تبلیغات :
فروشگاه کیف و گارد موبایل
فروش تان را به طور باورنکردنی افزایش دهید رازی که کمتر کسی بیان می کند.(کاملا رایگان)
تعمیر هارد
قیمت لپ تاپ
قیمت گوشی
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
دستگاه جوجه کشی
[ سفارش آگهی متنی ]

+ جواب دادن به اين بحث
نمايش نتايج 1 به 3 از 3

نام تاپيک: انتخاب بین استانداردهای 802.11g/n/b ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه hassan_sia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

14 انتخاب بین استانداردهای 802.11g/n/b ؟

ببخشید مودم من adsl2+ هست مارک dlink
    می خواستم کاری کنم که برد مودم کم بشه و همسایه ها نتونن سیگنال من رو بگیرن
    از بین استانداردهای 802.11g و 802.11n و 802.11b کدامیک رو باید انتخاب کنم ؟
    آیا راه دیگه ای هم برای کم کردن برد مودم وجود داره؟

پروفشنال soheilsh's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

ببخشید مودم من adsl2+ هست مارک dlink
    می خواستم کاری کنم که برد مودم کم بشه و همسایه ها نتونن سیگنال من رو بگیرن
    از بین استانداردهای 802.11g و 802.11n و 802.11b کدامیک رو باید انتخاب کنم ؟
    آیا راه دیگه ای هم برای کم کردن برد مودم وجود داره؟
    باید transmit power رو کم کنین .
    استاندارد همون اتوماتیک باشه
    یا کلا ssid رو مخفی کنید که این مورد پیشنهاد میشه ،

3. این کاربر از soheilsh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

بازکردن آنتن های دستگاه و کم کردن قدرت Tx Power در صورتی که دستگاه چنین امکانی داشته باشه مینونه به شما کمک کنه ، بعضی از دستگاه ها قدرت تابش دستگاه رو بصورت رنج در سه حالت نشون میدن و این همون تنظیم عدد Tx Power هست که در این نمونه ها فقط سه حالته شده .
    میتونید پشت آنتن های دستگاه اگه قابل بازشدن نیستن ، سمتی که سمت همسایه هاست ، ورق آلومینیومی قرار بدین تا ضمن انعکاس بیشتر امواج در فضای مفید از قدرت امواج در خارج از محیط کاسته بشه .
    802.11n only بهترین وضعیت رو برای شبکه باند 2.4 فراهم میکنه چون سرعت بیشتری در اختیار شما میگذاره و همینطور اگه دستگاه از برد مفید و وضعیت خوب خارج بشه ارتباط اون قطع خواهد شد . البته اگه دستگاه قدیمی داشته باشین که این استاندارد رو پشتیبانی نکنه مجبورین از چند استاندارد بطور همزمان استفاده کنید .

زمانی که شما وضعیت اتوماتیک رو انتخاب میکنید وقتی دستگاهی از مودم دور بشه وضعیت اون به g و b تغییر میکنه تا با کم کردن سرعت ، قدرت سیگنال رو زیاد کنه و اتصال رو با دستگاه دوردست همچنان برقرار نگه داره.
    در این وضعیت برد دستگاه شما زیاد میشه ولی وقتی دستگاهی از راه دور ارتباط برقرار کنه سرعت کل شبکه و همه مصرف کننده ها بشدت کاهش پیدا میکنه چون مثلا به 802.11b دستگاه مودم سویچ کرده تا اتصال رو با کاهش سرعت و اضافه کردن برد برقرار نگه داره .
    سرعت شبکه هوایی بطور کلی با قدرت سیگنال نسبت عکس دارند.

جهت حفظ امنیت اقدامات کلی میشه انجام داد
    خاموش کردن سیستم WPS مودم و تغییر پین پیشفرض کارخانه این سیستم
    خاموش کردن UPnP
    استفاده از مک فیلترینگ و ارتباط مودم فقط با دستگاه های ثبت شده آدرس سریال مک در اون.
    مخفی کردن Ssid شبکه هوایی
    استفاده از سیستم WPA2 جهت رمزگذاری و انتخاب رمز طولانی تشکیل شده از حروف کوچک و بزرگ ؛ اعداد و کاراکترها و علائم ویژه در رمز شبکه هوایی.
    انتخاب رمز مناسب برای مودم
    تغییر رمزها بصورت دوره ای و زمان دار . مثلا ماهانه با هرچندماه یکبار.
    در صورت امکان استفاده از سیستم وایرلس ایزولیشن ؛ که فقط به دستگاه های هوایی امکان استفاده از اینترنت را میدهد و ارتباط آنها را با اجزا داخلی شبکه قطع میکند.
    در صورت امکان بوسیله تنظیمات مودم یا روتر اشتراک اینترنت را با یوزرنیم و پسورد ارائه دهید ؛ یعنی بعد از اتصال به شبکه هوایی همچنان هرکاربری که بخواهد از اینترنت استفاده کند باید یک یوزر و پسورد دیگر داشته باشد که در سیستم هات اسپات یا VPN به ثبت برساند تا ارتباط داخلی برای ارائه سرویس اینترنت برقرار شود.
    بررسی روزانه و همیشگی دستگاه های آنلاین هوایی و چک کردن بخش لاگ دستگاه مودم که مشخص شود دستگاه های بیگانه با مک آدرس های دیگر و یا در زمان هایی که شخصی در محل به شبکه متصل نبوده ؛ ارتباطی در گزارش ها ثبت نشده باشد.
    دقت کردن به چراغ های اینترنت ، WPS و Wifi در زمان هایی که ارتباطی برقرار نکردین . (نباید چراغ ها چشمک بزنند و فعالیت نشان دهند)
    و خیلی موارد دیگه ریز و تخصصی میشه که ذکرشون اینجا نیاز نیست و از حوصله بحث خارجه.

5. 3 کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

+ جواب دادن به اين بحث

جواب سريع جواب سريع

* چنانچه از قبل در انجمن ثبت نام کرده اید و دارای نام کاربری هستید ، ابتدا وارد سایت شوید ( این فرم مخصوص ارسال پاسخ توسط کاربران میهمان است )

پایتخت ایران چه نام دارد ؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

به اشتراک بگذارید

به اشتراک بگذارید

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما می توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما می توانید پاسخ ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •