سلام دوستان عزیز وقت بخیر یه راهنمایی نیمه حرفه ای از خدمت شما داشتم ...

بنده یه مدت پیش یه مودم تهیه کردم به امید تهیه سرویس اینترنت VDSL از شرکت مخابرات ! مدل مودم هم این هست TP-Link TD-W9970

تا اینکه چند وقت پیش شرکت نسبتا نیمه محترم مخابرات تعرفه های جدید رو اعلام کرد و بنده متوجه شدم توانایی کافی جهت خرید سرویسی با قیمت حدودی ماهیانه 300 هزار تومن رو اصلا ندارم !

تا اینکه تصمیم گرفتم به سمت اینترنت فورجی برم ! یه دانگل فورجی هواوی تهیه کردم و چند تا سیمکارت از اپراتور های مختلف توش انداختم و به پورت یو اس بی مودم روتر تی پی لینک متصل کردم و خداروشکر بدون مشکل کار کرد
ولی خب مسئله اینه سرعتش اصلا مالی نبود و بعد چند هفته دلم رو زد !

تا اینکه تصمیم گرفتم برم یه مودم فضای باز ایرانسل بخرم و ببرمش بالا پشت بوم نصبش کنم راحت بشم

ولی خب اینجا چند تا مسئله و سوال برام پیش میاد که ممنون میشم استاد های گرامی بنده رو راهنمایی بفرمایند

مطلب اول این هست که یکی از معیار های اصلی من برای خرید مودم همیشه ساپورت همه اپراتور ها بوده و خیلی برام مهمه که بدونم این مودم آنلاک میشه یا خیر ؟ یعنی میتونم سیمکارت های دیتا همراه اول و شاتل موبایل و رایتل و غیره هم داخلش بندازم که برام خیلی مهمه

میرسیم سراغ مطلب دوم

همینطور که عرض کردم گفتم مودم روتر بنده اینترنت فورجی هم از طریق پورت یو اس بی ساپورت میکنه ... حالا میمونه یه سوال آیا با استفاده از مبدل کارت شبکه به یو اس بی و اتصال اون به مودم روتر من این مودم میتونه این نوع اینترنت رو شیر کنه یا خیر مجبورم یه اکس پوینت یا روتر جداگونه تهیه کنم

البته میدونم که میتونم کابل شبکه رو مستقیمن به مودم وصل کنم و مودم رو تبدیل به یه روتر کنم ولی با این کار باید تنظیمات داخلی مودم رو به کلی داغون کنم و اونوقت دیگه نمیتونم از اینترنت مخابرات استفاده کنم

هر چند اینم میدونم که با هزینه یه مبدل کارت شبکه 20.30 هزار تومانی میتونم یه مودم روتر قدیمی دست دوم که کارم رو راه بندازه یا یک اکس پوینت نو آکبند تهیه کنم ولی خب چون این روش که عرض کردم تر و تمیز تر و به اصطلاح یه سره تره مورد توجهم قرار گرفته .

سوال اخرم از خدمت شما بلفرض که این مودم فضای باز ایرانسل آنلاک شد حالا میتونم سیمکارت های معمولی فورجی رو داخلش بندازم و از اینترنت 4.5 استفاده کنم یا اینکه در صورت انلاک شدن هم فقط میتونم از سیمکارت های مخصوص دیتا تی دی ال تی که در مناطق خیلی کمی ساپورت میشن و به سختی گیر میان باید استفاده کنم

از بزرگواران انجمن که به تایپیک بنده توجه میفرمایند صمیمانه سپاسگذارم .