تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 6 از 6

نام تاپيک: سوال درباره firmware مودم adsl

اگه نباشه جاش خالی می مونه hassan_sia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

14 سوال درباره firmware مودم adsl

ببخشید می خواستم بدونم اگر یک هکر firmware مودم رو آلوده کنه ما چطور میتونیم بفهمیم ؟
    آیا firmware همه مودم ها رو میشه آلوده کرد ؟
    راههای مقابله با اون چیه؟
    آیا غیر فعال کردن remote managment در مودم جلوی اینکار هکر رو میگیره ؟

پروفشنال sunshineboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

شما نمیتونی بفمی! و کاریم نمیتونی بکنی. چون انتی ویروس ها این قابلیت رو ندارن و در سطح نرم افزاری کار میکنن! ما به یک انتی ویروسی احتیاج داریم ک تمرکزش روی امنیت سخت افزاری هم باشه( hardware level security ) فقط دو تا هستن ک من شنفتم این قابلیت رو دارن! ولی از کارکردشون مطمعن نیستم فقط میدونم ک این قابلیت رو دارن حالا دیگه کارکردشون ایا کار میکنه ؟ خبر ندارم!

البته اگه قراره کسی فریم وار مودم شمارو الوده کنه مطمعنا اونقدر ماهره و میدونه ک شما در اخر سر مجبوری مودمت کلا عوض کنی و هیچ نرم افزاری کمکت نمیکنه!!
    ترند میکرو و مک کافی (این هم به خاطر وجود اینتل و شراکت این دو تا با هم )اگه ی سرچی تو گوگل بکنی متوجه میشی ک اینتل پیشرو هست تو این زمینه! و پردازندها های نسل جدیدشم امکانات خاصی دارن از نظر امنیتی. تااونجایی ک من اطلاع دارم این بد افزارها به همین راحتی نمیتونن الوده کنن سخت افزار شمارو بیشتر اون شخص باید دسترسی فیزیکی به سیستم شما و سخت افزار شما داشته باشه! یعنی بتونه دره کیثت رو باز کنه!
    شما ی مودم خوب بخر مثل Asus!اپدیتشم کن همیشه( اگه شک داری تو این چیزا البته) مشکلی واست پیش نمیاد.

اگ الان هم شک کردی شما باید فریم وار مودم اپدیت کنی. ولی این موضوع شبیه باریدن برف تو کویر! ممکنه ولی امکانش خیلی کمه و کاربرای خونگی هم تو معرض این مشکلات نیستن زیاد ولی ویروس و کد مخرب خیلی جاهارو میتونه هدف بگیره:
    BIOS / UEFI/GPU/کارت های شبکه/
    البته مایکروسافت تو نسخه های اینترپرایسش Device guard رو تعبیه کرده تو ویندوز 10 ولی واسه فعال کردن این قابلیت باید یک سخت افزار خوبی داشته باشی مثلا من ندارم! و اطلاعات کافی داشته باشی از نحوه کارکرد قطعات و ... .سخت افزار کامپیوتر چون ممکنه مشکل به وجود بیاد و بعد نشه حلش کرد!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    شما کلا تموم چیزایی ک مربوط به ریموت هست رو تو ویندوز غیر فعال کن چون خطرناکه! برو داخل سرویس هات همشو از دم غیر فعال کن چون ی کاربر خانگی ک نیاز نداره به این چیزا!اگه استفاده ای نداره ازشون پس دلیل نداره فعال باشن!
    Last edited by sunshineboy; 03-12-2017 at 19:36.

3. این کاربر از sunshineboy بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

ببخشید اگه ویروس روی gpu یا روی کارت شبکه بشینه دیگه با تعویض سیستم عامل و فرمت هاردپاک نمیشه ؟
    پس راه مقابله باهاش چطوریه؟

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

توضیح دادم ک شما نمیتونی متوجه بشی چون اون ویروسی شما میگی اسمش هست در واقع Rootkit ! روتکیتم غیر قابل شناساییه. اگه نرم افزاری نصب کنی مثلا درایور الوده نصب کنه(مثلا) یا ی چی از خودش جا بزاره(مثلا ی فایل) میشه پیداش کرد(البته همون طور ک دیروز گفتم بهترین راهش نصب کردن ویندوز از اول برای ارامش خاطر و ذهن پارانویید تو این مورد) مث همونی ک کومودو واسه شما پیدا کرد!
    ولی تو این مورد نمیشه ((نرم افزاری وجود نداره(حداقل من سراغ ندارم) ک بتونه جی پی یو رو واسه بد افزار انالیز کنه))!راه پیشگیری ازش هست اونم اینکه هر چی نصب نکنی رو ویندوزت تموم شد رفت بهترین راهش پیشگیریه چ کار میکنن اونایی ک ایدز میگیرن؟ اینم مثل ایدزه! پیشگیری داره درمان نداره !
    راه حل سادش و خانگی : انتی ویروس کسپر اسکای نسخه اینترنت سکوریتی نصب کنی یادبگیری استفاده ازشو تنظیمش کنی رو حداکثر امنیت!هر چیم نصب نکنی رو سیستمت همین!
    راه حل گران و مال محیط تجاری ک میشه تو خونه هم استفاده کرد:
    وضع مالیت مناسبه دوس داری قلعه داشته باشی خوشت میاد تو این زمینه یکم بازی کنی و فکرت مشغول کنی و تفریح داشته باشی؟ حال حوصله دار بشینی با تنظیمات نرم افزار بازی کنی.. ی فایروال سخت افزاری میخری از سیسکو یه utm هم از Untangle سالی 50 دلار میدی شرکت انتنگل کلا دور شبکت حصار میشه انتی ویروس forti client هم پول میدی اشتراک یکساله سندباکس قدرتمندی داره تا تو اون سندباکس چیزی انالیز نشه و مهر تایید مهندس و انالیزر شرکت فرتی روش نخوره نمیزاره بیاد تو ویندوزت اون فایل! دیگه هم کسی نمیتونه به همین راحتی مودمت هک کنه یا فریمورشو الوده کنه جعل کنه! چون اون فایروال سخت افزاریه اونجاس البته اینهام ثابت شده ک کلی نقطع ضعف دارن چند ماه پیش افشا شده. خلاصه کلام این دو راهش
    البته من نمیدونم چرا شما فک میکنی همچین اتفاق افتاده واست شما سوال پرسیدی من فقط ج سوال رو دادم! اون موضوع در مورد gpu !اینها مال مورادی هست ک یه جاری حساس رو بخوان هدف قرار بدند بهش میگن تو انگلیسی targeted attack مثلا مثل استاکس نت ک تاسیسات هسته ای ایران بود هدفش! همینقدر میدونم ک تو مورد این جی پی یو nsa امریکا ی کی لاگری داشت و 14 سال هم ازش استفاده میکردن با الوده کردن جی پی ! و کارش دزدیدن ااطلاعات اون سیستم مود نظر بوده! اینها چیزایی نیست ک هر جا ریخته باشه هر بچه ای دستش باش! فقط ی جاهایی مثل ان اس ای امریکا و .... دارن سراغ شمام نمیان! در جواب کلی سوالتم اینه ک اگه همچین چیزی باشه ک نیس واسه شمااا شما باید کلا کیثت عوض کنی فرمت کردن ویندوز هارد و... مشکل رو حل نمیکنه یکم تحقیق کن در مورد اینکه جی پی یو چیه کجاس سخت افزار کجاس کارت شبکه کجاس و... و بعد نمیپرسی سوال اینطوری ! چون کار به هم ندارن اصلا سوال کردن نداره.
    Last edited by sunshineboy; 03-12-2017 at 22:25.

تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

یکم تحقیق کن در مورد اینکه جی پی یو چیه کجاس سخت افزار کجاس کارت شبکه کجاس و... و بعد نمیپرسی سوال اینطوری ! چون کار به هم ندارن اصلا سوال کردن نداره.
    ببخشید دوست عزیز من فرق بین کارت شبکه و gpu کارت گرافیک رو میدونم !! شما خودتون اینجا گفتین کارت شبکه و gpu ممکنه آلوده بشن:
    "اگ الان هم شک کردی شما باید فریم وار مودم اپدیت کنی. ولی این موضوع شبیه باریدن برف تو کویر! ممکنه ولی امکانش خیلی کمه و کاربرای خونگی هم تو معرض این مشکلات نیستن زیاد ولی ویروس و کد مخرب خیلی جاهارو میتونه هدف بگیره:
    BIOS / UEFI/GPU/کارت های شبکه/"

بهترین راهش نصب کردن ویندوز از اول برای ارامش خاطر و ذهن پارانویید تو این مورد) مث همونی ک کومودو واسه شما پیدا کرد!
    این چه طرز حرف زدن با مردمه ؟ واقعا از شما انتظار نداشتم! یعنی شما فکر میکنی من دارم دروغ میگم؟

تاريخ عضويت
    Jan 2017
    محل سكونت
    isfahan

پيش فرض

سلام
    خب خودم گفتم درسته؟!شما گفتی اگه این روتیکت داخل جی پی یو باشه با عوض کردن ویندوز و پاک کردن هارد درست میشه؟! منم گفتم این چ سوالیه اخه.خب ملومه نه کاری به هم ندارن.
    وقتی دکمه پاور کامپیوترت فشار میدی این سخت افزار قبل از شروع ویندوز شروع به کار کردن میکنه پس اگه کد مخربی تو جی پی یو باشه قبل از بوت شدن ویندوز بارگذاری میشه!
    گفتید مودمم گفتم خب اگه شک داری فریم وارشو اپدیت کن واسه حل مشکل مودم کجا گفتم با اپدیت فریم وار مودم مشکلی اگه تو جی پی یو باشه حل میشه. شما حرفای منو درس نمیخونی.
    اون جملم منظورم این بود اگه شک داری ارامش ذهنی نداری ویندوزت عوض کن نگفتم هم دروغ میگی؟ حرفام کجاش مشکل داره؟
    گفتم کلا باید کیثت رو عوض کنی اگه همچین چیزی باشه!بهترین راهش نصب کردن ویندوزه از اول و پاک کردن هاردت خبر ندارم ک ی جایی مث ان اس ای امریکا شمارو هک کرده!اگ همچین چیزی باشه من فقط همینقدر میدونم یا باید کیثت عوض کنی یا ی نفر ک مهندسی معکوس بد افزار و سخت افزار بلده رو پول بدی بهش واست درس کنه. توضیح دادم ک شما همچین مشکلی واست پش نیومده چون احتمالش مث باریدن برف تو کویره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •