تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 56 از 58 اولاول ... 64652535455565758 آخرآخر
نمايش نتايج 551 به 560 از 574

نام تاپيک: وزیر ارتباطات تفاوت نظام تعرفه‌ای سابق و جدید اینترنت ثابت را اعلام کرد

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام دوستان
    الان دیگه همه شرکتا می تونن روی فیبر نوری سرویس بدن؟
    چون وزیر ارتباظات چند روز پیش گفتن فروش اینترنت برای خطوط PCM* و ONU* از انحصار مخابرات خارج شده
    میخوام اگه بشه بعد از چند سال از زندان مخابرات خلاص شم که به خاطر انحصار فیبر نوری درش افتاده بودم

2. این کاربر از L.utus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mostafa_gm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام دوستان
    چون وزیر ارتباظات چند روز پیش گفتن فروش اینترنت برای خطوط PCM* و ONU* از انحصار مخابرات خارج شده
    میخوام اگه بشه بعد از چند سال از زندان مخابرات خلاص شم که به خاطر انحصار فیبر نوری درش افتاده بودم
    اين كه بشه عاليه! البته كيفيت و سرعت مخابرات بد نيست، تازه با اين طرح جديد هم ديگه همشون شدن مثل هم و برتري خاصي بينشون وجود نداره.

تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

همه جای دنیا سرعت میفروشن درسته. اما نه اینکه سرعت 512. کسی که سرعت 512 رو پیشنهاد میده یعنی هیچ درک درستی از اینترنت نداره. یا داره ولی براش مهم نیست. از طرفی کشور های دیکه که سرعتی میفروشن مثلا 20 پوند تو اینگلیس نا محدود با سرعت فضای 20 پوند براشون پولی نیست. و حتی اگر نخوان این پول رو بدن هر جا برن اینترنت رایگان هست کافه مترو اتوبوس و غیره. پس اگر کسی مصرف کم داشته باشه میتونه با همین اینترنت رایگان نیازش رو رفع بکنه. اینکه ور داشتن اینترنت رو غیر حجمی کردن اشکال نداره خوب هم هست. اما قیمت ها خیلی بالاست. کسانی که میان میگن ما 40 تومن میدادیم 4 گیگ میگرفتم عزیزان شما گرون میخردید و واقعا اون شرکت ها خیلی سود جو بودن. این طرح هم اگر 3 تا بود مثلا 4 8 و 16 مگ با حجم های فعلی ولی قیمت برای 4 12 تومن برای 8 20 تومن و برای 16 35 تومن اون موقع طرح نسبتا خوبی از اب در میومد. تازه من خیلی قیمت ها رو بالا گفتن. باور کنید گیگی 10 تومن بهم بدن به مردم ضرر نمیکنن. نمونه اش همین همراه اول ببنید دیتا گرون تر هست تا ای دی اس ال ور داشته 6 ساعت با سرعت بالا رایگان میده نا محدود خوب اینها چطوری دارن سود میکنن من نیمدونم
    دقيقا درسته. من قبلا سالي 100 تومن ميدادم اينترنت 16 مگا بيت استفاده مي كردم از همين مخابرات، ولي از اين به بعد بايد سالي 120 تومن بدم اينترنت 512 كيلو بيت استفاده كنم!!
    من بيشتر از ماهي 10 گيگ استفاده ندارم. اين حجم مثلا نامحدود هم بخوره تو سرشون!
    كاملا مشخصه كه اينها هدفشون فقط و فقط افزايش قيمت بوده، در غير اين صورت مي تونستن طرح حجمي قبل و طرح نامحدود جديد رو با هم ارائه كنن. به هيچ جايي هم بر نمي خورد!
    اينها ملت رو درازگوش فرض كردن و البته اين رو هم ميدونن كه ايراني جماعت هيچ وقت صداش براي هيچي در نمياد.
    با اين حال مطمئنم خيلي از مردم نه از روي اعتراض بلكه به دليل عدم صرفه اقتصادي استفاده از adsl رو كنار ميذارن و ميرن سراغ اينترنت همراه و من اميدوارم كه اين نقشه شون شكست بخوره.

5. 6 کاربر از mostafa_gm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس دهنده های اینترنت ESPSV's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

به نظر من برگشتیم به اینترنت 7 سال پیش
    الان به اجبار باید سرعت 64 کیلوبایت را انتخاب کنی که همون 7 سال پیشم کم بود
    بخاطر اینکه مصرف بالایی نداری ... من الان سرعت دانلودم 1.5 مگابایت در ثانیه هست
    ولی 10 گیگ در ماه مصرف دارم ... باید از 1500 کیلو بیام روی 64 کیلو ؟!!!!
    خوبه نمیگن برای سرعتهای بالاتر باید نامه از شرکت و ارگان بیارین دوباره ...
    برای سرویسی که الان دارم باید 80 هزارتومن در ماه بدم فقط بخاطر سرعت ؟

7. 5 کاربر از ESPSV بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن آنتی ویروس Dr Nima's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

13

اولین مخالفت‌ها با قیمت‌‌گذاری اینترنت غیرحجمی؛ سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان واکنش نشان داد

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات درحالی خود قیمت بسته‌های اینترنتی را تعیین می‌کند که باید ابتدا در کارگروه تنظیم بازار حضور یابد و درخواست خود را برای تعیین قیمت، ارائه دهد.

محمود نوابی در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه برخی دستگاه‌های دولتی خود اقدام به تعیین قیمت کالا و خدمات می کنند اظهار کرد: با وجود اینکه اعلام می‌شود، سازمان حمایت مسئولیت قیمت گذاری کالا را دارد، بنده آن را قبول نمی‌کنم زیرا ما تنها کارشناسی قیمت داریم، با این وجود برخی سازمان‌ها نیز خود اقدام به تعیین قیمت کالا و خدمات می‌کنند.

وی افزود: بیش از 30 کمیسیون، شورا، گروه و تشکیلات در کشور اقدام به قیمت‌گذاری کالا می‌کنند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات نیز درحالی خود قیمت بسته‌های اینترنتی را تعیین می‌کند که باید ابتدا در کارگروه تنظیم بازار حضور یابد و درخواست خود را برای تعیین قیمت ارائه دهد.

منبع : سایت شهر سخت افزار
    Last edited by Dr Nima; 16-12-2017 at 22:26.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    shiraz

پيش فرض

10. 4 کاربر از H-R-N بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    سلام
    ما دارای خط بر روی فیبر نوری هستیم ولی فقط آسیاتک میتونم بگیرم و هیچ شرکت دیگه ای ازجمله مخابرات روی این خطوط این منطقه خدمات ارائه نمیده.الان میشه از سایر شرکت ها بگیرم ؟

آخر فروم باز david-ebi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    IR

پيش فرض

سلام دوستان

بله وزیر این حرف رو زده اما معنیش میشه که از این به بعد کم کم به مرور زمان شرکتهای غیر مخابراتی روی این مساله فکر کنند و ما هم کم کم با مخابرات کنار میام و ایشالله ظرف 6 تا 9 ماه آینده مشکل حل میشه.

یعنی اینکه به هیچ عنوان انتظار نداشته باشید به این زودیا انحصار مخابرات روی خطهای فیبر نوری و pcm برداشته بشه.

کاربر فعال انجمن آنتی ویروس Dr Nima's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014

13 پاسخ به متداول‌ترین سؤالات درباره مدل جدید اینترنت

همان‌طور که می‌دانید مدتی است که مدل جدید ارائه اینترنت در کشور اجرایی شده است و شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت سیمی از 10 آذرماه تعرفه‌های جدید خود را اعلام کرده و بنا به همان تعرفه، اینترنت را ارائه می‌دهند.

این طرح چالش‌برانگیز که مدت‌ها برای برنامه‌ریزی روی آن زمان گذاشته شد از همان آغاز اجرا و اعلام شدن تعرفه‌ها توسط شرکت‌های اینترنتی با اعتراضاتی همراه بود که پاسخ وزیر ارتباطات به این اعتراضات را [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما گذشته از اعتراضات به این طرح، سوالاتی هم در این درباره برای کاربران وجود داشت که وزیر ارتباطات را مخاطب خود قرار داده بودند. خوشبختانه محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی پستی در صفحه شخصی اینستاگرام خود به این سؤالات پاسخ گفته است.

پست وزیر ارتباطات در اینستاگرام در پاسخ به سؤالات کاربران درباره مدل جدید اینترنت

سرعت واقعی اینترنت یک‌هشتم میزان گفته شده نيست

شاید برای بسیاری از کاربران این سؤال پیش بیاید که چرا سرعت اینترنت یک‌هشتم میزانی است که خریداری کرده‌ایم. وزیر ارتباطات به این سؤال پاسخ داده است:

مگابیت بر ثانیه واحد سرعت و مگابایت واحد حجم است. یک بایت معادل هشت بیت است. در نرم‌افزارهای دانلودر، در بعضی‌اوقات سرعت برحسب بایت نوشته می‌شود. برخی دوستان تصور می‌کنند که شرکت ارائه‌دهنده سرویس نسبت یک‌به‌هشت را اعمال کرده که این تصور درست نیست. شرکت‌ها موظف‌اند سرعت خریداری‌شده را به‌صورت تضمین‌شده به مشترک تحویل دهند.

اما وزیر ارتباطات در خصوص شرکت‌هایی که واقعاً سرعت ارائه‌شده توسط آن‌ها با سرعت خریداری‌شده متفاوت باشد گفت:

برخی نیز از اینکه سرعت خریداری‌شده با آنچه تحویل‌شده همخوانی ندارد، گلایه کرده‌اند. طبیعتاً در صورت عدم رفع مشکل پس از تماس با شرکت‌ها، مراتب را از طریق سامانه صد و نود و پنج پیگیری نمایند تا به شکایت آن‌ها رسیدگی شود.

آیا راهکاری برای خرید اینترنت پرسرعت ولی کم‌حجم وجود دارد

برخی از کاربران به حجم بالای اینترنت نیاز ندارند اما سرعت برای آن‌ها مهم است.
    در تعرفه‌های اعلام‌شده برای این دسته از کاربران بسته‌ای در نظر گرفته نشده بود که وزیر ارتباطات در این خصوص گفته است:

دسته‌ای از مشترکین نیاز به سرعت بالا دارند درحالی‌که حجم مصرفی آن‌ها بالا نیست. برای این دسته از مشترکین هرچند امکان استفاده از سرویس‌های موبایل وجود دارد اما شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات ثابت برای حفظ این مشترکین، ارائه بسته‌های رقابتی برای این گروه را آغاز کرده‌اند. راهکارهایی چون بسته ازدیاد سرعت و ...

اینترنت گران نشده است

وزیر ارتباطات در خصوص بحثی که درباره گران شدن اینترنت به‌واسطه مدل جدید، داغ شده است که البته شرکت‌های اینترنتی هم در القای این حس بی‌تأثیر نبوده‌اند گفت:

مصوبه اعلام کرده که در شمارش سقف مصرف منصفانه، ترافیک داخلی بایستی نصف بین‌الملل محاسبه شود. برخی شرکت‌ها به‌منظور اهداف تبلیغاتی و نشان دادن سقف بالاتر مصرف منصفانه، عدد مصرف منصفانه را بر مصرف داخلی تنظیم کرده و اعلام کرده‌اند اینترنت دو برابر ترافیک داخلی شمارش خواهد شد. این موضوع این‌گونه القا کرده است که اینترنت گران شده است. به دلیل هزینه تمام‌شده کمتر برای ترافیک داخلی؛ در هزینه اخذشده از مشترک نیز این ضریب لحاظ شده و هم‌زمان تعرفه اینترنت نیز با کاهش قیمت همراه بوده است.

کاهش سرعت اینترنت پس از پایان حجم منصفانه

طبق مدل جدید درصورتی‌که کاربری از حجم بیشتری نسبت به حجم منصفانه تعیین‌شده استفاده کند، سرعت سرویس وی به 128 کیلوبیت بر ثانیه می‌رسید.

برخی کاربران درخصوص این سرعت گلایه‌هایی داشته‌اند که وزیر ارتباطات در این خصوص گفت:

در خصوص محدود شدن ترافیک پس از رسیدن به سقف مصرف منصفانه نیز قبلاً عرض کرده بودم که پیگیری خواهم کرد.
    در مصوبه، کلمه حداقل قبل از صد و بیست و هشت کیلو بیت اضافه و ابلاغ شد و این امکان به وجود آمده که شرکت‌ها در این محدودیت نیز با یکدیگر رقابت نمایند.
    در سابق، مشترک در ابتدای ماه، مبلغی برای تمدید سرویس به شرکت ارائه‌کننده سرویس پرداخت می‌کرد و سپس به‌تدریج در طول ماه با خرید حجم اضافه مبالغ دیگری را به سرویس‌دهنده پرداخت می‌کرد.
    برای این موضوع نیز شرکت‌ها در فرآیند رقابتی به دنبال شیوه‌هایی برای پرداخت تدریجی به‌منظور ایجاد تسهیلات برای مشترکین خود هستند.

به گفته وزیر ارتباطات اگرچه این سؤالات قبلاً توسط سازمان تنظیم مقررات پاسخ داده شده بودند اما به دلیل پرسش مکرر کاربران، به این سؤالات مجدداً پاسخ گفته شده است.

منبع :
    faceit.ir

14. 2 کاربر از Dr Nima بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

اولین مخالفت‌ها با قیمت‌‌گذاری اینترنت غیرحجمی؛ سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان واکنش نشان داد

رئیس سازمان حمایت تولید کنندگان و مصرف کنندگان گفت: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات درحالی خود قیمت بسته‌های اینترنتی را تعیین می‌کند که باید ابتدا در کارگروه تنظیم بازار حضور یابد و درخواست خود را برای تعیین قیمت، ارائه دهد.

محمود نوابی در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه برخی دستگاه‌های دولتی خود اقدام به تعیین قیمت کالا و خدمات می کنند اظهار کرد: با وجود اینکه اعلام می‌شود، سازمان حمایت مسئولیت قیمت گذاری کالا را دارد، بنده آن را قبول نمی‌کنم زیرا ما تنها کارشناسی قیمت داریم، با این وجود برخی سازمان‌ها نیز خود اقدام به تعیین قیمت کالا و خدمات می‌کنند.

وی افزود: بیش از 30 کمیسیون، شورا، گروه و تشکیلات در کشور اقدام به قیمت‌گذاری کالا می‌کنند.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات نیز درحالی خود قیمت بسته‌های اینترنتی را تعیین می‌کند که باید ابتدا در کارگروه تنظیم بازار حضور یابد و درخواست خود را برای تعیین قیمت ارائه دهد.

منبع : سایت شهر سخت افزار
    اینم راحت حل میشه.
    بهرحال 30 تا کمیسیون و شورا هر کدوم متوسط 20 نفر هم عضو داشته باشه میشه 600 نفر. تازه همه این قیمت ها باید کارشناسی بشه، حق کارشناسی ها باید پرداخت بشه، بالاخره اینها هم زن و بچه دارن، خرج دارن دیگه! همینطوری که نمیشه خودتون قیمت بذارید! پس هزینه های کارشناسی و قیمت گذاری چی میشه؟؟

16. این کاربر از mostafa_gm بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •