تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: انتخاب بین استانداردهای 802.11g/n/b ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه hassan_sia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

14 انتخاب بین استانداردهای 802.11g/n/b ؟

ببخشید مودم من adsl2+ هست مارک dlink
    می خواستم کاری کنم که برد مودم کم بشه و همسایه ها نتونن سیگنال من رو بگیرن
    از بین استانداردهای 802.11g و 802.11n و 802.11b کدامیک رو باید انتخاب کنم ؟
    آیا راه دیگه ای هم برای کم کردن برد مودم وجود داره؟

پروفشنال soheilsh's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ببخشید مودم من adsl2+ هست مارک dlink
    می خواستم کاری کنم که برد مودم کم بشه و همسایه ها نتونن سیگنال من رو بگیرن
    از بین استانداردهای 802.11g و 802.11n و 802.11b کدامیک رو باید انتخاب کنم ؟
    آیا راه دیگه ای هم برای کم کردن برد مودم وجود داره؟
    باید transmit power رو کم کنین .
    استاندارد همون اتوماتیک باشه
    یا کلا ssid رو مخفی کنید که این مورد پیشنهاد میشه ،

3. این کاربر از soheilsh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بازکردن آنتن های دستگاه و کم کردن قدرت Tx Power در صورتی که دستگاه چنین امکانی داشته باشه مینونه به شما کمک کنه ، بعضی از دستگاه ها قدرت تابش دستگاه رو بصورت رنج در سه حالت نشون میدن و این همون تنظیم عدد Tx Power هست که در این نمونه ها فقط سه حالته شده .
    میتونید پشت آنتن های دستگاه اگه قابل بازشدن نیستن ، سمتی که سمت همسایه هاست ، ورق آلومینیومی قرار بدین تا ضمن انعکاس بیشتر امواج در فضای مفید از قدرت امواج در خارج از محیط کاسته بشه .
    802.11n only بهترین وضعیت رو برای شبکه باند 2.4 فراهم میکنه چون سرعت بیشتری در اختیار شما میگذاره و همینطور اگه دستگاه از برد مفید و وضعیت خوب خارج بشه ارتباط اون قطع خواهد شد . البته اگه دستگاه قدیمی داشته باشین که این استاندارد رو پشتیبانی نکنه مجبورین از چند استاندارد بطور همزمان استفاده کنید .

زمانی که شما وضعیت اتوماتیک رو انتخاب میکنید وقتی دستگاهی از مودم دور بشه وضعیت اون به g و b تغییر میکنه تا با کم کردن سرعت ، قدرت سیگنال رو زیاد کنه و اتصال رو با دستگاه دوردست همچنان برقرار نگه داره.
    در این وضعیت برد دستگاه شما زیاد میشه ولی وقتی دستگاهی از راه دور ارتباط برقرار کنه سرعت کل شبکه و همه مصرف کننده ها بشدت کاهش پیدا میکنه چون مثلا به 802.11b دستگاه مودم سویچ کرده تا اتصال رو با کاهش سرعت و اضافه کردن برد برقرار نگه داره .
    سرعت شبکه هوایی بطور کلی با قدرت سیگنال نسبت عکس دارند.

جهت حفظ امنیت اقدامات کلی میشه انجام داد
    خاموش کردن سیستم WPS مودم و تغییر پین پیشفرض کارخانه این سیستم
    خاموش کردن UPnP
    استفاده از مک فیلترینگ و ارتباط مودم فقط با دستگاه های ثبت شده آدرس سریال مک در اون.
    مخفی کردن Ssid شبکه هوایی
    استفاده از سیستم WPA2 جهت رمزگذاری و انتخاب رمز طولانی تشکیل شده از حروف کوچک و بزرگ ؛ اعداد و کاراکترها و علائم ویژه در رمز شبکه هوایی.
    انتخاب رمز مناسب برای مودم
    تغییر رمزها بصورت دوره ای و زمان دار . مثلا ماهانه با هرچندماه یکبار.
    در صورت امکان استفاده از سیستم وایرلس ایزولیشن ؛ که فقط به دستگاه های هوایی امکان استفاده از اینترنت را میدهد و ارتباط آنها را با اجزا داخلی شبکه قطع میکند.
    در صورت امکان بوسیله تنظیمات مودم یا روتر اشتراک اینترنت را با یوزرنیم و پسورد ارائه دهید ؛ یعنی بعد از اتصال به شبکه هوایی همچنان هرکاربری که بخواهد از اینترنت استفاده کند باید یک یوزر و پسورد دیگر داشته باشد که در سیستم هات اسپات یا VPN به ثبت برساند تا ارتباط داخلی برای ارائه سرویس اینترنت برقرار شود.
    بررسی روزانه و همیشگی دستگاه های آنلاین هوایی و چک کردن بخش لاگ دستگاه مودم که مشخص شود دستگاه های بیگانه با مک آدرس های دیگر و یا در زمان هایی که شخصی در محل به شبکه متصل نبوده ؛ ارتباطی در گزارش ها ثبت نشده باشد.
    دقت کردن به چراغ های اینترنت ، WPS و Wifi در زمان هایی که ارتباطی برقرار نکردین . (نباید چراغ ها چشمک بزنند و فعالیت نشان دهند)
    و خیلی موارد دیگه ریز و تخصصی میشه که ذکرشون اینجا نیاز نیست و از حوصله بحث خارجه.

5. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •