تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: سوال درباره کارت گرافیک

داره خودمونی میشه bozonghare's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    مشهد مقدس

پيش فرض سوال درباره کارت گرافیک

کسی میتونه توضیح بده کارتهای گرافیکی که میگویند از رم کامپیوتر استفاده میکنند چگونه هستند؟
    رفتیم کارت بگیریم گفت این512 هست ولی الان 256 تاش کار میکنه اگه رم کامپیوترت بالای 1 گیگ باشه از رم کامپیوتر استفاده میکنه و میشه 512 !!! این قضیه حقیقت داره؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه o.city's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    NORWAY

پيش فرض

کسی میتونه توضیح بده کارتهای گرافیکی که میگویند از رم کامپیوتر استفاده میکنند چگونه هستند؟
    رفتیم کارت بگیریم گفت این512 هست ولی الان 256 تاش کار میکنه اگه رم کامپیوترت بالای 1 گیگ باشه از رم کامپیوتر استفاده میکنه و میشه 512 !!! این قضیه حقیقت داره؟؟؟
    سلام.من هم همین سوال رو دارم.من با گرافیک آنبرد Intel(R) 82865G Graphics Controller . رم یک گیگ اگه رم رو ارتقا بدم گرافیک هم بالا می ره؟ چه قدر؟

یه سوال دیگه.کارت های nvidia geforce و nvidia sli چه فرقی دارن؟و کارت های ATI چه جور کارت هایی هستن؟آیا برای نصب اون ها شکاف ها و مادربرد مختلفی نیاز هست؟کدوم بهتر هستن؟

لطفا فرق این ها رو برام توضیح بدید: کارت گرافیک video card video memory
    Last edited by o.city; 04-07-2009 at 13:22.

اگه نباشه جاش خالی می مونه o.city's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    NORWAY

پيش فرض

چرا کسی حواب نمیده؟

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بله نه رمت بالای حداقل مقدار اشتراک باشه بازم اشغال میشه!و این باعث میشه سیستم کند بشه پس با این سری کارتها که از رم سیستم هم استفاده می کنن ترجیحا رم باید دو گیگ و به بالا باشه در ضمن چون چیپ و معماری این مدلها معمولا ضعیف و پایینه این مقدار مموری افزایش یافته خیلی تفاوتی نداره

سلام.من هم همین سوال رو دارم.من با گرافیک آنبرد Intel(R) 82865G Graphics Controller . رم یک گیگ اگه رم رو ارتقا بدم گرافیک هم بالا می ره؟ چه قدر؟

یه سوال دیگه.کارت های nvidia geforce و nvidia sli چه فرقی دارن؟و کارت های ATI چه جور کارت هایی هستن؟آیا برای نصب اون ها شکاف ها و مادربرد مختلفی نیاز هست؟کدوم بهتر هستن؟

لطفا فرق این ها رو برام توضیح بدید: کارت گرافیک video card video memory
    ببین مادربردت چیه؟یه حداکثر و حداقل مقدار مموری برای انبردش تعریف شده که نسبت به مقدار رمت تنظیم میشه.اون سوالت هم ربطی به این تاپیک نداره!فقط اینکه SLI استفاده از دو کارت گرافیک انویدیا هستش برای استفاده از اکثر کارتهای گرافیک امروزی برای گیم نیاز به PCI E هست ترجیحا 2.اون سوال کدوم بهتر هستند به مدل رنج قیمت مشخصات کاربرد بودجه و ....بستگی داره!

کارت گرافیک video card video memory
    اصلا متوجه نشدم!!؟؟

چرا کسی حواب نمیده؟
    به شما پیشنهاد می کنم قوانین انجمن رو مطالعه بفرمایید که نه پست بیجا داشته باشید و نه توقع بیجا!

پروفشنال khark11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

آره اين مطلب حقيقت داره

ولي بهت پيشنهاد ميكنم اين جور گرافيك ها رو نخري چون فقط اسمشون 512 هستش اگه 4 گيگ رم هم بذاري رو سيستمت بازم به گرد پاي 512 real نميرسه

قيمتشونم ارزون تره

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بهت پيشنهاد ميكنم اين جور گرافيك ها رو نخري چون فقط اسمشون 512 هستش اگه 4 گيگ رم هم بذاري رو سيستمت بازم به گرد پاي 512 real نميرسه

قيمتشونم ارزون تره
    سلام دوست عزیز مگه پاوره که ریل باشه؟!خیلی از گرافیکهای خوب هم از رم سیستم استفاده می کنن بسته به مدلشون مثلا سری 9600 !قیمتشون هم که اکثرا گرافیک آنبرد هستند دیگه سری 6 و 7 و خیلی از مدلهای سری 8 به تاریخ پیوستند...

پروفشنال khark11's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    برازجان

پيش فرض

سلام دوست عزیز مگه پاوره که ریل باشه؟!خیلی از گرافیکهای خوب هم از رم سیستم استفاده می کنن بسته به مدلشون مثلا سری 9600 !قیمتشون هم که اکثرا گرافیک آنبرد هستند دیگه سری 6 و 7 و خیلی از مدلهای سری 8 به تاریخ پیوستند...
    خيلي ممنونم شما ديگه چرا؟؟ دوست ندارم باهاتون بحث كنم چون واستون احترام قائلم اما

آره كه گرافيك Real داريم، گرافيكي كه بخواد از رم حافظه به اشتراك بذاره خيلي ضعيف تر از گرافيكي هستش كه بخواد خودش حافظه مستقل داشته باشه، دليلشم مسير طولاني و سرعت كمتر دسترسي به حافظه رم به نسبت حافظه اصلي از طريق كارت گرافيك هستش!

8. این کاربر از khark11 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    یه جایی تو زمین سبز خداوند

پيش فرض

خيلي ممنونم شما ديگه چرا؟؟ دوست ندارم باهاتون بحث كنم چون واستون احترام قائلم اما

آره كه گرافيك Real داريم، گرافيكي كه بخواد از رم حافظه به اشتراك بذاره خيلي ضعيف تر از گرافيكي هستش كه بخواد خودش حافظه مستقل داشته باشه، دليلشم مسير طولاني و سرعت كمتر دسترسي به حافظه رم به نسبت حافظه اصلي از طريق كارت گرافيك هستش!
    کاملا موافقم.کارت گرافیک تو این زمونه خیلی مهمه و باید با دقت کافی انتخاب شه.به نظر من هر چقدر می تونید واسش خرج بذارید و در خریدش عجله نکنید.

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

بحث نیست گفت و گو هست ...

دوست عزیز مگه من گفتم قویه؟ولی هستند برند مدلهای قوی مثلا 768 512 خودشون دارن تا مکس هم همون مقدار رو می تونن اشتراک بزارن بسته به رم سیستم.دلیلش رو هم بله می دونم ولی خودش مستقل حافظه داره

بعدش هم به مدلهاش میگن ریل!؟مثلا سری قدیمی 6 .ریل 6200 یا توربو کش 6200!؟!؟

موفق باشی
    Last edited by Kianoosh; 08-07-2009 at 12:44.

اگه نباشه جاش خالی می مونه Aristar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    تو قلب دوستان

پيش فرض

اونی که می گن ریل معمولاً فروشنده ها برای جذب مشتری می نویسن " ولی در کل چنین چیزی وجود نداره مثلاً یکی 512 خالی باشه ولی واقعیتش کمتر و اونیکه ریل 512 دقیقاً همون 512 باشه !!! "
    دوست عزیز اینا برای ما ایرانی هاست که فکر می کنیم کامپیوتر اسمبل کردن آپولو هوا کردنه می ریم سیستم اسمبل شده می خریم ! با کلی ضرر مالی در آخر هم عشق می کنیم سیستم خریدیم !!!

12. این کاربر از Aristar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •