تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 58 اولاول 1234561252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 574

نام تاپيک: وزیر ارتباطات تفاوت نظام تعرفه‌ای سابق و جدید اینترنت ثابت را اعلام کرد

آخر فروم باز poorya_2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2009
    محل سكونت
    شهرکرد

پيش فرض

اگر مردم قبل از هر چیزی یکم دو دوتا چهارتا کنن میفمن این طرح به نفع مردم هست و باعث میشه شرکت ها پهنای باند بیشتری خرید کنن چون مجبور به ارائه سرویس بر پایه سرعت هستن و نه حجم.
    این وزیر کارش رو خوب بلد هست. تنها مشکل این جا هست که باید دید شرکت ها تا چه اندازه قانون رو رعایت میکنن و در صورت تخطی از قانون ایا با انها برخورد خواهد شد یا خیر.
    شما طرح های جدید اینترنت های وب رو دیدی؟؟
    16 مگ اب 120 گیگ در ماه قیمت 80 هزار تومن و اگر از سایت داخلی دانلود کنید نیم بها حساب میشه و میشه 240 گیگ در ماه خوب این هم از این پس مشکلی نداریم با این یک مورد ولی دیگه خبری از حجم دزدی نیست خبری از کاهش سرعت به 1 مگابیت و این که نمیتونی شکایت کنی نیست.
    چرا این طرح موفق میشه به یک دلیل اساسی وقتی شرکت ها مجبور به تضمین سرعت شما بشوند مجبور به خرید پهنای باند میشن در نتیجه پهنای باند بیشتری خریداری میشه در نتیجه شرکت ها کم کم محدودیت حجم رو بر اساس استاندارد بین اللملی اجرا میکنن شما انتظار نداشته باش که هم سرعت تضمین شده بین هم نامحدود با 1 ترابایت حجم این ممکن نیست در شرایط فعلی ولی با مدیرت وضعیت امکان پذیر هست ولی من همین مشکل اصلی هست که ایا دولت موفق به کنترل وضعیت و جلوگیری از هرگونه تخلف شرکت ها میشه یا نه. فعلا که شرکت دارن از اب گل الود ماهی میگیرن و با ترساندن مردم سرویس های محدود یک ساله به همه قالب میکنن پس منتظر باش که خیلی های پشیمان بشن.

ماذا فازا ؟؟؟!!!!

بعضی ها رو باید حرف خودشون رو به خودشون زد

مثل این که شما تو این مملکت زندگی نمیکنی؟؟؟؟
    تا حالا چند بار دیدی چیزی به نفع مردم تغییر کنه؟
    شما دقیقا به من بگو رو چه حساب انقدر خوش خیال هستی؟؟؟؟؟
    30 و اندی سال هست دارن حکومت میکنن و این وضعیت مردم هست اگه کارشون درست هست و حساب کتاب داره پس باید وضعیت ما بهتر بشه نه بدتر.

2. 7 کاربر از poorya_2 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    N/A

پيش فرض

سلام.
    دوستانی که اطلاع ندارن لطفا با اطلاعات غلط و اشتباه خودشون باقی کاربران رو گمراه نکنن...
    طرح جدید نامحدود مثل سابق تقسیم بین 8مشترک میشه و خبری از 1به1 نیست...
    اینم پاسخ سوال بنده از پشتیبانی های وب:

Sent from my Fly IQ4514 using Tapatalk

4. این کاربر از sajad-tnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال sima_6600's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

ماذا فازا ؟؟؟!!!!

بعضی ها رو باید حرف خودشون رو به خودشون زد
    شما هم اول دقت کن من خودم گفتم مخالف این طرح هستم ولی نه این که بیام حرف الکی در باره این طرح بزنم دوست عزیز تو این مملکت اگه قانون رعایت بشه که نمیشه پیشرفت حاصل میشه که نمیشه مشکل من این هست برای همین میگم هیچ وقت به نفع مردم هیچ حرکتی صورت نمیگیره چون به صورت قانونی دورش میزنن و میشه به سود شرکت ها و دولت نه مردم حالا شما تمام حرف های من رو نقل قول کن. هدفمندی یارانه ها هم وقتی اومد هدفش کمک به مردم بود ولی قانون گذار خیلی سریع کاری کرد که به سود خودش تموم بشه نه مردم این طرح هم همین طور من میگم اگر 1% این طرح درست و قانونی اجرا بشه بهتر از حجمی هست و این رو میگم در هر صورت من ماهی 80 هزار تومن پول اینترنت رو میدادم ولی قبل برای حجم حالا برای سرعت.زیاد برای من فرق نداره ایرنترنت ایران منسوخ شده هست درست ولی ما همه داریم تو ایران زندگی میکنیم و این شرایط یک شبه به وجود نیامده همه مردم هم ساکت هستن و جیک نمیزنن حالا سر یه اینترنت که زیاد هم مهم نیست امدید سر و صدا ولی به نتیجه هم نمیرسید چرا چون این مردم تو سری خور بار اومدن.
    Last edited by sima_6600; 29-11-2017 at 11:18.

6. 2 کاربر از sima_6600 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام.
    دوستانی که اطلاع ندارن لطفا با اطلاعات غلط و اشتباه خودشون باقی کاربران رو گمراه نکنن...

در جواب شما توجهتون رو به دیالوگ زیر از "همون های وب" جلب میکنم!

نیاز نیست بقیه رو به بی اطلاعی متهم کنید، اون پشتیبانی که به شما جواب داده هنوز مسلط به قوانین جدیدی که قراره ارائه بشه نبوده و شما هم نپرسیدید "تضمین سرعت رو پس چطور می خواید بدید؟" من پرسیدم و دیدم که جوابی نداشتند!

خیلی واضح پشتیبانی در دیالوگ زیر میگه ضریب اشتراک رو 10 آذر شرکت اعلام میکنه (چون واقعا قرارداد هنوز تنظیم نشده و پشتیبانی نمیدونه)، اونوقت شما خیلی راحت نتیجه گرفتید مثل قبل 1 به 8 باقیه!

Last edited by misam5526; 29-11-2017 at 11:39.

8. 4 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

سلام.

شما از پشتیبانی یه شرکت پرسیدی که هنوز بهش ابلاغ نشده چی به چی هست خوب معلوم هست بهت چی جواب میده
    دوست عزیز شرکت ها باید 90% سرعتی که به شما میدن رو تضمین کنن این یعنی چی؟؟؟؟
    یعنی قبل که شما اینتنرت 128 به 16 مگ میگرفتی هر وقت پهتای باند کم میومد به شما هر سرعنی دوست داشتن میدادن ولی وقتی شما سرویس 16 مگ بگیری باید به شما 15 مگ تضمین شده اینرنت بدن وگر نه خلاف کردن و شما حق شکایت داری.

10. 4 کاربر از sima_6600 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    N/A

پيش فرض

شما از پشتیبانی یه شرکت پرسیدی که هنوز بهش ابلاغ نشده چی به چی هست خوب معلوم هست بهت چی جواب میده
    دوست عزیز شرکت ها باید 90% سرعتی که به شما میدن رو تضمین کنن این یعنی چی؟؟؟؟
    یعنی قبل که شما اینتنرت 128 به 16 مگ میگرفتی هر وقت پهتای باند کم میومد به شما هر سرعنی دوست داشتن میدادن ولی وقتی شما سرویس 16 مگ بگیری باید به شما 15 مگ تضمین شده اینرنت بدن وگر نه خلاف کردن و شما حق شکایت داری.
    حقیقتا جوابتون خنده دار بود...
    اولین شرکتی که طرح های جدید رو ارائه کرد همین های وب بود درحالی که شرکت های بزرگ دیگه مثل شاتل و آسیاتک هنوز طرح رو آماده ارئه نکردن، این درحالی هست که فقط 2روز دیگه مهلت دارن طرح جدید رو عملی کنن.
    اون 90درصد تضمین هم برای بعد تقسیم شدن اشتراک بین 8 کاربر هست گرامی...
    اصلا زیرساخت مخابراتی کشور فعلا در حدی نیست که برای هر کاربر یک پورت اختصاصی در نظر بگیرن...
    شما فکر کنم ایران رو دارید با روسیه یا کشورهای دیگه مقایسه میکنید... از اول و هدف اصلی این طرح محدود کردن کاربران اینترنتی بوده و هست...
    فقط 2روز دیگه صبر کنید، اونوقت به نتیجه صحبت بنده میرسید...

12. این کاربر از sajad-tnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز albertxx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2014

پيش فرض

فاز اینایی که از این طرح حمایت میکنم رو درک نمیکنم
    واقعا نمیدونم به چی دلخوش کردن یا واقعا از حامیان دولت و وزیر هستن
    چیزی که مشخصه فقط و فقط محدودیت هست و هیچ جای حمایتی نداره !!

در دراز مدت و با یه شیب ملایم سرویس های نامحدود واقعی رو حذف کردن
    بعد یه مدت هم این سرویس های غیرحجمی (( نمیدونم معنیش چی میشه )) رو دارن غالب میکنن

واقعا اگه نفراتی بخوان دانلود کنن حالا هرچی دقیقا باید چیکار کنن ؟؟
    چون چیزی به اسم نامحدود وجود خارجی نداره !! (( البته میشه از نت های 3 و 4g استفاده کرد )) ولی خب ما بحثمون اینترنت ثابت هست
    با این اوصاف گرفتن vdsl و ftth هم توجیحی نداره
    شما سرعت 100 مگ داشته باشی ولی محدودیت در استفاده به درد چی میخوره ؟؟

اینا که با شعار کیفیت اومدن جلو و در دراز مدت عملا خون نت رو مکیدن و چیزی ازش باقی نذاشتن
    کیفیت ؟؟
    فکر کنم تعریف کیفیت عوض شده یا کسی واسه آقایون تعریف نکرده یعنی چی ...
    خودشون تو دنیا پایه گذار نت 1 به 8 هستن بعد شعار کیفیت میدن و واسه برداشتن این محدویت منت سر مشترک میزارن

میگن طرف رو به مرگ بگیر به درد راضی بشه
    مثل این سایت های فروش میمونه تو تخفیف - قیمت یه جنس رو 30 درصد گرون میکنن بعد میگن 25 درصد تخفیف برای رضایت مشتری
    فقط و فقط دزدی و دیگر هیچ .

جالب اینجاست خودشون با فی*لتر*ینگ بسیار قوی و پایه گذاری نت 1 به 8 عملا کیفیت نت رو از بین بردن بعد شعار کیفیت میدن
    این بی کیفیتی از اثار همین زیرساخته و با نت 1 به 1 تازه به نقطه صفر میرسه - جایی که باید باشه و بالاتر از اون میشه کیفیت
    Last edited by albertxx; 29-11-2017 at 12:10.

14. 7 کاربر از albertxx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

اولین شرکتی که طرح های جدید رو ارائه کرد همین های وب بود درحالی که شرکت های بزرگ دیگه مثل شاتل و آسیاتک هنوز طرح رو آماده ارئه نکردن، این درحالی هست که فقط 2روز دیگه مهلت دارن طرح جدید رو عملی کنن.
    اصلا زیرساخت مخابراتی کشور فعلا در حدی نیست که برای هر کاربر یک پورت اختصاصی در نظر بگیرن...
    شما فکر کنم ایران رو دارید با روسیه یا کشورهای دیگه مقایسه میکنید... از اول و هدف اصلی این طرح محدود کردن کاربران اینترنتی بوده و هست...

از قدیم گفتم تنها بری به قاضی بر میگردی راضی.
    خندت میگیره؟؟؟ بخند تا دنیا بهت بخنده.
    زیرساخت ایران با دزدی ها و اعمال فشار یک سری کند ذهن پیش رفت نداشته ما میتوانستیم خیلی از روسیه جلو تر باشیم ولی نیستیم.
    بعد این که برای هر کاربر یک پورت اختصاصی ارائه بشه این امکان وجود داره ولی محدودیت در پهتای باند مشکل ایجاد میکنه که مشکل را با محدود کردن کاربر در حجم دارن برطرف میکنن و این طرح برای این هست که شرکت ها بیش از ظرفیت پهنای باندی که دارن پورت به کسی ندن و اگر دادن باید پهنای باند بیشتری بخرن که خودش باعث میشه که محدودیت های بوجود امده از بین بره این حرف من رو خوب تو ذهنت فرو کن بعد به حرف من هم میرسی.

16. 4 کاربر از sima_6600 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن اینترنت misam5526's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

بحث های وب رو میزارم کنار چون طرفداری از یک شرکت قرار نیست بشه (من خودم شاتل رو توی تاپیک کرمانشاه به همه بخاطر کیفیتش توصیه کرده و میکنم).

شما الان دو تا مفهوم رو کمی (نه خیلی) به هم مرتبط کردید توضیح میدم خدمت شما:

1- پهنای باند اختصاصی:
    در این مدل که مورد اشاره شماست شرکت میبایست یک بخشی از پهنای باند رو منطبق بر سرویس خریداری شده به مشترک اختصاص بده که در اون مشترک سرعتش کاملا متعلق به خودشه برای کل مدت قرارداد (نه حتی یک درصد کمتر) و نکته مهم اینه کل اون پهنای باند متعلق به خودشه چه استفاده بکنه و چه نکنه در اختیار دیگیری گذاشته نمیشه (حتی اگه خالی باشه)

مثال: به شما این حق رو میدند که در یک هتل با هزار اتاق، یک اتاق برای یک ماه در اختیار شما باشه . چه اونجا برید و چه نرید اون اتاق متعلق به شماست و کسی واردش نمیشه. پس هر وقت خواستید برید هتل اتاق دارید ولی اگه نرفتید کسی نمیتونه استفاده کنه ازش و خالی میمونه

2- ضریب اشتراک 1 به 1 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم:
    همون هتل هزار اتاقی رو داریم. اینبار به شما حق میدن و میگن هربار که برید هتل یک اتاق خالی حتما و حتما برای خود شما و نه کس دیگه اختصاصی میدیم. ولی روزایی که تشریف نمیبرید هتل اون اتاق رو در اختیار یک نفر دیگه هم میشه گذاشت و خالی نمیمونه.

در این مدل پهنای باند اختصاصی مدیریت میشه ولی کیفیت حفظ میشه. دلیلش هم بر اینه که با وجود حجم منصفانه همه کاربرا در همه ساعات قرار نیست از کل پهنای باند استفاده کنند. در اینجا شرکتها میتونن در ساعاتی که یه کاربر انلاین نیست پهنای باندی که نیاز نداره به کس دیگه بدن ولی همچنان وقتی فرد انلاینه به اندازه سرویس خریداری شدش بهش باید پهنای باند بدن.

3- ضریب اشتراک 1 به 8 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم اینجا هم

همون هتل 1000 اتاقی. در این حالت به شما گفته میشه اگه تشریف بیارید هتل یک تخت رو براتون تضمین میکنیم و رو زمین نمیمونید ولی بسته به شلوغی هتل ممکن اتاق یک نفری برید یا اگه شلوغ باشه چند نفر باید تو یه اتاق باشید . حداکثرشم هشت نفر در یک اتاقه.... در این حالت جا گیرتون میاد ولی حق داشتن اتاق خصوصی رو در زمانی که میرید هتل تضمین نمیکنه (شاید گیر بیاد و شاید نیاد) و فقط حق داشتن یک تخت رو بین حداکثر هشت نفر تضمین میکنه

در این مدل تنها بحث مدیریت پهنای باند خالی مونده برای بهره برداری بیشتر نیست بلکه شرکتها مجازند در ساعات شلوغی دقیقا یک پهنای باند که حق یک مشترک در اون تایم هست رو با چند نفر دیگه به اشتراک بگذارند و مشترک حقش برای دقیقا 1 هشتم پهنای باند تضمین میشه حتی اگه خیلی انلاین نشه.

18. 2 کاربر از misam5526 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    N/A

پيش فرض

بحث های وب رو میزارم کنار چون طرفداری از یک شرکت قرار نیست بشه (من خودم شاتل رو توی تاپیک کرمانشاه به همه بخاطر کیفیتش توصیه کرده و میکنم).

شما الان دو تا مفهوم رو کمی (نه خیلی) به هم مرتبط کردید توضیح میدم خدمت شما:

1- پهنای باند اختصاصی:
    در این مدل که مورد اشاره شماست شرکت میبایست یک بخشی از پهنای باند رو منطبق بر سرویس خریداری شده به مشترک اختصاص بده که در اون مشترک سرعتش کاملا متعلق به خودشه برای کل مدت قرارداد (نه حتی یک درصد کمتر) و نکته مهم اینه کل اون پهنای باند متعلق به خودشه چه استفاده بکنه و چه نکنه در اختیار دیگیری گذاشته نمیشه (حتی اگه خالی باشه)

مثال: به شما این حق رو میدند که در یک هتل با هزار اتاق، یک اتاق برای یک ماه در اختیار شما باشه . چه اونجا برید و چه نرید اون اتاق متعلق به شماست و کسی واردش نمیشه. پس هر وقت خواستید برید هتل اتاق دارید ولی اگه نرفتید کسی نمیتونه استفاده کنه ازش و خالی میمونه

2- ضریب اشتراک 1 به 1 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم:
    همون هتل هزار اتاقی رو داریم. اینبار به شما حق میدن و میگن هربار که برید هتل یک اتاق خالی حتما و حتما برای خود شما و نه کس دیگه اختصاصی میدیم. ولی روزایی که تشریف نمیبرید هتل اون اتاق رو در اختیار یک نفر دیگه هم میشه گذاشت و خالی نمیمونه.

در این مدل پهنای باند اختصاصی مدیریت میشه ولی کیفیت حفظ میشه. دلیلش هم بر اینه که با وجود حجم منصفانه همه کاربرا در همه ساعات قرار نیست از کل پهنای باند استفاده کنند. در اینجا شرکتها میتونن در ساعاتی که یه کاربر انلاین نیست پهنای باندی که نیاز نداره به کس دیگه بدن ولی همچنان وقتی فرد انلاینه به اندازه سرویس خریداری شدش بهش باید پهنای باند بدن.

3- ضریب اشتراک 1 به 8 در اشتراک گذاری پهنای باند اختصاصی:

اول مثالش رو میگم اینجا هم

همون هتل 1000 اتاقی. در این حالت به شما گفته میشه اگه تشریف بیارید هتل یک تخت رو براتون تضمین میکنیم و رو زمین نمیمونید ولی بسته به شلوغی هتل ممکن اتاق یک نفری برید یا اگه شلوغ باشه چند نفر باید تو یه اتاق باشید . حداکثرشم هشت نفر در یک اتاقه.... در این حالت جا گیرتون میاد ولی حق داشتن اتاق خصوصی رو در زمانی که میرید هتل تضمین نمیکنه (شاید گیر بیاد و شاید نیاد) و فقط حق داشتن یک تخت رو بین حداکثر هشت نفر تضمین میکنه

در این مدل تنها بحث مدیریت پهنای باند خالی مونده برای بهره برداری بیشتر نیست بلکه شرکتها مجازند در ساعات شلوغی دقیقا یک پهنای باند که حق یک مشترک در اون تایم هست رو با چند نفر دیگه به اشتراک بگذارند و مشترک حقش برای دقیقا 1 هشتم پهنای باند تضمین میشه حتی اگه خیلی انلاین نشه.
    یکی از عاملان اصلی بسته شدن تاپیک های وب خود شما بودید، پس لطفا بحث طرفداری و... رو مطرح نکنید چون با شخصیت شما آشنایی کامل دارم.
    درباره مبحثی هم که مطرح کردید پاسخی نمیدم چون شما از اول اشتباه متوجه شدید...
    چیزی که بنده از پشتیبان یک isp دریافت کردم، بیانگر هیچگونه تغییر در سیستم زیرساخت فعلی اینترنت نیست... بهرحال شما که از پشتیبان یک شرکت بالاتر و آگاه تر نیستید...
    اگر هم فرضا تغییری رو شاهد باشیم بسته شدن سرعت سرویس روی حداکثر کشش خط هست، مثل سابق...
    اما از این تعجب میکنم که بعضی ها خودشون رو به کوچه علی چپ زدند و توی دنیای دیگه ای هستن...

20. 3 کاربر از sajad-tnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •