تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 52

نام تاپيک: مصیبت خواهر داشتن

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض مصیبت خواهر داشتن

با سلام و عرض تهنیت

یک سوال از شما بزرگواران که مطمئن ام همتون شریف و امیرکبیر تحصیل کرده اید دارم و اون اینکه چرا بار مفهوم های دینی _ فرهنگی غیرت و ناموس حتی بعد از ازدواج بر دوش برادر است؟ مگر غیر از اینست که در دین کبیر اسلام (ص) غیرت و ناموس بعد از ازدواج به شوهر ه محول میشه؟ پس چرا در روستای ما من را همه به اسم اون بابایی که خواهرش با فلان الدنگ ازدواج کرده می‌شناسند و به اصطلاح شوهر خواهر بنده تا ظهر با خیال راحت لنگش به دیواره و مطمئن هست که چون اسمش هست فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد واحد فلان دهات، بعد از مرگ پدر من یه چیزی بهش میرسه و بعد هم خواهر من را طلاق میده میره با پولاش با یکی دیگه ازدواج میکنه و خواهر و پدر من هم مثل یابو عین خیالشان نیست که همچین اتفاقی داره میفته و بابام بهم میگه من چون روشنفکر م میخام ارث مو نصف نصف کنم! و در نهایت اینکه من که خودم 35 سال سن دارم هنوز مجردم و فقط دارم بار مفهوم های دینی غیرت و ناموس را میکشم؟! لطفا کمک

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

در کتب دیتی به ما می آموحتند که بدویان قبل از اسلام در دوره حاهلیت دختران خود را زنده به گور میکردند الان که من فکر میکنم میبینم که انقدر هم جاهل نبودند ! در روستای ما ازدواح بیشتر از اینکه حالت پیوند زناشویی داشته باشه ، حالت لکه دار کردن آبروی خانواده عروس را دارد و صد البته بالا کشیدن پول خروس (مثل همین موردی که سر ما اومده) یعنی من از روز برام روشن تره که این یارو که اسمش هست فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد فلان دهات روستای ما ، فقطا ادای پررو بازی در میاره و نقشه اصلیش اینه که از پول پدر من که مسن هم هست و با یه عمر کار دانشگاهی و طبابت به حایی رسیده یه چیزی هم گیز اون بیاد که تا آحر عمرش بیمه باشه !! و صد البته خاهر بنده یک روستایی ساده که قضیه به این سادگی رو نووفمه

3. این کاربر از renfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Nov 2010

پيش فرض

گاهی وقتها لازمه خود شخص مخالفت خودش رو نسبت به یک مسئله بصورت جدی و علنا در جمع مطرح و شدیدا موضع گیری کند
    مخصوصا اینکه از موارد خاصی اطلاع داشته باشید که بقیه نمیدانند و ممکن است بعدا این ساکت ماندن بعدا عواقبی بهمراه داشته باشد

این بغیرت شما بهیچ عنوان مربوط نمیشود مگر اینکه خود شما اینطور باور داشته باشی
    از نظر مسئولیت پدر شما مسئول این اتفاقات و این نوع سوئ استفاده بد داماد است که نسبت به خواهر و خوانواده شما بوجود اورده
    از نظر شرعی هم شما باید اطلاعاتت رو کامل کنی ! در دین اسلام این نوع سوئ استفاده یعنی ازدواج مرد بخاطر تصاحب مال و ثروت دختر و طلاق دادن مسئله دارد

بهتر است حتما از طرف خوانواده شما با وکیل حقوقی مشورت بشود الان هم که هم در تلگرام و وبساتهای خود این وکلا بصورت تلفنی رایگان مشورت میدهند
    Last edited by xshya; 27-02-2018 at 13:20.

5. این کاربر از xshya بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نیمه پر لیوان را هم ببینید !

مقدمه
      محتوای مخفی: مقدمه یک 

از اسلام صحبت کردید دو مقدمه رو قبلش بگم
    اول اینکه اگر اسلام رو قبول کردید باید همشو اجرا کنی و نمیشه یک جا شو اجرا کنی و جایی دیگشو بگی نه نمیخوام
    (البته همرو نمیشه با هم انجام داد ولی بایستی هر حرکت به سوی حق باشه با عمل بیشتر و البته یادگیری دین و حکمت بیشتر و ...)

مسئله دوم اینکه در خیلی جاها اسلام از دو بعد یا بیشتر به قضایا نگاه میکنه و اینطور نیست کما اینکه از یک مسئله چندین حدیث و چندین منظور و از وجه های مختلف نقل میشه
    در آیه های قرآن کریم هم چنین هست

مثال میزنم در واژه امانت ؛
    شاید امانت به این معنی است که مالی را نزد خود نگه داری
    اما امانت قطعا معانی دیگری دارد و امانت می تواند به معنی این باشد که از مهبت و استعدادی که خدا به تو داده استفاده کنی!
    و غیره

گفتید روشن فکر روشن فکر را معنی کنید!
    چون ممکنه پیش خودت فکر کنی روشن فکری رو خوب بدونی
    اما من با اون تفسیری که ازش دارم مثلا اون رو بد بدونم
    و اینجا شما لج کنید و آب و روغن مون توی یک جوب نره
    لذا خیلی جاها باید معیار خوب و بد بودن اعمال رو هم درست کنیم پیش از تعریف اصطلاح ها

روشن فکری به معنی اینکه شما اعتقاد داشته باشید که حتما باید بعد از مرگ ارث بصورت مساوی بین فرزندان تقسیم بشه
    این خلاف گفته قرآن ، پیامبر (ص) و شریعت یا هر سه آن هاست
    و با عرض پوزش این میشه کفر !

ولی اگه وصیت کنید پیش از مرگ که مساوی تقسیم بشه قطعا اسلام با چنین چیزی مشکل نداره اما اگه قصد شما مبارزه با قانون تقسیم ارث می باشد
    پس با عرض پوزش یا شما رو نمیشه مقید دونست
    یا شما می بایست قبول کنید آنرا
    یا حداقل بگویید و بخوایید از خدا که به شما توانایی باور و ایمان به آن و عمل کردن به آنرا بدهد کما اینکه خود می بایست در جهت آموزش دین نیز خود را قرار دهید
    در دین هیچ اجباری نیست لذا می توانید در کلاس های حکمت آمیز شرکت کنید و تعقل کنید در آیات خدا یعنی قرآن کریم و یا احادیث پیامبر (ص) و ائمه (اهل بیت شیعی) یا اگر سنی هستید که به دین خودتون الا ایها حال مشترکات برای چه سنی چه شیعه خدا ، قرآن ، سخنان محمد (ص) و دیگر اشتراکات

بریم سر اصل مطلب:
      محتوای مخفی: ادامه مقدمه 
    اول اینکه شما می بایست از خدا کمک بگیرید و از ولی او در روی زمین
    پس ملاک رضایت باید اول و آخر خدا باشه و نه مردم لذا در بعضی جاهات اینا باهم اختلافی ندارند ولی در اینجا ممکن است منافات داشته باشه از ملاک رضایت و خشنودی خدا هست حتی اگه مردم خشمگین بشوند
    البته احتیاط و خوش اخلاقی و آبروی شما هم لازم هست

مسئله دوم اینکه آیا ما واقعا تعریف مناسبی از غیرت داریم و آیا باور های ما نسبت به انجام غیرت درست و یا کافی می باشد؟ شما رو رجوع می دهم به احادیث و اگه کافی نبود می تونید آیات قرآن رو بخونید البته بعید می دونم سریع اثر کنه روی آدم های روشن فکر لذا می بایست از آیه الکرسی و خوندن معنیش و تفکر در معنی اش شروع کنید تا آیات دیگر رو بتونید بخونید و مورد قبولتون واقع بشه کم کم و
    بعضی توضحیات و تفاسیر و البته کار های فقهی یا تحقیقاتی هم در این حوضه خالی از لطف نیست کما اینکه ممکنه بسیار جالب و به روز و حکمت آمیز باشه

خدا همچنان که ما را می ترساند در بسیاری از جاها به ما امید می دهد و فراموش نکنید که خدا بسیار بخشنده ، مهربان و توبه پذیر است

مسئله دیگر نگاه کردن به لیوان و سمت پر آن است
    یعنی خوش بین باشیم و با نداشتن کینه به داماد تون نزدیک بشید دوتا خوبیش رو میگم هم اینکه اون رو می شناسید و هم اینکه اگر نیت پلیدی داشته باشد (دقت کنید گفتم اگر نگفتم حتما!) معلوم خواهد شد و اقدام حقوقی که دوست عزیز اینجا مطرح کرده است برای این موقع هست
    و البته متذکر بشم که دوست عزیز حتما یادتون باشه که ملاک شناختتون حتما و حتما و حتما باید اسلامی باشه وگرنه ممکنه به خانواده و یا دامادتون ضربه بزنید بله همون قدر که نگران عزیزتون یعنی خواهرتون هستید باید وجدان داشته باشید و هیچ گاه از عدالت خارج نشید حتی اگه به ضرر عزیزتون باشه
    وقتی اینجا از ضرر حرف میزنم منظور خراب کردن زندگی مشترک خواهر هست حالا به هر قیمتی! کما اینکه اون آقا بد باشه و باصبر کردن درست بشه یا حتی بدتر اون آقا خوب باشه و ما دچار سوتفاهم بشیم کم کاری و تنبلیش هم بخاطر یک مریضی شاید باشه یا علتی داشته باشه پس دنبال علت بگردیم.

در هر صورت نسبت به خواهرتون و مادرتون و دخترتون و همسرتون مهربون باشید اما نباید هر حرفی از زنان را گوش دهی ! گوش دادن به حرف پدر و مادر ضروری هست ولی جایی که تو رو به شرک وادار کردند خیر! اکثر راهکار های بنده فردی بود ؛ لذا اگه بتونید خودتون (خوب) یاد بگیرید و (با صبر و توکل و بصورت کامل) به خواهر و دامادتون یاد بدید که چگونه زندگی کنند با آموزه های اسلامی یا با آموزش های سبک زندگی و مشاوره ها البته آنهایی که با اسلام و احادیث مغایرت و مخالفتی ندارند کمک کنید بهشون ! 2. قدرت فکر جمعی و مشورت فراموش نشه البته با آدم دروغگو نباید مشورت کنید! و اگه خواستی عیبی از کسی بگیری اول توی تنهایی ش بگیر و به هر حال هوای داماد و بقیه عزیز هاتو نگه دار ! حتی شده آبرو یا کمک یا مهربانی یا اگه آدم مومنی نیست با عدالت و سخت گیری

-------------------------

قرآن بسیار حکمت آمیز هست به وسیله خواندن آن حکمت یاد میگیرید اما اینکه چگونه استفاده کنید در راه خوب یا بد ! 1 . خود قرآن و حکمتی که یاد می گیرید از هر منبع درست دینی کمک کننده است و هم به دانش های دینی تون نظیر احادیث و غیره بستگی داره 2. هم به تلاش و عمل و البته یاری خواستن از خدا و اختیار الله می باشد. یا علی
    سرچ شود :
    اصول دین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هیچ آهنگی همراه خواندن پخش نشود جایز نیست!
    حدیث غیرت
    حدیث دیوثی
    حدیث مهربانی
    و ...
    انواع امانت داری
    غیرت چیست؟
    ==========

فضائل سوره بقره
    قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم: من قرأ أربَعَ آیاتٍ من اولِ البقرةِ و آیَة الکرسی و ۀیتین بَعدَها و ثلاثَ آیات من آخرها لَم یَرَ فی نفسه و مالهِ شیئاً یَکرهُهُ و لا یَقرَبُهُ و لا یَنسی القرآن.
    ثواب الاعمال، ص280
    رسول خدا صلی الله علیه وآله سلم فرمودند: «هرکس 4آیه از اول سوره بقره و آیة الکرسی را با دو آیه بعد از آن و سه آیه آخر سوره بقره را تلاوت کند هیچ بدی و ناراحتی در جان و مال خود نبیند و شیطان به وی نزدیک نشود و قرآن را فراموش نکند.»
    قال رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم: ان اصفر البیوت بیت لا یقرأ فیه سورة البقرة فسطاط القرآن.

------------

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    (حتما توجه داشته باشید که از کدام بعد نگاه می کند)

اینجا از فقر و نداری تعریف می کند و

اینجا برعکس:

همچنین سرچ شود:
    قساوت قلب

پایان

محتوای مخفی: پوزش از ناظران - آرزوی صبر 
    ===========

پوزش از مدیران و دوستان ؛ چون در جامعه دینی زندگی می کنم چنین راهکاری را ارائه دادم ؛ لذا در سبک زندگی و با توجه به اینکه جواب سکولار جواب نمی دهد لذا تا خواندن شخص مقابل پاک نشود یا اصل آن از طریقی p.v شود.
    ===========
    بعد از خوندن چند سوره از بقره یا آیت الکرسی
    باز هم شاید خواستین برید دنبال قرآن ؛ هیچ گاه فکر نکنید آیات شیطانی هستند یا آیات غیرعلمی هستند ممکن است باور ما اشتباه باشد یا علم ما غلت یا محدود باشد!
    به زودی تغییر آن را در خودتون می بینید البته اگه می ترسید تا پیش از رفتن ترس تون به خدا توکل کنید و احتیاط هم بکنید چون بسیاری از انسان ها ممکنه بهتون حسادت کنند. به دانش تون پس هر چیزی رو بهشون نشون ندید!
    ===========
    Last edited by Iloveu-ALL; 03-03-2018 at 12:25.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

گاهی وقتها لازمه خود شخص مخالفت خودش رو نسبت به یک مسئله بصورت جدی و علنا در جمع مطرح و شدیدا موضع گیری کند
    مخصوصا اینکه از موارد خاصی اطلاع داشته باشید که بقیه نمیدانند و ممکن است بعدا این ساکت ماندن بعدا عواقبی بهمراه داشته باشد

این بغیرت شما بهیچ عنوان مربوط نمیشود مگر اینکه خود شما اینطور باور داشته باشی
    از نظر مسئولیت پدر شما مسئول این اتفاقات و این نوع سوئ استفاده بد داماد است که نسبت به خواهر و خوانواده شما بوجود اورده
    از نظر شرعی هم شما باید اطلاعاتت رو کامل کنی ! در دین اسلام این نوع سوئ استفاده یعنی ازدواج مرد بخاطر تصاحب مال و ثروت دختر و طلاق دادن مسئله دارد

بهتر است حتما از طرف خوانواده شما با وکیل حقوقی مشورت بشود الان هم که هم در تلگرام و وبساتهای خود این وکلا بصورت تلفنی رایگان مشورت میدهند
    من از همون روز اول که این الدنگ را دیدم مخالفت خودم را ابراز کردم! منتها من فرزند کوچک خانواده هستم و خیلی نسبت به نظرات من اهمیت نمی‌دهند. و بعد خواهرم مرا تهدید کرد که دوستای این مرتیکه رو اجیر میکنه با دوستایی که تو تیم کوهنوردی میشناسه که بگیرن منو بزنن!! البته خواهر بنده سال ها مجرد مانده بود و خیلی خواستگار های بهتر و هم سطح تر را پدر و مادر من متاسفانه قبلا رد کرده بودند متاسفانه! خلاصه خیلی ها مخالف بودند و لی چون دختر عموی بنده سر قضیه مشابهی خودکشی کرده بود دیگه احتمالا آخرش بابام گفت به درک و من هم همانطور که گفتم نظرم اهمیتی ندارد که اعمال شود ولی عقلم آنقدر می‌رسد که برایم مسلم باشد این مرتیکه خیکی قد کوتاه برای ارث نقشه کشیده و بقیه کاراش ادا ه، منتها خواهر من تا اونجا عقلش نمی‌کشه!
    در مورد وکیل و و صی هم که فرمودید من خودم تحقیق کردم، تنها راهش اینه که بابای به اصطلاح روشنفکر بنده سر عقل بیاد و حداقل حداقل ارث را طبق شرع مقدس (ص) تقسیم کنه یعنی دو سوم یک سوم منتها باورتان نمیشه این یارو با تئاتر بازی هاش بابا ننه منو مسخ کرده! و من نمیدونم این وسط به کی متوسل بشم ازدواج کردن که کردن به درک من نگران پول بابامم از همین الان میتونم تصور کنم که یارو پول ها رو بالا کشیده و میفته دنبال یه زن دیگه! کمااینکه تا این جا ی کار هم نصف دنیا را گشته با پول های خواهر من! و آنقدر این موضوع را دور و بر دیدم که از روز برام عیان تر هست...

8. این کاربر از renfield بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

(بسم الله الرحمن الرحیم)

نیمه پر لیوان را هم ببینید !

مقدمه
      محتوای مخفی: مقدمه یک 

از اسلام صحبت کردید دو مقدمه رو قبلش بگم
    اول اینکه اگر اسلام رو قبول کردید باید همشو اجرا کنی و نمیشه یک جا شو اجرا کنی و جایی دیگشو بگی نه نمیخوام
    (البته همرو نمیشه با هم انجام داد ولی بایستی هر حرکت به سوی حق باشه با عمل بیشتر و البته یادگیری دین و حکمت بیشتر و ...)

مسئله دوم اینکه در خیلی جاها اسلام از دو بعد یا بیشتر به قضایا نگاه میکنه و اینطور نیست کما اینکه از یک مسئله چندین حدیث و چندین منظور و از وجه های مختلف نقل میشه
    در آیه های قرآن کریم هم چنین هست

مثال میزنم در واژه امانت ؛
    شاید امانت به این معنی است که مالی را نزد خود نگه داری
    اما امانت قطعا معانی دیگری دارد و امانت می تواند به معنی این باشد که از مهبت و استعدادی که خدا به تو داده استفاده کنی!
    و غیره

گفتید روشن فکر روشن فکر را معنی کنید!
    چون ممکنه پیش خودت فکر کنی روشن فکری رو خوب بدونی
    اما من با اون تفسیری که ازش دارم مثلا اون رو بد بدونم
    و اینجا شما لج کنید و آب و روغن مون توی یک جوب نره
    لذا خیلی جاها باید معیار خوب و بد بودن اعمال رو هم درست کنیم پیش از تعریف اصطلاح ها

روشن فکری به معنی اینکه شما اعتقاد داشته باشید که حتما باید بعد از مرگ ارث بصورت مساوی بین فرزندان تقسیم بشه
    این خلاف گفته قرآن ، پیامبر (ص) و شریعت یا هر سه آن هاست
    و با عرض پوزش این میشه کفر !

ولی اگه وصیت کنید پیش از مرگ که مساوی تقسیم بشه قطعا اسلام با چنین چیزی مشکل نداره اما اگه قصد شما مبارزه با قانون تقسیم ارث می باشد
    پس با عرض پوزش یا شما رو نمیشه مقید دونست
    یا شما می بایست قبول کنید آنرا
    یا حداقل بگویید و بخوایید از خدا که به شما توانایی باور و ایمان به آن و عمل کردن به آنرا بدهد کما اینکه خود می بایست در جهت آموزش دین نیز خود را قرار دهید
    در دین هیچ اجباری نیست لذا می توانید در کلاس های حکمت آمیز شرکت کنید و تعقل کنید در آیات خدا یعنی قرآن کریم و یا احادیث پیامبر (ص) و ائمه (اهل بیت شیعی) یا اگر سنی هستید که به دین خودتون الا ایها حال مشترکات برای چه سنی چه شیعه خدا ، قرآن ، سخنان محمد (ص) و دیگر اشتراکات

بریم سر اصل مطلب:
    اول اینکه شما می بایست از خدا کمک بگیرید و از ولی او در روی زمین
    پس ملاک رضایت باید اول و آخر خدا باشه و نه مردم لذا در بعضی جاهات اینا باهم اختلافی ندارند ولی در اینجا ممکن است منافات داشته باشه از ملاک رضایت و خشنودی خدا هست حتی اگه مردم خشمگین بشوند
    البته احتیاط و خوش اخلاقی و آبروی شما هم لازم هست

مسئله دوم اینکه آیا ما واقعا تعریف مناسبی از غیرت داریم و آیا باور های ما نسبت به انجام غیرت درست و یا کافی می باشد؟ شما رو رجوع می دهم به احادیث و اگه کافی نبود می تونید آیات قرآن رو بخونید البته بعید می دونم سریع اثر کنه روی آدم های روشن فکر لذا می بایست از آیه الکرسی و خوندن معنیش و تفکر در معنی اش شروع کنید تا آیات دیگر رو بتونید بخونید و مورد قبولتون واقع بشه کم کم و
    بعضی توضحیات و تفاسیر و البته کار های فقهی یا تحقیقاتی هم در این حوضه خالی از لطف نیست کما اینکه ممکنه بسیار جالب و به روز و حکمت آمیز باشه

خدا همچنان که ما را می ترساند در بسیاری از جاها به ما امید می دهد و فراموش نکنید که خدا بسیار بخشنده ، مهربان و توبه پذیر است

مسئله دیگر نگاه کردن به لیوان و سمت پر آن است
    یعنی خوش بین باشیم و با نداشتن کینه به داماد تون نزدیک بشید دوتا خوبیش رو میگم هم اینکه اون رو می شناسید و هم اینکه اگر نیت پلیدی داشته باشد (دقت کنید گفتم اگر نگفتم حتما!) معلوم خواهد شد و اقدام حقوقی که دوست عزیز اینجا مطرح کرده است برای این موقع هست
    و البته متذکر بشم که دوست عزیز حتما یادتون باشه که ملاک شناختتون حتما و حتما و حتما باید اسلامی باشه وگرنه ممکنه به خانواده و یا دامادتون ضربه بزنید بله همون قدر که نگران عزیزتون یعنی خواهرتون هستید باید وجدان داشته باشید و هیچ گاه از عدالت خارج نشید حتی اگه به ضرر عزیزتون باشه
    وقتی اینجا از ضرر حرف میزنم منظور خراب کردن زندگی مشترک خواهر هست حالا به هر قیمتی! کما اینکه اون آقا بد باشه و باصبر کردن درست بشه یا حتی بدتر اون آقا خوب باشه و ما دچار سوتفاهم بشیم کم کاری و تنبلیش هم بخاطر یک مریضی شاید باشه یا علتی داشته باشه پس دنبال علت بگردیم.

در هر صورت نسبت به خواهرتون و مادرتون و دخترتون و همسرتون مهربون باشید اما نباید هر حرفی از زنان را گوش دهی ! گوش دادن به حرف پدر و مادر ضروری هست ولی جایی که تو رو به شرک وادار کردند خیر! اکثر راهکار های بنده فردی بود ؛ لذا اگه بتونید خودتون (خوب) یاد بگیرید و (با صبر و توکل و بصورت کامل) به خواهر و دامادتون یاد بدید که چگونه زندگی کنند با آموزه های اسلامی یا با آموزش های سبک زندگی و مشاوره ها البته آنهایی که با اسلام و احادیث مغایرت و مخالفتی ندارند کمک کنید بهشون ! 2. قدرت فکر جمعی و مشورت فراموش نشه البته با آدم دروغگو نباید مشورت کنید! و اگه خواستی عیبی از کسی بگیری اول توی تنهایی ش بگیر و به هر حال هوای داماد و بقیه عزیز هاتو نگه دار ! حتی شده آبرو یا کمک یا مهربانی یا اگه آدم مومنی نیست با عدالت و سخت گیری

-------------------------

قرآن بسیار حکمت آمیز هست به وسیله خواندن آن حکمت یاد میگیرید اما اینکه چگونه استفاده کنید در راه خوب یا بد ! 1 . خود قرآن و حکمتی که یاد می گیرید از هر منبع درست دینی کمک کننده است و هم به دانش های دینی تون نظیر احادیث و غیره بستگی داره 2. هم به تلاش و عمل و البته یاری خواستن از خدا و اختیار الله می باشد. یا علی
    سرچ شود :
    اصول دین
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هیچ آهنگی همراه خواندن پخش نشود جایز نیست!
    حدیث غیرت
    حدیث دیوثی
    حدیث مهربانی
    و ...
    انواع امانت داری
    غیرت چیست؟
    ==========

فضائل سوره بقره
    قال رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم: من قرأ أربَعَ آیاتٍ من اولِ البقرةِ و آیَة الکرسی و ۀیتین بَعدَها و ثلاثَ آیات من آخرها لَم یَرَ فی نفسه و مالهِ شیئاً یَکرهُهُ و لا یَقرَبُهُ و لا یَنسی القرآن.
    ثواب الاعمال، ص280
    رسول خدا صلی الله علیه وآله سلم فرمودند: «هرکس 4آیه از اول سوره بقره و آیة الکرسی را با دو آیه بعد از آن و سه آیه آخر سوره بقره را تلاوت کند هیچ بدی و ناراحتی در جان و مال خود نبیند و شیطان به وی نزدیک نشود و قرآن را فراموش نکند.»
    قال رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم: ان اصفر البیوت بیت لا یقرأ فیه سورة البقرة فسطاط القرآن.

------------

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (حتما توجه داشته باشید که از کدام بعد نگاه می کند)

اینجا از فقر و نداری تعریف می کند و

اینجا برعکس:

همچنین سرچ شود:
    قساوت قلب

پایان

محتوای مخفی: پوزش از ناظران - آرزوی صبر 
    ===========

پوزش از مدیران و دوستان ؛ چون در جامعه دینی زندگی می کنم چنین راهکاری را ارائه دادم ؛ لذا در سبک زندگی و با توجه به اینکه جواب سکولار جواب نمی دهد لذا تا خواندن شخص مقابل پاک نشود یا اصل آن از طریقی p.v شود.
    ===========
    بعد از خوندن چند سوره از بقره یا آیت الکرسی
    باز هم شاید خواستین برید دنبال قرآن ؛ هیچ گاه فکر نکنید آیات شیطانی هستند یا آیات غیرعلمی هستند ممکن است باور ما اشتباه باشد یا علم ما غلت یا محدود باشد!
    به زودی تغییر آن را در خودتون می بینید البته اگه می ترسید تا پیش از رفتن ترس تون به خدا توکل کنید و احتیاط هم بکنید چون بسیاری از انسان ها ممکنه بهتون حسادت کنند. به دانش تون پس هر چیزی رو بهشون نشون ندید!
    ===========
    حدیث دیوثی چیه و کجای قرآن سروده شده؟ این واژه نامانوس عربی حتی امروزه در دبی و قطر و عربستان به کار گرفته نمی‌شود و از لغات کهن است که اعراب قبل از اسلام به سرداران و سرلشگر آن ایرانی نسبت می‌دادند و بیشتر هم ریشه یونانی لاتینی دارد تا عربی، چون ایرانیان یعنی اشکانیان و ساسانیان تا قبل از بعثت پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) اعراب را به همون صفتی که گفتید وادار می‌کردند. روایت است خسرو پرویز در آخرین جنگ ایران و روم تعداد زیادی از زنان لخمیون و اعراب مسیحی را به اسارت می‌گیرد و به حرمسرای خود ملحق می‌کند.

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

بحث مذهبی در انجمن خلاف قوانین است. البته واضحه موضوع رو بصورت غیردینی میتونید ادامه بدید ولی بحث های دینی و قرآنی و فقهی جاشون در انجمن های ویژه این مباحث است.

11. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

[RIGHT]

1. وای به حال خواهری که چنین برادری که از خودتون! شرح دادید داشته باشه

تمام چیز های که از داماد تون گفتید تنها باور ها ی درست یا اشتباه شما نسبت به اون هست ! نه رفتار و شخصیت اون!

پس حواستون به گفته ها و زبان تون باید باشه که دل شکوندن کار بدیه یا تهمت زدن ... شما مگه اون رو امتحان کردید و جواب صریح گرفتید؟

حدیث دیوثی چیه و کجای قرآن سروده شده؟ این واژه نامانوس عربی حتی امروزه در دبی و قطر و عربستان به کار گرفته نمی‌شود و از لغات کهن است که اعراب قبل از اسلام به سرداران و سرلشگر آن ایرانی نسبت می‌دادند و بیشتر هم ریشه یونانی لاتینی دارد تا عربی، چون ایرانیان یعنی اشکانیان و ساسانیان تا قبل از بعثت پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) اعراب را به همون صفتی که گفتید وادار می‌کردند. روایت است خسرو پرویز در آخرین جنگ ایران و روم تعداد زیادی از زنان لخمیون و اعراب مسیحی را به اسارت می‌گیرد و به حرمسرای خود ملحق می‌کند

1. من فقط می دونم واژه
      دیوس
      هست که سردار ایرانی بود... بعد هر طور می خوایید فکر کنید و
      عربی را با عرب
      ! یکی بدونید!
      + وقتی از نظر دینی صحبت می کنید و منکرش می شوید! بعد نمیشه از بعدی که سوال کردید! جواب بهش داد پس سوالتون رو درست کنید
      + دوست ندارم صحبت های شما رو رد کنم مبادا بهتون بر بخوره شما که این قدر سنگ دل و به فکر مبادا ضرر خوردن هستید! و دل تون میتونم بگم از هیتلر هم سنگتر هست! که الان گذاشتید پروفایل تون ولی هیچ وقت نمی فهمی ! اتفاقا این شما هستی که با چنین عنوانی "مصیبت خواهر داشتن" همون تفکرات دوران جاهلیت اعراب رو دارید ... و مثل هیتلر شاید هم سنگ دل هستید من فیلم های هیتلر رو دیدم هیچوقت چنین خصلتی از اون ندیدم به کی رفتید شما؟
      [B]
      از کل متن من فقط گیر دادید به یک کلمه انگار از من ستمی به شما رسیده یا از من طلبی دارید واضح هست که قصد دیگه ای دارید .
      تا حالا فکر کردید شاید علمی که تو داری یا دانشی که بقیه مردم دارند یا عقل سلیم کل بشر های دور تو باشه اشتباه هست؟ آیا میتونی اون رو به اسلام یا مکتب خاصی وصل کنی؟

1. وای به حال خواهری که چنین برادری که از خودتون! شرح دادید داشته باشه

تمام چیز های که از داماد تون گفتید تنها باور ها ی درست یا اشتباه شما نسبت به اون هست ! نه رفتار و شخصیت اون!

پس حواستون به گفته ها و زبان تون باید باشه که دل شکوندن کار بدیه یا تهمت زدن ... شما مگه اون رو امتحان کردید و جواب صریح گرفتید؟

حدیث دیوثی چیه و کجای قرآن سروده شده؟ این واژه نامانوس عربی حتی امروزه در دبی و قطر و عربستان به کار گرفته نمی‌شود و از لغات کهن است که اعراب قبل از اسلام به سرداران و سرلشگر آن ایرانی نسبت می‌دادند و بیشتر هم ریشه یونانی لاتینی دارد تا عربی، چون ایرانیان یعنی اشکانیان و ساسانیان تا قبل از بعثت پیامبر اکرم (ص) و حضرت علی (ع) اعراب را به همون صفتی که گفتید وادار می‌کردند. روایت است خسرو پرویز در آخرین جنگ ایران و روم تعداد زیادی از زنان لخمیون و اعراب مسیحی را به اسارت می‌گیرد و به حرمسرای خود ملحق می‌کند
Last edited by Iloveu-ALL; 03-03-2018 at 12:26.
جواب بصورت نقل قول جواب بصورت نقل قول

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

1. با صبر بخونید!!!!

دوست عزیز دو موضوع بسیار مهم 1. اول باید متوجه شوید که غیرت و بی غیرتی یعنی چه از نگاه درستش و سرچ کنید و از سایت های مختلف چه مورد علاقه شما و چه مورد تنفر ؛ بعد هر طور که درست تره عمل کنید (همانطور که گفتید می خوایید قرآن و پیامبر خدا (ص) رو اطاعت کنید) پس حالا مشخص شد کدام روش برتری دارد و غلبه کننده است! این حرفم دینی نیست برای شما می باشد که اگر در دو راهی قرار گرفته اید! عمل کنید

باید دفاع کنید از خودتان که تو چه حقی دارید که تهمت بزنی من بی غیرتم!! سرچ کن که حجاب باید چگونه باشد تا با همان زبان به آنها جواب دهید اما نافرمانی خدا رو نکنید که موجب بلا یا نفاق یا چیز های دیگه میشه

و اینکه شما چه حقی دارید که به دیگری تهمت بزنید!!

2. هیچ وقت باعث نشید که زندگی دو نفر رو بهم بزنید

به هر حال شما هم آدم هستید و اینکه حق شما هست که اون مقدار ارث بگیرید و برایش باید بجنگید اما چه برای آدم های بد و چه خوب ؛ حکمت و آگاهی (درست) دادن بهترین چیز هست... ولی تصمیم گیری مسئله دیگری ست!

Last edited by Iloveu-ALL; 03-03-2018 at 12:27.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

من بحث را مذهبی نکردم ادمین محترم... من یک سوال ساده پرسیدم و گفتم به نظر شما اگه یکی به اسم پیوند مقدس ازدواج (ص) برای ارث بابای شما نقشه کشیده باشه چکار میکنید؟! ممکنه مردم جاهای دیگر کشور همچین آدم هایی نباشند من به آنها نمیخوام تهمت بزنم مگر اینکه مجبورم کنند ولی در روستای ما آنقدر این متد متداول هست که من از روز برام روشن تره، سوال ام اینه که با همچین شیادی که کلی دوست لات و لوت هم دارد و با پررو بازی و تئاتر بازی بابا مادر من رو مسخ کرده (تا جایی که حرف این یارو خیکی قد کوتاه برای والدین من مهم تر هست یعنی پشت سر من هم حرف درمیاره و غریبه ها که هیچی بابا ننه بنده هم همون حرف ها را تحویل من می‌دهند!) چکار باید کرد به نظر شما؟!

• صفحه 1 از 6 12345 ... آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
    • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
    • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
    • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
    •