تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل عجیب با برخی سرورها به خصوص در شبکه داخلی

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض مشکل عجیب با برخی سرورها به خصوص در شبکه داخلی

سلام، وقت همه دوستان بخیر

من از داتک اینترنت 16 مگابیت گرفتم، و مشکل عجیبی به خصوص با سرورهای داخلی دارم که قبل از طرح مشکل، لازمه تاکید کنم که به دو دلیل این بحث رو در تاپیک خود داتک مطرح نکردم و در تاپیک جداگانه مطرح کردم:

1- شاید فقط مشکل داتک نباشه و خواستم ببینم دوستانی که از شرکت های دیگه ADSL دارند هم این مشکل رو تجربه کردن یا نه

2- تمایل دارم همه دوستانی که اطلاعی ممکنه داشته باشند تاپیک رو ببینن و نظرشون رو بگن، در تاپیک داتک عده محدودی میبینن موضوع رو

و اما اصل قضیه، من در حدود سه هفته ای که اینترنتم از داتک وصل شده، میتونم بگم در همه اوقات از 8.8.8.8 که پینگ میگیرم packet loss در حد صفر درصد هست، ولی از یه سری سایت های داخلی همون موقع اگه پینگ بگیرم، دست کم حدود 15 درصد packet loss دارم که بعضا تا 40 درصد هم میرسه! در صورتیکه قاعدتا با شبکه داخلی به هیچ وجه نباید چنین مشکل مسخره ای اون هم در این حالت شدید وجود داشته باشه در حالی که با سرورهای خارجی مشکلی نداره (همین الان اومدم یه ویدئو از سایت برنامه 90 رو نگاه کنم، دیدم به زور داره استریم می کنه، یه پینگ گرفتم، نتیجه اینه (ساعت 2:30 نصفه شب!):

البته قبلا مسئله رو به بخش پشتیبانی اطلاع دادم، بخش پشتیبانی ارسال کرد به بخش ارجاع، با اینکه کامل پینگ و عکس از speedtest و tracert رو براشون ایمیل کردم باز خودشون یکی رو فرستادن با مودم خودشون هم تست کرد و همین نتایج رو داشت، منتظرم ببینم اگه تونستن مشکل رو حل کنن که هیچ واگرنه شرکت رو عوض کنم.

در ادامه عکس های گرفته شده از پینگ ip های مختلف و speedtest و tracert رو میذارم:

در این عکس می بینید که چطور در همون زمانی که از 8.8.8.8 وقتی پینگ گرفتم حتی یک دونه هم packet loss نداشته، پینگ سایت های زومیت و آسیاتک چطوریه!
    مخصوصا عکس از ip هم گذاشتم که نگن ------ و غیره رو سیستم فعال بوده یا نه (البته از time پینگ با سرورهای داخلی کاملا معلوم هست)

نتایج تست از speedtest.tci.ir

نتایج تست از سایت speedtest.net

که همونطور که در نتایج speedtest ملاحظه می کنید، با برخی از سرورهای خارجی هم مشکل وجود داره

در پایان هم بگم تا قبل از این من با همین مودم از مخابرات سرویس دومگابیت نامحدود داشتم و به هیچ وجه چنین مشکلاتی نداشت. در واقع کیفیتش واقعا عالی بود تو مرکز مخابراتی ما
    Last edited by The Dreadnaught; 13-02-2018 at 03:13.

2. 3 کاربر از The Dreadnaught بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

دقيقا همين مشكل رو من هم با شركت داتك دارم و با سايت هايي مثل نماوا مشكل پخش دارم
    خط من روي ١٦ بسته شدت و كيفيت خطم به شدت بالا هست ولي با تك كانكشن و سايت هاي ايراني مشكل داره
    زنگ زدم به بخش پشتيباني و من يك سري جواب مسخره داد و گفت ممكنه مودمت مشكل داشته باشه يا برنامه مخرب روي لپ تاپت باشه و هر جوري صحبت كردم اونها نپذيرفتن كه اين شركت روي تك كانكشن مشكل داره
    به من ميگه اكر از سايت هاي خارجي مثل اوبونتو يا ماكروسافت دانلود كني مشكل تك كانكشن نداري ولي من دانلود كردم برعكس حرفش اتفاقا از اون سايت هاي معروف هم مشكل تك كانكش بود
    بعد به من ميگه شركت هايي مثل شاتل سايت نماوا رو روي اينترانت فرستادن براي همين اونها مشكل ندارن و ما چون شبكه اينترانت نداريم و شبكه ما فقط اينترنت هست با سايت هاي هاي داخلي مشكل داريد و ميگه شما از ما اينترنت خريدين و ما اينترانت نفروختيم

ولي اين رو هم بگم سرعت وقتي تعداد كانكشن يا تعداد فايل هايي كه هم زمان دانلود ميشه بالا باشه سرعت دقيقا ١٦ هست ولي وقتي تعداد فايل ها كم باشه و كانكشن كم باشه سرعت پايين هست فقط

خلاصه اينكه نميدونم چيكار كنم بعيد هم مي دونم با شكايت در ١٩٥ بتونم نتيجه بگيرم
    Last edited by CasT!el; 13-02-2018 at 13:21.

4. 3 کاربر از CasT!el بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه Enemy Killer's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

خط ارتباطی شما کیفیتش عالی هستش .
    با جزئیاتی که شما گفتید این مشکل از خود شرکت داتک هستش یکی از علت های اون هم می تونه کم بود پهنای باند داخلی این شرکت باشه .
    به نظر من شما سرویس دهنده اینترنت خودتونو عوض کنید .

6. این کاربر از Enemy Killer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه AVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

منم 1 ماهه از داتک سرویس گرفتم و همونطور که تست و عکسهای مربوطه تو تاپیک داتک گذاشتم دقیقاً و عیناً همین مشکلات رو دارم.

تو تاپیک داتک هم گفتم من چون مصرفم زیاد نیست و معمولاً دانلود نمیکنم بیشتر بحث استریمینگ و آی پی تیوی برام مهمه که تو این زمینه داتک افتضاح بوده.

به غیر از 2 هفته اول که همه چیز نرمال بود دقیقاً بعد از اون برف کذایی نت من بهم ریخت و تا الان هم درست نشده. صبحها هم که خونه نیستم و عصر میام و می خوام برنامه ای رو ببینم تو ساعات پیک مصرف هست عملاً نت داتک نابوده.

دقیقاً همین مشکلات رو من در مورد آپارات که سایت داخلی محسوب میشه و قاعدتاً باید خیلی راحت حتی تو ساعات اوج مصرف باز بشه به پشتیبانی داتک گفتم و ایشون هم فقط به جمله «خیلی عجیبه» اکتفا کردن و تا الان مشکل پا برجاست. البته یک بار بعد از 1 ساعت و اندی صحبت با پیشتیبانشون و بعد از گرفتن انواع و اقسام تست سرعت و غیره کارشناسشون به من گفت به شدت مشکل پهنای باند دارن.

واقعاً در مخیله ام هم نمی گنجید یه روز آرزوی دیدن آپارات رو بدون لگ و گیر اونم با نت 16 مگ داشته باشم که خوشبختانه داتک این آرزو رو برام محقق کرد!

سرعت من موقعه استفاده از آپارات 100 کیلوبایت در بهترین حالته!!!

به شخصه تو عمرم با یه همچین چیزی روبرو نشده بودم! با اینکه خودم از مخابرات دزد بزرگ داشتم و با انواع و اقسام محدودیتها روبرو بودم ولی داتک واقعاً فعل ری*دن رو صرف کرد!

در هر صورت دوستان اگه راه حلی پیدا کردن مارو هم در جریان بزارن!

8. 3 کاربر از AVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه AVB's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2008

10. 3 کاربر از AVB بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

میشه مراکز مخابراتی تون هم عنوان کنید؟
    مشکل سراسری هست یا مرکز به مرکز فرق می کنه؟
    من تاز امروز تخلیه کردم از پارس انلاین و قرارداد بستم با داتک
    فردا خطم رانژه میشه
    قرارداد ۳ ماه بستم.
    اگه اینطور باشه اشتباه بزرگی کردم

12. 2 کاربر از mars1920 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

فردا خطم رانژه میشه
    قرارداد ۳ ماه بستم.
    ۳ ماه؟
    اشتباه رو که اول کردید باید یه بسته ی ماه میگرفتید از کیفیت راضی بودید بعد بلند مدت میگرفتید
    این فن اوا و داتک و ... که ترابایتی دارن الان حجم میدن فقط دارن الکی مردم رو گول میزنن که مشتری جمع کنن حتی یبار یارو پولشو به باخت بده سر سرویس 16 مگ بازم سوده با این سرویسای کیلوبیتیشون
    مطمعا باشید اگه قرار ازین ترابایت بازیا بود شرکتای بزرگ دیگه هم مثل مخابرات شاتل و پارس هم باید بسته ترابایتی میدادن ن گل من اینطوریا نیس دون پاچی تو روز روشنه
    زیرساخت کشور هنوز اماده دادن حجم های ترابایتی نیست

14. این کاربر از MMDFullHD بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه RealFlow's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2014
    محل سكونت
    3ds Max

پيش فرض

من از وایمکس مبین نت استفاده میکنم مشکلی که دارم اینه که یک ماهی هست سایتهای داخلی بزور باز میشن از هر 10 بار وارد کردن آدرس و رفرش صحفه 2 تا 3 بار ممکنه سایت باز بشه ولی وقتی با فیل شکن استفاده کتم سایت داخلی سریع باز میشه!!! مشخصه که یک تغییراتی کرده ..... بعد اون فیلتر کردن های تلگرام و ......... مثل اینکه مانیتورینگ روی ..... بیشتر شده

16. این کاربر از RealFlow بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

ممنون از همه دوستانی که در بحث شرکت کردند

دقيقا همين مشكل رو من هم با شركت داتك دارم و با سايت هايي مثل نماوا مشكل پخش دارم
    خط من روي ١٦ بسته شدت و كيفيت خطم به شدت بالا هست ولي با تك كانكشن و سايت هاي ايراني مشكل داره
    زنگ زدم به بخش پشتيباني و من يك سري جواب مسخره داد و گفت ممكنه مودمت مشكل داشته باشه يا برنامه مخرب روي لپ تاپت باشه و هر جوري صحبت كردم اونها نپذيرفتن كه اين شركت روي تك كانكشن مشكل داره
    به من ميگه اكر از سايت هاي خارجي مثل اوبونتو يا ماكروسافت دانلود كني مشكل تك كانكشن نداري ولي من دانلود كردم برعكس حرفش اتفاقا از اون سايت هاي معروف هم مشكل تك كانكش بود
    بعد به من ميگه شركت هايي مثل شاتل سايت نماوا رو روي اينترانت فرستادن براي همين اونها مشكل ندارن و ما چون شبكه اينترانت نداريم و شبكه ما فقط اينترنت هست با سايت هاي هاي داخلي مشكل داريد و ميگه شما از ما اينترنت خريدين و ما اينترانت نفروختيم

ولي اين رو هم بگم سرعت وقتي تعداد كانكشن يا تعداد فايل هايي كه هم زمان دانلود ميشه بالا باشه سرعت دقيقا ١٦ هست ولي وقتي تعداد فايل ها كم باشه و كانكشن كم باشه سرعت پايين هست فقط

خلاصه اينكه نميدونم چيكار كنم بعيد هم مي دونم با شكايت در ١٩٥ بتونم نتيجه بگيرم
    از شرایط موجود و صحبت های شما و سایر دوستان من هم به این نتیجه رسیدم که داتک به خصوص با سایت های داخلی مشکل داره، و متاسفانه برای یکی مثل من که کار و زندگیش با اینترنت هست سرعت بالای دانلود با چند کانکشن کفایت نمی کنه.

واگرنه من هم اکثر مواقع با idm از سرورهای خارجی به راحتی با حداکثر سرعت به صورت پایدار دانلود می کنم، ولی اینترنت فقط برای دانلود با دانلود منیجر نیست که، برای من و شما چاره ای جز رفتن به شرکت دیگه نیست متاسفانه.

خط ارتباطی شما کیفیتش عالی هستش .
    با جزئیاتی که شما گفتید این مشکل از خود شرکت داتک هستش یکی از علت های اون هم می تونه کم بود پهنای باند داخلی این شرکت باشه .
    به نظر من شما سرویس دهنده اینترنت خودتونو عوض کنید .
    بله اقدام کردم برای تعویض سرویس دهنده، خوشبختانه دو تا خط دارم و این کار رو خیلی راحت تر می کنه.

منم 1 ماهه از داتک سرویس گرفتم و همونطور که تست و عکسهای مربوطه تو تاپیک داتک گذاشتم دقیقاً و عیناً همین مشکلات رو دارم.

تو تاپیک داتک هم گفتم من چون مصرفم زیاد نیست و معمولاً دانلود نمیکنم بیشتر بحث استریمینگ و آی پی تیوی برام مهمه که تو این زمینه داتک افتضاح بوده.

به غیر از 2 هفته اول که همه چیز نرمال بود دقیقاً بعد از اون برف کذایی نت من بهم ریخت و تا الان هم درست نشده. صبحها هم که خونه نیستم و عصر میام و می خوام برنامه ای رو ببینم تو ساعات پیک مصرف هست عملاً نت داتک نابوده.

دقیقاً همین مشکلات رو من در مورد آپارات که سایت داخلی محسوب میشه و قاعدتاً باید خیلی راحت حتی تو ساعات اوج مصرف باز بشه به پشتیبانی داتک گفتم و ایشون هم فقط به جمله «خیلی عجیبه» اکتفا کردن و تا الان مشکل پا برجاست. البته یک بار بعد از 1 ساعت و اندی صحبت با پیشتیبانشون و بعد از گرفتن انواع و اقسام تست سرعت و غیره کارشناسشون به من گفت به شدت مشکل پهنای باند دارن.

واقعاً در مخیله ام هم نمی گنجید یه روز آرزوی دیدن آپارات رو بدون لگ و گیر اونم با نت 16 مگ داشته باشم که خوشبختانه داتک این آرزو رو برام محقق کرد!

سرعت من موقعه استفاده از آپارات 100 کیلوبایت در بهترین حالته!!!

به شخصه تو عمرم با یه همچین چیزی روبرو نشده بودم! با اینکه خودم از مخابرات دزد بزرگ داشتم و با انواع و اقسام محدودیتها روبرو بودم ولی داتک واقعاً فعل ری*دن رو صرف کرد!

در هر صورت دوستان اگه راه حلی پیدا کردن مارو هم در جریان بزارن!
    برای من هم خیلی عجیبه که اینا با شبکه داخلی مشکل داشته باشند! اون هم اینقدر شدید! یه بار هم پشتیبانی فنی به من گفت که 15 درصد در ساعات اوج مصرف نرمال هست! که واقعا برای هر شرکتی که باشه فاجعه هست این صحبت پشتیبانی، هر کسی یه سرچ ساده تو گوگل بزنه، متوجه میشه که packet loss به دو - سه درصد که برسه شروع می کنه به ایجاد اختلال، دیگه 5 درصد افتضاحه!

راه حل من یکی که تعویض شرکت هست دوست عزیز.

فردا خطم رانژه میشه
    قرارداد ۳ ماه بستم.
    ببینید اگر اهل دانلود زیاد از سرورهای خارجی هستید داتک برای شما خوبه چون سرعت دانلود از سایت های خارجی با دانلود منیجر برای من که واقعا خوب هست، خطم رو هم بیشتر از 16 مگابیت بستن، با سایت های داخلی به شدت مشکل داره که فقط صبح ها این مشکل شدید نیست، در نتیجه شما ممکنه بخواین از یه سایت داخلی که سرورش رو از آسیاتک گرفته دانلود کنید مثلا، به مشکل میخورید مگر اینکه دانلود از اون سایت ها رو بذارید برای صبح.

فکر کنم قرارداد رو بتونید کنسل کنید نمیتونن که به زور نگه دارن مشتری رو فوقش به 195 شکایت می کنید با همین مدارکی که من گرفتم راحت میتونن isp رو گیر بندازن، من هم چون حوصله و امیدی به اصلاح روند ندارم شکایت نمی کنم واگرنه مدرک به این محکمی رو هیچ کاری نمیتونن بکنن. آخه packet loss در حد 40 درصد؟ اون هم از سایت های داخلی که اینقدر خود اینها روش تاکید دارن؟!

۳ ماه؟
    اشتباه رو که اول کردید باید یه بسته ی ماه میگرفتید از کیفیت راضی بودید بعد بلند مدت میگرفتید
    این فن اوا و داتک و ... که ترابایتی دارن الان حجم میدن فقط دارن الکی مردم رو گول میزنن که مشتری جمع کنن حتی یبار یارو پولشو به باخت بده سر سرویس 16 مگ بازم سوده با این سرویسای کیلوبیتیشون
    مطمعا باشید اگه قرار ازین ترابایت بازیا بود شرکتای بزرگ دیگه هم مثل مخابرات شاتل و پارس هم باید بسته ترابایتی میدادن ن گل من اینطوریا نیس دون پاچی تو روز روشنه
    زیرساخت کشور هنوز اماده دادن حجم های ترابایتی نیست
    راستش دوست عزیز من موافق نیستم با این بحث که اینا نمیتونن ترابایتی حجم بدن، تا قبل از ارائه سرویس های جدید، کی فکرش رو می کرد که با 80 هزار تومن 16 مگابیت بدن؟ حالا نه ترابایتی، اصلا با 400 گیگ حجم (آسیاتک)، یا مثلا با 50 هزارتومان 8 مگابیت با 200 گیگ حجم بتونن بدن؟ دیدیم که خیلی راحت تونستن فقط تا قبل از این حسابی داشتن پول مردم رو میخوردن!

دلیل این که من داتک رو انتخاب کردم هم حجمش نبود، دلیلش این بود که سالها قبل اولین adsl خودم رو از این شرکت گرفتم، اون موقع بالاتر از 128 کیلوبیت برای کاربر خانگی با نامه فقط مقدور بود، من هم از شرکت نامه بردم و اول 256 گرفتم و بعدا 512 (بالاترین سرعتی که اون موقع به کاربر خونگی میدادن) که اون موقع نسبتا راضی بودم، بعدا که مخابرات دومگابیت نامحدود ارائه کرد سوییچ کردم به مخابرات، و واقعا هم کیفیتش برای من عالی بود. هیچ شرکت دیگه ای هم دومگابیت نامحدود دیگه ارائه نکرد تا وضع همین قانون جدید!

الان من با همون پولی که برای دومگابیت نامحدود میدادم، میتونم 16 مگابیت بگیرم! پس میتونستن ارائه بدن و نمیدادن...

داتک شرکت کوچکی نیست، از قدیمی ترین های ایران هست، پیشگامان هم همینطور، پیشگامان تنها رقیب کنسرسیوم اعتماد مبین برای خرید سهام مخابرات بود. من اعتقاد دارم که نبود زیرساخت ها توجیه قابل قبولی نیست و دلایل اصلی در این سالها، یکی بحث سیاسی بوده و یکی هم بحث منافع عظیم اقتصادی. اگر بخواهند خوب هم میتونن سرویس بدن، خود شرکت ها هم بارها گفتن که کافیه کار رو به خود شرکت بسپرن و سنگ نندازن سر راه شرکت ها.

18. 3 کاربر از The Dreadnaught بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •