تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 23

نام تاپيک: افسردگی شدید، سرطان، پوچی

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض افسردگی شدید، سرطان، پوچی

سلام دوستان نمی دونم به این مشکل من در این تاپیک کسی پاسخی می ده یا نه ولی جای دیگه ای برای طرح مشکلم پیدا نکردم.

اول از همه بگم که قبل از همه این اتفاقات بد، دچار افسردگی بودم و تحت نظر پزشک دارو مصرف می کردم و هنوزم بعد 10 سال ادامه داره و پیش دکترم میرم ولی هیچ اتفاق خاصی در جهت بهبودم نیافتاده.

متاسفانه چند سال قبل عموم که خیلی بهم نزدیک بود رو به خاطر بیماری سرطان پانکراس و در کمتر از 4 ماه پس از تشخیص از دست دادم. ضربه روحی خیلی خیلی بزرگی بهم بود و نابودم کرد و هنوز بعد از این چند سال نتونستم باور کنم به حدی که حتی یک بار هم سر خاکش نرفتم. هنوز با این مشکل کنار نیومدم که پدرم هم سرطان گرفته و الان در حال شیمی درمانی هست، 7 ام همین فروردین ماه هم جلسه بعدی هست. واقعا نه روحا و نه جسما تحمل دیدن این روز ها رو ندارم. از درون دارم عذاب می کشم. واقعا نمی دونم چجوری باید تحمل کنم. با وجود مصرف این همه قرص های آرامش بخش باز هم خیلی شب ها نمی تونم بخوابم و تا صبح همینجور تو خونه یا محوطه محل سکونت مون راه می رم.

امسال موفق شدم مدرک کارشناسی ارشدم رو بگیرم ولی با این حال تو این 5 ماهی که گذشته کاری نتونستم پیدا کنم. سرکوفت های مدام خانواده به کنار، مدام ازم ایراد می گیرند که چرا این رشته رو خوندی و مثلا باید کنکور کارشناسی سراسری قبول می شدی و درس نخوندی و ........ . الان دیگه 10 سال از کنکور من گذشته و فکر نمی کنم حتی 1 ثانیه فکر کردن به گذشته مفید باشه. بحث بعدی شون ازدواجه که فکر نمی کنم تو این شرایط امروز هیچ پسری به راحتی حاضر به ازدواج باشه چه برسه به منی که کلی مشکل دارم.

همه اینها باعث شده حس پوچی شدیدی داشته باشم.
    به نظر شما چطور باید با مشکلاتم کنار بیام؟ اصلا این مشکلاتی که مطرح کردم قابل حل هستند؟ فقط یه خواهشی از دوستان دارم لطفا موعظه نکنید، منظورم تقویت معنویات و .... هاست. به خدا قسم واجبات رو به جا میارم و آدم معتقدی هستم. ولی این کار ها آرومم نکرده. راه حل واقعی ارائه بدید.
    Last edited by Angel4; 21-03-2018 at 21:45.

اگه نباشه جاش خالی می مونه masood.ashoori789's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

تنها موضوعی که میخوام بهش اشاره کنم اینه که تنها شما نیستید که با مشکلات این چنینی یا مشابه چه بدتر چه بهتر مواجه هستید ، درمان های روانشناسی رو هم شخصا قبول ندارم و سرزندگی به خود آدم مربوطه ، به سرکوفت دیگران هم توجه نکنید ، چه خانواده چه اطرافیان ، همین که ارشد گرفتید نشون از توانایی شما داره حالا در هر رشته ای ، اینکه فلان رشته بازار نداره مشکل شما نیست ، علاقه تون رو دنبال کردید و این بهترین کار بوده .
    عبور از این گذار گاها دست شما چه مستقیم و چه غیر مستقیم نیست ،
    پذیرش شرایط ، گام بزرگی در حل مشکلات هست ،

3. 4 کاربر از masood.ashoori789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز روانپریش's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2013

پيش فرض

بیخیالی و رها کردن تنها راه نجات شماست

5. این کاربر از روانپریش بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال Meysam Raz's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2012
    محل سكونت
    شهر 72 فرقه

پيش فرض

توی این زمونه اگر آدم موفقی باشی همه تحسینت میکنن مهم نیست قبلش توی چه منجلابی بوده باشی ، اگر از روی شانس یا زحمت کشیدن و یا اتفاقی به یک جایی برسی تمام گذشته یادشون میره و انگار یک آدم موفق به دنیا اومدی و تا آخرش هم همینطوری
    برعکس اگر کارت گیر باشه کار نداشته باشی و ... هرچقدر هم قبلش موفق بوده باشی همه یادشون میره و شروع به سرکوفت میکنن حتی اگر در سطح متوسط هم باشی همه با یک چشمی نگاهت میکنن انگار از همون اول بدبخت بودی و تا آخرش هم همینطوری
    شما فقط باید قبول کنی توی همچین جامعه و با همچین مردمی زندگی میکنی

قبول کن عموی خدابیامرزت از دنیا رفته و برو سرخاکش باهاش درد و دل کن تا سبک بشی

مشکلاتی که توی زندگی آدم پیش میاد گذراست همینطوری که خوشی ها گذراست ، زندگی ما توی هر لحظه ای که هست چه غم و چه شادی اینطوری نبوده اینطوری هم نمیمونه پس هیچوقت نا امید نشو

بگرد و به همه بسپر برای کار ، نیازمندی روزنامه ، یک سری موسسه هستن کار پیدا میکنن و ... خلاصه یک کاری پیدا کن مشکلاتی که اول و در ورود به کار هست حل کن و خلاصه سرت رو توی اون موضوع گرم کن خود به خود اینطور فکر ها کمتر میشه

خیییلی ها مثل شما هستن و فقط شما تنها نیستی روت فشاره
    خانواده اگر واقعا بخواد کمک کنه درک میکنه که الان کار پیدا کردن خیلی آسون نیست مگر اینکه تخصص خاصی داشته باشی یا آشنا داشته باشی ( دیدم کسی که یک بخاری نمیتونه روشن کنه یک شرکت دستشه چون باباش مایه داره و ... ) شروع زندگی بدون کار یعنی طلاق تضمینی و بدهی بیشتر بابت مهریه و سرکوفت بیشتر
    بعنوان کسی که از این برهه گذشته میگم وقتی به اون موقع فکر میکنن میبینم چقدر مشکلات کوچیک بودن اما برای شخصی که اون موقع بودم واقعا مشکلات بزرگی حساب میشدن

7. 4 کاربر از Meysam Raz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها greatpouya's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

فقط مشکل شما، اطرافيان بد هستند، و اگر اطرافيانتان را از دوستان آدم حسابي انتخاب کرده و بيشتر وقتتان را با آنها بگذرانيد ميبينيد که در واقع هيچکدوم از مسايلي که باهاش رودر رو هستيد اهميت ندارند و به خاطر وضعيت جامعه ما جوانها اينجور تحت فشار الکي اند و فرهنگ خراب خانواده ها و والدين.
    اگر هم در شبکه تلگرام هستين پيام بدين تا بيشتر صحبت کنيم و فروم نميتونه خيلي از صحبت ها گفته بشه @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Last edited by greatpouya; 22-03-2018 at 15:37.

9. 3 کاربر از greatpouya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

پ.خ شد !!!!
    Last edited by Iloveu-ALL; 22-03-2018 at 22:03.

11. این کاربر از Iloveu-ALL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

سلام

1- هبچ احساسی پایدار و ماندنی نیست (عصبانیت , اندوه , ترس , نگرانی , شادی , عشق , نفرت , حسادت , طمع , شهوت , تکبر , افسردگی و غیره ) پس هرگز از روی احساس تصمیم نگیرید . تصمیم باید عاقلانه باشه . تصمیم عاقلانه اولین چیزی رو که در نظر داره منافع بلند مدتِ فرد هست
    2- کسی که احساس پوچی میکنه پس اطلاعاتش در مورد علتِ بودنمان در دنیا کمه و باید بیشتر وقت بذاره و بیشتر تحقیق کنه و اطلاعات مفید بیشتری کسب کنه تا تصویر حقیقتِ دنیا در ذهنش نمایان تر و آشکارتر بشه .
    3- یکی بیمار بود , رفت دکتور و گفت مریضم و کلی رنج میکشم ولی حاضر نیستم آمپول بزنم و دوای تلخ بخورم !!!!!
    حالا حکایت شما هم که میگین موعظه نکنین مثل همین هست . وقتی کسی گاهاً یا دائماً احساس پوچی میکنه علتش کمبود علم و دانش هست . معنویات هم از علم و دانش هست .
    4- اگر در بُرهه ای از زندگی نمیتونیم مفید باشیم باید تلاش کنیم که لااقل مضر نباشیم تا این برهه کم کم بگذره .
    5- خودِ داروها میتونه عامل مهمی برای بیماریها باشه . برای مشکلاتِ فکری و عقیدتی , خودِ مغز بهترین داروخانه و درمانگاه هست . فکر مثبت و صبر و شکیبائی و مثبت اندیشی معجزه میکنه
    6- کار نیمه وقن با حقوق کم بهتر از بیکاری هست چون خودِ بیکاری یک عامل بزرگِ مُخرّب هست برای بدن و مغز و روحیه و گرایش به سمت بدیها و بداندیشی و مشکلاتِ روحی و روانی و جسمی و مغزی و ضعیف و ضعیف تر شدنِ مغز و بدن .

7- بعضی از انگلها میتونند باعث تغییر در روحیه و اخلاق و رفتار حیوانات و انسانها بشند مثل بی حوصلگی , پرخاشگری , تمرکز نداشتن , فراموشی , نفرت , بی اعتمادی و غیره
    همین دیشب یک برنامه ی عالی دیدم در مورد کشتنِ سریع انگلهای گوارشی که به زودی در این تاپیک منتشرش میکنم إن شاء الله
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    8- اختلالاتِ هورمونی هم میتونه باعث حالتهای منفی روحی و روانی و اخلاقی بشه مثل رسیدن به سن یائسگی
    9- رهبری چند روز پیش گفتند : بله , قبول داریم که کلی مشکلات هست در کشور ولی مشکلِ بی راهِ حل نداریم !!!!
    یعنی اگر کوهی از مشکلات هم دارید برید ساد باشید چون همه اش قابل حله !!!
    9- اگر امروز فقط به یک گلدون آب دادیم و کمی گردگیری کردیم و دو تا چیز به درد بخور یاد گرفتیم پس نه تنها مضر نبودیم بلکه مفید هم بودیم و این یعنی پوچ نبودن .

13. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا

پيش فرض

11- افسردگی و احساس پوچی به دلیل فوت یک خوشاوند با بیماری و همچنین مبتلا شدن پدر به همون بیماری , اینها حاکی از اطلاعات کم و توقعات غیر منطقی از زندگی هست

مردم باید بمیرند . هیچ کسی هم تعهد نداده که همه باید پیرِ پیر بشند و بعدش راحت و آرام بمیرند . قبرستانها پر هست از جَنین و نوزاد و کودک و نوجوان و جوان و میان سال
    مرگ درست مثل طلوع و غروب خورشید و بهار و زمستان و باران و خشکسالی و غیره هست . یعنی یک رویداد طبیعی .
    بله , فرار از بیهوده مُردن کمتر از شهادت نیست اما وقتی که مرگ فرا رسید دیگه باید قبولش کرد این رویداد رو
    به این جمله ی آرامبخش از خدای متعال توجه کنید :
    الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ
    کسانی که وقتی مصیبتی بر آنها نازل میشه میگویند ما از خداییم و به سوی او باز میگردیم
    این یکی از علامتهای انسانهایی هست که سامانه ی زندگیِ دنیا و قوانینِ ثابت و تغییرناپذیرش رو درک کرده اند و پذیرفته اند
    این یعنی درک و قبولِ سامانه ی دنیا , درک کردن و قبول کردنِ قوانین دنیا , قبول کردنِ مرگ به عنوان یک رویداد طبیعی در زندگی هر انسان حتی بهترینها و برترینها

خدای متعال به اشرفُ الانبیاء والمرسلین میفرماید :

تو مُردنی هستی و همه ی اونها هم مردنی هستند .
    یعنی وقتی که وقتش بشه دیگه راه فراری از مرگ نیست
    12- وابستگی به اشخاص و چیزهای دیگه اشتباهه و حاکی از مشکل در قبول کردنِ قوانین دنیا . هر کسی و هر چیزی در معرض مرگ و فنا و نابودی هست دیر یا زود .
    بنده هم یه زمانی اون قدیم ندیما که بچه بودم گاهی گریه میکردم یا میترسیدم و به شدت نگران میشدم از فکر کردن به مرگ والدین و اینکه اگر بمیرند چطوری زندگی کتم یدونشون ؟ .
    حالا سالهاست که امتحانشون در دنیا تمام شده و به رحمت خدا رفته اند . زندگی هم هنوز جریان داره . یک روز هم یقیناً نوبت خودم میشه که بهم میگن خودکار روی میز , برگه بالا , امتحانت تمام شد و باید برگردی دیگه
    منطقی نیست که توقع داشته باشیم که همه بمیرند جز ما و اقواممون و دوستانمون و همیشه خوش و خرّم به زندگی ادامه بدیم بدوم بیماری و حادثه و مشکلات و مرگ

اقوام ما و خانواده و خودمون هم جزئی از مردم دنیاییم و موقع برگشتن ما هم دیر یا زود بالاخره فرا میرسه
    سامانه ی زندگی در دنیا نقص نداره . باید قبولش کرد
    ===========================
    2 راه بیشتر نداریم:
    یا دنیا و قوانینش و رویدادهاش رو قبول کنیم
    یا دائم غمگین و افسرده و ناامید و ترسان و نگران باشیم و احساس پوچی کنیم
    انتخاب با خودمونه و انسانِ داناتر انتخابش صحیح هست و پاداش این انتخابِ صحیح رو هم خیلی سریع میگیره آرامش روحی و قلبی در همه حال . حتی در اوج فقر مادی و تنهایی و بیماری و غیره
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 23-03-2018 at 14:29.

15. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

دوستان سلام. متاسفانه دکمه تشکر در پست ها برای من فعال نیست. هنوز فرصت نکردم پیغام های خصوصی که شما عزیزان دادید رو چک کنم ولی به تدریج به تک تک نظرات شما پاسخ می دم. خیلی خیلی ممنون که انقدر خوب و مهربان هستید و هم نوع تون رو تو این شرایط خیلی سخت تنها نمی گذارید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2018

پيش فرض

تنها موضوعی که میخوام بهش اشاره کنم اینه که تنها شما نیستید که با مشکلات این چنینی یا مشابه چه بدتر چه بهتر مواجه هستید ، درمان های روانشناسی رو هم شخصا قبول ندارم و سرزندگی به خود آدم مربوطه ، به سرکوفت دیگران هم توجه نکنید ، چه خانواده چه اطرافیان ، همین که ارشد گرفتید نشون از توانایی شما داره حالا در هر رشته ای ، اینکه فلان رشته بازار نداره مشکل شما نیست ، علاقه تون رو دنبال کردید و این بهترین کار بوده .
    عبور از این گذار گاها دست شما چه مستقیم و چه غیر مستقیم نیست ،
    پذیرش شرایط ، گام بزرگی در حل مشکلات هست ،
    سلام - موافقم با صحبت هاتون این قسمت پذیرش شرایط برای من خیلی سخته. راستش بحث سرکوفت دیگران هم حرف شما درسته ولی خب خانواده سال ها منتظر بوده که فرزند تحصیل کنه و بره سر کار. ولی خب این اتفاق نیافتاده. در کل موافقم با حرفاتون

صفحه 1 از 3 123 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •