تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: کم کردن عجیب روغن موتور ورنا بعد از تعویض واشر سرسیلندر

حـــــرفـه ای Babak_King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض کم کردن عجیب روغن موتور ورنا بعد از تعویض واشر سرسیلندر

سلام ببخشید تاپیک جداگانه باز کردم ... راستش خیلی فوری و با عرض معذرت از مدیر محترم
    ببخشید من یه ورنا مدل 85 با 220000 کار کرد دارم
    من مدتی پیش ماشین سه کار میکرد و قبل از اون مشکل کم کردن ناجور آب رادیات داشت متاسفانه هرجا میبردم رادیات ساز متوجه نمیشد تا اینکه چندی پیش بردم تعمیرکار رو چاله متوجه شد که یه شیلنگ زیر موتور پوسیده و خراب شده ... بعد از تعویض شیلنگ مجددا سه کار کردن ماشین (حتی درجا دورفن رادیات بالا میرفت و ماکزیمم میشد ) برطرف نشد بردم پیش همون تعمیرکار و گفتن موتور کمپرس کرده و واشر سرسیلندرسوزونده

گزاشتم واشر عوض کرد و ترموستات هم تعویض شد

بعد حدود یک هفته روغنش چک کردم دیدم روی L هست بردم تعویض روغن و کل روغن و فیلترش عوض کرد از اون روز 2 هفته میگزشت حدود 1000 تا کارده بود دوباره نگاه کردم باز روغن رفته بود روی L یک لیتر خودم داشتم ریختم سرش ... بردم پیش همون تعمیرکار گفت این چون موتور کمپرس کرده سیلندرها ضعیف شده و این داستان هست ... گفت چند بار اول همینجوری باید روغن بریزی بعدش یا درست میشه یا کلا باید موتور باز بشه تعمیر موتور اساسی بشه با 3 ملیون تومن

دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه ؟ چون راستش این بابا تعمیرکار زیاد نمیشه رو حرفش حساب باز کرد برای جیب خودش چرت و پرتم زیاد میگه میخام ببینم داستان چیه ؟ با یه حقوق کارمندی اینجوری که باید کل حقوقم بدم روغن بریزم به حلق این ماشین

ضمنا هیچگونه دودی سفید یا سیاه یا ابی از اگزوز خارج نمیشه
    پیشاپیش ممنونم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

وقتی ماشین واشر میزنه ، اگه با این وضعیت قبل از درست کردنش راه زیاد بری و با روغن کم و بدون روغن با ماشین حرکت کنی علاوه بر قسمت متحرک موتور ، قسمت ثابت موتور و میل لنگ ماشین آسیب میبینه و احتیاج به تعمیر اساسی پیدا میکنه که هزینه زیادی برای تراشکاری و غیره به همراه خواهد داشت و احتمالا ماشین دیگه هیچوقت مثل قبلش نخواهد شد.

وقتی بخش ثابت آسیب میبینه با صدای اضافه بوجود اومده در موتور قابل تشخیص هست ، یک صدای دائمی که با گاز دادن خالی به ماشین بیشتر میشه .

بعضی وقت ها تعمیر بد و درست انجام ندادن تعویض واشر سرسیلندر باعث این مشکل میشه و کاهش روغن اتفاق میفته ، راننده متوجه نمیشه و استفاده از ماشین باعث آسیب خوردن به بخش های ثابت اصلی میشه .

به هرحال بهتره ماشینتون رو به چندتا تعمیرکار فوق حرفه ای نشون بدین ، در حدی که اگه لازم هم هست بدون عوض کردن هیچ قطعه ای از اونها درخواست بازکردن موتور و بازبینی رو بکنید و فقط دستمزد باز و بسته کردن موتور به اونها بدین .
    درنهایت ایراد پیدا میشه و اگه از سلامت قسمت های منحرک اطمینان پیدا کردین ، ایراد قسمت ثابت مشخص میشه .

مکانیک ها معمولا تعمیر اساسی انجام نمیدن ، به این دلیل که ماشین دیگه هرگز به خوبی قبل نمیشه . هزینه سنگین؛ کارسخت و کاملا خوب نشدن ماشین باعث میشه دائم راننده به تعمیرگاه مراجعه کنه و از کار تعمیرکار ناراضی باشه ، برای همین اگه متوجه چنین مسئله ای هم بشن معمولا مستقیم به صاحب ماشین اطلاع رسانی نمیکنن.

3. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

وقتی ماشین واشر میزنه ، اگه با این وضعیت قبل از درست کردنش راه زیاد بری و با روغن کم و بدون روغن با ماشین حرکت کنی علاوه بر قسمت متحرک موتور ، قسمت ثابت موتور و میل لنگ ماشین آسیب میبینه و احتیاج به تعمیر اساسی پیدا میکنه که هزینه زیادی برای تراشکاری و غیره به همراه خواهد داشت و احتمالا ماشین دیگه هیچوقت مثل قبلش نخواهد شد.

وقتی بخش ثابت آسیب میبینه با صدای اضافه بوجود اومده در موتور قابل تشخیص هست ، یک صدای دائمی که با گاز دادن خالی به ماشین بیشتر میشه .

بعضی وقت ها تعمیر بد و درست انجام ندادن تعویض واشر سرسیلندر باعث این مشکل میشه و کاهش روغن اتفاق میفته ، راننده متوجه نمیشه و استفاده از ماشین باعث آسیب خوردن به بخش های ثابت اصلی میشه .

به هرحال بهتره ماشینتون رو به چندتا تعمیرکار فوق حرفه ای نشون بدین ، در حدی که اگه لازم هم هست بدون عوض کردن هیچ قطعه ای از اونها درخواست بازکردن موتور و بازبینی رو بکنید و فقط دستمزد باز و بسته کردن موتور به اونها بدین .
    درنهایت ایراد پیدا میشه و اگه از سلامت قسمت های منحرک اطمینان پیدا کردین ، ایراد قسمت ثابت مشخص میشه .

مکانیک ها معمولا تعمیر اساسی انجام نمیدن ، به این دلیل که ماشین دیگه هرگز به خوبی قبل نمیشه . هزینه سنگین؛ کارسخت و کاملا خوب نشدن ماشین باعث میشه دائم راننده به تعمیرگاه مراجعه کنه و از کار تعمیرکار ناراضی باشه ، برای همین اگه متوجه چنین مسئله ای هم بشن معمولا مستقیم به صاحب ماشین اطلاع رسانی نمیکنن.
    سلام داداش ممنون
    موتور ماشین نرم کار میکنه و هیچ گونه صدای اضافه نداره
    هیچ دودی هم از اگزوز خارج نمیشه
    شتاب ماشین هم به نسب خوبه و طوریش نیست

فقط این بار اول بعد از به قول این تعمیرکار واشر عوض کردن روغن کم کرده که روغنش دوباره امروز عوض کردم ... قبلا پارس سوپر پایا میریختم اینبار بهران سوپر پیشتاز ریختم
    راستش موتور خیلی عادی کار میکنه در عجبم مشکل از چی هست

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

خب اگه ماشین خوب کار میکنه احتمالا مشکل جدی نیست .
    بازم روغنتون رو چک کنید و اگر مقدار زیادی کم شده بود حتما دوباره تعمیرگاه مراجعه کنید .
    خودتون رو به یک تعمیرگاه خاص و یا نمایندگی مقید نکنید و از یک تعمیرگاه خوش آوازه دیگه هم جهت اطمینان استفاده کنید.

6. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز Immunology's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2010
    محل سكونت
    Near you

پيش فرض

ممکنه از روغن باشه.روغنای ایرانی آشغالن.بهتره روغن رو از جاهای معتبر تهیه کنید چون بعضا روغن ایرانی رو میریزن داخل جعبه خارجی.

8. این کاربر از Immunology بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

خب اگه ماشین خوب کار میکنه احتمالا مشکل جدی نیست .
    بازم روغنتون رو چک کنید و اگر مقدار زیادی کم شده بود حتما دوباره تعمیرگاه مراجعه کنید .
    خودتون رو به یک تعمیرگاه خاص و یا نمایندگی مقید نکنید و از یک تعمیرگاه خوش آوازه دیگه هم جهت اطمینان استفاده کنید.
    داداش از اگزوز دودی ومیاد فقط دستم جلو اگزوز میگیرم روغن ب یه یه حالت ترشح های ریز میاد مثل یه حالتی که اگر ی ورق کاغذ سفید جلدش بگیرم دون دون روش فرار میگیره این طببعیه؟

آخر فروم باز hamid3369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    ایلام

پيش فرض

باید از سلامت رینگ های پیستون و کمپرس مطمئن شد!!آیا سرشمع ها خال نمیزند روغنی نیست فیلتر هوا رو عوض کردین

11. این کاربر از hamid3369 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

روغن اگه داخل اگزوز باشه باگاز دادن و حرارت اگزوز حتما تبدیل به دود میشه و در زمان استفاده قابل مشاهده است .
    به هرحال چون ماشینتون ایرادی نداره ، اگه همیشه حواستون به سطح روغن باشه ، مشکلی براش پیش نمیاد و میتونید استفاده کنید. جهت اطمینان روغن برای اضافه کردن به موتور همراه خودتون داشته باشید.
    به اون مقداری که شما میگین روغن کم میکنه اگه ایراد از سرسیلندر و یا سیستم احتراق باشه بطور قطعی با دود کردن ماشین متوجه موضوع خواهید شد.
    اگه ایراد دیگه ای هم وجود داره باید با بازبینی ماشین مشخص بشه ، اینجوری که نمیشه بشینیم روی هوا فکر کنیم و ایراد پیدا کنیم.

13. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2015

پيش فرض

اگر قبلا این مشکل روغن کم کردنو نداشتید احتمالا الان مشکل از لاستیک سوپاپ و یا خود گیت سوپاپ هست

Sent from my C5303 using Tapatalk

15. این کاربر از gheysar. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

سلام
    آقا چکار کردی آخر
    منم دقیقا همین مشکل را دارم پراید ۱۳۱ هر هزارتا یک لیتر کم می‌کنه
    نه از اگزوز دود آبی می‌کنه
    نه بخار از در قالپاق داره
    یک بار مکانیک باز کرد تراشکار ساعت زد سیلندر را گفت سیلندر سالمه
    و فقط یک دست رینگ عوض کرد ،بازم روغن کم کرد.
    رفتم پیشش گفت حتما رینگ جنسش بد بوده دوباره رینگ عوض کرد همراه لاستیک ساق سوپاپ
    بازم نشد.
    دفعه بعد باز سرسیلندر را باز کرد یک تراشکار دیگه آورد ،این تراشکار هم سیلندر را ساعت زد گفت از سیلندر نیست ،سر سیلندر را برد گیت ها و لاستیک ساق سوپاپ را عوض کرد و آب بندی کرد.
    بازم روغن کم میکنه،اینبار گفته بیار سر سیلندر پراید خودم را روش بزارم احتمال میدم سر سیلندر ترک داشته باشه .
    خسته شدم بخدا

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •