تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 52

نام تاپيک: مصیبت خواهر داشتن

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

گفتم که غیرت از اون حس هایی هست که تا نداشته باشی توان درکش رو هم نداری. غیرت واسه مرد هیچ ربطی به حسادت نداره که اگه داشت طرف رو بچه اش غیرت نداشت. کسی به بچه اش حسادت نمیکنه. غیرت مرد یه حس عجیبی هست که به شرفش مربوطه یه ویژگی روانی مثبت واسه مرد به حساب میاد که زنها 80 درصدشون این حس رو ندارن متاسفانه. فقط هم مربوط به ناموسش نیست مرد رو خیلی چیزها غیرت داره

خیلی بده آدم فکر کنه از همه چی سردرمیاره و حتی در مورد حسی که خالق تو وجودش قرار نداده (واسه اینکه بتونه یه سری خفت هارو تحمل کنه) بخواد نظر بده.

من دیوانه ام مگه به خواهر خودم حسادت کنم؟ شما فکر کنم از اونایی باشی که به خانواده خودت هم حسادتی میکنی وگرنه همچین حرفی نمیزدی.

تو یه جمله بخوام بگم غیرت دقیقا همون شرافته مرده با یه اسم دیگه. یعنی مفهومش دقیقا یکیه اما با 2 تا اسم مختلف.
    غیرت نوشته میشه. شرف خونده میشه.
    این تصور شما از غیرته و با واقعیت امر فرق داره. غیرت و حسی که برای شما به درجه تقدس رسیده، مسبب قتل و ازار و اذیت خیلی از زن و ها دخترهایی هست که پدر و برادر و سایر مردهای اطرافشون مثل شما فکر میکنن. هیچ انسان با شرفی حق اظهار نظر، بیان احساس، انتخاب در زندگی، کار و تحصیل رو از زن و دختر و خواهر خودش نمیگیره.

همین تاپیک نمونه بارز نتیجه تزریق غیرت به پسرها و مردهاست که باعث شده جامعه اون ها رو مسئول تصمیمات و انتخاب ها و طرز زندگی زن ها بدونه و اون هارو سرزنش کنه در حالی که قانونا مسئولیت زندگی زن ها بر عهده خودشون هست و خودشون درباره انتخاب هاشون باید مسئولیت بپذیرن.

اینکه خواهر یا زن های خانواده شما برای جلوگیری از غیرتی شدن شما و متعاقبا مشاهده عکس العمل های احساسی شما، پنهانی احساسات شون رو نشون بدن یا پنهانی چیزی که قلبا میخواهند رو انجام بدن نتیجه دیگری از غیرت هست. زن های چنین خانواده هایی مجبورند به صورت پنهانی به خواسته های خودشون برسن یا برای پاسخ گویی به نیازها و احساسات سرکوب شدن شون تن به زندگی بدن که نهایتا خانواده خودشون رو هم تهدید کنه مثل نمونه ای که تو همین همین تاپیک گفته شد.. در این شرایط زن ها مجبورند طبق فرمایش شما تن به خفت هایی بدن تا بتونن حس حسادت مردانه، قدرت طلبی های نشات گرفته از ترس و احساس ضعف و حقارت مردان خانواد شون رو پوشش بدن.

نهایتا این زن ها مادرانی می شوند که دختران و مردهایی مشابه خود و برادران و پدران خودشون رو تحویل جامعه میدن، دخترانی که از واقعی زندگی کردن میترسند و پنهانی و ناگهانی دست به تصمیم گیری می زنند که خودشون و خاندانشون رو زیر سوال میبرند یا پسرانی که از ترس دیده نشدن و یا حس حقارت و ضعف بین مردهای دیگر ، زن ها و دختران خودشون رو به خفت و خواری میکشند و حقوق انسانی زنهاشون رو بیش از پیش نقض میکنند.

2. 3 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

این تصور شما از غیرته و با واقعیت امر فرق داره. غیرت و حسی که برای شما به درجه تقدس رسیده، مسبب قتل و ازار و اذیت خیلی از زن و ها دخترهایی هست که پدر و برادر و سایر مردهای اطرافشون مثل شما فکر میکنن. هیچ انسان با شرفی حق اظهار نظر، بیان احساس، انتخاب در زندگی، کار و تحصیل رو از زن و دختر و خواهر خودش نمیگیره.

همین تاپیک نمونه بارز نتیجه تزریق غیرت به پسرها و مردهاست که باعث شده جامعه اون ها رو مسئول تصمیمات و انتخاب ها و طرز زندگی زن ها بدونه و اون هارو سرزنش کنه در حالی که قانونا مسئولیت زندگی زن ها بر عهده خودشون هست و خودشون درباره انتخاب هاشون باید مسئولیت بپذیرن.

اینکه خواهر یا زن های خانواده شما برای جلوگیری از غیرتی شدن شما و متعاقبا مشاهده عکس العمل های احساسی شما، پنهانی احساسات شون رو نشون بدن یا پنهانی چیزی که قلبا میخواهند رو انجام بدن نتیجه دیگری از غیرت هست. زن های چنین خانواده هایی مجبورند به صورت پنهانی به خواسته های خودشون برسن یا برای پاسخ گویی به نیازها و احساسات سرکوب شدن شون تن به زندگی بدن که نهایتا خانواده خودشون رو هم تهدید کنه مثل نمونه ای که تو همین همین تاپیک گفته شد.. در این شرایط زن ها مجبورند طبق فرمایش شما تن به خفت هایی بدن تا بتونن حس حسادت مردانه، قدرت طلبی های نشات گرفته از ترس و احساس ضعف و حقارت مردان خانواد شون رو پوشش بدن.

نهایتا این زن ها مادرانی می شوند که دختران و مردهایی مشابه خود و برادران و پدران خودشون رو تحویل جامعه میدن، دخترانی که از واقعی زندگی کردن میترسند و پنهانی و ناگهانی دست به تصمیم گیری می زنند که خودشون و خاندانشون رو زیر سوال میبرند یا پسرانی که از ترس دیده نشدن و یا حس حقارت و ضعف بین مردهای دیگر ، زن ها و دختران خودشون رو به خفت و خواری میکشند و حقوق انسانی زنهاشون رو بیش از پیش نقض میکنند.
    واقعیتش رو مگه شما مشخص میکنی؟ از نظر من واقعیت شاید چیز دیگه ای باشه. اونقدر هم به عقیده هام باور دارم که دچار اشتباه نشده باشم.

من کاری ندارم غیرت باعث چی میشه و کدوم دختری میره چیکار میکنه و غیره چیزی که مشخصه غیرت مرد یعنی شرفش + غرور و اعتقاداتش. این دوتا حس مشترک غیرت رو تشکیل میدن و فقط یه مرد سالم که مشکلات روحی روانی نداشته باشه میتونه در این مورد نظر بده. واسه مثال مرد به صورت ذاتی اون نقشی که زن تو رابطه جنسی داره رو خفت بار میدونه! دقیقا چیزی که مرد و زن رو از نظر شخصیتی متفاوت کرده همین غیرت هست که مرد معمولا مغرور تر و استوارتر از زن میشه از نظر شخصیتی.

شما چون نگران حقوق زنها و این موضوعات هستی میخواهی کلا بگی غیرت چیزی بدیه اما غیرت مرد با خیلی چیزهاش مشترکه با احساس مسئولیتش با خوش قولیش با مردونگیش و معرفتش و ...

فرق آدم آرمانگرا مثل من با انسان آزادی خواه اینه که اولی دنبال برطرف کردن مشکلات و درست کردن دنیاست دومی فقط تو فکر آزادی خودش و دغدغه های کوچیک زندگی بی ارزش خودشه. انسان هایی هم که صبح تا شب دم از آزادی میزنن از همین دسته هستن وگرنه فقط یه دیکتاتور خوب میتونه دنیا رو از شرایط فعلی نجات بده. اگه یه روز برسه که کسی نتونه قوانین رو به بقیه دیکته کنه شاید به نظر خوب برسه اما در اصل افتضاح شده نمونه اش اینکه سالانه هزاران مخلوق خدا به خاطر داشتن پوست زیبا زنده زنده پوست کنده میشن و تبدیل به لباس میشن. خب اگه یکی مثل من قدرت این رو داشت که قوانین رو دیکته کنه که چوب میکرد تو آستین اینجور افراد اما امروز اونا به اندازه کافی آزادی دارن که هرکاری انجام بدن و از دست کسی هم کاری بر نمیاد. آزادی بشر همین الان هم زیادیه انقدر آزادی آزادی نکنید.

4. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

کسی هم نمیگه اختیار و تصمیم اونا با ماست. ولی آدم رو خانواده و مخصوصا بچه خودش حساسه و دوست نداره بی راهه برن یا کار اشتباهی انجام بدن. مثل خواهر این دوستی که تاپیک رو ایجاد کرده با کار اشتباهی که انجام داده و یه فرد حریص رو وارد خانواده اشون کرده که چشمش به اموالشونه. می بینی که دودش تو چشم همه رفته و حتی اگه نمیرفت بازم هیچ کسی دوست نداره اعضای خانوادش کار اشتباه و بد انجام بدن این ربطی به اینکه مسئولیت هرکس با خودشه و انتخاب با خودشه و این حرفها نداره اون یه بحث دیگه است.

غیرت و حسی که برای شما به درجه تقدس رسیده، مسبب قتل و ازار و اذیت خیلی از زن و ها دخترهایی هست که پدر و برادر و سایر مردهای اطرافشون مثل شما فکر میکنن. هیچ انسان با شرفی حق اظهار نظر، بیان احساس، انتخاب در زندگی، کار و تحصیل رو از زن و دختر و خواهر خودش نمیگیره.
    افراط تو هیچ چیزی خوب نیست حتی تو خوب بودن. شما نمیدونم کجا زندگی کردید که هنوز نگران حق تحصیل و کار و این حقوق اولیه زنها هستی که حتی تو افغانستان هم سالهاست که حل شده. حق اظهار نظر و بیان احساس هم دلیل نمیشه ازش سوء استفاده بشه و بی اخلاقی صورت بگیره. فکر کن در آینده که ازدواج کردی همسرت جلوت بگه فلان زن چقدر فلانه! بعدش هم بگه این حقه منه اظهار نظر کنم و احساسم رو بیان کنم ..... کسی منکر این چیزها نیست چیزی که بده بی اخلاقی و استفاده نادرست از این حق هاست.
    Last edited by anti-military; 02-03-2018 at 18:58.

6. این کاربر از anti-military بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

صفحه اول پست های من برگردانده شد!

گفتم که غیرت از اون حس هایی هست که تا نداشته باشی توان درکش رو هم نداری. غیرت واسه مرد هیچ ربطی به حسادت نداره که اگه داشت طرف رو بچه اش غیرت نداشت. کسی به بچه اش حسادت نمیکنه. غیرت مرد یه حس عجیبی هست که به شرفش مربوطه یه ویژگی روانی مثبت واسه مرد به حساب میاد که زنها 80 درصدشون این حس رو ندارن متاسفانه. فقط هم مربوط به ناموسش نیست مرد رو خیلی چیزها غیرت داره

خیلی بده آدم فکر کنه از همه چی سردرمیاره و حتی در مورد حسی که خالق تو وجودش قرار نداده (واسه اینکه بتونه یه سری خفت هارو تحمل کنه) بخواد نظر بده.

من دیوانه ام مگه به خواهر خودم حسادت کنم؟ شما فکر کنم از اونایی باشی که به خانواده خودت هم حسادتی میکنی وگرنه همچین حرفی نمیزدی.

تو یه جمله بخوام بگم غیرت دقیقا همون شرافته مرده با یه اسم دیگه. یعنی مفهومش دقیقا یکیه اما با 2 تا اسم مختلف.
    غیرت نوشته میشه. شرف خونده میشه.

شما ول کن یه عده نادان تشریف دارند...
    خودشون یک سری رو به باور به خرافات و سنت اشتباه! و تکرار یک سری چیز ها متهم می کنند اما خودشون بیشتر از هر کس دیگه ای طوطی وارانه گفته ها و اندیشه های فیلسوف ها ی مختلف غربی و شرقی رو تکرار می کنند و هر چی هم طرفش بگه یک انگ شون در چنته دارند مثله مذهبی بسیجی متحجر یا اختلالات چرت مثلی توهم توطئه و غیره رو می آورند ... قطعا یک سری بسیار نادان هستند منظور دانشمند های اون طرفی هست البته دانشمند های خوبی هم داریم اما منظورم علم جو نمایان و دانش آموختگان مغرور دانشگاه های مزخرفی که به غیب باور ندارد پس اینان از نادان هستند یا از کافران !

نادان هستند چون کل عمرشون و کل بنای مغز و اصول فکرشون میشه منابع اون وری و هر منبع چرتی رو به جز منبع و مکتب بچگی خودشون رو می خونند این یعنی دقیقا همون خالی کردن عقده هستش! اسم دیگه ای میذارین؟ الان هم لابد میگن من از جایی پول میگیریم یا کسی افکارم را کنترل کرده!

دقت کنید که تمام قرص ها و متد های روانی و کنترل کننده از اون ور آب میاد درحالی که مثل روز برام روشن هست که خیلی هاشون برای ضعیف کردن انسان میاد!

زیست شناسی ، جامعه شناسی ، روان شناسی ، حقوق ، اقتصاد و ... ای که به غیب باور ندارد! یا به توحید باور ندارد قطعا راه جدایی را با مردان مومن و مسلمان ایجاد می کند و وای بر کشوری که حتی کشور های اسلامی یا کشور اسلام محمدی که ما میخواستیم پیاده کنیم از این حیث از علوم انسانی و سایر علوم به چنین شکلی قطعا انسان های تهی از مغز پرورش خواهد داد.

غیرت چیزی جز تحریک حسادت یک مرد برای کنترل یک زن نیست و بعضی فرهنگ ها برای اینکه کنترل بیشتر روی یک زن داشته باشند و زن رو به اصطلاح رام و مطیع محض کنند، تلاش میکنن از قدرت و زور یک مرد(به خصوص مردهای خانواده) کمک بگیرن و این جز با تحریک احساسات مردها مثل حس حسادت، مالکیت و قدرت طلبی امکان پذیر نیست.

یکم بذار منم تند حرف بزنم
    آیا شما ازدواج کرده اید؟ چون بنده واقعا دیگه برام حس شده که زن جماعت عقل کامل ندارد ... حالا شما بیا جبهه بگیر و رگ فمینیسم خانمانتون بلند بشه ولی خب منظورم عقل هست که با مغز و یا فکر تفاوت دارد!

خب خالی شدم خواهشا زیاد تند حرف نزنیم تا بشه بحث کرد یا بحث به بیراهه نره یا اگه رفت سریع بیاد توی مسیر اصلیش! (با تذکر دادن دوستان ... خواهشا ضربتی برخورد نکنید چون ظلم میشه به یک طرفی از بحث کننده ها)

خوب قطعا انسان عاقل چه من می تونم باشم چه شما می تونی باشی آدمی هست که تفکیک قائل هست حالا این تفکیک قائل شدن گاهی اوقات از دانش آموختن (درست و در جای درست) به دست میاد و بعضی جاها تلاش و سختی کشیدن و شاید استعداد و هوش ذاتی یا اکتسابی باشه (دقیق مطلع نیستم)
      محتوای مخفی: بخوانید 

1. ادبیات تون رو بسیار نا مناسب می دونم ... کنترل یعنی چه؟ اصلا شما تا حالا تعریف غیرت رو خوندین از منابع داخلی که ببینید دقیقا چه چیزی میگن و اون رو فهمیدید یا نه که براتون قابل درک نبوده ... اما تاحالا خوندید حتی تیتروار ولی در جایی که ذهن و فکر و مغز و تمرکزتون آماده و معطوف به اون بوده باشه؟

چون عملا دارید توهین می کنید
    ... کنترل یعنی چی؟ تاحالا فکر کردید که این کتاب های که چه افرادی مثل شما از غرب می خونند چه یه سری کشته مرده فلسفه شرقی از هند و غیره می خونند یا چه حتی داخلی های ما که یک سری عشق ایران هستند از ایران قدیم می خونند یا چه عده ای که عشق انـقـلاب هستند از جنگ عراق و غیره میخونند یا

یا

یا

بسیار مهم چه کسایی که از مدرسه ما و دانشگاه های ما می خونند؟ آیا کتاب ها نمی توانند مغز مان را کنترل کنند به شکل نا مناسب؟ و اختیار را از ما بگیرند! (اگر البته به اختیار معتقد باشید یا تا کنون درخودتان احساس کرده باشید!)
    همه اینا آیا نمی توانند مغز مان را جهت دهی کنند ؟ آن وقت چه کسی شفاعت می دهد و ضمانت می کند که این جهت دهی ها ظالمانه یا جاهلانه نیست؟

قطعا چیزی که حس نمیشه خیلی جاها دین نیست؛ بلکه معرفت هستش
    مگه خودتان نمی گویید که اجبار نباید باشد؟ زورکی نمی شود ... ؟ همین زنان بسیار دیدم الان هم که کمپین چهارشنبه های سفید راه افتاده ...

مگه شما افراد رو با هم جمع میزنید؟ یا حتما من اگه طرفدار یک مکتب هستم که یا ظاهرا یا باطنا با کشور مون یکی هست باید من یا اصول گرا باشم یا اصلاح طلب یا متحجر یاانقلابی یا ضدانقلابی یا ... باشم؟

اگه از یک نفر بدت میاد آیا حاضری حتی نا حق هم شده علیه اون جبهه بگیری در حالی ممکنه ندونی چیه؟
    کما اینکه خیلی وقت ها جوانمردی و از خود گذشتی یعنی اینکه از حق خودت هم بگذری اما اون اتحاد هه باقی بمونه مثل کلاس درسی که استادش واقعا داره چیز خوب درس میده به بچه و یا مثلا کار عملی یاد میده برای آیندشون!

پس اگر خودتون رفتید دنبال علم و خود آموختن
    حتما باید تفکیک قائل بشید از مکاتب های مختلف چه علم انسانی فعلی ، و چه منابع دینی مکتب ما برای خود پشتوانه ای قائل شوید... و حتما و حتما پیشنهاد می کنم شروع دین تون رو با منابع حکومتی و کشوری شروع نکنید و برید دنبال قدیمی تر ها و کلاسیک تر ها و اونایی که استاد هاشون معصوم بودند (هر چند در ابتدا به آن اعتقاد نداشته باشید) تا از زبان آنها بشنوید چیزی را که باید باشد نه چیزی که (اکنون) هست

2. بعد از سرچ توی نت یه متن کوتاه می ذارم :
    غیرت یعنی چه

علمای اخلاق در تعریف غیرت چنین آورده اند: غیرت و حمیّت، یعنی تلاش در نگهداری آنچه حفظش ضروری است

دقیقا شما دارید از چه چیزی حرف می زنید؟ تا بشه پاسخ داد
    آن تعریف ، عمل یا باوری که هست ؟
    یا اونی که باید باشد؟

مهم : [اختصاصی] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Iloveu-ALL; 03-03-2018 at 13:10.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

یکم روی این قضیه دقت کنید: شما به مردی که خواهرتون ازش تعریف میکنه حسادت میکنید، و مفهوم غیرت باعث شده تمایل داشته باشین حس خواهرتون رو سرکوب کنید یا مجبورش کنید در جلوی شما احساسش رو بیان نکنه تا اون حس حسادت شما نسبت به اون مرد تحریک نشه. حس با عقل و منطق فرق داره و گاهی نقطه مقابل هم هستن، غیرت جزو احساسات هست نه عقل و منطق!
    شبیه نظریه های فروید هستش ! البته من نرفتم تو بحرش و خودمه غرق نکردم و رشتمم نبوده !
    الان غیرت از خودش وجودی ندارد دیگه ؟ یا دارد تکلیف مان را روشن کنید بالاخره!
    قطعا ممکنه مفهوم غیرتی که این آقا داره درست نباشه من همون صفحه اول هم گلوی خودم رو پاره کردم که اول سرچ کنید به طور مفصل که غیرت یعنی چی و غیرت بیش از حد هم خوب نیست ولی این دوست عزیز مون با تند خویی و درست دونستن نظر های خودش و یکم قوانین انجمن دستم رو بست و مجبور شدم پیامم رو ویرایش بعد پاک و حالا دوباره برش گردوندنم به صفحه ای اول!
    غیرت یعنی اینکه همش چوب بالای سر خانم باشه؟ مثل این میمونه بچه داشته باشید فقط زور بالا سرش باشه و هیچ موقع اون رو به پارک نبری یا علم و دانش و ریاضی بهش یاد ندی ! مگه اینکه مدرسه و تلویزیون یادش بده!

نمیدونم اگه الان من به جای شما حرف میزدیم قطعا می پریدید و می گفتید که منبع تون کو ؟
    غیرت یک حس هست و ...

با همین توضیحات خودتون ///
    غیرت یک هیجان یا احساس هست اما باید احساسات را سرکوب کنیم؟ بخاطر عقل و منطق و مغز؟ ///
    دقت کنید که احساس با شهوت و هوای نفس فرق میکنه یا ممکنه فرق کنه یا غیره بستگی به طرف مقابل داره دوست عزیز ...

و شما هر چی که گفتید القا کردن و تلقین بوده و نسخه پیچی از باور هاتون بدون مبالات و در نظر گرفتن حتی یک شرایط دیگر ! و خوردنش به شخص مقابل

این اقای عزیز صراحتا نوشتن : مصیبت داشتن خواهر بعد به چی اون خواهر که می خواست نباشه (خدای نکرده) حسادت کنه؟
    Last edited by Iloveu-ALL; 03-03-2018 at 13:30.

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

با قرمز نوشته های خودمه!

مثل این می مونه که خواهر شما ، شمارو از ارتباط یا اظهار نظر درباره هر چیزی که نمیپسنده و مایل به شنیدنش نیست، منع کنه و جلوی ابراز علاقه شما رو بگیره همونقدر غیرعاقلانه و غیرمنطقی و خودخواهانه است که شما به علت حس حسادت و با نام غیرت دوست ندارین خواهرتون نسبت به مردی ابراز علاقه یا بیان احساس داشته باشه. فرق انسان و حیوان در عقل است نه احساسات، هر زمان فارغ از احساسات تونستین درباره یک انسان به نتیجه ای برسین و درباره حقوق انسانیش همون نظر رو داشته باشین که درباره حقوق انسانی خودتان دارین ،تفاوت بین انسان و حیوان رو به درستی متوجه شدین.

این فکر کنم بشه بد اخلاقی کردن ، مرام نذاشتن ، یا حوصله به خرج ندادن و وقت نذاشتن برای شنیدن حرف طرف مقابل ، یا آگاهی ندادن به طرف مقابل
    یک سوال دارم آیا شما همه ی برادر خواهر را رابطشون رو به این شکل می بینید؟! یا شکل دیگه ای هم دارید یکم جامع تر حرف بزنید...
    البته یک قسمت شو رو درست گفتید نباید احساسات طرف مقابل (که جنس لطیف هم هست) رو خرد کنیم جنس مرد هم خرد کنیم و دل بشکنم بده و فرقی شاید نکنه
    ایشون رفتن سراغ مرحله آخر باید صبر کنند اول و ابتدا آگاهی بدهند به داماد و خواهرشون که زندگی خوبی داشته باشه ولی ابتدا باید از خودش شروع کنه از کدام مکتب می خواد زندگی و معرف و علم و حکمت رو یاد بگیره قطعا پیشنهاد بزرگ میکنم که جداطلبی و دو بهم بزنی بدترین کار ممکن هستش و یک خیانت بزرگ در برابر خواهر ایشون
    واقع خیلی خنده داره حرف تون که غیرت رو برخواسته از عقل و مغز ندونید چون دقیقا حیوان ها هستند که خواهر و مادرشون رو ول میکنن هر کی خواست باهاشون رابطه برقرار کنه چون به هر حال جامعه باید آزاد باشه پس هر کس خواست باید اونا رو هم بکشه و ما نباید ناراحت یا غمگین بشیم از این قضیه چون ناراحتی از مرگ اطرافیان هم یک نوع حس می باشد و عقل می گوید نباید احساسی یا احساساتی؟! باشی
    هر انسانی به تنهایی زندگی مستقل خودش رو داره به نظر من در حریم خانواده ادم ها مثل هر اجتماع دیگه ای می بایست احترام و حرمت هم دیگه رو داشته باشند، حفظ حرمت، احترام و حریم هم به تربیت برمیگرده که هر فرد در خانواده چقدر خودش رو ملزم به رعایت میبینه، و ارتباطی به حس حسادت مرد ها به زن های خانواده نداره. خواهر ، برادر، پدر ، مادر حرمت و احترام برای هم نگه میدارن ولی کسی از اعضای خانواده حقی نداره به خاطر حس حسادت و با نام غیرت! کسی که بالغ و عاقل هست رو مجبور به داشتن رفتار یا یکسری احساسات و علایق ، تصمیم گیری ها و یا سرکوب یکسری احساسات و علایق و تصمیم ها کنه . حتی حس نگرانی نسبت به اینده و سرنوشت کسی هم با حس غیرت فرق داره سعی کنید عاقلانه تر مسائل رو از هم تفکیک کنید.

باید از همون اول همه آدم ها تو رو ول میکردند و هیچی بهت یاد نمیدادن تا می فهمیدی غیرت یعنی چی یا آموزش و تربیت یعنی چی! و آزادی واقعی رو تجربه میکردی

یک خانم همونقدر حق انتخاب برای زندگی، بیان احساس، انتخاب کار، تحصیل و ارتباط و معاشرت با دیگران رو داره که یک مرد داره هیچ مردی حق انتخاب برای یک زن بالغ و عاقل نداره همونطور که هیچ زنی حق انتخاب برای یک مرد بالغ و عاقل رو نداره. درسته که فرهنگ تلاش میکنه ابعاد انسانی رو با مفهوم غیرت! نادیده بگیره و یا له کنه ولی ما میتونیم فرهنگ نادرست و جاهلانه رو تغییر بدیم و نقطه توقف یک حماقت باشیم که نسل به نسل باعث قربانی شدن تعداد زیادی شده.

اول از همه یاد بگیر که طرف مقابل داره چه میگه ... همون تفکر به قول شما جاهلانه دقیقا چه میگه... بعد ببین عامل هاش درست انجام میدن بعد برو یقه اونی که مشکل دار هست رو بگیر دوما از کجا معلوم آن چیزی که شما تعیین میکنی عاقلانه باشه یعنی عقل و دانش شما کامل ترین هست دیگه ؟
    همه این ها واسه شما منطقه چون هیچوقت یک درصد تفاوت قائل نمیشین و فکر نمیکنید یک لحظه که شاید بین مرد و زن (عقلشون و عاطفه شون) تفاوت باشه
    و هر کمبودی که زنان به قول شما نداشتون رو باید از مردان بگیرید و برابر بشید ... یا حتی بیشتر از مردان صاحب مشاغل و غیره بشید!
    چون به هرحال توانایی تون بیشتر هست دیگه!!! چون بیشتر بوده گرفتید !!!!!!! و دیگه پشت سرتون هم نگاه نمی کنید!

خواهش میکنم از شما خانم v e s t a جان یکم با حوصله تر بحث ها رو پیگیری کنید و بزن و در روی کار نکنید...
    من هم ممکنه اشتباه بکنم در فرستادن پیام و قطعا دو دل میشم خیلی اوقات اینکه بفرستم یا نفرستم یا از کجا شروع کنم یا ممکن وسط کار سلسله موضوع و روندم دچار تحول بشه اما خواهشا از همتون می خواهم صبور باشید و یکم جدی بگیرید حرف های خودتون رو و تاثیرشو و غیره!
    یا سکوت کنید یا اگه حرفی میزنید نقدش رو هم بخونید!
    چون دیگه همه ما متعقد هستیم که آموزش غلت بدترین چیز هست پس این قدر عجله برای چیست؟
    Last edited by Iloveu-ALL; 03-03-2018 at 13:48.

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2018
    محل سكونت
    نوار غزه

پيش فرض

شما مجبور نیستین مفاهیمی که با عقل تون جور در نمیاد منشاش هم خرافات و سنت اشتباه و جهل و حماقت گذشته گان هست رو بپذیرین و خودتون رو ملزم به رعایتش کنید،

من متوجه سوال شما نشدم، شما نگران این هستین که ارث به خواهرتون برسه و بعد منقل بشه به همسر خواهرتون ؟ یا نگران این هستین که خواهر دارین ؟ یا نگران مفاهیم ناموس و غیرت هستین ؟
    مشگل من اینه که فکر میکنم همه بسیج شدن علیه من و این داره منو کم کم از پای در میاره و فلج میکنه

تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

پاک شود...
    Last edited by Iloveu-ALL; 15-03-2018 at 18:15.

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

والا همان طور که عرض کردم خدمتتون این یارو رفیق لات و لوت زیاد داره و من عملا هیچ کس را ندارم، یعنی هیچ کس! چون اگر داشتم یه پولی دستی میدادم که بگیرن وسط خیابان بزنن
    شما به رفیق های این یارو چکار دارید.شما میخواهید خود این ادم رو جلو خانواده تان ضایع کنید.و برای این کار نیاز به هوش و زرنگی دارید.نه دوست و رفیق
    اصلا این ادم رو هم وسط خیابان بزنند بعدش چی؟منصرف میشه؟نه .بدتر با اون رفیق های لاتش یه بلایی سر شما می اورند
    به هر حال با حرص و جوش خوردن الکی و توی خانه موندن نه پول برای شما پیدا میشه نه اتویی از این ادم میگیرید

ضمنا عمر دست خداست.از کجا معلوم که (دور از جان شما ) خود شما زودتر از پدر به دیار باقی نشتافتید
    یا از کجا معلوم همین شوهر خواهر اینده شما زودتر از همه نرفت اون دنیا

یا بیخیال این موضوع بشید و به قول معروف خانواده شما صدها چراغ دارند و بیراهه می روند بگذار افتند و بینند سزای خویش
    یا برای ضایع کردن طرف تلاش کنید.

13. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

مشگل من اینه که فکر میکنم همه بسیج شدن علیه من و این داره منو کم کم از پای در میاره و فلج میکنه
    خوبه که مشکل خودتون رو متوجه شدین..

به نظر من اگر به توانایی ها و داشته های خودتون ایمان داشته باشین نباید نگرانی بابت اطرافیانتون، نوع زندگی که دارن، دوست ورفیق ها، ثروت، میزان تحصیلاتشون، نفوذ و ... داشته باشین.

من یه پیشنهاد دارم: همیشه خودتون رو تو کل دنیا یک موجودیت واحد و تنها در نظر بگیرین و بدون اینکه وابستگی مالی و حتی غیر مالی به کسی داشته باشین سعی کنید این موجودیت مستقل رو خودتون به سمت اهدافتون هدایت کنید. وقتی رسیدن به اهداف زندگیتون رو وابسته به ارث، علم و دانش، قدرت بدنی و حمایت دیگران بدونید، هیچ پیشرفت رضایت بخشی تو زندگیتون نخواهید داشت. چون همیشه نگران اون بخشی هستین که متعلق به شما نیست و مربوط به دیگرانه.

بهترین راه حل برای مشکل شما اینه اول همه حواس و توجه و توانایی تون رو فقط معطوف زندگی و اهداف خودتون کنید. درگیر زندگی شخصی دیگران نشین، راهنمایی و مشورت دادن به عزیزان و نزدیکان و دوستان میتونه جزوی از لطف و ابراز محبت ما باشه ولی هیچ لزومی نداره اطرافیان ما خودشون رو مکلف به تبعیت از نظرات و تصمیم گیری های ما کنن چون اون ها هم مثل ما ارزو ها و اهداف خودشون رو دارن و حق دارن هر طور که خودشون صلاح میدونن زندگی کنن.

زندگی خودتون رو هیچ وقت با دیگران مقایسه نکنید شرایط و توانایی های شما با شرایط و توانایی های دیگران یکی نیست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •