تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 11

نام تاپيک: آفلاین بودن هارد برای نصب ویندوز 7

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض آفلاین بودن هارد برای نصب ویندوز 7

سلام دوستان

چند وقتی بود که هاردم مشکل داشت ( سیگیت باراکودا ) و تصمیم به نصب هارد جدید گرفتم
    یه هارد( وسترن گرین ) گرفتم و نصب کردم واسه نصب ویندوز ( هارد قبلا روی یه DVR واسه دوربین مدار بسته بود )
    هارد رو پارتیشن بندی کردم و از منوی بوت خواستم ویندوز 7 نصب کنم
    ولی وقتی رو درایو هارد دوم یعنی همون وسترن میرم اجازه نصب نمیده ( همه گزینه ها غیر فعاله ) - و میگه هارد شما آفلاین هست و باید آنلاین بشه
    از داخل CMD کل تنظیمات مربوط به disk part رو درست کردم و حتی هارد hidden بود که اونم درست کردم
    حتی وقتی میزنم list disk کل هارد های نصب شده رو فعال میزنه و از داخل Disk Managament درایو رو Primary کردم

ولی بازم موقع نصب میگه هارد آفلاین هست و باید از داخل Disk Managament هارد رو آنلاین کنید .
    اصلا زمانی که سیستم بالا میاد با ویندوز هارد اول کلا درایو های هارد دوم رو میشناسه و مشکلی نیست
    کاملا قابل استفاده هست
    فقط موقع نصب از طریق بوت میگه هارد آفلاین هست

نمیدونم چه کنم
    دارم دیوانه میشم
    به شدت به هارد نیاز دارم و هارد هم داره مسخره بازی در میاره
    Last edited by albertxx; 16-01-2018 at 20:46.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان

چند وقتی بود که هاردم مشکل داشت ( سیگیت باراکودا ) و تصمیم به نصب هارد جدید گرفتم
    یه هارد( وسترن گرین ) گرفتم و نصب کردم واسه نصب ویندوز ( هارد قبلا روی یه DVR واسه دوربین مدار بسته بود )
    هارد رو پارتیشن بندی کردم و از منوی بوت خواستم ویندوز 7 نصب کنم
    ولی وقتی رو درایو هارد دوم یعنی همون وسترن میرم اجازه نصب نمیده ( همه گزینه ها غیر فعاله ) - و میگه هارد شما آفلاین هست و باید آنلاین بشه
    از داخل CMD کل تنظیمات مربوط به disk part رو درست کردم و حتی هارد hidden بود که اونم درست کردم
    حتی وقتی میزنم list disk کل هارد های نصب شده رو فعال میزنه و از داخل Disk Managament درایو رو Primary کردم

ولی بازم موقع نصب میگه هارد آفلاین هست و باید از داخل Disk Managament هارد رو آنلاین کنید .
    اصلا زمانی که سیستم بالا میاد با ویندوز هارد اول کلا درایو های هارد دوم رو میشناسه و مشکلی نیست
    کاملا قابل استفاده هست
    فقط موقع نصب از طریق بوت میگه هارد آفلاین هست

نمیدونم چه کنم
    دارم دیوانه میشم
    به شدت به هارد نیاز دارم و هارد هم داره مسخره بازی در میاره
    سلام .

زمانیکه سیستم با ویندوز هارد دیسک اول بالا میاد یه عکس از Disk management ویندوز اینجا بذارید . ولی اگر طبق عکس زیر واقعاً offline باشه باید online کنید .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

سلام .

زمانیکه سیستم با ویندوز هارد دیسک اول بالا میاد یه عکس از Disk management ویندوز اینجا بذارید . ولی اگر طبق عکس زیر واقعاً offline باشه باید online کنید .

از اینا نیست
    اگه این قسمت آفلاین باشه که هارد کلا کار نمیکنه
    کلا انلاین هست و میشه استفاده کرد
    حتی تو مای کامپیوتر هم موجود هست درایو ها و با نرم افزار های Easeus پارتیشن بندی میشه
    فقط مشکل اینه موقع نصب ویندوز از طریق بوت میگه آفلاین هست

یه بنده خدایی گفت هارد های گرین اصلا مناسب استفاده به عنوان هارد اصلی سیستم نیست
    و چون زمانبندی مناسبی نداره زود به پارک میره
    کلا توصیه نمیکرد ازش به عنوان هارد اصلی استفاده کنم

نمیدونم چه کنم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از اینا نیست
    اگه این قسمت آفلاین باشه که هارد کلا کار نمیکنه
    کلا انلاین هست و میشه استفاده کرد
    حتی تو مای کامپیوتر هم موجود هست درایو ها و با نرم افزار های Easeus پارتیشن بندی میشه
    فقط مشکل اینه موقع نصب ویندوز از طریق بوت میگه آفلاین هست

یه بنده خدایی گفت هارد های گرین اصلا مناسب استفاده به عنوان هارد اصلی سیستم نیست
    و چون زمانبندی مناسبی نداره زود به پارک میره
    کلا توصیه نمیکرد ازش به عنوان هارد اصلی استفاده کنم

نمیدونم چه کنم
    شما عکس از جایی که گفتم رو بذارید تا ببینیم چی هست . شاید مثلاً داینامیک شده باشه .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

شما عکس از جایی که گفتم رو بذارید تا ببینیم چی هست . شاید مثلاً داینامیک شده باشه .
    داینامیک هم نشده ( کلا از نظر فنی کاملا دیروز چک کردم ) هم از cmd و هم از disk managament
    رو همونی که کلیک راست کردم مشکل هست ( کلیک راست کردم که بدونی داینامیک نیست )

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

داینامیک هم نشده ( کلا از نظر فنی کاملا دیروز چک کردم ) هم از cmd و هم از disk managament
    رو همونی که کلیک راست کردم مشکل هست ( کلیک راست کردم که بدونی داینامیک نیست )
    پیشنهاد میکنم با دستورات diskpart این هارد دیسک رو یکبار clean کنید . یعنی در مراحل نصب ویندوز و در مرحله ای که درایوی رو برای نصب انتخاب میکنید دکمه های shift+f10 رو بزنید و اینکار رو انجام بدید . بعد از اتمام clean کردن هارد دیسک برگردید به همان مراحل نصب ویندوز و هارد دیسک رو پارتیشن بندی کنید و ویندوز نصب کنید . ضمناً هارد دیسک اولی رو هم از سیستم جدا کنید (کابل دیتا رو جدا کنید) .
    دقت کنید که clean کردن باعث ازبین رفتن اطلاعات میشه .

9. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

شما میخواید ویندوز روی Disk0 یا Disk1 نصب کنید؟؟
    منم قبلا همچین مشکلی داشتم و ساده ترین کاری که میتونستمو انجام دادم،یعنی هاردی که میخواستم ویندوز نصب کنمو به سیستم وصل کردم و هارد دوم رو جدا کردم.
    البته یه کار سخت هم هست که میتونی تعداد پارتیشنها رو کم کنی،یعنی اونارو ادغام کنی ویا از MBR به GPT تبدیل کنی که دراین صورت تمام اطلاعاتت از بین میره

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk

11. این کاربر از sandra89 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

پیشنهاد میکنم با دستورات diskpart این هارد دیسک رو یکبار clean کنید . یعنی در مراحل نصب ویندوز و در مرحله ای که درایوی رو برای نصب انتخاب میکنید دکمه های shift+f10 رو بزنید و اینکار رو انجام بدید . بعد از اتمام clean کردن هارد دیسک برگردید به همان مراحل نصب ویندوز و هارد دیسک رو پارتیشن بندی کنید و ویندوز نصب کنید . ضمناً هارد دیسک اولی رو هم از سیستم جدا کنید (کابل دیتا رو جدا کنید) .
    دقت کنید که clean کردن باعث ازبین رفتن اطلاعات میشه .
    خدا خیرت بده
    حل شد ...

نمیدونم از clean بود یا درآوردن هارد اول ولی حل شد
    یه بار clean کردن درست شد .
    از درآوردن هارد اول نبود - چون قبلا یه بار تست کرده بودم درست نشده بود

یه سوال
    هارد سبز دیگه تولید نمیشه ؟؟؟؟ واسه مصرف خانگی آبی فقط تولید میشه ؟؟ به همراه سیگیت مدل باراکودا ( مدل های اسکای هاوک سیگیت خانگیه ؟ ) ؟؟؟
    شما کدوم رو پیشنهاد میدید ؟

شما میخواید ویندوز روی Disk0 یا Disk1 نصب کنید؟؟
    منم قبلا همچین مشکلی داشتم و ساده ترین کاری که میتونستمو انجام دادم،یعنی هاردی که میخواستم ویندوز نصب کنمو به سیستم وصل کردم و هارد دوم رو جدا کردم.
    البته یه کار سخت هم هست که میتونی تعداد پارتیشنها رو کم کنی،یعنی اونارو ادغام کنی ویا از MBR به GPT تبدیل کنی که دراین صورت تمام اطلاعاتت از بین میره

Sent from my GT-I9300I using Tapatalk
    درست شد
    با همون دستور clean بالا کلا هارد به روز اول کارخانه برگشت و درست شد .
    Last edited by albertxx; 17-01-2018 at 21:09.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یه سوال
    هارد سبز دیگه تولید نمیشه ؟؟؟؟ واسه مصرف خانگی آبی فقط تولید میشه ؟؟ به همراه سیگیت مدل باراکودا ( مدل های اسکای هاوک سیگیت خانگیه ؟ ) ؟؟؟
    شما کدوم رو پیشنهاد میدید ؟
    بله ، green دیگه تولید نمیشه و برای مصارف عادی blue تهیه کنید . البته فقط یکسری محدود از حجمهای کمتر از یکترابایت 7200rpm هست که برای نصب ویندوز مناسبتر هست .

اسکای هاوک
    این مدلها برای سیستمهای دوربین مدار بسته ، DVR و ... مناسب هست .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

بله ، green دیگه تولید نمیشه و برای مصارف عادی blue تهیه کنید . البته فقط یکسری محدود از حجمهای کمتر از یکترابایت 7200rpm هست که برای نصب ویندوز مناسبتر هست .

این مدلها برای سیستمهای دوربین مدار بسته ، DVR و ... مناسب هست .
    کدوم رو پیشنهاد میدید ؟؟
    آبی وسترن یا باراکودا سیگیت ؟؟
    مدل 1 ترا جفتش دورش 7200 و کش 64 هست ؟؟؟

و اینکه مدل های مشکلی به صرفه هست واسه مصارف خانگی یا توجیح اقتصادی نداره ؟؟؟
    Last edited by albertxx; 18-01-2018 at 08:18.

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •