تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 5 از 5

نام تاپيک: با این شرایط توی دانشگاه آزاد چی میشه ؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض با این شرایط توی دانشگاه آزاد چی میشه ؟

با سلام
    من رشته شیمی در دانشگاه آزاد میخوندم ورودی ۸۹ ولی به دلیل مشکلات شخصی و این که مجبور شدم برم شهر دیگه و بعد ۳-۴ ترم درسو ول کردم ولی فقط صرفا برای این که گواهی اشتغال به تحصیل داشته باشم و بتونم از سربازی فرار کنم انصراف نمیدادم با این فکر که شاید در نهایت یه دری باز بشه و بتونم از زیر بار سربازی دربرم ۲ سال پیش بود و ترم ۱۲ بعد از عید بالکل بدون این که اطلاعی بدم یا کاری کنم دیگه دانشگاه نرفتم. الان در مجموع ۷۸ واحد که ۳ واحدش پیش نیاز پیش دانشگاهی بود واحد پاس کردم. با توجه به این که سال دیگه اگه مدرکم رو دیپلم حساب کنم میتونم برای خرید سربازی اقدام کنم.
    با توجه به تعداد واحدایی که پاس کردم که بیش از ۷۰ تایی که قانونش برای دریافت کردن مدرک معادل کاردانی هست چن تا سوال دارم :
    ۱- الان وضعیت من توی دانشگاه چیه ؟ انصرافی محسوب میشم یا کسی که نتونسته توی سنواتش واحداشو کامل بگذرونه ؟
    ۲- دریافت مدرک کاردانی با درخواست دانشجو هست یا به هرکسی که شامل قانونش بشه میدن ؟ یعنی میخوام بدونم میتونم نگیرمش؟ (چون میخوام برای خرید اقدام کنم کاردانی بدن نمیشه)
    ۳- من تصمیم دارم اگه مورد ۲ اوکی باشه و بتونم سربازی رو بخرم سال دیگه در دانشگاه آزاد بدون کنکور رشته شیمی ثبت نام کنم چون مشکلم هم رفع شده میخوام بخونم ولی چون مدرک کاردانی ندارم نمیدونم میتونم درسایی که تو اون دانشگاه پاس کردم رو معادل سازی کنم یا نه؟

ممنون میشم کسی اطلاعی داره منو کمک کنه

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

شما نمیتونید سربازی رو بخرید چون غایب که نبودید براتون معافیت تحصیلی رد میشده.
    در مورد مدرک کاردانی هم باید به درخواست خودتون باشه.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض

شما نمیتونید سربازی رو بخرید چون غایب که نبودید براتون معافیت تحصیلی رد میشده.
    در مورد مدرک کاردانی هم باید به درخواست خودتون باشه.
    ممنون بابت راهنمایی
    ولی با عرض معذرت برداشت خیلی ها مثل شما در این مورد اشتباه هست، کلا از آخرین مدرک تحصیلی تا زمان حال حساب میشه برای مثال امسال کسی که پیش دانشگاهیش رو سال ۸۸ گرفته باشه و قبل از شهریور ۹۵ انصراف داده باشه از دانشگاه و مدرکی نگرفته باشه با کسی که بعد از پیش دانشگاهی اصن دانشگاه نرفته باشه یکی هستن توی قانون خرید و هر۲ میتونستن امسال بخرن.
    ۱-۲ مورد جالب من میشناسم فک کنم براتون جالب باشه.
    یکی از دوستان بنده در دانشگاه آزاد ترم ۱۴ مونده بود فقط ۳-۴ واحد پاس نکرده بود رفت انصراف داد همون روز ثبت نام کرد برای خرید و کارت بدستش رسید و درسشون رو بعدش تموم کرد.(البته این مال سال اولی که خرید ها امکان پذیر شد هست و بعد اون این قانون که باید تا شهریور سال قبل انصراف داده باشن رو گذاشتن)
    یا یکی از آشناهای بنده کاردانی گرفته بود بعد اومده بود کارشناسی پس از اتمام کارشناسی با دانشگاه تصویه حساب نکرد بعد از ۳ سال امسال که گپ بین کاردانیش تا الان شد ۸ سال تونست بخره.

پروفشنال hassanshaikhi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

ممنون بابت راهنمایی
    ولی با عرض معذرت برداشت خیلی ها مثل شما در این مورد اشتباه هست، کلا از آخرین مدرک تحصیلی تا زمان حال حساب میشه برای مثال امسال کسی که پیش دانشگاهیش رو سال ۸۸ گرفته باشه و قبل از شهریور ۹۵ انصراف داده باشه از دانشگاه و مدرکی نگرفته باشه با کسی که بعد از پیش دانشگاهی اصن دانشگاه نرفته باشه یکی هستن توی قانون خرید و هر۲ میتونستن امسال بخرن.
    ۱-۲ مورد جالب من میشناسم فک کنم براتون جالب باشه.
    یکی از دوستان بنده در دانشگاه آزاد ترم ۱۴ مونده بود فقط ۳-۴ واحد پاس نکرده بود رفت انصراف داد همون روز ثبت نام کرد برای خرید و کارت بدستش رسید و درسشون رو بعدش تموم کرد.(البته این مال سال اولی که خرید ها امکان پذیر شد هست و بعد اون این قانون که باید تا شهریور سال قبل انصراف داده باشن رو گذاشتن)
    یا یکی از آشناهای بنده کاردانی گرفته بود بعد اومده بود کارشناسی پس از اتمام کارشناسی با دانشگاه تصویه حساب نکرد بعد از ۳ سال امسال که گپ بین کاردانیش تا الان شد ۸ سال تونست بخره.
    جالبه در مورد انصراف حرفتون درسته اگه کاردانی رو نگیرید غیبتتون از مدرک تحصیلی پایینتر شروع میشه.
    اگه خودتون درخواست ندید انصرافی محسوب میشید.ولی خوب باید تا قبل شهریور 95 از دانشگاه انصراف میدادید حالا شاید سال آینده شهریور 96 بگن ولی بازم این تاریخ واستون گذشته

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2018

پيش فرض

جالبه در مورد انصراف حرفتون درسته اگه کاردانی رو نگیرید غیبتتون از مدرک تحصیلی پایینتر شروع میشه.
    اگه خودتون درخواست ندید انصرافی محسوب میشید.ولی خوب باید تا قبل شهریور 95 از دانشگاه انصراف میدادید حالا شاید سال آینده شهریور 96 بگن ولی بازم این تاریخ واستون گذشته
    در مورد انصراف که باید بگم اگر خودم هم اعلام نکنم طبق قانون در صورتی که ترمی رو بدون اطلاع انتخاب واحد نکنی و غیبت کنی اتوماتیک انصراف حساب میشه مگر این که براشون غیبت رو موجه کنی با توجه به این که من اصلا از سال ۹۵ به بعد دانشگاه نرفتم این قانون شامل حال من میشه این قانون هم شامل من نشه حداکثر زمانی که میتونم تحصیل کنم با فرجه و ... نهایتا تا ترم تابستان ۹۶ هست یعنی قبل مهر در نتیجه اگر زمان انصرافی برای من لحاظ بشه به احتمال بسیار بالا شهریور ۹۵ یا در بدترین حالت شهریور ۹۶ هست که با توجه به این که ۲ ترم اضافه در صورت درخواست دانشجو و موافقت دانشگاه هست امکان این حالت بسیار پایین هست.
    مشکل من این مدرک کاردانی هست که تکلیفش رو نمیدونم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •