تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 12 از 12

نام تاپيک: انتخاب رشته ارشد | رشته خودم و زدم اما دو دلم

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Aug 2018

پيش فرض

سلام خدمت همگی؛ عزیز های پی سی ورلد

خب خب خب ؛ تا فردا یعنی 26 آذر فرصت هست بعدش فکر کنم زمان ویرایش هم بشه تغییر داد.

رشته ام الان ترم هفت حسابداری هستم و فشار هست با وجود غیر انتفاعی بودن دانشگاه ...
    خب برسیم به سوال:

ارشد رو حسابداری زدم

ولی رشته ای میخوام کمتر با پارتی بشه براش کار پیدا کرد هر چند همین حسابداری هم میشه با پارتی یه کاری کرد ولی
    موقعیتش و شاید تلاشم برای یه رشته دیگه لذت بخش تر واسم باشه فقط یک مشکل وجود داره من تنبل بودم ولی بخونم باهوشم حافظه اکبنده ولی.

به جز حسابداری

رشته های مورد نظرم:
    پرستاری : خب این رشته یه چیز خاص داره برام مثلا اسمم . به جز این فامیل نزدیک داریم دو تا تو این رشته از طرف مادری ... اما از طرف پدری مشکل سبکی سر موقع خون دیدن یا شنیدن این چیزا داریم که فکر کنم من تو این چند مدت جیگرم بی رحم تر شده ولی متنهی نمی دونم کافی هست برای با گوشت انسان ور رفتن؟ من خونو میتونم ببینم
    مزایای اش هم اینه برای لیسانسیا کار براش راحت هست ولی خیلی سخت به جاش حقوق خوب. ینی کار هست نیست زندگی همیشه سخت. نمیدونم با فوق کار گیرمیاد و من دستام کار نمیکنه نمی دونم چطوری میخوام آمپول بزنم فقط با کیبورد خوب کار میکنم تنها رفیقم کامپیوتر

فلسفه : خب اینم یه یه خاطره خاص داره. یوخ ام باهاش و رفتار همیشگی م به فلسفی بودن میخوره و حتی از فاز شوخی خیلی وقتا دور بودم حتی. خب خب خب الان که یکم میفهمم بیشتر نظرمو این رشته جذب کرده ولی کله صبور میخواد که دیوانه نشه اینم اگه نتونم تا دکترا بخونم باید بندازم دور ... شاید بدرد زندگیم بخوره اما اگه کار نداشته باشم زندگی ای هم نیست.
    مزایای فلسفه خاص بودن رشته اش ست یعنی جذابه. نزدیک به خداشناسی و ادبیات هست و همچنین نزدیک به روانشناسی اینا علاقه هام هستن شاید روانشناسی رو بیشتر دوست داشته باشم اما مهم ترین چیز کار هست برای من. البته سختی کنکور ارشد چون پر طاووس میخوام باید جور هندوستان رو بکشم و هم سختی موقع دانشگاه

در باره توانایی: خب رشته ریاضی بودم و یاد گرفتن ریاضی م خوبه و تنها درستی بوده که همیشه حوصلشو داشتم برعکس همه درس ها که فقط در حد کلاس شنیدن نهایت خوشم میومد ازشون. فیزیک هم بود اما فیزیک همه جا متفاوته و گسترده تره... شیمی هم عشق بود اما باید زیاد بخونی. خب خب خب همه اینا رو من یکم دارم اما بدلیل تنبلی و بی خبری عملا هیچکدومشون ندارم... خیلی درس های کمی هستن خیلی استاد های کمی هستن که روی درس شون ثبات داشته باشم و حالم بد نشه

حسابرسی و مدیریت مالی : حسابرسی بخاطر نوع شغلش ولی باید زرنگ بود من کل عمرم تا الان ساده و حتی نفهم بودم ... الان بهترم کمی.
    مدیریت مالی بخاطر ریاضی و محاسباتیش و شیرین بودن آمار... اما قطعا ملاک فقط کار هست وگرنه درس خوندن رو صدسال نمیخوام با خرج و تلاشی که دارم میکنم به جز اینکه ثمره شو در زندگی واقعی م ببینم و جامعه خوبی رو همیشه حس کنم که قطعا به پای دوره لیسانس شاید نرسه چون واحدا کمه شایدم برسه ولی زندگی بدون حقوق با توجه به وضعیت مالی که داریم که حتی کتاب دست دوم هم سخت میتونم بخرم و از طرفی عدم تلاشم که مخ مو کلا تعطیل کرد و از درس دانشگاه عقب موندم و عدم تمرکزم روش میتونم با آرامش برش گردونم با امید و صبری که برای اولین بار دارمشون...

خب چیکار کنم بچه ها ؟ میدونم همه این حرفا رو خیلی هاتون میخوایید ... من تازه شروع کردم به خواستن شون ... شاید مجبور بشم یک سال پشت کنکور بمونم قبل سربازی ... ک اونم میتونم معاف پزشکی یا لا اقل از رزم بگیرم
    یا وا بدم دانشگاه رو همین مدرک حسابداری رو بچسبم و اگه فوق نشد برم دنبال سربازیمو و یاد گرفتن حسابداری؟ حسابداری رو بخاطر ریاضیش و موازنه که داره - فلسفی کی بودی تو معادله حسابداری - با همین لیسانس برم یاد بگیرم درساشو که خوندم و یادم رفته مخصوصا درس های حسابداری از نظر ثبت تعطیلم و شب امتحانی. کلا حافظه همه ضعیفه اکثر بچه های ما و درس ترم و خوب بلدن از قبل بیاد همه گیر میکنیم ... خب عادیه واسه دانشگاه غیر دولتی

تشکر از گذشته بخاطرش اینجا هستم:

> کمک فوری برای ویرایش انتخاب رشته <
    سلام

من نمی دونم ولی مشاور خیلی خوب می شناسم می تونم بهت معرفی کنم ولی بعید می دونم رایگان مشاوره بده در عوض انتخاب درستی می کنی.

برای پسر دایی من این تابستون انتخاب رشته کرد خیلی راضی بود. دختر عموم هم برای دکتری ازش کمک می گرفت.

اگه خواستی بگو اطلاعات تماسشو بگیرم.

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل Iloveu-ALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام

من نمی دونم ولی مشاور خیلی خوب می شناسم می تونم بهت معرفی کنم ولی بعید می دونم رایگان مشاوره بده در عوض انتخاب درستی می کنی.

برای پسر دایی من این تابستون انتخاب رشته کرد خیلی راضی بود. دختر عموم هم برای دکتری ازش کمک می گرفت.

اگه خواستی بگو اطلاعات تماسشو بگیرم.
    سلام دوست عزیز ممنونم
    پست اول تاپیک رو نخونید دیگه
    وقت ثبت نام هم تمام شده بود.
    خیر ممنونم هر موقع خواستم بهت خبر میدم ... اصلا دست و بالام بستست و نمی تونم خرج کنم فعلا
    یعنی بعد هزینه های لیسانس دیگه نمیخوام پول از بابا و خانواده بگیرم.
    واسه این رشته ای که زدم دو ماه وقت هست بخونم اونم از منابع توی اینترنت و pdf ! که هنوز شروع نکردم و فکر نکنم بتونم شروع کنم.

رشته حسابداری که داخل استان نیست همینطور مدیریت مالی!
    رشته ریاضی رو زدم اما فکر نکنم بازار کار داشته باشه.
    به جز ریاضی به رشته قرآن و حدیث علاقه دارم که نمیخوام بوسیله این رشته سر کار برم. (معارف اگر اون چیزی که تو ذهنمه هست خوشم نمیاد) البته دوست ندارم در این رشته تحصیل کنم و به علاقم در زمینه غیر درسی - غیر دانشگاهی ادامه میدم.
    ریاضی هم گفتید برای تدریس به ابتدایی و متوسطه نیاز به مدرک دانشگاهی و عالی نیست. همون کتب مدرسه یا کمک درسی یا تستی رو بخونم حله.

اما رشته های بازار کار دارند ... میتونم به ارشد عمران یا معماری فکر کنم! که البته این هم نیاز به سرمایه ، کلاس های آموزشی و نرم افزار (3ds max و autocad و ...) و پارتی برای شروع کار و کارآموزی نیاز هست

پرستاری هم بازار کارش عالیه اما هم سخته شغلش هم بنده طاقت شو ندارم حتی نمیتونم حرف های پزشکی و مریضی و جراحت و ... رو گوش بدم.

عمران هم مثل حسابداری نیازمند مسئولیت زیادی هست...
    به رشته کامپیوتر هم میشه فکر کرد که البته کلی کلاس داره در زمینه های برنامه نویسی و وب و طراحی و گرافیک و بازی سازی و شبکه و ...
    نمیدونم چه شغلی برم ... میخوام برم یه شهر دیگه و از این گیلان نجات پیدا کنم (البته آب داره و سرسبزه و میشه کشاورزی کرد یا گل کاشت)
    مثل شهر قم یا جنوب ایران (خوزستان هم که فقط گرد و خاک داره!) یا کشور دیگه مثله عراق که اونجا هم همه چی گرونه و زبان عراق و بعضی جاهای ایران عربیه !!!

یعنی واقعا ارشد خوندن فایده نداره؟ فکر کن دکتری بگیری بیکار باشی ... یعنی فاجعه و همراه با فکر و خیال!

بنده اصلا به ارشد فکر نمی کردم وقتی سختی ها و استرس های طول ترم دانشگاه و شب امتحانات دوره کارشناسی فکر میکنم
    اما بعضی از افراد خانواده فشار آوردن که بخونم و دولتی هم قبول شم! ریاضی رو انتخاب کردم به خاطر علاقه و قبولی آسونتر
    اما بعد این دیگه وقتی ندارم و باید برم سربازی یا گرفتن معافیت پزشکی
    Last edited by Iloveu-ALL; 27-02-2019 at 15:34.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •