تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 8 از 8

نام تاپيک: قطع کردن صرفا اینترنت یک یا چند کامپیوتر در شبکه بدون قطع شدن امکان شیر و غیره در شبکه

آخر فروم باز gog2000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

14 قطع کردن صرفا اینترنت یک یا چند کامپیوتر در شبکه بدون قطع شدن امکان شیر و غیره در شبکه

من چند کامپیوتر را با یک مودم adsl وای فای بدون هیچ ای پی شبکه کردم و همینطور که می دونید بدون اعمال هیچ گونه تنظیم خاصی کامپیوتر ها شبکه می شن و البته اینترنت هم در همشون بر قرار می شه
    حالا من میخام صرفا اینترنت را در برای یک کامپیوتر خاص برای یک مدت قطع کنم و بعد دو باره وصل کنم وقتی کارم تموم شد ، بدون اینکه شبکه و اشتراک گذاری قطع بشه.

و البته اینترنت و شبکه کامپیوتر های دیگر هم سر جاش باشه و البته ممکن برای هر چند کامپیوتر داخل شبکه این کارو انجام بدم برای همین ای پی فرق می کنه و چون همیشه یک کامپیوتر خاص رو نمی خام اینترنتشو قطع کنم برای همین نمی تونم از ای پی فیلتر خود مودم استفاده کنم و قطع کردن اینترنت نیز دائمی نیست و موقته مگر در موارد خاص

حالا اگه روشی و یا نرم افزار خاصی هست که به راحتی بتونه این کار را برای کامپوترهای مختلف شبکه انجام بده و هر وقت خاستم اینترنت رو قطع و وصل کنم ممنون می شم راهنمایی کنید

در ضمن ویندوز همه کامپیوتر ها سون است و سرور ویندوز نداریم و نخواهیم داشت.

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

یادش بخیر قبلنا خیلی اینجا فعال بود ولی انگار الان دیگه خیلی سوت و کوره و دیگه کسی نیست به سوالات جواب بده

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

در ساده ترین روش اگه مودم شما Parental Control داشته باشه میتونید تنظیم کنید یک یا چند دستگاه خاص در زمان های مشخص اینترنتشون قطع بشه .
    اما اتصال شبکه اونها قطع نخواهد شد .
    حالا برای مشخص کردن اون دستگاه ها ممکنه در Parental Control بتونید از مک آدرس هر دستگاه استفاده کنید
    اگر هم چنین امکانی وجود نداشته باشه معمولا بخش DHCP Reservation در تنظیمات DHCP مودم وجود داره که در اونجا مشخص میتونید بکنید که فلان مک آدرس (شماره سریال کارت شبکه) همیشه فلان ip را دریافت کند . در این صورت هر زمان یک دستگاه سعی به اتصال میکنید همیشه یک آدرس ثابت ip دریافت خواهد کرد.
    مسئله شما به این شیوه حل خواهد شد.
    در روش دیگه میتونید روی کامپیوتر مقصد نرم افزاری مثل NetLimiter نصب کنید و در خود اون کامپیوتر ارتباط به اینترنت را قطع کنید با وجودی که ارتباط شبکه همچنان پا برجا باشه.

روش بعدی اینه که مودم رو مستقیم به کامپیوتر ها متصل نکنید مودم با یک کارت شبکه به کامپیوتر اصلی وصل باشه و با کارت شبکه دیگه از روی همین کامپیوتر به یک سویچ که اینترنت رو برای همه شبکه به اشتراک میگذاره .
    در این حالت کامپیوتر اصلی باید همیشه روشن باشه ؛ با نرم افزار شرینگ اینترنت میتونید دسترسی یک شخص رو به اینترنت قطع و وصل کنید.
    روش غیر اصولی همین کارم اینه که با بخش Parental Control مودم امکان برقراری تمام اتصالات بجز کامپیوتر اصلی به مودم را مسدود کرده و سپس DHCP Server و اشتراک گذاری اینترنت رو بجای مودم از روی کامپیوتر اصلی انجام دهید.

روش حرفه ای و درست این کار خرید یک روتر برد به عنوان مثال میکروتیک است که کنترل تمام شبکه را بر عهده آن میتوانید بگذارید .
    بصورت زمان بندی شده در هر لحظه میتوانید اتصال اینترنت دستگاهی را قطع و وصل کنید ، به روش دستی میتوانید این کار را انجام دهید.
    میتوانید تنظیم کنید که سرعت برقراری ارتباط اینترنتی در هر لحظه برای هر دستگاه چقدر باشد .
    میتوانید مقدار مجاز مصرف ترافیک اینترنت برای هر دستگاه را تنظیم کنید که بعد از مصرف فلان مقدار ترافیک ارتباط آن دستگاه با اینترنت قطع شود
    و خیلی کار های نا محدود دیگه و هر ایده ای که شما داشته باشید قابل طراحی و پیاده سازی خواهد بود.

4. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

پيش فرض

در ساده ترین روش اگه مودم شما Parental Control داشته باشه میتونید تنظیم کنید یک یا چند دستگاه خاص در زمان های مشخص اینترنتشون قطع بشه .
    اما اتصال شبکه اونها قطع نخواهد شد .
    حالا برای مشخص کردن اون دستگاه ها ممکنه در Parental Control بتونید از مک آدرس هر دستگاه استفاده کنید
    اگر هم چنین امکانی وجود نداشته باشه معمولا بخش DHCP Reservation در تنظیمات DHCP مودم وجود داره که در اونجا مشخص میتونید بکنید که فلان مک آدرس (شماره سریال کارت شبکه) همیشه فلان ip را دریافت کند . در این صورت هر زمان یک دستگاه سعی به اتصال میکنید همیشه یک آدرس ثابت ip دریافت خواهد کرد.
    مسئله شما به این شیوه حل خواهد شد.
    در روش دیگه میتونید روی کامپیوتر مقصد نرم افزاری مثل NetLimiter نصب کنید و در خود اون کامپیوتر ارتباط به اینترنت را قطع کنید با وجودی که ارتباط شبکه همچنان پا برجا باشه.

روش بعدی اینه که مودم رو مستقیم به کامپیوتر ها متصل نکنید مودم با یک کارت شبکه به کامپیوتر اصلی وصل باشه و با کارت شبکه دیگه از روی همین کامپیوتر به یک سویچ که اینترنت رو برای همه شبکه به اشتراک میگذاره .
    در این حالت کامپیوتر اصلی باید همیشه روشن باشه ؛ با نرم افزار شرینگ اینترنت میتونید دسترسی یک شخص رو به اینترنت قطع و وصل کنید.
    روش غیر اصولی همین کارم اینه که با بخش Parental Control مودم امکان برقراری تمام اتصالات بجز کامپیوتر اصلی به مودم را مسدود کرده و سپس DHCP Server و اشتراک گذاری اینترنت رو بجای مودم از روی کامپیوتر اصلی انجام دهید.

روش حرفه ای و درست این کار خرید یک روتر برد به عنوان مثال میکروتیک است که کنترل تمام شبکه را بر عهده آن میتوانید بگذارید .
    بصورت زمان بندی شده در هر لحظه میتوانید اتصال اینترنت دستگاهی را قطع و وصل کنید ، به روش دستی میتوانید این کار را انجام دهید.
    میتوانید تنظیم کنید که سرعت برقراری ارتباط اینترنتی در هر لحظه برای هر دستگاه چقدر باشد .
    میتوانید مقدار مجاز مصرف ترافیک اینترنت برای هر دستگاه را تنظیم کنید که بعد از مصرف فلان مقدار ترافیک ارتباط آن دستگاه با اینترنت قطع شود
    و خیلی کار های نا محدود دیگه و هر ایده ای که شما داشته باشید قابل طراحی و پیاده سازی خواهد بود.
    ممنون بابت جواب
    باید روشها تون کار کنم ببینم جواب میده یا نه
    ولی باید بگم کلیه کامپیوتر ها به هاپ سوییچ 24 پورته به همراه مودم متصلند پس باید از یک نرم افزار استفاده کنم که این کارو بکنه البته روی یک کامپیوتر میخام این نرم افزار و وصل کنم و از روی اون کامپیوتر های دیگر را اینترنتشو بصورت دستی قطع کنم و نیاز به زمان بندی ندارم چون زمان خاصی مد نظر نیست و روی کامپیوتری که قرار اینترنتش قطع بشه نرم افزار ی نمی خام نصب کنم

حالا امکان چنین کاری هست نرم افزار ی دیدم که در شبکه کلیه ای پی های متصل به یک مودم اینترنت را نشون میداد و میشد اونرا بلوکه کرد ولی حالا نمی دونم اسمش چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

نرم افزار CCproxy کار شرینگ اینترنت رو انجام میده در ویندوز ، میتونید پهنای باند و سرعت هر مصرف کننده رو هم تنظیم کنید و در هر زمانی اون رو قطع و وصل کنید به اینترنت.

البته بنظر خودم چون شما یک سویچ 24 پورت دارید یک روترمیکروتیک خریداری کنید و کنترل بسیار عالی و دقیقی رو روی شبکه اعمال کنید ، رضایت بسیار بیشتری از کیفیت ، سرعت و کنترل شبکه خواهید داشت و درضمن نیازی نیست دائم یک کامپیوتر برای متصل بودن دیگر دستگاه ها به اینترنت روشن بمونه .

7. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    ايران

13 اتصال اتوماتیک و بی دردسر به اینترنت

نرم افزار CCproxy کار شرینگ اینترنت رو انجام میده در ویندوز ، میتونید پهنای باند و سرعت هر مصرف کننده رو هم تنظیم کنید و در هر زمانی اون رو قطع و وصل کنید به اینترنت.

البته بنظر خودم چون شما یک سویچ 24 پورت دارید یک روترمیکروتیک خریداری کنید و کنترل بسیار عالی و دقیقی رو روی شبکه اعمال کنید ، رضایت بسیار بیشتری از کیفیت ، سرعت و کنترل شبکه خواهید داشت و درضمن نیازی نیست دائم یک کامپیوتر برای متصل بودن دیگر دستگاه ها به اینترنت روشن بمونه .

همون من نمی خام یک کامپیوتر روشن بمونه مدام ولی امکان خرید میکروتیک هم نیست یعنی چاره دیگه ای نداره

و البته یک مشکلی هم که میکروتیک داره اینه که دیگه اتوماتیک و بدون یوزر به اینترنت متصل نمیشه و باید برای هر کاربر یک یوزر پسورد ساخت که اونم به دلیل تعداد بالای 50 کامپیوتر و البته کم سواد بودن بعضی از کاربرا برای دادن پسورد برای اتصالشون به اینترنت عملا امکان پذیر نیست.
    Last edited by gog2000; 20-02-2018 at 11:56.

تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

همون من نمی خام یک کامپیوتر روشن بمونه مدام ولی امکان خرید میکروتیک هم نیست یعنی چاره دیگه ای نداره

و البته یک مشکلی هم که میکروتیک داره اینه که دیگه اتوماتیک و بدون یوزر به اینترنت متصل نمیشه و باید برای هر کاربر یک یوزر پسورد ساخت که اونم به دلیل تعداد بالای 50 کامپیوتر و البته کم سواد بودن بعضی از کاربرا برای دادن پسورد برای اتصالشون به اینترنت عملا امکان پذیر نیست.
    مشکلی که برای ساخت بوزرنیم و پسورد وجود نداره .
    شما میتونید برای احراز هویت در میکروتیک از مک آدرس هر دستگاه استفاده کنید .
    هر دستگاه بعد از اتصال به شبکه با مک آدرس خودش - بجای یوزر و پسورد به اینترنت متصل شده و همزمان پهنای باند و ترافیک اون کاربر کنترل میشه بدون اینکه هیچ تغییری از حالت معمولی احساس کنه .

البته مشکل اینجاست که برای 50 دستگاه کلاینت، شما باید یک روتربسیار پرقدرت و گران قیمت خریداری کنید.

10. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه masood.ashoori789's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

روتر شیائومی مدل ۴ آنته این قابلیت رو داره، اپ موبایل هم داره راحت میتونید کنترل کنید . حدودا هم صد تومنه قیمتش

Sent from my XT1575 using Tapatalk

12. این کاربر از masood.ashoori789 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •