تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 9 از 9

نام تاپيک: مشکل از کجاست؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض مشکل از کجاست؟

با سلام
    دوستان اینکه سر کوچه حفاری شده باشه و الان دو هفته هست آسفالت ش نکردند و یا چراغ تیر برق سوخته و حاضرن ماشین شون بره تو گودال و یا بچه شوون با دوچرخه تو تاریکی بخوره زمین اما زنگ نزنند اداره برق یا شهرداری برای پیگیری
    به نظرتون ناشی از چی هست؟( من دو هفته از عمد زنگ نزدم ببینم صدای کسی در میاد اما دیدم مردم اصلا مشکلی ندارند!)

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

چون میدونن تماسشون فایده ای نداره!

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

چون میدونن تماسشون فایده ای نداره!
    قبول نیست. بی تفاوتی و بی خیالی خودمون رو گردن این چیزها نندازیم. مگر میشه فایده نداره؟ ادارات دولتی دارن از مالیات و پول نفت من و شما اداره میشن، بعد کار نکنند؟
    تماس فایده نداره؟ حضوری برن.
    ما خودمون بی تفاوت هستیم و دنبال این هستیم که یکی دیگه بره کارهارو انجام بده. همینه اوعضاعمون اینه

اداره برق زنگ زدم، دو روز بعد آمد.
    شهرداری هم چند روز بعد آسفالت ریختند.

4. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

با سلام
    دوستان اینکه سر کوچه حفاری شده باشه و الان دو هفته هست آسفالت ش نکردند و یا چراغ تیر برق سوخته و حاضرن ماشین شون بره تو گودال و یا بچه شوون با دوچرخه تو تاریکی بخوره زمین اما زنگ نزنند اداره برق یا شهرداری برای پیگیری
    به نظرتون ناشی از چی هست؟( من دو هفته از عمد زنگ نزدم ببینم صدای کسی در میاد اما دیدم مردم اصلا مشکلی ندارند!)
    چون مشکلاتی خیلی بیشتر و عمیق تر از این چیزا دارن و ترجیح میدن اعصابشون رو برای چیزایی که بیشتر براشون اهمیت داره خورد کنن. اکثر مردم در گیر براورده کردن نیازهای اولیه شون هستن دیگه فرصتی برای فکر کردن به این چیزا براشون نمیمونه .

علاوه بر این اشنا به حقوق شهروندی خودشون و دیگران نیستن و اهمیتی هم براشون نداره به حق و حقوق خودشون برسن/نرسن یا حق و حقوق دیگری رو پایمال کنن/نکنن.

6. این کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

چون مشکلاتی خیلی بیشتر و عمیق تر از این چیزا دارن و ترجیح میدن اعصابشون رو برای چیزایی که بیشتر براشون اهمیت داره خورد کنن. اکثر مردم در گیر براورده کردن نیازهای اولیه شون هستن دیگه فرصتی برای فکر کردن به این چیزا براشون نمیمونه .

علاوه بر این اشنا به حقوق شهروندی خودشون و دیگران نیستن و اهمیتی هم براشون نداره به حق و حقوق خودشون برسن/نرسن یا حق و حقوق دیگری رو پایمال کنن/نکنن.

با بحث عدم دانستن حقوق شهروندی موافقم اما بحث اول شما را خیر.
    الان خونه ای نیست که یکی - دو نفر بیکار توش نباشه.. پس وقت هست..بی تفاوتیم و دوست داریم بقیه برامون جاده رو صاف کنند.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض برای خوب بودن , منتظر دیگران نمانید .

با سلام
    دوستان اینکه سر کوچه حفاری شده باشه و الان دو هفته هست آسفالتش نکردند و یا چراغ تیر برق سوخته و حاضرند ماشین شون بره تو گودال و یا بچه شوون با دوچرخه تو تاریکی بخوره زمین
    اما زنگ نزنند اداره برق یا شهرداری برای پیگیریبه نظرتون ناشی از چی هست؟
    ( من دو هفته از عمد زنگ نزدم ببینم صدای کسی در میاد اما دیدم مردم اصلا مشکلی ندارند!)
    سلام
    1- در یاری رساندن به مردم و دفعِ یک بلا از سر مردم از دیگران سبقت میگیرند .
    2- تا بتونند مخفیانه این کارها رو انجام میدند
    3- منتظر تشکر هیچ مخلوقی نیستند
    4- دلسرد نمیشند
    5- نیکوکارند در حدِ توانشون و از این نیکوکاری خرسند و راضی

6- از مردم تقلید نمیکنند چون میدونند اکثرشون راهِ عقیدتیِ درستی رو انتخاب نکرده اند
    7- هرگز نمیگن :کی خوبه تا من خوب باشم ؟
    8- هرگز نمیگن همه مردم چنینند پس من هم باید چنین باشم
    9- هرگز نمیگن : دیگران درست بشند تا من هم درست بشم
    10- صبر بسیار قوی دارند چون امیدِ بسیار قوی دارند چون علم و دانشی دارند که بسیاری ندارند .
    11- عاقل و زیرکند پس منافع بلند مدتشون براشون خیلی خیلی مهمتر از منافع کوتاه مدتشون هست .

12- تردیدی ندارند که سود بسیار داره گذشتن از منافع کوتاه مدت از برای منافع بلندمدت
    13- راسخ و استوار و ثابت قدم هستند پس سخن مسخره کننده ها و ناامید کننده ها تاثیری بر عقیدشون نداره
    14- از همه چیز و همه کس درس عبرت میگیرند . از بهترینها گرفته تا بدترینها .
    15- فقط از این 3 تقلید میکنند : خالقشان , فرستادگانِ خالقشان , هدایت شده ها

اینها فقط گوشه ای از اوصاف و مشخصاتشون هست .
    هر جا باشند خیر و برکتِ وجودشون به مردمِ اطرافشون میرسه
    ========================================
    هرگز از یاد نبرید که :
    خدا را بر آن بنده بخشایش است , که خلق از وجودش در آسایش هست
    او یاور بنده اش هست تا وقتی که بنده یاور برادرش هست
    تو نیکی میکن و در دجله انداز , که ایزد در بیابانت دهد باز

معامله با خالق هرگز ضرر نداره . بلکه همه اش سود هست پس فرصتها رو برای کسبِ سودِ بیشتر از دست نده . حتی اگر سنگی هم از سر راهِ مردم برداری سودِ بسیار نصیبت میشه
    اما این چند شرط رو فراموش نکن وگرنه هر چه ذخیره کردی برای کسبِ منافع بلند مدت از دست خواهی داد:

نیت و هدفت فقط رضای خالق باشه
    تا جایی که ممکن هست مخفیانه عمل کن مگر اینکه مطمئن باشی که آشکار بودنش باعث تشویق مردم و کسب رضای بیشتر خالقت میشه
    بعد از کار نیک , منّت نذار و سرکوفت نزن و از تحقیر و تمسخر دوری کن
    تا آخرین لحظه ی زندگیت نیّتت رو تغییر نده و پشیمان و ناامید نشو
    یقین داشته باش که این پرمنفعت ترین تجارتِ زندگیت خواهد بود
    در دنیا هم با عزت و آبرو و سربلندی و آرامش روحی و روانی زندگی خواهی کرد
    دیگه چی میخوای بیشتر از این ؟؟؟!!!

==========================--==========
    نعمتهایش بسیار است . میتوان شمردشان اما هرگز نمیتوان تعذاد کُلشان رو به دست آورد , از بس که بسیارند
    برترین این نعمتها هدایت هست . یعنی در مسیر درست در حرکت بودن .

یکی از علامتهای عاقلانِ هدایت شده اینه که :
    همه ی سخنها رو میشنوند سپس برترینش را انتخاب میکنند و از آن پیروی میکنند
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 19-12-2017 at 14:56. دليل: تصحیح

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

الان خونه ای نیست که یکی - دو نفر بیکار توش نباشه.. پس وقت هست..بی تفاوتیم و دوست داریم بقیه برامون جاده رو صاف کنند.
    منظورم داشتن تایم و وقت آزاد نیست، منظورم اینه که تو اولویت کارهاشون قرار نمیگیره، مطمئننا کسی که مشغله هایی مثل قرض ، قسط، خورد و خوراک و پوشاک، کار و .. داره هیچ وقت اولویت فکر کردن و حل مشکلاتش و یا دغدغه اش اسفالت سر کوچه نیست، دغدغه و اولویت حل مشکلش مسائل و نیاز های اولیه زندگیشه.

البته بیخیالی و بی تفاوتی هم یه دلیل دیگه اش میتونه باشه.

آخر فروم باز امید رض's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013
    محل سكونت
    شهر موبیوس

پيش فرض

الان هیچ کس بیکارنیست وبکی دونفرهم توخونه بیکارباشن پشتشون گرمه که ببکارن نونشون وپوشاکشون هست
    دقیقا یکی باید صداش دربیاد متاسفانه ملت ما والبته خودمون من خودمو میگم زورمون به حق خوری بیکفایتیشون نمیرسه الان نرخ اتوبوس ومترو دوبرابر شده هیچ کس صداش درنمیاد الان کمبود پل هوایی وخدمات جمعیتی داریم گرون شدن ارز هیچ کس هیچی چون بی تاثیره جواب هیچ کس نمیدن من خودم درگیرم خط یه اتوبوسی که صبحا دارم سوارش میشم داره دیرمیاد با1ساعت تاخیر میگم راننده چرا دیر اومدی میگه 1886.... زنگ زدم جواب نمیدن یه هفتس میگه پیغام خودتون روبزارید

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

با سلام
    اولا که مردم عادت کرده اند کارهایشان را تلفنی و اینترنتی انجام بدهند.یعنی تنبل شدند.شاید هم تماس گرفته اند ولی کسی جواب نداده یا گفته اند باشه درستش میکنیم و دیگه کسی پیگیر نمیشه
    یعنی مردم انتظار دارند کارهایشان تلفنی انجام بشه و اگه انجام نشه هیچ کسی پیگیری نمیکنه
    دوم اینکه مردم خودخواه شدند.اهالی کوچه همه میدانند اون قسمت از کوچه حفاری شده.خودشان احتیاط میکنند و از کنارش رد میشن.حالا اگه یه نفر غریبه از جای دیگه ای بیاد و بیوفته توی گودال مهم نیست.باید حواسش رو جمع میکرد
    سوم .مردم سعی میکنند تا جایی که بشه از رفتن به ادارات دولتی خودداری کنند.یعنی اگر فرضا برای 1 نفر 50 هزار تومان پول توی یک اداره گذاشته باشند هیچ وقت نمیره پیگیری کنه و پولش رو بگیره.صد در صد میگه ولش کن ارزش دوندگیش رو نداره.

12. این کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •