان می گونید ثابت کنید که علتش همین یا فقط همین هستش؟ نمیدونم شاید هم ما تهمت میزنیم اما گوش شنوا بد نیست

و برای من گوینده: خموشی و بارور شدن اندیشه! "توجه کنید که به خودم مربوط هست شما میتوانید حرف بزنید!!!"
    Last edited by Iloveu-ALL; 29-03-2018 at 13:49.

کاربر فعال انجمن طراحی صفحات وب kian98's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2014
    محل سكونت
    در لباس هایم

پيش فرض

سلام
    در فیزیک مکانیک و مباحث غیر کوانتومی سه قانون نیوتون مورد قبول هستند گر چه هنوز خیلی ها با تعریف قانون سوم نیوتون مشکل دارن چون از اونجایی که هر عملی را عکس العملی هست برابر با آن و در خلاف جهت آن فرض بگیرید یک اسب بخواهد یک کالسکه رو بکشه در اون صورت کالسکه هم با همون مقدار نیرو و در خلاف جهت در حال مقاومت در برابر نیروی اسب هست . گرچه در عمل اسب احتمالا کالسکه رو میکشه اما خود تعریف قانون سوم شبهه بر انگیز هست .
    اما راجع به قوانین نیوتون میشه گفت که نه تنها قوانین نیوتون بلکه بسیاری از قوانین فیزیک کلاسیک در فیزیک کوانتومی رد شدن و ماهیت خودشون رو از دست میدن چون رفتار ذرات در حالات میکروسکوپیک میتونه متفاوت در حالت ماکروسکوپیک باشه .

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

همه قوانین علمی رد نمیشوند بلکه اصلاح و دقیقتر میشوند یا به ان ها اضافه میشود یا بر مبنای انها میتوان نظریه کامل تری دارد این قانون هم مستثنا نیست

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •