تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 2 از 2

نام تاپيک: سوال در مورد آرمیچر و چرخ دنده

اگه نباشه جاش خالی می مونه alishahvali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    پشت کوه

پيش فرض سوال در مورد آرمیچر و چرخ دنده

سلام خدمت دوستان عزیز

من میخوام یه دستگاهی را بسازم که باید داخلش از دو آرمیچر و چرخ دنده استفاده کنم

شکل دستگاه پایین هست. قطعه قرمز رنگ باید دو حرکت پن و نیلت داشته باشه، وزن نهایتا 4 کیلو، حرکت ها به صورت رفت و برگشت خواهد بود، فعلا سرعت ثابت و پایین میخوام ولی بعدا شاید مجبور بشم سرعتش را متغیر بذارم و ولتاژم هم باید نهایتا 12 ولت باشه که بتونم با جوی استیک کنترلش کنم.

ممنون میشم از دوستانی که بتونن توی طراحی و خرید قطعات و همچنین ساخت کمکم کنند ( بیشتر نوع آرمیچر و چگونگی رفت و برگشت بودنش، شیوه پایین اوردن سرعت و بالا بردن قدرتش و نوع و اندازه چرخ دنده هایی که باید استفاده کنم برام سواله)

اطلاعات تخصصی از الکترونیک و رباتیک ندارم اما یکم دست و پا شکسته کارای الکترونیکی و برقی کردم

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

دستگاه ساده ای هست
    بالایی چپ و راست میشه . پایینی هم فقط بالا پایین میشه
    اگر همینه پس چیز ساده ای هست
    برای بالابرش میتونین از طناب باریک و یک آرمیچر 12V استفاده کنین و یک قرقره کوچک . سر آرمیچر هم قرقره کوچک داره .
    آرمیچر در پایین هست و قرقره در بالا و طناب از روی قرقره بالائی رد میشه وصل میشه به جای بار
    با روشن شدن آرمیچر , طناب کشیده میشه و بالابر میاد بالا اما عیبش اینه که ترمز نداره و با خاموش شدن آرمیچر , بار میاد پایین
    با چرخدنده هم میشه
    اگر تهران باشید در پاشاژهای توپخونه و خ جمهوری همه چیزش رو پیدا میکنین . آرمیچرها , چرخدنده ها و سوییچها و سیمها
    شاسی و اینها رو هم از آلومینیوم میشه ساخت یا ورق ضخیم پلاستیک یا پروفیل آهنی یا ام دی اف و نئوپان

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •