تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل با هارد نو (وسترن-بلو)

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض مشکل با هارد نو (وسترن-بلو)

سلام دوستان
    من چند روز قبل ی هارد وسترین دیجیتال بلو 7200 گرفتم روز اول که ازش بنچمارک گرفتم خوب بود اما دو روز گذشت ، دوباره بنچمارک گرفتم ی مقدار سرعت کمتر شد:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    همونطور میبینید چون ی مقدار با ویندوز و سیستم مشکل داشتم 9 دفعه power off retract count داره
    حالا دو سه روز گذشت دوباره تست کردم حالا وضع بدتر هم شده:
    http://uupload.ir/files/1tya_4.jpg
    به نظرتون چرا داره اینطور میشه؟ پاور هم نو هست
    امروز دوباره تست کردم ،همینطور داره به روند نزولی خودش ادامه میده ، گارانتی این مورد رو قبول می کنه؟ چون باید با پست ارسال کنم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راستی با پست هم دریافتش کردم میشه این مشکلات رو به ارسال به پست ربط داد؟
    Last edited by abc.abc; 03-01-2018 at 11:24.

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    من چند روز قبل ی هارد وسترین دیجیتال بلو 7200 گرفتم روز اول که ازش بنچمارک گرفتم خوب بود اما دو روز گذشت ، دوباره بنچمارک گرفتم ی مقدار سرعت کمتر شد:
    همونطور میبینید چون ی مقدار با ویندوز و سیستم مشکل داشتم 9 دفعه power off retract count داره
    حالا دو سه روز گذشت دوباره تست کردم حالا وضع بدتر هم شده:
    http://uupload.ir/files/1tya_4.jpg
    به نظرتون چرا داره اینطور میشه؟ پاور هم نو هست
    امروز دوباره تست کردم ،همینطور داره به روند نزولی خودش ادامه میده ، گارانتی این مورد رو قبول می کنه؟ چون باید با پست ارسال کنم
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] راستی با پست هم دریافتش کردم میشه این مشکلات رو به ارسال به پست ربط داد؟
    سلام .
    بهتره دوباره ویندوز نصب کنید و مجدداً تست بگیرید . در اولین تستی که گذاشتید CPU Usage از همه کمتر بوده ولی در آخرین تست از همه بیشتر . شاید مشکل در ویندوز بی تاثیر نباشه .

گارانتی این مورد رو قبول می کنه؟
    من بعید میدونم .

ضمناً لینک عکسها رو هم عوض کنید از یه انجمن دیگه کیی شده .

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام .

بهتره دوباره ویندوز نصب کنید و مجدداً تست بگیرید . در اولین تستی که گذاشتید CPU Usage از همه کمتر بوده ولی در آخرین تست از همه بیشتر . شاید مشکل در ویندوز بی تاثیر نباشه .

من بعید میدونم .

ضمناً لینک عکسها رو هم عوض کنید از یه انجمن دیگه کیی شده .
    سلام
    ممنون ویرایش شد
    بله مثل اینکه به دلیل ویندوز و نرم افزار ها بود ، سیستم رو ی ریست کردم بهتر شد ، جالب بود در دیسک مانیتور hdtune چیز خاصی رو برای خواندن و نوشتن نمیزد
    با ی پاور دیگه هم تست کردم تفاوتی نکرد (پاور فعلی 650ocpt هست ی دونه دیگه مثل همین داشتم چون فول ماژولار هست راحت پاور رو تعویض کردم)
    روی باکس گذاشتمش متصل کردم به لپ تاپ هارد هیچ مشکلی نداشت:
    به هر حال ویندوز رو تعویض کردم ، بعد از نصب ویندوز:
    بعد از نصب کامل درایور ها:
    همراه با لود پردازنده و گرافیک ک حدود 150 وات از پاور برق میگیره:
    هیچ کدوم مثل تست روی باکس نمیشه اما چون پاور رو هم تعویض کردم دیگه فقط تنها حدسم همین هست که به دلیل استفاده از سیستم عامل روی هارد هست که به هر حال باید کارهای دیگه هم انجام بده و اینطور میشه
    منتظر نظر شما هم هستم ، ممنونم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    ممنون ویرایش شد
    بله مثل اینکه به دلیل ویندوز و نرم افزار ها بود ، سیستم رو ی ریست کردم بهتر شد ، جالب بود در دیسک مانیتور hdtune چیز خاصی رو برای خواندن و نوشتن نمیزد
    با ی پاور دیگه هم تست کردم تفاوتی نکرد (پاور فعلی 650ocpt هست ی دونه دیگه مثل همین داشتم چون فول ماژولار هست راحت پاور رو تعویض کردم)
    روی باکس گذاشتمش متصل کردم به لپ تاپ هارد هیچ مشکلی نداشت:
    به هر حال ویندوز رو تعویض کردم ، بعد از نصب ویندوز:
    بعد از نصب کامل درایور ها:
    همراه با لود پردازنده و گرافیک ک حدود 150 وات از پاور برق میگیره:
    هیچ کدوم مثل تست روی باکس نمیشه اما چون پاور رو هم تعویض کردم دیگه فقط تنها حدسم همین هست که به دلیل استفاده از سیستم عامل روی هارد هست که به هر حال باید کارهای دیگه هم انجام بده و اینطور میشه
    منتظر نظر شما هم هستم ، ممنونم
    سلام .

هیچ کدوم مثل تست روی باکس نمیشه
    تستی که بعد از نصب ویندوز گرفتید از همه بهتره (عکس دوم) . چون چون max transfer rate حدود 183MB/s هست ولی تست باکس حدود 150MB/s هست که به خاطر محدودیت چیپست USB3 هست . از نظر من این هارد دیسک هیچ مشکلی نداره و همانطوریکه خودتان هم گفتید احتمالاً مشکل به این خاطر بود که ویندوز در حال کار روی این هارد بوده .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام .

تستی که بعد از نصب ویندوز گرفتید از همه بهتره (عکس دوم) . چون چون max transfer rate حدود 183MB/s هست ولی تست باکس حدود 150MB/s هست که به خاطر محدودیت چیپست USB3 هست . از نظر من این هارد دیسک هیچ مشکلی نداره و همانطوریکه خودتان هم گفتید احتمالاً مشکل به این خاطر بود که ویندوز در حال کار روی این هارد بوده .
    سلام
    ممنون از توجهتون
    بله درسته ، البته این تست هارد روی باکس رو از این نظر گفتم بهتره چون بعد از حجم 600 گیگ که سرعت هارد کمتر از 150 مگ میشه ، هارد کمتر افت و خیز داشته نسبت به حالتی که با ویندوز بالا اومده باشه ، که البته چون با ی پاور دیگه هم تست کردم همونطور خودتون گفتنید به دلیل ویندوزه
    ی هارد دیگه هم دوباره خریدم که با پست رسید ، هارد همین که میرسه اول LLF می کنم که ببینم مشکل بد سکتوری یا ... داره یا نه ، بعد بنچ میگیرم ، هاردی که خریدم SEAGATE EXPANTION 1TB هست:
    ی مقدار مشکل داشت دوباره LLF کردم خوب شد:
    به نظرتون دلیلی خاصی داره که در تست اول مشکل داشته؟ البته چون با پست ارسال شدن ی مقدار حساس شدم
    ممنون

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام مجدد
    یک هارد 4 ترا وسترن هم امروز با پست رسید خداروشکر هر سه هارد بدون مشکل هستن (البته اکسپنشن که در پست قبل گذاشتم به خوبی وسترن 4 و وسترن 1 نیست)
    حالا ی سوال از خدمتتون داشتم
    فناوری no toch وسترین ، فقط برای زمانی هست که هارد روشنه تا دیرتر ضربه ببینه و بد سکتور بگیره؟
    ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام مجدد
    یک هارد 4 ترا وسترن هم امروز با پست رسید خداروشکر هر سه هارد بدون مشکل هستن (البته اکسپنشن که در پست قبل گذاشتم به خوبی وسترن 4 و وسترن 1 نیست)
    حالا ی سوال از خدمتتون داشتم
    فناوری no toch وسترین ، فقط برای زمانی هست که هارد روشنه تا دیرتر ضربه ببینه و بد سکتور بگیره؟
    ممنون
    سلام .

همه هارد دیسکهای مدرن این فناوری رو دارند و مخصوص وسترن دیجیتال نیست .

وقتی که پلاترهای هارد دیسک در حال کاهش سرعت و توقف کامل هست پس قابلیت شناور بودن هدها از بین میره و در نتیجه هدها بطور اتوماتیک از روی پلاتر کنار میروند و در جایی به نام Head parking قرار میگیرند تا به لایه مغناطیسی روی پلاتر آسیبی وارد نشه . ولی در هارد دیسکهای قدیمی که این فناوری رو نداشتند هد بر روی قسمتی از پلاتر که اطلاعات ذخیره نمیشه فرود میومد و برای شروع به کار هم سرعت پلاتر باید به حدی بالا بره که هد از روی پلاتر بلند و شناور بشه تا بقیه قسمتهای دارای اطلاعات آسیب نبینند (اون قسمتی که هد روی پلاتر نشست و برخواست میکنه ساییده میشد) .

پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو مطالعه کنید که بطور کامل و با عکس در مورد این فناوری توضیح دادم .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلام .

همه هارد دیسکهای مدرن این فناوری رو دارند و مخصوص وسترن دیجیتال نیست .

وقتی که پلاترهای هارد دیسک در حال کاهش سرعت و توقف کامل هست پس قابلیت شناور بودن هدها از بین میره و در نتیجه هدها بطور اتوماتیک از روی پلاتر کنار میروند و در جایی به نام Head parking قرار میگیرند تا به لایه مغناطیسی روی پلاتر آسیبی وارد نشه . ولی در هارد دیسکهای قدیمی که این فناوری رو نداشتند هد بر روی قسمتی از پلاتر که اطلاعات ذخیره نمیشه فرود میومد و برای شروع به کار هم سرعت پلاتر باید به حدی بالا بره که هد از روی پلاتر بلند و شناور بشه تا بقیه قسمتهای دارای اطلاعات آسیب نبینند (اون قسمتی که هد روی پلاتر نشست و برخواست میکنه ساییده میشد) .

پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو مطالعه کنید که بطور کامل و با عکس در مورد این فناوری توضیح دادم .
    سلام
    ممنون
    حدودا از چه سالی هارد ها این تکنولوژی رو دارند؟
    من این مورد رو خوندم فک کردم فقط وسترن این تکنولوژی رو داره:
    در هاردهایی که نوک هد مستقیماً با دیسک در ارتباط است و برای خواندن و نوشتن اطلاعات روی آن، باید هد مستقیماً روی دیسک قرار بگیرد به دلیل اصطکاکی که به وجود می‌آید، فرسودگی و خراب شدن هارد زودتر اتفاق می‌افتد. اما WD از تکنولوژی NoTouch Ramp در هاردهای اینترنال WD BLUE استفاده کرده که اجازه نمی دهد هد با دیسک مغناطیسی مستقیماً تماس داشته باشد و بدین ترتیب طول عمر این هاردها را افزایش داده است.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    ممنون
    حدودا از چه سالی هارد ها این تکنولوژی رو دارند؟
    من این مورد رو خوندم فک کردم فقط وسترن این تکنولوژی رو داره:
    طبق مطالبی که در PDF های زیر گفته شده تا اواسط سال 1990 بیشتر تولید کنندگان هارد دیسکها از فناوری CSS (فرود هد روی پلاتر) استفاده میکردند و فناوری Ramp Load/unload هم احتمالاً از همان سال استفاده شد .

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •