تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 52

نام تاپيک: مصیبت خواهر داشتن

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

در کتب دیتی به ما می آموحتند که بدویان قبل از اسلام در دوره حاهلیت دختران خود را زنده به گور میکردند الان که من فکر میکنم میبینم که انقدر هم جاهل نبودند ! در روستای ما ازدواح بیشتر از اینکه حالت پیوند زناشویی داشته باشه ، حالت لکه دار کردن آبروی خانواده عروس را دارد و صد البته بالا کشیدن پول خروس (مثل همین موردی که سر ما اومده) یعنی من از روز برام روشن تره که این یارو که اسمش هست فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد فلان دهات روستای ما ، فقطا ادای پررو بازی در میاره و نقشه اصلیش اینه که از پول پدر من که مسن هم هست و با یه عمر کار دانشگاهی و طبابت به حایی رسیده یه چیزی هم گیز اون بیاد که تا آحر عمرش بیمه باشه !! و صد البته خاهر بنده یک روستایی ساده که قضیه به این سادگی رو نووفمه
    درباره فرهنگی که تو روستای شماست و شما رو با نام غیرت مسئول زندگی خواهرتون میدونن: یا ازین محیط و فرهنگ جاهلانه دور بشین، یا سعی کنید خیلی محترمانه بهشون بفهمونید که زندگی شخصی خواهر عاقل و بالغ شما نه به شما مربوطه و نه به اهالی روستا.

وقتی میبیند فرهنگ جاهلانه با انسان ها کاری میکنه که افراد با نام غیرت زشت ترین و پست ترین افکار رو درباره عزیزانشون و سایر افراد جامعه دارن، و تصور میکنن اگر غیرت نباشه نزدیکانشون به چه بیراهه ای کشیده میشن و این قدرت غیرت اون هاست که جلوی بیراهه رفتن رو گرفته و یا با نام غیرت دست به هر جنایت، تهمت یا پرورش هر فکر زشت و نامربوطی، نسبت به افراد میزنن و انسان هایی که همراه شون نیستن رو قربانی تصورات مسموم و نا بجا و غیر انسانی خودشون میکنن، باید عقل سلیم رو قاضی قرار بدین و تصمیم بگیرین میخواین تابع این فرهنگ باشین یا شما متوقفش میکنید.

2. 5 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

به نظر شما این مچ گیری باعث جدایی نمیشه؟
    Last edited by Iloveu-ALL; 15-03-2018 at 18:13.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

درباره فرهنگی که تو روستای شماست و شما رو با نام غیرت مسئول زندگی خواهرتون میدونن: یا ازین محیط و فرهنگ جاهلانه دور بشین، یا سعی کنید خیلی محترمانه بهشون بفهمونید که زندگی شخصی خواهر عاقل و بالغ شما نه به شما مربوطه و نه به اهالی روستا.

وقتی میبیند فرهنگ جاهلانه با انسان ها کاری میکنه که افراد با نام غیرت زشت ترین و پست ترین افکار رو درباره عزیزانشون و سایر افراد جامعه دارن، و تصور میکنن اگر غیرت نباشه نزدیکانشون به چه بیراهه ای کشیده میشن و این قدرت غیرت اون هاست که جلوی بیراهه رفتن رو گرفته و یا با نام غیرت دست به هر جنایت، تهمت یا پرورش هر فکر زشت و نامربوطی، نسبت به افراد میزنن و انسان هایی که همراه شون نیستن رو قربانی تصورات مسموم و نا بجا و غیر انسانی خودشون میکنن، باید عقل سلیم رو قاضی قرار بدین و تصمیم بگیرین میخواین تابع این فرهنگ باشین یا شما متوقفش میکنید.

بنده عرض کردم خدمتتون

در روستای ما پیوند زناشویی بیشتر حالت انتقام و تصویه حساب دارد . مثلا همین یارویی که خاهر بنده باهاش ازدواج کرده از خانواده نظامی های معروف قبل از انقلاب بوده اند که بعد از انقلاب همان طرف شهر مانده اند و یه جوری حق خودشون میدانند که از ما که به اصطلاح آدم هایی هستبم که بعد از انقلاب به یه چیزی رسیدیم اینجوری و با ازدواج انتقام بگیرند و پول ما را بالا بکشند . و خواهر بنده عقلش به چیز به این سادگی نمیرسه متاسفانه . و 12 سال رفته دانشگاه درس خونده که بتونه یلالی طلالی بکنه و فقط من هستم که این وسط باید ناسزا بشنوم .

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

به نظر شما این مچ گیری باعث جدایی نمیشه؟
    به نظر شما جدایی بهتر از این نیست که یک شیاد به اسم پیوند مقدس زناشویی برای پول پدر مسن شما نقشه کشیده باشه ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

با سلام و عرض تهنیت

یک سوال از شما بزرگواران که مطمئن ام همتون شریف و امیرکبیر تحصیل کرده اید دارم و اون اینکه چرا بار مفهوم های دینی _ فرهنگی غیرت و ناموس حتی بعد از ازدواج بر دوش برادر است؟ مگر غیر از اینست که در دین کبیر اسلام (ص) غیرت و ناموس بعد از ازدواج به شوهر ه محول میشه؟ پس چرا در روستای ما من را همه به اسم اون بابایی که خواهرش با فلان الدنگ ازدواج کرده می‌شناسند و به اصطلاح شوهر خواهر بنده تا ظهر با خیال راحت لنگش به دیواره و مطمئن هست که چون اسمش هست فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد واحد فلان دهات، بعد از مرگ پدر من یه چیزی بهش میرسه و بعد هم خواهر من را طلاق میده میره با پولاش با یکی دیگه ازدواج میکنه و خواهر و پدر من هم مثل یابو عین خیالشان نیست که همچین اتفاقی داره میفته و بابام بهم میگه من چون روشنفکر م میخام ارث مو نصف نصف کنم! و در نهایت اینکه من که خودم 35 سال سن دارم هنوز مجردم و فقط دارم بار مفهوم های دینی غیرت و ناموس را میکشم؟! لطفا کمک
    دوست عزیز با نهایت احترام به شما،پدر شما از لحاظ همون دینی که بهش اعتقاد دارید باید احترام بهش رعایت بشه حتی اگر در یک موضوعی به طور صد در صد اشتباه کنه!پس اینکه پدرتون را با اون نام اسم میبرید به شدت اشتباهه
    در مورد مسئولیت شما وظیفه دارید چیزی که در نظرتون هست رو انتقال بدید ولی به هیچ وجه نمیتونید زور کنید!حتی تو دین هم نگفته میتونی به زور بیای یکی رو مسلمون کنی
    بخشی از روستایی های ما در گذشته موندن،به حرف مردم بخاید زندگی کنید،اون نمیشه دیگه زندگی
    در مورد خواهر شما وطیفه اخلاقی بر گردن دارید نه شرعی،اگر احساس میکیند نمیتونید کنار بیاید دخالت هم نکنید
    اگر پدر و خواهر شما در مورد این ازدواج راضی هستن موضوع بیشتر از این و در حد نظر دادن به شما ارتباط پیدا نمیکنه
    در مورد ارث خدایی ناکرده اتفاقی برای پدرتون پیش بیاد ایشون از نظر شرع اسلام روی یک سوم از مالشون میتونن وصیت کنن و باقی از مجاری قانونی قابل گرفتن بر اساس اسلام هست.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

دوست عزیز با نهایت احترام به شما،پدر شما از لحاظ همون دینی که بهش اعتقاد دارید باید احترام بهش رعایت بشه حتی اگر در یک موضوعی به طور صد در صد اشتباه کنه!پس اینکه پدرتون را با اون نام اسم میبرید به شدت اشتباهه
    در مورد مسئولیت شما وظیفه دارید چیزی که در نظرتون هست رو انتقال بدید ولی به هیچ وجه نمیتونید زور کنید!حتی تو دین هم نگفته میتونی به زور بیای یکی رو مسلمون کنی
    بخشی از روستایی های ما در گذشته موندن،به حرف مردم بخاید زندگی کنید،اون نمیشه دیگه زندگی
    در مورد خواهر شما وطیفه اخلاقی بر گردن دارید نه شرعی،اگر احساس میکیند نمیتونید کنار بیاید دخالت هم نکنید
    اگر پدر و خواهر شما در مورد این ازدواج راضی هستن موضوع بیشتر از این و در حد نظر دادن به شما ارتباط پیدا نمیکنه
    در مورد ارث خدایی ناکرده اتفاقی برای پدرتون پیش بیاد ایشون از نظر شرع اسلام روی یک سوم از مالشون میتونن وصیت کنن و باقی از مجاری قانونی قابل گرفتن بر اساس اسلام هست.

شما جای من بودبد چه کار میکردید ؟
    من انقدر زحم زبان و متلک شنیدم سر این قضیه که خودم مسن شدم . پس فردا فکرکنم خودم و پدرم با هم بمیریم و همه پول های من را این مرتیکه و خانواده اش بالا بکشند.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2018

پيش فرض

من انقدر زحم زبان و متلک شنیدم سر این قضیه که خودم مسن شدم . پس فردا فکرکنم خودم و پدرم با هم بمیریم و همه پول های من را این مرتیکه و خانواده اش بالا بکشند.
    من هم نه مثل شما ولی درگیری های شبیه به شما رو دارم ،نظری یا حرفی دارم میگم حال خواستن که قبول میکنن یا اینکه نمیکنن
    شما حساسیت نشون میدی،زندگی خودتو بکن
    همه ما میمیریم و اندک سرمایه ای که داریم با ما توی گور نمیاد،سر پولی دارین حرص میزنین که به هیچ کس وفا نمیکنه
    شما میتونین نصیحت کنین خواهرتون رو که سرمایه رو بی خود اتلاف نکنه تا اگر سرمایه ای موند ایشون و بچه هاشون استفاده ببرن،به هر حال خواهرتون هستن و بخشی از خانواده شما،سعی کنین باهاش باشین تو بدترین شرایط
    همه ما مثل هم نیستیم و هممون هم خواهیم مرد،سعی کنین خاطره ای خوش برای نزدیکانتان بزارین البته در حد توان

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

ظاهرا از همه جوابها و راهها درمانده ای...

به نظر من جواب این راه در یک شیوه ی فلسفیه .
    میخوام پیشنهاد شیادی بدم بهت.

بشین و فکر کن که اگر این مشکل رو یک شیخ و آخوند داشت، چجوری این مشکل رو حل میکرد. چه حقه بازی رو بکار میبرد؟
    تو هم همون کار رو بکن.
    شاید با نماز ریا خواندن در مقابل پدر، شاید با خرید چند عدد پشتی برای مسجد محل و هرچیزی که به ذهن خودت میرسه.
    راه مسلمونها همینه دیگه. درسته؟

نباید به این نگاه کنی که این کار باب میلم نیست و انجامش برام سخته. تو به علایق خودت اهمیت نمیدی. بلکه به هدفت اهمیت میدی

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

قبول دارم خواهر داشتن واقعا آدم رو داغون میکنه. به هرحال برادر رو خواهرش غیرت داره مثلا تلوزیون داره یکی رو نشون میده یهو برمیگرده میگه چه خوشتیپ و بانکمه پسره! خواهر باید شعورش برسه جلوی برادرش این حرفها رو نزنه اما چون زن جماعت غیرت نداره واقعا این چیزها رو درک نمیکنه و به همین خاطر من خیلی بدم اومده از انسان های بی غیرت چه بخواد پسر باشه چه دختر.

منی که پسر باشم همیشه حیا دارم که جلوی خانواده نگم فلان بازیگر زن چقدر خوشگله مثلا! اما دختر جماعت نمیفهمه جلوی برادرش نباید بگه فلان هنر پیشه خوشتیپه و ...
    این یه نمونه اش بود. واقعا خواهر داشتن آدم رو داغون میکنه چون دختر جماعت بی غیرته و تحمل آدم بی غیرت هم سخته.

...
    با عقل شما جور در نمیاد یا با منطق؟ چون منطق میگه مرد غیرت داره رو خواهرش. رو مادرش رو همسرش و بچه اش و ... این یه حس مردونه هست که هیچ زنی توانایی حس کردنش رو نداره این ربطی به عقل نداره. غیرت مرد به شرف و اعتقاداتش متصله. اون تعداد اندک مرد بی غیرت هم اگه باشن 100% دارای اختلالات روانی هستن چون حیوانات هم غیرت دارن.
    با این معیارهای غیرت اصلا نمیتونم کنار بیام. در این مثالی که زدین منم با وستا موافقم که حسادت برادر (مرد) برانگیخته میشه و کار شما هم اخلاقی خوبه که باعث حسادت خواهر نمیشین. اما از اون مهمتر این نیست که شما حق اظهار نظر خواهر رو هم نفی میکنید به بهانه غیرت یا توقع اقدام متقابل که باعث حسادت خودتون نشه؟
    تو همین مثال کوچک حقی از کسی ضایع نشده که شما اون رو داغون کننده میدونید! (البته اگه طرف واقع گرا و صادق باشه، مگر اینکه خودشیفتگی و خود برتر بینی + اعتماد بنفس پایین داشته باشه و برآشفته بشه)

مشکل اصلی این موضوع معمولا قائل نبودن حقوق انسانی یکسان برای خانمها توسط آقایونه ؛ نه فقط در قانون بلکه اول در ذهن مردها. و این مخالفتها توسط خانمها معمولا برای فهموندن همین مطلب هست که من هم حق دارم آزاد اظهار نظر کنم و برای زندگی خودم تصمیم بگیرم و خودم هم مسئولیت اشتباهاتم رو می پذیرم!
    بنظرم بهتره بجای غیرت و تعصبی که در درجه اول امیال درونی خودمون (مثل آبرومندی در نظر دیگران و آرامش خیال از بابت پاسخگویی به اشتباهات احتمالی خانمها و ...) رو تضمین میکنه، بهتره اول به حق انتخاب خانمها احترام بذاریم و بعد به نسبت فامیلی مون با اونها فکر کنیم.

منطق نمیگه مرد رو خانمهای خانواده اش غیرت داره ، به طور طبیعی هر موجودی نسبت به داشته هاش میتونه حس تملک داشته باشه. نکته اینجاست که دیگه زن جزو دارایی های مرد نیست حتی اگه همه اطرافیانمون مخالف این قضیه باشن! پذیرش این موضوع مساوی با بی غیرتی و بی شرفی و بی اعتقادی نیست، یعنی هر موجود دیگری مثل من دارای حقوقی هست و من با شخصیت تر و با شرف تر میشم اگه به خانمها حق انتخاب بدم حتی اگه بر تصمیم اشتباهی پافشاری کنن.

+
    دیگه ساده ترین مثالش اینه که چرا یه پسر حق نداره به زور دختری رو که هیچ خانواده و کس و کاری نداره ببره باهاش ازدواج اجباری کنه! چون در اکثر مناطق دنیا دختر هم بطور مستقل همونقدر حق انتخاب و تصمیم گیری داره ، و این حق بعد از ازدواج یا تولد برادر غیب نمیشه که !
    Last edited by New Ray; 05-08-2018 at 01:21.

11. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

بنده این تاپیک را زدم تا شاید کس دیگری باشد که با داماد سرخونه (که فقط دنبال درآمد زنه یا ارث باباشه هست ) مشکل داشته باشه یا اینکه حداقل این باشه تا همه بخونن و بدونن تو جامعه ما در پس لوای عفت و سنت چه میگذره ..

ولی جز توهین و تحقیر و مسخره بازی از یه مشت بچه رند چیزی نشنیدم

من فقط یه مورد از دزدی های این یارو رو خدمتون عرض کنم .. پدر من دلاری یعنی به صورت اسکناس یه کمکی به خواهر من کرد و این یارو همش رو برا خودش برداشت ! یعنی 2500 دلار !!

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •