تبلیغات :
فروشگاه اینترنتی
گوشی سامسونگ
متخصص ارتودنسی
خرید قاب گوشی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

+ جواب دادن به اين بحث
نمايش نتايج 1 به 4 از 4

نام تاپيک: انتخاب رشته ارشد | رشته خودم و زدم اما دو دلم

کاربر فعال مشاوره خرید گوشی موبایل
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    سکوت ؟

پيش فرض انتخاب رشته ارشد | رشته خودم و زدم اما دو دلم

سلام خدمت همگی؛ عزیز های پی سی ورلد

خب خب خب ؛ تا فردا یعنی 26 آذر فرصت هست بعدش فکر کنم زمان ویرایش هم بشه تغییر داد.

رشته ام الان ترم هفت حسابداری هستم و فشار هست با وجود غیر انتفاعی بودن دانشگاه ...
    خب برسیم به سوال:

ارشد رو حسابداری زدم

ولی رشته ای میخوام کمتر با پارتی بشه براش کار پیدا کرد هر چند همین حسابداری هم میشه با پارتی یه کاری کرد ولی
    موقعیتش و شاید تلاشم برای یه رشته دیگه لذت بخش تر واسم باشه فقط یک مشکل وجود داره من تنبل بودم ولی بخونم باهوشم حافظه اکبنده ولی.

به جز حسابداری

رشته های مورد نظرم:
    پرستاری : خب این رشته یه چیز خاص داره برام مثلا اسمم . به جز این فامیل نزدیک داریم دو تا تو این رشته از طرف مادری ... اما از طرف پدری مشکل سبکی سر موقع خون دیدن یا شنیدن این چیزا داریم که فکر کنم من تو این چند مدت جیگرم بی رحم تر شده ولی متنهی نمی دونم کافی هست برای با گوشت انسان ور رفتن؟ من خونو میتونم ببینم
    مزایای اش هم اینه برای لیسانسیا کار براش راحت هست ولی خیلی سخت به جاش حقوق خوب. ینی کار هست نیست زندگی همیشه سخت. نمیدونم با فوق کار گیرمیاد و من دستام کار نمیکنه نمی دونم چطوری میخوام آمپول بزنم فقط با کیبورد خوب کار میکنم تنها رفیقم کامپیوتر

فلسفه : خب اینم یه یه خاطره خاص داره. یوخ ام باهاش و رفتار همیشگی م به فلسفی بودن میخوره و حتی از فاز شوخی خیلی وقتا دور بودم حتی. خب خب خب الان که یکم میفهمم بیشتر نظرمو این رشته جذب کرده ولی کله صبور میخواد که دیوانه نشه اینم اگه نتونم تا دکترا بخونم باید بندازم دور ... شاید بدرد زندگیم بخوره اما اگه کار نداشته باشم زندگی ای هم نیست.
    مزایای فلسفه خاص بودن رشته اش ست یعنی جذابه. نزدیک به خداشناسی و ادبیات هست و همچنین نزدیک به روانشناسی اینا علاقه هام هستن شاید روانشناسی رو بیشتر دوست داشته باشم اما مهم ترین چیز کار هست برای من. البته سختی کنکور ارشد چون پر طاووس میخوام باید جور هندوستان رو بکشم و هم سختی موقع دانشگاه

در باره توانایی: خب رشته ریاضی بودم و یاد گرفتن ریاضی م خوبه و تنها درستی بوده که همیشه حوصلشو داشتم برعکس همه درس ها که فقط در حد کلاس شنیدن نهایت خوشم میومد ازشون. فیزیک هم بود اما فیزیک همه جا متفاوته و گسترده تره... شیمی هم عشق بود اما باید زیاد بخونی. خب خب خب همه اینا رو من یکم دارم اما بدلیل تنبلی و بی خبری عملا هیچکدومشون ندارم... خیلی درس های کمی هستن خیلی استاد های کمی هستن که روی درس شون ثبات داشته باشم و حالم بد نشه

حسابرسی و مدیریت مالی : حسابرسی بخاطر نوع شغلش ولی باید زرنگ بود من کل عمرم تا الان ساده و حتی نفهم بودم ... الان بهترم کمی.
    مدیریت مالی بخاطر ریاضی و محاسباتیش و شیرین بودن آمار... اما قطعا ملاک فقط کار هست وگرنه درس خوندن رو صدسال نمیخوام با خرج و تلاشی که دارم میکنم به جز اینکه ثمره شو در زندگی واقعی م ببینم و جامعه خوبی رو همیشه حس کنم که قطعا به پای دوره لیسانس شاید نرسه چون واحدا کمه شایدم برسه ولی زندگی بدون حقوق با توجه به وضعیت مالی که داریم که حتی کتاب دست دوم هم سخت میتونم بخرم و از طرفی عدم تلاشم که مخ مو کلا تعطیل کرد و از درس دانشگاه عقب موندم و عدم تمرکزم روش میتونم با آرامش برش گردونم با امید و صبری که برای اولین بار دارمشون...

خب چیکار کنم بچه ها ؟ میدونم همه این حرفا رو خیلی هاتون میخوایید ... من تازه شروع کردم به خواستن شون ... شاید مجبور بشم یک سال پشت کنکور بمونم قبل سربازی ... ک اونم میتونم معاف پزشکی یا لا اقل از رزم بگیرم
    یا وا بدم دانشگاه رو همین مدرک حسابداری رو بچسبم و اگه فوق نشد برم دنبال سربازیمو و یاد گرفتن حسابداری؟ حسابداری رو بخاطر ریاضیش و موازنه که داره - فلسفی کی بودی تو معادله حسابداری - با همین لیسانس برم یاد بگیرم درساشو که خوندم و یادم رفته مخصوصا درس های حسابداری از نظر ثبت تعطیلم و شب امتحانی. کلا حافظه همه ضعیفه اکثر بچه های ما و درس ترم و خوب بلدن از قبل بیاد همه گیر میکنیم ... خب عادیه واسه دانشگاه غیر دولتی

تشکر از گذشته بخاطرش اینجا هستم:

> کمک فوری برای ویرایش انتخاب رشته <
    Last edited by Iloveu-ALL; 16-12-2017 at 20:47.

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

به نظر من هر نفر باید 5 فاکتور مهم رو موقع انتخاب رشته در نظر بگیره. سه تاش علاقه! یکی چشم انداز کاریش برای آینده و دیگری هم توانایی‌های شخصی.

علاقه شرط لازمه... به نظر من هیچ کدوم از بقیه فاکتورها (چه اونایی هم که گفتم و چه اونهایی که میتونه به ذهنمون بیاد و اضافه کنیم) شرط لازم نیستن! کافیه کسی علاقه داشته باشه به چیزی که آینده شغلی سخت یا رقابتی داره و بره توش موفق بشه حتی اگر برای اون رشته یا تخصص یک نفر تو کل یک کشور وجود داشته باشه و با علاقه بره و اونو بدست بیاره. بقیه فاکتورها نیاز به انگیزه دارن که از علاقه نشات میگیره نه چیز دیگه.

کاملا تکلیف خودتو مشخص کن به چه چیزی علاقه داری (و دقت کن پول خوب و اینده شغلی و اینجور چیزها رو دخالت ندی تو انتخاب علاقت). فرض کن همه‌ی کارها یه درآمد یکسان دارن و به یه اندازه سخت هستن، اونوقت دوست داشتی چه تخصصی پیدا کنی؟ پاسخت به این سوال، علاقت رو مشخص میکنه. در نظر بگیر که علاقه نگاه به آینده داره. یعنی شما خودتو 10 سال و 20 سال بعد تصور کن و تصویر ایده آلتو ازخودت تصور کن.

و اما مسائل دیگری وجود داره که به نظرم در مورد شخص شما مهمه. یکی اینکه شما به هر حال 4 سال زمان گذاشتی و در حال حاضر تقریبا مدرک کارشناسی حسابداری رو دارید. اینکه برید یه رشته‌ی دیگه لازمش اینه که این 4 سال رو تقریبا بذارید کنار مگر اینکه وارد رشته ای بشید که به حسابداری مربوطه، مثل مدیریت (بخصوص مالی). بنابراین من حس میکنم اگر به حسابداری علاقه دارید نسبت به سایر علاقه هاتون اونو تو الویت بذارید و ادامه بدید.
    چشم انداز کار برای این رشته در همه نقاط کشور تقریبا خوبه و اگر کمی رویه های حسابداری در عمل رو تقویت کنید و یاد بگیرید (که برای فردی مثل شما نیاز به کلاس و دوره هم نداره)

رشته‌ای مثل فلسفه خیلی خوبه ولی آیا آگاهی دارید بعد گرفتن مدرک تو این رشته قراره کجا کار کنید؟ به عبارت دیگه، آیا چشم انداز ایده ال ایندتون شامل خوندن فلسفه میشه یا فقط میخواید فلسفه بدونید؟ اگر فقط میخواید بدونید، با مطالعه شخصی هم میشه.

3. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2017

پيش فرض

سلام خدمت همگی؛ عزیز های پی سی ورلد

خب خب خب ؛ تا فردا یعنی 26 آذر فرصت هست بعدش فکر کنم زمان ویرایش هم بشه تغییر داد.

رشته ام الان ترم هفت حسابداری هستم و فشار هست با وجود غیر انتفاعی بودن دانشگاه ...
    خب برسیم به سوال:

ارشد رو حسابداری زدم

ولی رشته ای میخوام کمتر با پارتی بشه براش کار پیدا کرد هر چند همین حسابداری هم میشه با پارتی یه کاری کرد ولی
    موقعیتش و شاید تلاشم برای یه رشته دیگه لذت بخش تر واسم باشه فقط یک مشکل وجود داره من تنبل بودم ولی بخونم باهوشم حافظه اکبنده ولی.

به جز حسابداری

رشته های مورد نظرم:
    پرستاری : خب این رشته یه چیز خاص داره برام مثلا اسمم . به جز این فامیل نزدیک داریم دو تا تو این رشته از طرف مادری ... اما از طرف پدری مشکل سبکی سر موقع خون دیدن یا شنیدن این چیزا داریم که فکر کنم من تو این چند مدت جیگرم بی رحم تر شده ولی متنهی نمی دونم کافی هست برای با گوشت انسان ور رفتن؟ من خونو میتونم ببینم
    مزایای اش هم اینه برای لیسانسیا کار براش راحت هست ولی خیلی سخت به جاش حقوق خوب. ینی کار هست نیست زندگی همیشه سخت. نمیدونم با فوق کار گیرمیاد و من دستام کار نمیکنه نمی دونم چطوری میخوام آمپول بزنم فقط با کیبورد خوب کار میکنم تنها رفیقم کامپیوتر

فلسفه : خب اینم یه یه خاطره خاص داره. یوخ ام باهاش و رفتار همیشگی م به فلسفی بودن میخوره و حتی از فاز شوخی خیلی وقتا دور بودم حتی. خب خب خب الان که یکم میفهمم بیشتر نظرمو این رشته جذب کرده ولی کله صبور میخواد که دیوانه نشه اینم اگه نتونم تا دکترا بخونم باید بندازم دور ... شاید بدرد زندگیم بخوره اما اگه کار نداشته باشم زندگی ای هم نیست.
    مزایای فلسفه خاص بودن رشته اش ست یعنی جذابه. نزدیک به خداشناسی و ادبیات هست و همچنین نزدیک به روانشناسی اینا علاقه هام هستن شاید روانشناسی رو بیشتر دوست داشته باشم اما مهم ترین چیز کار هست برای من. البته سختی کنکور ارشد چون پر طاووس میخوام باید جور هندوستان رو بکشم و هم سختی موقع دانشگاه

در باره توانایی: خب رشته ریاضی بودم و یاد گرفتن ریاضی م خوبه و تنها درستی بوده که همیشه حوصلشو داشتم برعکس همه درس ها که فقط در حد کلاس شنیدن نهایت خوشم میومد ازشون. فیزیک هم بود اما فیزیک همه جا متفاوته و گسترده تره... شیمی هم عشق بود اما باید زیاد بخونی. خب خب خب همه اینا رو من یکم دارم اما بدلیل تنبلی و بی خبری عملا هیچکدومشون ندارم... خیلی درس های کمی هستن خیلی استاد های کمی هستن که روی درس شون ثبات داشته باشم و حالم بد نشه

حسابرسی و مدیریت مالی : حسابرسی بخاطر نوع شغلش ولی باید زرنگ بود من کل عمرم تا الان ساده و حتی نفهم بودم ... الان بهترم کمی.
    مدیریت مالی بخاطر ریاضی و محاسباتیش و شیرین بودن آمار... اما قطعا ملاک فقط کار هست وگرنه درس خوندن رو صدسال نمیخوام با خرج و تلاشی که دارم میکنم به جز اینکه ثمره شو در زندگی واقعی م ببینم و جامعه خوبی رو همیشه حس کنم که قطعا به پای دوره لیسانس شاید نرسه چون واحدا کمه شایدم برسه ولی زندگی بدون حقوق با توجه به وضعیت مالی که داریم که حتی کتاب دست دوم هم سخت میتونم بخرم و از طرفی عدم تلاشم که مخ مو کلا تعطیل کرد و از درس دانشگاه عقب موندم و عدم تمرکزم روش میتونم با آرامش برش گردونم با امید و صبری که برای اولین بار دارمشون...

خب چیکار کنم بچه ها ؟ میدونم همه این حرفا رو خیلی هاتون میخوایید ... من تازه شروع کردم به خواستن شون ... شاید مجبور بشم یک سال پشت کنکور بمونم قبل سربازی ... ک اونم میتونم معاف پزشکی یا لا اقل از رزم بگیرم
    یا وا بدم دانشگاه رو همین مدرک حسابداری رو بچسبم و اگه فوق نشد برم دنبال سربازیمو و یاد گرفتن حسابداری؟ حسابداری رو بخاطر ریاضیش و موازنه که داره - فلسفی کی بودی تو معادله حسابداری - با همین لیسانس برم یاد بگیرم درساشو که خوندم و یادم رفته مخصوصا درس های حسابداری از نظر ثبت تعطیلم و شب امتحانی. کلا حافظه همه ضعیفه اکثر بچه های ما و درس ترم و خوب بلدن از قبل بیاد همه گیر میکنیم ... خب عادیه واسه دانشگاه غیر دولتی

تشکر از گذشته بخاطرش اینجا هستم:

> کمک فوری برای ویرایش انتخاب رشته <
    من رشتم مهندسی برق مخابراته. استخدام دولتیش نزدیکه به حداکثر ۳۰ تا ۴۰ نفر در سال یعنی میشه گفت هیچ امیدی به استخدام دولتی ندارم.
    من به حسابداری و محاسبات و دو دوتا چهارتا ! علاقه دارم ، بازارکارشم فکر کنم از رشته خودم خیلی بهتر باشه چه خصوصیش چه دولتیش. به نظرت ارشد حسابداری بخونم ؟؟؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

داره خودمونی میشه amir_aria's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009

پيش فرض

من رشتم مهندسی برق مخابراته. استخدام دولتیش نزدیکه به حداکثر ۳۰ تا ۴۰ نفر در سال یعنی میشه گفت هیچ امیدی به استخدام دولتی ندارم.
    من به حسابداری و محاسبات و دو دوتا چهارتا ! علاقه دارم ، بازارکارشم فکر کنم از رشته خودم خیلی بهتر باشه چه خصوصیش چه دولتیش. به نظرت ارشد حسابداری بخونم ؟؟؟

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
    مشاوره با دیگران تنها می‌تونه احیانا زوایای پنهانی که از دید شما دور مانده رو بنمایانه.تصمیم‌گیری در پایان روز با شما خواهد بود.خوشبختانه یک بازه‌ی سه روزه در پایان بهمن ماه برای ویرایش رشته در نگر گرفته شده و تا آن هنگام می‌تونید تصمیم نهایی رو بگیرید.

اگر به حساب‌داری علاقه دارید گمان می‌کنم دست‌کم از نظر شغلی به سودتون خواهد بود و کار ساده‌تری برای کاریابی خواهید داشت‌.

فلسفه رو می‌تونید تا دکتری ادامه داده و بعد به تدریس در دانشگاه ، ترجمه متون فلسفی نوین و یا نگارش کتاب بیاندیشید.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

6. این کاربر از amir_aria بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع

* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

به اشتراک بگذارید

به اشتراک بگذارید

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •